Úvodná stránka » Informácie pre hubárov » Mykologická poradňa »

Kategória - Pestovanie a predaj húb

Otázky zo zvolenej kategórie - Pestovanie a predaj húb

Počet: 115Strana:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 >> >|

podarilo sa mi doma vypestovat na pnikoch hlivu ustricovu. radost trvala vsak kratko pretoze na druhy den bola takmer kompletne zlikvidovana slimakmi. tusim sa volaju slizniaky. prosim vas vedeli by ste mi poradit nejaku ucinnu ochranu?

Odpoved:

Vraj pomaha, ked okolo ohrozenych rastlin (alebo hub) nasypete podrvene vajcove skrupiny.

Prosím o radu, kde vo Zvolene môžem kúpiť sadbu hlivy ustricovej . Ďakujem.

Odpoved:

Bohužiaľ neviem.

Prosim Vas, mozete mi odpovedat, ako mozem pestovat sampiony v mojej zahrade???? Alebo iny druh hub....? Dakujem

Odpoved:

Šampióny, čiže pečiarky sa pestujú dosť ťažko a sú veľmi chúlostivé. Ľahšie a jednoduchšie sa pestuje hliva ustricovitá, ale podrobný opis pestovania je príliš dlhý pre túto rubriku. Nájdete ho na Internete (české stránky o pestovaní húb), ale vyšlo aj viacero kníh na túto tému.

Dobrý den, rád bych se zeptal, jestli není možné někde sehnat sadbu húževnatce pohárovitého, který by podle mých informací měl být velmi chutný, zvlášť zamlada, dokud není tuhý.

Odpoved:

Neviem o žiadnej firme, ktorá by sadbu ponúkala, možno ho treba skúsiť odobrať z prírody.

Neviem, kde by som nasiel podrobne informacie o pestovani shii-take. Kupil som v Madarsku sadbu, ale po madarsky neviem. Ďakujem !

Odpoved:

Informácie nájdete na napríklad na internete, aj keď možno po anglicky a v súčasnosti vyšlo aj viac kníh o pestovaní húb v slovenčine a češtine.

zdravim Vas pani doktorka...chcel by som sa spytat ,ci je mozne doma pestovat hriby,kozaky??alebo ked najdem v lese maleho hriba a donesiem ho aj s hlinou a zasadim si ho ,ci sa mi zvacsi ,ci narastie??..dakujem za odpoved...

Odpoved:

Hríby a kozáky sa ešte nikomu nepodarilo vypestovať umelo, sú to totiž mykorízne huby, čo znamená, že rastú na koreňoch stromov (dubov, bukov, topoľov, smrekov a pod) a museli by ste s nime teda pestovať aj príslušné stromy. Samy tieto huby rásť nedokážu.

Chcela by som sa opýtať,kde by som mohla predať väčšie množstvo sušených hríbov.Ďakujem za odpoveď.

Odpoved:

Sušené huby sa podľa vyhlášky nesmú vykupovať a fyzické osoby ich ani nemôžu predávať. Firmy zaoberajúce sa výkupom a spracovaním húb môžu vykupovať len čerstvé huby a sušiť ich vo svojich sušiarňach. Sušené huby kúpi iba neoficiálne nejaký priekupník.

Da sa napr. stary hrib takpovediac rozsiat po lese ?

Odpoved:

Dá, ale nie vždy sa to podarí, a ak aj áno, tak môže prejsť aj desať rokov, kým na tých miestach začnú rásť plodnice.

Prosim Vas, neviem ci na spravne miesto adresujem svoju otazku. Mam zaujem o pestovanie GLOLIEROVKY SLAMOMILNEJ a neviem, kde by som mohol zakupit sadbu. V pripade, ze otazku som adresoval nespravne, prosim zaslite mi aj negativnu odpoved, aby som zbytocne necakal. Dakujem. Prajem prijemny a krasny den. Mgr. Jozef Kosut.

Odpoved:

Na Slovensku neviem o nikom, kto by ju pestoval, ale viacero českých firiem ju ponúka cez internet.

Dobr den,prosim vas ked chcem pripravit sadivo hlivy,musim si najprv jačmen nejako upravit-upiect...

Odpoved:

Treba ho vysterilizovať, horúcou vodou, parou, a pod.

Počet: 115Strana:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 >> >|