Úvodná stránka » Výskyt húb » Aktuálne správy o výskyte húb »

Archív správ o výskyte húb

Vyhľadajte si správy v našom archíve, ktorý obsahuje 134631 správ. Získate tak prehľad o raste húb v uplynulom období a nápovedu pre budúce obdobie. Pri zadaní prezývky autora, môžete vyhľadávať aj správy len od vybraných autorov. Pri zadaní svojej prezývky získate zoznam všetkých svojich príspevkov.

Vyhľadávacie kritériá


Čiarkou oddelené prezývky autorov príspevkov.

Správy o výskyte húb usporiadané podľa dní v roku

Počet: 134631Strana: |< << ... 1933 1934 1935 1936 1937 1938 1939 1940 1941 1942 1943 1944 1945 1946 1947 ... >> >|
portret

27. 09. v roku 2007, Čadca - huby rástli, FerŠa 🦋

Keďže v okolí Trenčína naďalej prevládalo sucho, odskočil som v strede týždňa za hríbmi na Kysuce. Opäť som ostal verný Makovu a Hornému Kelčovu. I teraz boli najúrodnejšie južné strmé expozície okrajov starých smrekových lesov ( čím staršie - tým lepšie ) a okolia lesných cestičiek. Oproti minulému týždňu bolo badať, že hríbov bolo v lese už pomenej a bolo potrebné viac špekulovať. Jednak už pomaly končí rastová vlna a jednak les „vyhubili“ spomínaní iniciatívni „kubánski študenti“ s igelitkami. Napriek zhoršeným podmienkam sa mi podarilo nazbierať 230 Hríbov smrekových ( viď foto ). Suchohríby hnedé a suchohríbniky zamatové rástli asi tak početne ako hríby smrekové. Ešte stále sa na Kysuce oplatí na huby zájsť. Lovu zdar !


portret

27. 09. v roku 2007, Stará Ľubovňa - huby rástli, matej.sl

Rastie veľmi veľa suchohríbov žltomäsových a hnedých.Hríbov smrekových a kozákov je už pomenej ale všetko zdravé.Rastú aj bedle a veľmi veľa rýdzikov.


portret

27. 09. v roku 2007, Spišská Nová Ves - huby rástli, dann

včera som sa vybral do vašich krajov ku Mníšku, že údajne rastú dubáky. Po dvoch hodinách chodenia, som mal plný košík suchohríbov, no našiel som hustú smrekovú mladinu a keď som do nej zo spodu nazrel, neveril som. Skutočne rastú. 27 kusov, najmenší mal rozmer hlavy malého taniera, ostatné veľkého plykého taniera. A najväší je môj rekord - priemer klobúka 38 cm a pri dutej nôžke celková váha 1,24 kg !!!!! A k tomu všetkému krásne ručali jelene.


portret

27. 09. v roku 2007, Revúca - huby rástli, PLASTIK

Povyše záhradkárskej osady Hŕbok za Chyžným vo štvrtok bol výborný čas na hubačku . Skoro všetci hubári mali plný kôš . Najviac rástli kozáky , bedle pomenej dubáky , osičniaky , resp. baraní roh . Navyše začínajú rásť veseliarky .


portret

27. 09. v roku 2007, Malacky - huby rástli, Karpatský Ferko

No konečne sme sa dočkali, už to ide. Dnes som na Rybníčku našiel 120 dubákov. Rastú hlavne v lístí.


portret

27. 09. v roku 2006, Stará Ľubovňa - huby rástli, Lalko

včera som navštívil hubársku výstavu v Budatíne...poviem,bolo na čo pozerať...le mi ľúto, že kukulienka je choručká...prajem rýchle uzdravenie a rýchlu návštevu lesa za hubárskymi zážitkami...dnes ráno som vybehol len tak na skok, niekoľko kozákov, zopár kuriatok a ešte množstvo podpňoviek....že by záver sezóny?....HUBÁROM ZDAR...


portret

27. 09. v roku 2006, Martin - huby rástli, Doktor

Kolega bol včera popoludní v Jasenskej doline a doniesol okolo 30 krásnych dubákov, kopu suchohríbov a velikánske bedle. Babula, ak si dáme scuka na tej benzínke, tak hľadaj auto vo farbe zlatej metalízy a fúzatého muža (185 cm) pri ňom - a môžem napr. držať v ruke aj nejaký časopis. A ja teba ako spoznám?


portret

27. 09. v roku 2006, Spišská Nová Ves - huby rástli, birkaty

Kto nakladá PODPINKY, tak hupky, šupky do lesa, lebo je ich ako blata a sú akurát.


portret

27. 09. v roku 2006, Košice - huby rástli, dann

už rastú len slabo. Dnes som prešiel stály revír na východ od Košíc - slabota, suchota. Našiel som ešte 3 staršie kozáky, ktoré som si nevšimol minulý týždeň. Inak nič.


