hríb zrnitohlúbikový
Neoboletus luridiformis (Rostk.) G. Wu & Zhu L. Yang
|
Pred možnosťou upozorniť ostatných návštevníkov na fotografiu je potrebné prihlásiť sa použitím Vášho prihlasovacieho mena a hesla. |
Nasledujúce fotografie
Diskusia k fotografii

Peter J. 12.5.2011 21:59
Teraz aby poriadne popršalo a príliš neschladilo, už zas začínalo priveľké sucho.

Janko44 pokročilý 12.5.2011 22:01
Ani sa mi veriť nechce. U nás je taká hrozná suchota, že nerastie vôbec nič. Dnes sme prešli našu najlepšiu lokalitu úplne naprázdno
Darí sa ti - prvý smrčkovec, prvý hríbik - gratulujem ![]()

Tutuš atlasár 13.5.2011 18:17
To sa aj nám stáva a dosť často.Musí zapršať. Prvá nie som,hoci sme už pozerali aj 2 týždne.
http://www.nahuby.sk/fotogalerie_vyhlada...

Janisto správca galérií, atlasár 12.5.2011 22:05
ja dýcham,aby som to vydýchal,nemám slov.U nás hov...,aj na tom nič ![]()

Tutuš atlasár 13.5.2011 18:21
Janko aj ja som dýchala od radosti.Šak poznáš,čo Ti budem rozprávať. A na hov...nenadávaj,veď Ti rodilo ako nikomu.

virtue205 atlasár, moderátor 12.5.2011 22:30
A toto si kde vyčarovala Lubka?? ... gratulujem k tomuto krasnemu, jarnemu nalezu ![]()

Tutuš atlasár 13.5.2011 18:31
Díky,za pár rokov sme vytipovali skoršie miestečko. http://www.nahuby.sk/obrazok_detail.php?...

babkaGabka 12.5.2011 22:46
je mi do plaču, zase sa všetko sáčkuje len na Západ a my východniari sme od macochy?!

babka Milka pokročilý 12.5.2011 22:55
Ľubka,paradička.Gratulujem.Ako napísal Janko(Jimmy), u nás veľká suchota(minulý rok veľké záplavy).Nuž čo,Pezinok-okolie je Pezinok-okolie
.

Tutuš atlasár 13.5.2011 18:37
Milka,tu je tiež sucho.A myslím,teda viem,že Vy tam zožnete väčšiu úrodu.
Tu býva sucho celý rok.

dodo[DK] pokročilý 13.5.2011 00:20
Lubi, u nás je velké sucho a v Ž. lese ani houbička. Možná to bude tím, že tam ani nechodím, protože je MS v hokeji (pořádající země Slovensko), a ČR to tam zatím "válí"! ![]()
Fotka jako vždy pěkná, na nález si budu muset počkat. ![]()

Tutuš atlasár 13.5.2011 18:41
No vidíš,aspoň v houbičkách sme to nad Vami vyhrali. ![]()
Ďakujem za pochvalu.

bobineta atlasár, moderátor 13.5.2011 00:47
Nezabudla si na heslo hubara? : pohladit, potulkat a pobozkat...aby sa darilo po cely hubasrsky rok ![]()

Tutuš atlasár 13.5.2011 18:43
Nie,Božka nezabudla.Mala som radosť ako malý Jójo.
A ja ešte vždy nahlas poďakujem horičke. ![]()

moni pokročilý 13.5.2011 06:50
krasa je nadherný. Aj ja vybehnem pozriet moje miesta kde rastú kým tam nezacnu lietat besne kopyta a nerozkopú ich ako minulý rok. Co nebolo ako dubák bolo rozkopnute alebo odrezane a ponechane tak. Ja som sa im tesila

Fande atlasár 13.5.2011 07:27
Už týždeň ich pozerám a nič.Tebe to tam vždy skôr rastie ako tu.Parádička.

