Úvodná stránka » Informácie pre hubárov » Mykologická poradňa »

Kategória - Mykologická literatúra

Otázky zo zvolenej kategórie - Mykologická literatúra

Počet: 14Strana:  1 2 >> >|

Vážená pani dr. Kautmanová, mám záujem objednať si a kúpiť knihu Baier Antonín Hagara :HOUBY.K tomu ale potrebujem vedieť, kto túto knihu vydal, preto by som Vás touto cestou poprosil o radu a informáciu o vydavateľovi. Vopred ďakujem. Slange

Odpoved:

Vydalo ju AVENTINUM NAKLADATELSTVÍ Praha
ja mám prvé vydanie z roku 1999 a to má ISBN 80-7151-106-4

Potrebovala by som podrobne informacie o druhu SEPTORIA APII GRAVEOLENTIS, na slovenskom webe som to nikde nenasla, nevedeli by ste mi poradit na aku literaturu by som sa mohla obratit, respektive www.stranku?

Odpoved:

Odporučila by som vám prezrieť si niektoré poľnohospodárske učebnice z fytopatológie, o chorobách rastlín a ich ochrane. Na internete sú len veľmi stručné informácie.

Dobry den, neviete mi prosim poradit, kde na Slovensku resp. v ramci Bratislavy je mozne v sucasnosti zakupit knihu Houby od Antonina, Hagaru, Baiera ? Obsahuje najnovsie vydanie tejto publikacie len ceske, alebo aj slovenske nazvy hub ? Pripadne existuje aj nejaka lepsia publikacia ako vyssie uvedena ? Dakujem pekne za odpoved

Odpoved:

Bohužiaľ presne to neviem, ale v minulosti ju mávali v Redute a v Luxore, pojkiaľ ide o slovenské názvy tak najnovšie vydanie som nevidela, len viem, že autori o tom uvažovali. Či existuje lepšia kniha je ťažko povedať, podľa mojej mienky je táto publikácia najaktuálnejšia a najviac zameraná na naše huby, čo sa nedá vždy povedať o zahraničných prekladoch, aj keď niektoré sú skutočne kvalitné. V ČR sa vraj táto kniha dá bez problémov kúpiť, napr. aj v Brne, ale to viem len sprostredkovane.

Vychádza nejaký mikologický časopis, ročenka? Koho a kde by bolo možné kontaktovať? Ďakujem, Piber.

Odpoved:

Slovenská mykologická spoločnosť vydáva pre svojich členov Spravodajcu Slovenskej mykologickej spoločnosti a Catathelasmu, ktorá vychádza v angličtine a sú v nej odbornejšie články. Staršie čísla sa dajú zakúpiť u mňa v SNM á 20.- Sk.

Pani doktorka, dozvedela som sa ze v Cechach vysla nova encyklopedia hub. Viete mi prosim dat blizsiu informaciu ako sa tato kniha vola a ci je mozne kupit ju aj u nas? Budu nejake knizne novinky o hubach aj na Slovenskom trhu? Dakujem.

Odpoved:

Posledná kniha čo vyšla sa volá Encyklopedie Houby od autorov Kotlaba, Pouzar, Antonín, vo vydavateľstve Readers Digest. Pokiaľ viem tak na Slovensku sa dá kúpiť len v podnikovej predajni Readers Digest na Záhradníckej ul, v Bratislave a stojí okolo 800.- Sk.
Ňa Slovensku neviem o žiadnej novej slovenskej publikácii, možno vyjdú nejaké nové prevzaté knihy o hubách.

Knihu Baier Antonín Hagara : Houby je v Praze běžně k sehnání Mikšík

Odpoved:

Ďakujem za informáciu, zrejme sa podarilo vydať dalšie vydanie. Knihu odporúčam všetkým záujemcom o mykológiu.

DOBRY DEN. PORADTE MI PROSIM NEJAKU DOBRU KNIZKU, S KVALITNYMI OBRAZKAMI A POPISOM HUB. DAKUJEM

Odpoved:

V súčasnosti je na trhu pomerne veľa hubárskych atlasov, väčšinou prekladaných. záleží na tom, či potrebujete menšiu knihu do terénu, v to prípade odporúčam Škublov Malý atlas húb. prípadne Huby z vydavateľstva Ikar. Veľkých encyklopedických publikácií je tiež dosť, skôr je problém si vybrať. Veľmi dobrá bola kniha: Hagara Baier Antonín: Houby, tá sa však dosť zle zháňa. Dobrý hubársky atlas by mal mať aspoň 300 až 500 druhov húb.


Pozn: Kniha Baier Antonín Hagara : Houby je v Praze běžně k sehnání.Mikšík

Dobrý deň,prosím Vás kde by som našiel kompletné latinské názvoslovie húb?

Odpoved:

pokiaľ vás zaujímajú druhy zo Slovenska, tak najúplnejší a najaktuálnejší zoznam nájdete v publikácii Marhold, Hindák: Zoznam nižších a vyšších rastlín Slovenska, ktorý vydala Slovenská akadémia vied. Pokiaľ ide o svetové druhy tak odporúčam pozrieť na Internete stránky Species 2000, čo je neustále doplňovaný zoznam všetkých živých organizmov, medziiným aj húb.

Vaz. pani doktorka, mozete mi prosim poradit literaturu o pestovani sampionov a hlivy ustricovej. Dakujem za odpoved. Katarina

Odpoved:

Najlepšia publikácia je Ginterová :Pestujeme huby, je to však staršia kniha, ale v knižniciach by sa mala dať zonať. V súčasnosti vyšlo viaero preložených kníh, ich úroveň je však rôzna.

dobrý deň,prosim Vas, kde sa dá na Slovensku kúpiť kniha od pánov Hagaru/Antonína/Baiera-Houby ? Čítam o nej samé chvály,ale nikde ju neviem zohnať. Ďakujem,dovi

Odpoved:

Na Slovensku sa táto kniha zháňa len ťažko, mali ju len niektoré vydavateľstvá aj to len v pár kusoch. Treba za ňou asi zacestovať do Čiech.

Počet: 14Strana:  1 2 >> >|