Archív správ o výskyte húb
Vyhľadajte si správy v našom archíve, ktorý obsahuje 134720 správ. Získate tak prehľad o raste húb v uplynulom období a nápovedu pre budúce obdobie. Pri zadaní prezývky autora, môžete vyhľadávať aj správy len od vybraných autorov. Pri zadaní svojej prezývky získate zoznam všetkých svojich príspevkov.
Vyhľadávacie kritériá
Správy o výskyte húb usporiadané podľa dní v roku
24. 09. v roku 2025, Bratislava - huby rástli, hupkar
Dnes som zobral 2 kamarátov do Karpát a každý mal plný košík ale aj slušne km v nohách. Prvá hodina vyzerala, že u nich stratím kredit ale napokon sa to rozbehlo…
24. 09. v roku 2025, Humenné - huby rástli, chozé
Konečne parádny zber červeňákov v exportnej kvalite a nevídanom množstve. Našiel som miesto, kde nikto nebol - od najmenších po seniorov. Začínajú aj mladučké hríby - sezóna je teda rozbehnutá.
24. 09. v roku 2025, Hanušovce nad Topľou - huby rástli, Amatér
Za hodinku 36 hríbov a zopár rôznych kozákov. Škoda že som sa ponáhľal.
24. 09. v roku 2025, Bratislava - huby rástli, Tarzan
Dnes po dlhšom čase som vytiahol aj syna Miška a nádherne sme si to užili. Jemný dáždik asi viacerých hubárov odradil, takže sme si obaja užili aj ticho a samotu. Les bol zahmlený, na mnohých miestach nič, ale na niektorých sa to krásne rozbehlo a miestami boli prekrásne dubákové rodiny. Veľké hubárske šťastie sme dnes viackrát zažili. Veľa šťastia a hubárskych radostí všetkým!
24. 09. v roku 2025, Vranov nad Topľou - huby rástli, Paťo
Včera po prechádzke zasa lesík potešil...
24. 09. v roku 2025, Malacky - huby rástli, Rastislav8
Dnes po robote 3 hod medzi kvapkami dažďa keď máš les sám pre seba. 🙂
24. 09. v roku 2025, Humenné - huby rástli, Lessy
... dnes pestrejší sortiment, ale už potrebujeme dážď, včera nás obišiel a dnes takisto ... 🐷
24. 09. v roku 2025, Žilina - huby rástli, johny69
Po celodennom dazdi v lese az po16tej,za hodku pol-musime byť spokojný .....
24. 09. v roku 2025, Vranov nad Topľou - huby rástli, KUBO
Rastú vo veľkom. Hodinová prechádzka stála za to.
24. 09. v roku 2025, Malacky - huby rástli, Pištinko
Dnes mrholilo a s hubami sa roztrhlo vrece. Konečne po dubákoch mali premiéru aj hríby smrekové v borinách a kučierky veľké. Početné boli aj masliaky, suchohríby hnedé a bedle vysoké. Sem tam sa objavili aj kozáky, hríby zrnitohlúbikové a kuriatka.
24. 09. v roku 2025, Banská Bystrica - huby rástli, sano bb
Dnes kozákové kráľovstvo a našlo sa aj zopár dubáčikov.
24. 09. v roku 2025, Banská Bystrica - huby rástli, sano bb
Ani košík mi nestačil, nabudúce budem musieť zobrať väčší.
24. 09. v roku 2025, Snina - huby rástli, Kattyka
Hubársky festival - samé skupiny 😄 18 na jednom mieste veľmi potešilo.
24. 09. v roku 2025, Martin - huby rástli, Miťko
Vo vysokých smrečinách sa rozbehli suchohríby hnedé.
24. 09. v roku 2025, Snina - huby rástli, Domojéger
Po práci som si dal rýchlu chôdzu lebo by som to nestihol do súmraku.Ale námaha obetovaná na úmysel priniesla odmenu.Veľa húb prajeme si ešte...
24. 09. v roku 2025, Banská Bystrica - huby rástli, Ryso
Dnes som stretol takéto čudo 🤯 obvod hlúbika 26 cm, pre porovnanie moje ľavé zápästie 19 cm...
24. 09. v roku 2025, Námestovo - huby rástli, Hribko
Po práci, 2,5 hod. v lese. Podobne ako minule, málo nových a veľké množstvo starých, úplne červivých obrovských hríbov. Dali sa ale ešte nazbierať hríby smrekové, "modráky" a už sa viac začali ukazovať aj suchohríby. Pomer v košíku 50:30:20, odpad 25%. Tento týždeň už nepôjdem.
24. 09. v roku 2025, Martin - huby rástli, vikic
Napriek udržiavaniu lesa "odbornými pracovníkmi" rastú, aj keď chodiť v hore po ich devastácii je katastrofa
24. 09. v roku 2025, Detva - huby rástli, čechy
Kedysi známa lokalita nám posledné roky nejak stagnuje. Znova nič, len niekoľko kozákov. Možno neskoršie.
24. 09. v roku 2024, Vranov nad Topľou - huby nerástli, Semir66666
Nikde nič , len par bedeli a sama fučka, plus je toto hliva ?
24. 09. v roku 2024, Snina - huby rástli, Tomas11
Rastli hlavne v travnatych porastoch a na lukach popri lese, bedla rastie vo velkom a všade...👍
24. 09. v roku 2024, Kysucké Nové Mesto - huby rástli, Tatanka - Yotanka
Že nič nerastie?🤣🤣🤣👍
Išiel som iba s gitárkou dnes.
Rástli kozáky žltooranžové,
brezové, bedle, masliaky
smrekovcové a hríby smrekové.
Stáčí chodiť iba po chodníku.🤣👍
24. 09. v roku 2024, Prešov - huby rástli, Amatér
Nie som si istý aká je to pečiarka, že by šupinatá?
24. 09. v roku 2024, Bytča - huby rástli, Jozef,Žilina
Orlím okom asi 15 hríbov a prvý suchohríb..pomohlo by 2 dni poprsat lebo sa tlačia len kde sa zadrzala voda po tých vydatnych dažďoch, v machu alebo hlboko pod korenami smrekov v miernych strminách....
24. 09. v roku 2024, Nitra - huby rástli, dedko Jozef
Na huby som nebol. Tanečnice skončili, vpravo hore - nepoznám, pečiarkami ma prekvapila manželka.
24. 09. v roku 2024, Košice - huby rástli, Maxi
Na mojom známom mieste sa našiel aj takýto hrdina, okrem toho niekoľko plávok, tri suchohríby a asi 100 mladých prášnic.
P.S.: Odkaz pre mife: ak niekde nájdeš zo 30 riadnych pečiarok, a nie je to v pivnici, kde ich pestuješ, tak rozhodne nemôžeš napísať že huby nerastú, mojko!
😎
A žiarliť na vodala by si nemusel....
24. 09. v roku 2024, Snina - huby rástli, Luky
Ako písal kolega hubár nižšie... rastú hlavne v tráve a hustinach
24. 09. v roku 2024, Čadca - huby rástli, chalupár
Po víkende narástli,veľa som sa nachodil,ale stálo to za to.











































