Úvodná stránka » Informácie pre hubárov » Mykologická poradňa »

Kategória - Drevokazné huby a plesne

Otázky zo zvolenej kategórie - Drevokazné huby a plesne

Počet: 8Strana:  1 

13. 07. 2005

drevokazna huba prosim o vsetky informacie ktore sa jej tykaju.tak tiez ako sa da odstranit.predom dakujem.

Odpoveď na otázku

31. 03. 2005

Dobry den p. dr. Ivona Kautmanova. Na klobuku mladej pestovanej hlive ustricovej sa objavila pliesen. Je pliesen zdraviu skodliva a treba huby vyhodit? Dakujem za odpoved. Dovidenia

Odpoveď na otázku

09. 12. 2004

Dobrý deň, chcem Vás poprosiť kontakt na niekoho, kto by vedel povedať, čím je napadnuté drevo a čo s tým treba robiť, či sa to dá nejak zachrániť, je to na krove. Ďakujem.

Odpoveď na otázku

14. 10. 2004

Váž.pani Doktorka, mám teraz v jeseni skoro po celom trávniku huby dokonca húfne, niektoreé sú už aj okolo stromekov, okolo ktorých mám vysypanú kôru a drevené štiepky. Prosím o radu, ako sa ich zbaviť. Veľmi pekne ďakuje za radu. S pozdravom V.Rizmanová

Odpoveď na otázku

01. 02. 2002

Na chalupe mam drevokaznu hubu - drevomorku. Hladam kontaky na osoby, alebo firmy, ktore sa venuju asanacii objektov napadnutych drevomorkou, prip. ochrane dreva, injektazi dreva, a pod.

Odpoveď na otázku

15. 10. 2001

Pani doktorka, chcel by som sa spýtať,či je možné do pňa z lipy,ktorý ostal v zemi,umelo zasadiť nejakú drevokaznú hubu aby ho rozložila? Chcel by som to skúsiť s podpňovkou ale neviem ako na to.

Odpoveď na otázku

09. 07. 2001

Mikroskopická pleseň Geotrichum candidum vyskytujúca sa najmä na mliečnych výrobkoch - syroch, tvarohoch, pričom kontaminuje i ďaľšie mliečne výrobky a tým znižuje ich trvanlivosť. Prosím o informáciu jej optimálnych podmienok rastu, ako i možnosti zabránenia jej množenia.

Odpoveď na otázku

01. 01. 2001

Aké je využitie drevokazných húb?

Odpoveď na otázku
Počet: 8Strana:  1