portret

27. 09. v roku 2006, Snina - huby rástli, Doktor

Janosv, čo sú to prosím ťa podpinky - píšem z Martina a v šarišsko-slovenskom slovníku som našiel len výraz, že sú to huby. Ale to asi nevystihuje ten názov! Napíš mi, prosím ťa! A keby si prišiel na huby do Martina, tak si pozri príspevky tu u nás! Maj sa fajn!


portret

27. 09. v roku 2006, Košice - huby rástli, motik

Naobed som spolu s mamkou vybehol do Nizneho Klatova, po ceste do lesa uz jedna pani niesla dva plne kose podpnoviek.Na nase pocudovanie (les suchy) sme nasli aj vacsie mnozstvo hribov dubovych-jesennych dokonca vacsinou mlade kusky (v machu a pod stromami-plna susicka) ale aj vacsie "taniere". Nasli sme aj niekolko kozakov brezovych znacne vysusenych ale aj 5 cerstvych ukazkovych "cervenakov" s jemne popukanymi klobukmi.Plus samozrejme pol kosika podpnoviek.Po mojich oblubenych hubach cirovke fialovej a strmulke inovatovej este ani chyru ani slychu.Chce to aspon dva dni dazda. t-m.


portret

27. 09. v roku 2005, Senica - huby rástli, EMILI

LAKSARSKA.VCERA NA PODVECERNEJ PRECHADZKE SME NAZBIERALI ZA KOS SUCHOHRIB HNEDY A SUCHOHRIB PLSTNATY. ASI 1,5HOD


portret

27. 09. v roku 2005, Malacky - huby rástli, stana

suchohriby aj horkace rastu okolo labu na svojich jesennych miestach


portret

27. 09. v roku 2005, Bratislava - huby nerástli, pepe

Včera po robote som bol pozrieť na cca 1,5 hod v Lamači a veru bolo to dosť slabé asi 6 bedlí, ktoré som aj tak nebral, a 8 kozákov, ale zväčša starších ale zdravých. No bedle asi začínajú, pretože všetky boli mladé ešte neobschnuté.


portret

27. 09. v roku 2005, Levice - huby nerástli, pepan

Dnes poobede sme boli na prieskume v oblasti Tlstého vrchu. S pomocou GPS prístroja sme prešli na miesta, ktoré sme zmapovali minule, inou cestou. Je to perfektné. Na budúce prejdeme rýchlo a priamo bez blúdenia na lokality, ktoré sa zdali byť pri chôdzi po ceste ďaleko. Húb bolo veľmi málo. Zopár kuriatok, pošvovec, sem - tam strapačky a jelienky.
Odkaz pre Tašunka: v oblasti, kam chodíme, sa nachádza dosť "plesnivých" fľakov. Môžeš si urobiť odhad, kedy to vypukne. Treba sa však zamerať na miesta v jamách a úžľabinách, kopčeky sú vysušené.


portret

27. 09. v roku 2005, Lučenec - huby rástli, keramik

Dnes sme nazbierali v Lučenskej hore za plný košík červených kozáčikov mladých a zdravých.Všetkých ich bolo 103 kusov.Bol to pekný pohľad,boli ako maľované.Rastú aj pekné muchotrávky červené sú ako z rozprávky...........


portret

27. 09. v roku 2005, Revúca - huby rástli, gubnobog

v okolí muránskej huty rástli hríby smrekové gigantických rozmerov,dalej kozáky,jelenky poprehýbané,sliziaky atd...


portret

28. 09. v roku 2025, Nitra - huby rástli, kurky

Rastú pečeňovce, tlačí sa aj dosť mladých.


portret

28. 09. v roku 2025, Sobrance - huby rástli, mikino.719

Jedným slovom nádhera.


portret

28. 09. v roku 2025, Gelnica - huby rástli, korfi

Bez komentára 🙂 jednoducho krásna prechádzka po lese


portret

28. 09. v roku 2025, Snina - huby rástli, Murko a Miško

Dnes to bola paráda , rástlo plno dubákov a kozákov , ale našli sa aj bedle a suchohríby


portret

28. 09. v roku 2025, Levice - huby rástli, guttko

Našiel som aj lopatu, možno to malo byť znamenie💩😃 ale našťastie sa nenaplnilo😜


portret

28. 09. v roku 2025, Prievidza - huby rástli, Život v prírode

Rastú... Podmienky sú výborné a hubám sa darí. Ako vyzerala naša celodenná hubačka si môžete pozrieť tu
https://youtu.be/qvl6qyOUaBo?si=wlerFQsM...
🍄🍄


portret

28. 09. v roku 2025, Levice - huby rástli, guttko

Takýto „hubár” by si zaslúžil po hube😤 nazbieral a keď sa mu nehodili vysypal!😢 Možno sa spozná?!


portret

28. 09. v roku 2025, Malacky - huby rástli, Statoma

Rastú dosť hojne a lokálne,nové sa netlačia..


