Úvodná stránka » Informácie pre hubárov »

Mykologická poradňa

Tu môžete nájsť odpovede na Vami položené otázky. V prípade, že máte otázku súvisiacu s hubami (mykológiou), presvedčte sa, či daná otázka už nebola zodpovedaná prezretím otázok v príslušnej kategórii. Na vyhľadávanie v už zodpovedaných otázok môžete použiť aj vyhľadávanie lubovoľného slova.

Okruhy zodpovedaných otázok

Vyhľadávanie v mykologickej poradni

Vaša otázka

V prípade, že ste nenašli odpoveď na svoju otázku, spýtajte sa priamo pani dr. Ivony Kautmanovej zo Slovenského národného múzea. Pokiaľ to bude len trochu možné, pani dr. sa vám pokúsi dpovedať.

Zaslať novú otázku do mykologickej poradne

V prípade potreby identifikácie huby, zaregistrujte sa a pridajte fotografie huby do svojej galérie na týchto stránkach. Návštevníci týchto stránok sa danú hubu pokúsia identifikovať.

Otázky a odpovede

Počet: 2415Strana:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... >> >|

Dobry den, nasiel som suchohrib (prvotna kategorizacia). Klobuk bol svetlohnedy, matny, pod miestom, kde bolo pocas rastu listie, mal svetlu bezovoruzovu farbu, hlubik svetlo sivo bezovy, pozdlzne supinaty, pevnej konzistencie. Plodna cast olivovozlte rurky, vyklenuta dodola. Zneistila ma farba duziny po narezani pred susenim: nad zltozelenymi rurkami sa sfarbila do karminovo-hneda, zvysok biely, pripadne jemne kremovy. Po vysuseni su rurky olivovozelene, oblast nad rurkami svetlohneda, zvysok duziny kremovy. Vonu maju vyraznu, lahodnu hubovu. Ma aj znaky hriba cerveneho, ale chut po ususeni je skor ovocna, nema jeho horku chut. Je mozne urcit, ci sa naozaj jedna o niektory zo suchohribov?

Otázka zatiaľ nebola zodpovedaná.

Dobry den, o aky druh hribu sa jedna? Na reze nemodra. Je jedly? Marian Mach

Odpoveď na otázku

Dobry den, nasiel som u nas na cintorine ( Senica okolie) tieto hriby, a neviem co su zac. Tvarom ako dubaky, ale hlubik jemne performovany a podhubie ako masliak. dakujem

Odpoveď na otázku

Dobry den, dned sme mali takyto ulovok a nevieme co to je? Poradte prosim. Machac Jozeg

Odpoveď na otázku

Dobry den,mozte mi poradit co su to za huby? Vopred dakujem.

Odpoveď na otázku

Dobry den, zobrala som kozak, ktory rastol v tesnej blizkosti muchotravky zelenej. Je mozne, ze by kozak obsahoval toxiny z podhubia muchotravky? Mozem ho konzumovat? Dakujem za odpoved

Odpoveď na otázku

Dobry den,pri tepelnom spracovani nam ozelenel hrib. Vyzeral ako cuketa,na krajoch tmavo zeleny. Co to mohlo byt??? Moze sa takato huba konzumovat?

Odpoveď na otázku

Dobry den, chcela by som vediet aka je to huba, vyzerala ako pecen aj z nej tiekla cervena tekutina. Dakujem za odpoved.

Odpoveď na otázku

Tento parik saprotrofickych hub vyrastal z na zem spadnuteho, rozkladajuceho sa dreva. Nepodarilo sa mi zistit o ktoru hubu presne sa jedna. Ak by skuseny mikolog mohol pomoct s identifikaciu, bol by som vdacny. Dakujem.

Odpoveď na otázku

Dobry den, na nasom sidlisku rastu v trave v blizkosti ihriska pre deti taketo biele huby. Mozete mi prosim napisat o aky druh hub sa jedna. Dakujem Eva

Odpoveď na otázku

Počet: 2415Strana:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... >> >|