Úvodná stránka » Informácie pre hubárov »

Mykologická poradňa

Tu môžete nájsť odpovede na Vami položené otázky. V prípade, že máte otázku súvisiacu s hubami (mykológiou), presvedčte sa, či daná otázka už nebola zodpovedaná prezretím otázok v príslušnej kategórii. Na vyhľadávanie v už zodpovedaných otázok môžete použiť aj vyhľadávanie lubovoľného slova.

Okruhy zodpovedaných otázok

Vyhľadávanie v mykologickej poradni

Vaša otázka

V prípade, že ste nenašli odpoveď na svoju otázku, spýtajte sa priamo pani dr. Ivony Kautmanovej zo Slovenského národného múzea. Pokiaľ to bude len trochu možné, pani dr. sa vám pokúsi dpovedať.

Zaslať novú otázku do mykologickej poradne

V prípade potreby identifikácie huby, zaregistrujte sa a pridajte fotografie huby do svojej galérie na týchto stránkach. Návštevníci týchto stránok sa danú hubu pokúsia identifikovať.

Otázky a odpovede

Počet: 2225Strana:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... >> >|

27. 06. 2017

Este raz dobry den! Bude niekedy v buducne alebo ci bolo uz spominane urobit nejaku knihu ohladom tejto stranky nahuby.sk ???

Odpoveď na otázku

24. 06. 2017

Dobry den sa praje! Preco sa mi nezobrazuju fotogalerie v atlase hub na tejto stranke? Asi nie som sam...vzdy to bolo plne.

Otázka zatiaľ nebola zodpovedaná.

12. 06. 2017

Dobry vecer, na rozpadajucom sa pni sme nasli velke drevokazne huby, priemer klobuka pol metra, v trse, stopka pri dreve cierna vnutri kremova biela.Myslim, sa jedna o choros - trudnik supinaty. Vonia mierne ako muka. Je mozna zamena s nejakym jedovatym drevokaznym hribom? Dalo by sa poslat fotku na spresnenie urcenia? Mame asi 3 kg plodnic z jedneho trsu. Hubu sme pozerali podla obrazkov na internete.

Odpoveď na otázku

29. 05. 2017

Dobry den.je peciarka polna a sampion ta ista huba?dakujem za odpoved.stano.

Otázka zatiaľ nebola zodpovedaná.

29. 05. 2017

Dobry den.je peciarka polna a sampion ta ista huba?dakujem za odpoved.stano.

Otázka zatiaľ nebola zodpovedaná.

25. 05. 2017

Dobry den,dnes 24.5 som na zahrade kde pestujem brusnice a klukvu nasiel hryby,poslal by vam fotku na urcenie druhu,len neviem ako a kam to mam poslat,dakujem za radu

Odpoveď na otázku

10. 05. 2017

Dobry den, nasiel som vela smrckov velkych, bolo to ale po dazdoch. Farba hlubika bola tmava, aj vo vnutri, hoci konzistencia bola celkom dobra, neboli makke. Je vhodne konzumovat taketo srmcky?

Odpoveď na otázku

03. 05. 2017

Dobry den, nasiel som vela smrckov, moja otazka je ako sa smrcky susia? Iba tak ich nechat schnut na povale alebo je lepsie susit ich v teple? Rozkrojit ich alebo ich susit cele?

Odpoveď na otázku

20. 04. 2017

Dobry den, v polovici aprila som nasiel v trebisovskom lese na odrezanych pnoch topla bieleho, ci na padlom jaseni trsy hub pripominajuce hlivy. Mali lupene, lievikovity tvar, starsie plodnice boli svetle, na povrchu s svelohnedymi skvrnami/supinami. Mlade plodnice boli tmavsie, takmer hnede. Svojim sfarbenim pripominali sampion kralovsky. V atlase hub som takuto hubu nenasiel. Mam aj foto.

Odpoveď na otázku

13. 04. 2017

Dobry den, nasiel som v Certiznom pod osikami,trnkami podobne na Smrckovca ceskeho ale aj na Usiaka obrovskeho. Huba ma mozgovito zvrasneny klobuk. Hlubik nizky. Pri reze su komorky. Podla atlasu neviem urcit o aky druh sa jedna. Predpokladam ze mi nebude zle.

Odpoveď na otázku
Počet: 2225Strana:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... >> >|