portret

28. 09. v roku 2025, Poprad - huby rástli, skarb

Dnešná nádielka


portret

28. 09. v roku 2025, Bratislava - huby rástli, taxikar

Dnes vela hubárov, ale niečo som našiel.😉


portret

28. 09. v roku 2025, Snina - huby rástli, mikino.719

Huby rastu pekne a táto barania hlava prvá pre mňa veľmi potesila


portret

28. 09. v roku 2025, Martin - huby rástli, dunčo

Rastú hríby smrekové.


portret

28. 09. v roku 2025, Michalovce - huby rástli, Varagi

Vatovec na deň presne ako každý rok


portret

28. 09. v roku 2025, Žiar nad Hronom - huby rástli, Marianno

Fajn 😀


portret

28. 09. v roku 2025, Šahy - huby rástli, Imi

Na lúkach rástli kozáky topoľové aj osikové.🙂


portret

28. 09. v roku 2025, Trenčín - huby rástli, j-o-z-e-f

V Lese to žije 🙂


portret

28. 09. v roku 2025, Banská Bystrica - huby rástli, Lea

Veľa starých, ktoré sme nebrali. Veľká červivosť. Ale aj tak sa dalo nájsť za košík. Mix - suchohríby, dubáky, modráky, kozáky, podpňovky.


portret

28. 09. v roku 2025, Bardejov - huby rástli, Max

Hubky rastú.


portret

28. 09. v roku 2025, Banská Bystrica - huby rástli, sano bb

Stále rastie veľa húb, ale v lese je strašne veľa hubárov. Cítil som sa ako v meste nie ako v lese, ale aj napriek tomu som našiel pekné kúsky.


portret

28. 09. v roku 2025, Banská Bystrica - huby rástli, Mdrienkus

Tak dnes na španke trošku slabšie,smrekáčov pomenej,ale hrabáky a osikáče stále rastú.Začínajú rýdziky.


portret

28. 09. v roku 2025, Snina - huby rástli, Domojéger

V lese živo kočovníci dozberávajú to čo ostalo a plašia medveďa aby nebol na nich nezbedný!Veľa trpezlivosti.Ja som svoje ktoré ma našli dozberal i rozdal.


portret

28. 09. v roku 2025, Malacky - huby rástli, IanB

Darček pre setru sa podaril - bedle, a čiastočne aj prieskum potenciálnych miest


portret

28. 09. v roku 2025, Modra - huby rástli, josephus

Nie je to ešte zďaleka také super ako to bolo v júli, respektíve, tam kde som bol je to veľmi vyzbierané, ale za to druhovo veľmi bohaté.
Zobral som si na určenie zopár nových nálezov, prosím o potvrdenie, jedná sa o tmavohrýb obyčajný a hríb modrejúci? Samozrejme dopĺňam starých známych, hríb dubový, zrnitohlúbikovitý a kozák brezový a jednu jedovatú červenobielu krásavicu.
Ďakujem.


portret

28. 09. v roku 2025, Vranov nad Topľou - huby rástli, KUBO

Dnes krásna hubačka. Stále sa tlačia mladé hríby.


portret

28. 09. v roku 2025, Bratislava - huby rástli, hupkar

Dnes som prišiel cca o 10:00 do Karpát a som myslel, že tam je nejaká demonštrácia toľko ľudí. Prvý kopec hneď dvaja hubári ale ty asi hľadali hornbach mali také veľké košíky, že tabuľa sádrokartónu by tam vošla. Druhý kopec kamarát s manželkou tak som išiel na tretí kopec ale stále to nebolo ono a na štvrtom začalo eldorádo nikde nikokoho len huby a ja…super


portret

28. 09. v roku 2025, Brezno - huby rástli, mzugec

Kozákov, hlavne osikových, sa dá nazbierať čo hrdlo (košík) ráči.


portret

28. 09. v roku 2025, Levice - huby rástli, Sumec

Dnes pomenej ale spokojnost..


portret

28. 09. v roku 2025, Bratislava - huby rástli, Pepo2

Narozdiel od Rada, ja som stretol dnes len jeho, jeden par (mozno tych, o ktorych hovoril🤣) a celkom dost mladych plodnic…


portret

28. 09. v roku 2025, Banská Bystrica - huby rástli, vinaro

Na nedeľu pred obedom som nečakal zázraky tak blízko, ale predsa - masliaky a zopár rýdzikov krvavých.


portret

28. 09. v roku 2025, Malacky - huby rástli, Rastislav8

Nedalo mi to dnes poobede vybehnúť pozrieť na rýdziky. Oplatilo sa.


portret

28. 09. v roku 2025, Bratislava - huby rástli, Pepo2

Este zopar foto…


portret

28. 09. v roku 2025, Banská Bystrica - huby rástli, vinaro

Celkom dobrý úlovok na nedeľu a frekventovanú lokalitu. Hríby dubové / brondzové a suchohríby hnedé a pečiarky.


portret

28. 09. v roku 2025, Humenné - huby rástli, Lessy

... dnešná prechádzka, ten istý rajón ...


Počet: 134631Strana: |< << ... 1933 1934 1935 1936 1937 1938 1939 1940 1941 1942 1943 1944 1945 1946 1947 ... >> >|