Úvodná stránka » Informácie pre hubárov »

Mykologická poradňa

Tu môžete nájsť odpovede na Vami položené otázky. V prípade, že máte otázku súvisiacu s hubami (mykológiou), presvedčte sa, či daná otázka už nebola zodpovedaná prezretím otázok v príslušnej kategórii. Na vyhľadávanie v už zodpovedaných otázok môžete použiť aj vyhľadávanie lubovoľného slova.

Okruhy zodpovedaných otázok

Vyhľadávanie v mykologickej poradni

Vaša otázka

V prípade, že ste nenašli odpoveď na svoju otázku, spýtajte sa priamo pani dr. Ivony Kautmanovej zo Slovenského národného múzea. Pokiaľ to bude len trochu možné, pani dr. sa vám pokúsi dpovedať.

Zaslať novú otázku do mykologickej poradne

V prípade potreby identifikácie huby, zaregistrujte sa a pridajte fotografie huby do svojej galérie na týchto stránkach. Návštevníci týchto stránok sa danú hubu pokúsia identifikovať.

Otázky a odpovede

Počet: 2293Strana:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... >> >|

21. 11. 2018

na lupenoch hlivy ustricovitej, neviete niekto prosim co to je?Dobry den pani Kautmanova, mozem sa prosim opytat na Vas nazor na zhluky na lupenoch hlivy ustricovitej na tomto obrazku OBR 688839 https://www.nahuby.sk/obrazok_detail.php... ? Vdaka, pekny den. Ivan Jablonka

Otázka zatiaľ nebola zodpovedaná.

20. 11. 2018

Mozem poprosit o identifikaciu. Dik https://www.nahuby.sk/obrazok_detail.php...

Odpoveď na otázku

19. 11. 2018

Zdravim. Pri potulkach na nete som nahodou narazil na Vasu poradensku adresu, a kedze patrim k vasnivym hubarom tak som sa osmelil nieco opytat. Zbieram iba kozaky a hriby v case ich letneho alebo jesenneho vyskytu podla podmienok ake ten ktory rok poskytuje. Jedna vec v suvislosti s hribmi my vsak vrta dlhodobo v hlave. Mam na mysli tie rastuce u nas v bucinach, pripadne bucinach miesanych s hrabmi. Ide mi o to, ze ich letny hojny vyskyt na tych urodnych miestach kde maju podhubie, nikdy v rovnakej miere nekoresponduje s jesennym zberom, ktory je oproti urodnemu letu zanedbatelny, a povedal by som, ze az ziadny. A to nechapem. Myslel som si, ze ak raz sa niekde vyskytuje podhubie, tak ako v lete pri vhodnych podmienkach, tak aj v jeseni za predpokladu vhodnych podmienok zatva bude priblizne rovnaka. No nedeje sa . Letnych z celade hribovitych a cervivych ako maku, no jesennych na tych istych miestach nikde. Tomu nerozumiem. Vdaka.

Odpoveď na otázku

10. 11. 2018

Odkaz na fotku huby: https://alvex.cloud.clickeshop.com/s/4Qx... https://alvex.cloud.clickeshop.com/s/abQ...

Otázka zatiaľ nebola zodpovedaná.

10. 11. 2018

Dobry den, nasli sme takyto trs hub na spilenom pni po zrezanej slivke, chcel by som sa opytat o aku hubu ide a ci je jedla. Za odpoved vopred dakujem.

Otázka zatiaľ nebola zodpovedaná.

05. 11. 2018

Dobry den. Nasiel som podpnovky pod dubami. su to krasne trsy ale niektore maju biely povlak na klobuciku. je to zle? dakujem.

Otázka zatiaľ nebola zodpovedaná.

05. 11. 2018

Dobry den, na zahrade mi rastu huby pri spilenych stromoch, pnoch (foto v prilohe). Chcela by som vediet, o aky druh huby sa jedna a ci je jedla. Dakujem https://drive.google.com/file/d/1RYdfaFG...

Otázka zatiaľ nebola zodpovedaná.

05. 11. 2018

Dobry den, Toto nam vyrastlo prvykrat na pni orecha pred domom. Je to hliva ustricova ? /uz je v mraznicke/ https://www.sports-tracker.com/workout/j... Dakujem za odpoved Jaro

Otázka zatiaľ nebola zodpovedaná.

04. 11. 2018

Dobry den,potrebujem pomoct s identifikaciou ale neviem ako vlozit ci kde vlozit fotografiu.

Otázka zatiaľ nebola zodpovedaná.

04. 11. 2018

Dobry den ake su to to huby-hriby? Teraz som zistil ze Vam neviem poslat fotku , ale rastu mi na udrziavanom travniku. Tmavo hnedy pekny klobucik ako sucho hrib ale zo spodu lupene. Prijemne vonia

Otázka zatiaľ nebola zodpovedaná.
Počet: 2293Strana:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... >> >|