Tutuš atlasár 13.5.2011 18:59
Košík nosím,pre každý prípad,celý rok aj v zime.Neodlučiteľný sprievodca. ![]()

Tchert atlasár 13.5.2011 12:10
Čarodejnica je to, ja ju poznám už 370 rokov ![]()
P.S. Prvé nachádzaval Pedro Tlčimuka, ale teraz sa mi to nechce zisťovať. Hlavné je, že si ho našla. Gratulujem!

Tutuš atlasár 13.5.2011 18:57
Chcela by som ňou byť.To by bol život!! Ozaj,aké staré sú 370 ročné čarodejnice?
Ďakujem,Lacko.

Tchert atlasár 13.5.2011 20:26
Aké staré sú skutočne, to nie je podstatné. Dôležité je, že sú šikovné ![]()

Tutuš atlasár 13.5.2011 19:03
Ďakujem,Vám všetkým,ste ma potešili. Keby ten hríbik vedel,aký je populárny,zavolal by aj svojich kamarátov,a to už by bola žúrka. ![]()

px pokročilý 13.5.2011 23:48
Pršať, pršať a ešte raz pršať moje heslo týchto dní. Ale k veci nález ako bič.

Perry 15.5.2011 09:29
Nádherný...a krásne foto...gratulácia! U nás včera nič, sucho..ale teraz prší, tak snáď sa to polepší ![]()

vlado141 pokročilý 15.5.2011 17:28
perfektne,
po tychto dazdoch vyrazam aj ja na hribove miesta, dufam, ze si spravim rekord a najdem ho este v maji.

babrli 17.5.2011 10:50
Neskutočné, budem si musieť u nás na ne zhotoviť skleník, pretože kopce sú zasnežené
Gratulujem ![]()

Tutuš atlasár 17.5.2011 16:06
Tak to by ma nenapadlo,vidíš? Na budúci rok sa teším na Tvoj skorý nález. ![]()

Tutuš atlasár 21.5.2011 22:45
Jožko,to sa ani nedá. Janko tam má doslova hubový raj. Boli sme asi 3x s Kadlom(on je odtiaľ) v Chtelnici a to sa nedá porovnať s našimi lokalitami. Hlavne s hojnosťou druhov a aj s terénom. Ale čo už? My máme nálezy vymakané. ![]()

miki49 pokročilý, atlasár 20.5.2011 18:24
Kurňa,jak som takúto nádheru prehliadol?U nás je taká suchotá,že ešte aj pod jazykom mám sucho
Včera som bol 7 hod. v lese a nenašiel som ani jedinú hubku.

miki 21.5.2011 05:33
Ľubica, dosiahla si stovku - gratulujem, ale ani nie tak ku stovke, ako ku krásnemu a skorému nálezu.

Tutuš atlasár 21.5.2011 22:49
To máš pravdu. U mňa,dá sa povedať,sú dominantné huby,i keď fotím všetko,a stále obdivujem,aké sú všetky úžasné. Pani Príroda je dokonalá. ![]()

tuláčka pokročilý 25.5.2011 07:12
Ľubka, blahoželám k nálezu. Aspoň vidím aká rôznorodá je naša malá krajinka. Určite aj nám naprší a budeme sa tak tešiť ako Ty. Ja mám problém nájsť aj kvalitné liečivky, no s opozdením už aj tie začínajú. Prajem bohatú úrodu takých krásnych hríbikov ![]()
Váš názor alebo poznámka
Pred zaslaním príspevku do diskusie je potrebné prihlásiť sa použitím Vášho prihlasovacieho mena a hesla.
Informácie o fotografii
Autor fotografie:
Kvalita:
Výborná jedlá huba
Čas a miesto:
12. 05. 2011, Malé Karpaty,Pezinok-okolie
Popis:
Dub,borovica.
Identifikácia:
Podľa makroskopických znakov
Identifikoval Ľubica K (Tutuš)
Exsikát neexistuje
Ďalšie informácie:
ID: 265257; Zverejnené: 12. 05. 2011





























































