Úvodná stránka » Informácie pre hubárov » Mykologická poradňa »

Kategória - Mýty a pravdy o hubách

Otázky zo zvolenej kategórie - Mýty a pravdy o hubách

Počet: 36Strana:  1 2 3 4 >> >|

08. 08. 2005

Dobrý večer.CHcem sa spýtať,ak si niekto robí v noci hríby(šampiony) a na to vypije veľa alkoholu, môže to byť aj smrteľné ?Je možné zameniť si šampion s muchotrávkou zelenou ?

Odpoveď na otázku

28. 07. 2005

Vazena pani doktorka,je mozne pri zbere hub vychadzat z predpokladu,ze len jedle huby su napadnute cervami?

Odpoveď na otázku

14. 07. 2005

Ako vplýva spln mesiaca na rast hríbov. Kedy sa prejaví jeho účinok. Kdesi som čítal, že približne týždeň po splne je vydatny rast húb. Samozrejme počítam s tým, že ostatne podmienky pre rast su splnene - vlhkosť, teplo.

Odpoveď na otázku

29. 06. 2005

Pošuškava sa ze tohto roku sa nebudu moct konzumovat hriby kvoli viroze lesnej zveri?

Odpoveď na otázku

23. 06. 2005

Dcéra potrebuje do školy uviesť, aký je rozdiel medzi hríbami a hubami.Prosím poradte mi.

Odpoveď na otázku

02. 06. 2005

Pani doktorka, želáme pekný deň. Niektorí naši čitatelia nám dali otázku, či je bezpečné zbierať huby v oblastiach, v ktorých sa vyskytne besnota líšok. Radi by sme na túto tému uvernili článok v našom týždenníku. P. S. Prvé dubáky nám hlásil pán V. Selko z L. N. Vsi - 11. mája. Náš týždenník nájdete na www.zahorak.sk D. Duchovič

Odpoveď na otázku

04. 05. 2005

Pani doktorka, naši čitatelia zachytili informáciu, že je nebezpečné zbierať hríby v oblastaich, kde sa vyskytuje besnota líšok. Vedeli by ste nám poradiť? i

Odpoveď na otázku

29. 03. 2005

Pečiarky obsahujú nebezpečný agaritín. Je to vážne, keďže pestované pečiarky sa stále predávajú? Ako je to s tým agaritínom? Paľo.

Odpoveď na otázku

12. 01. 2005

Pekný deň, aký je Váš názor na potenciálnu škodlivosť pečiarok pre ľudí. / agaritín ? / Ak by to bola pravda, asi by to uškodilo hlavne dopytu po týchto chutných hubách. Ďakujem za odpoveď. Patrik.

Odpoveď na otázku

19. 11. 2004

Vaz. Dr. Kautmanova! Obraciam sa na Vas s dvomi otazkami, na ktore som pocas niekolkych rokov hubarcenia nedostal od skusenejsich hubarov jednoznacnu odpoved. 1.) Co je pre rast hub setrnejsie – odrezavat ich na baze hlubika, alebo cele vytahovat zo zeme. Pre obidva sposoby som pocul protiargumenty. V prvom pripade vraj hrozi vniknutie hniloby, pripadne inej nakazy do podhubia, v druhom sa vraj poskodzuje podhubie machanicky a tym sa nici. 2.) Rad by som vedel, kolko trva ked „huby idu“ kym na mieste, kde boli vyzbierane, narastu nove plodnice (napr. hribovite druhy okolo Studienky na Zahori). Za Vasu odpoved Vam vopred dakujem.

Odpoveď na otázku
Počet: 36Strana:  1 2 3 4 >> >|