Nasledujúce fotografie
Diskusia k fotografii

Tak díky za "prvňáčka", přeji všem, aby podmínky co nejdéle vydržely a nebyla to taková tragédie, jako loňského roku.....
Reagovať na správu

Inak Vladino tu je všetko
vždy skoro, ale na jeseň
je to potom horšie. 
U Teba asi opačne. 
Reagovať na správu

snáď sa to už konečne rozbehne aj u nás, 2014 1.5., vlani až 14. mája, verím v osobný rekord

Reagovať na správu

Igor díky. 
V hubách hore mám v teréne fotku
jeden bol na rovnejšom teréne
ten mal 4 cm a tento v južnom
prudkom svahu 11 cm. 
Reagovať na správu

...aj tak si dobre našiel,na to že si chorý
Reagovať na správu

Dobre ti to v tej mrazničke zachovalo farbu 
Reagovať na správu

Tento už je poriadny kus. ☺
Už sa nevedeli dočkať,
kedy príde ich čas. ⏰ 
Reagovať na správu

Martuška díky. 
Keď som našiel ten prvý 4 cm,
tak už som to tušil, toto je
vždy prvé miestečko a na tom
druhom vlani ešte neboli napríklad. 
Reagovať na správu

husty, to ani neni mozny 
Reagovať na správu

Vidím, že si nesklamal.
Reagovať na správu

Ja som to hovoril, že tie južné budu viac prehriate
.Parádne kúsky a teraz ideme na sosnáky 
Reagovať na správu

Parádne si ho predstavil
.
Reagovať na správu

Gratulácia Vladko, pekného satana si našiel
. Ale fakt, zaslúžiš si republikové prvenstvo
Reagovať na správu

Tonko díky. 
Musím Vás ale opraviť
Jožko Melo bol prvý
asi o 10 dní ale boli malinké
a bol v druhej Fatre. 
Reagovať na správu

Aké sú uzemčisté všetky..gratulácia Vlado
Reagovať na správu

super séria, zdá sa, že všetko sú to statní junáci, gratulujem Vlado
Reagovať na správu

Super Vlado pekne si našiel radosť pozrieť
Reagovať na správu

Krása.Radosť pozrieť.Pekne Vladino.Čo nevidieť pôjdu aj sosňáčiky,len je dosť sucho v lese. 
Reagovať na správu

super Vladko, ja som ešte neskončil so smrčkami a Ty už zbieraš hríby 
Reagovať na správu

Kámoško to záleží od oblasti
a rpexpozície. 
Zajtra idem na smrčky, májovky
a tulipánovky, ale na Rajec
a aj pôvabnice vlani boli s májovkami. 
Reagovať na správu
Váš názor alebo poznámka
Pred zaslaním príspevku do diskusie je potrebné prihlásiť sa použitím Vášho prihlasovacieho mena a hesla.
Informácie o fotografii
Autor fotografie:
Sioux Sediaci Býk
Kvalita:
Výborná jedlá huba
Čas a miesto:
25. 04. 2016, Strečno - Kriváňska Malá Fatra.
Popis:
Na okraji boriny v svahu,
kde prechádza porast
do dubiny s bukom.
Prudký južný svah.
Ako každý rok tu sú prvé
v republike a najväčšie.
Nie je to rekord, ten je z 30.3.
ale patrí Jožkovi Melovi.
Výška plodničky bola po odtrhnutí
11 cm a šírka klobúka rovnako 11 cm.
Venujem ho všetkým nahubákom
a ľuďom dobrej vôle.
Pohlad na plodničku
je na obr. OBR 565756
Nadmorská výška 450 m.n.m.
Identifikácia:
Podľa makroskopických znakov
Identifikoval Ing. Vladimír Kuderavý (TATANKA)
Exsikát existuje
Ďalšie informácie:
ID: 565757; Zverejnené: 25. 04. 2016, Model:COOLPIX P7100; Clona:f/7.1; Čas:1/10s; Blesk:Nie; Ohnisková vzdialenosť:6/1mm (35mm ekvivalent: 28)
Zaradené:
Užitočné linky:
Ďalšie fotografie