Úvodná stránka » Informácie pre hubárov »

Mykologická poradňa

Tu môžete nájsť odpovede na Vami položené otázky. V prípade, že máte otázku súvisiacu s hubami (mykológiou), presvedčte sa, či daná otázka už nebola zodpovedaná prezretím otázok v príslušnej kategórii. Na vyhľadávanie v už zodpovedaných otázok môžete použiť aj vyhľadávanie lubovoľného slova.

Okruhy zodpovedaných otázok

Vyhľadávanie v mykologickej poradni

Vaša otázka

V prípade, že ste nenašli odpoveď na svoju otázku, spýtajte sa priamo pani dr. Ivony Kautmanovej zo Slovenského národného múzea. Pokiaľ to bude len trochu možné, pani dr. sa vám pokúsi dpovedať.

Zaslať novú otázku do mykologickej poradne

V prípade potreby identifikácie huby, zaregistrujte sa a pridajte fotografie huby do svojej galérie na týchto stránkach. Návštevníci týchto stránok sa danú hubu pokúsia identifikovať.

Otázky a odpovede

Počet: 2318Strana:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... >> >|

12. 12. 2019

Dobry vecer pani Kautmanova ,medzi ake druhy/typy plesni patri hubozer zlatozlty ?

Otázka zatiaľ nebola zodpovedaná.

10. 12. 2019

Dobry den, Chcem sa opytat, Ak chcem zastepit hlivu alebo shitake zo zrnitej sadby do zrezaneho kmena orecha mozem to urobit aj v januarifeb. pokial nebude mrznut? Strom je zrezany mesiac, kmen aj s korenmi sadba by isla pod vyrezany klin. Dakujem.

Otázka zatiaľ nebola zodpovedaná.

03. 12. 2019

Dobry den, chcem sa opytat, aky je toto druh huby a je ci jedla (vid foto)? Rastie nam v zahrade pod jablonami. Vopred dakujem za odpoved. https://photos.app.goo.gl/A7rMSxFAQpssoP...

Odpoveď na otázku

25. 11. 2019

Dobry den, chcem sa opytat, co mozu byt susene huby -modraky namocene vo vode celu noc a potom ich varit, dusit?

Odpoveď na otázku

25. 11. 2019

Dobry den pani Kautmanova Ako sa do hub dostavaju cerviky ?

Odpoveď na otázku

21. 11. 2019

Dobry den, chcem sa opytat ci je to mozne, aby nam v zahrade medzi sampinonmi, ktore tam pestujeme svojvolne vyrastla muchotravka zelena, ked nikde dookola nieje ziadny les?

Otázka zatiaľ nebola zodpovedaná.

19. 11. 2019

Dobry den, moj brat v Tlmacoch v predzahtadke domu pri oprave chodnika vykopal huby, ktore ratli pod zemou. Vyzeraju ako hluzy, na povrchu bledo hnede, na reze pod tenkou supkou cierne. Vonaju ako huby, ale na reze je to skor bilinna vona, ak to viem dobre posudit.

Odpoveď na otázku

16. 11. 2019

Co je to za hubu mam ju na zahrade aj v parku v dedine dakujem dala som prispevok 16.11.2019 pod memom Slavka prosim pozrite si dakujem

Otázka zatiaľ nebola zodpovedaná.

25. 10. 2019

Dobry den pani Dr. Kautmanova, potreboval by som identifikovat huby na obrazku, vsetko by to mal byt jeden druh. Neviem kam ale obrazok vam rad poslem. Jedna sa o hubu ktora v mladosti ma klobuk pologulaty, neskor v dospelosti rovny. Od stredu klobuka je svetlohneda az siva a smerom ku okrajom klobuka mucne biela. Zospodu ma lupene, zamladi biele a v dospelosti do ruzovkasta sfarbene. Lupene vystupuju hlbsie ku hlubiku pri dospelej hube. Nasiel som tuto hubu v Malych Karpatoch v Raci, osobne si myslim ze to moze byt machovka ale nie som odbornik. Dakujem vam velmi pekne za odpoved

Odpoveď na otázku

22. 10. 2019

Dobry den Na dvore mi vyrastla huba, ktoru nepoznam, Nozicka hrubsia zltobiela, klobucik hnedy, zospodu kniha, vonia ako "suchohrib", chcel by som vlozit aj foto ale neviem kam. Je oktober dakujem, zatial ich asi vysusim. Kam by som mohol poslat foto? s pozdravom Takacs

Odpoveď na otázku
Počet: 2318Strana:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... >> >|