Archív správ o výskyte húb
Vyhľadajte si správy v našom archíve, ktorý obsahuje 134631 správ. Získate tak prehľad o raste húb v uplynulom období a nápovedu pre budúce obdobie. Pri zadaní prezývky autora, môžete vyhľadávať aj správy len od vybraných autorov. Pri zadaní svojej prezývky získate zoznam všetkých svojich príspevkov.
Vyhľadávacie kritériá
Správy o výskyte húb usporiadané podľa dní v roku
27. 09. v roku 2007, Čadca - huby rástli, FerŠa 🦋
Keďže v okolí Trenčína naďalej prevládalo sucho, odskočil som v strede týždňa za hríbmi na Kysuce. Opäť som ostal verný Makovu a Hornému Kelčovu. I teraz boli najúrodnejšie južné strmé expozície okrajov starých smrekových lesov ( čím staršie - tým lepšie ) a okolia lesných cestičiek. Oproti minulému týždňu bolo badať, že hríbov bolo v lese už pomenej a bolo potrebné viac špekulovať. Jednak už pomaly končí rastová vlna a jednak les „vyhubili“ spomínaní iniciatívni „kubánski študenti“ s igelitkami. Napriek zhoršeným podmienkam sa mi podarilo nazbierať 230 Hríbov smrekových ( viď foto ). Suchohríby hnedé a suchohríbniky zamatové rástli asi tak početne ako hríby smrekové. Ešte stále sa na Kysuce oplatí na huby zájsť. Lovu zdar !
27. 09. v roku 2007, Stará Ľubovňa - huby rástli, matej.sl
Rastie veľmi veľa suchohríbov žltomäsových a hnedých.Hríbov smrekových a kozákov je už pomenej ale všetko zdravé.Rastú aj bedle a veľmi veľa rýdzikov.
27. 09. v roku 2007, Spišská Nová Ves - huby rástli, dann
včera som sa vybral do vašich krajov ku Mníšku, že údajne rastú dubáky. Po dvoch hodinách chodenia, som mal plný košík suchohríbov, no našiel som hustú smrekovú mladinu a keď som do nej zo spodu nazrel, neveril som. Skutočne rastú. 27 kusov, najmenší mal rozmer hlavy malého taniera, ostatné veľkého plykého taniera. A najväší je môj rekord - priemer klobúka 38 cm a pri dutej nôžke celková váha 1,24 kg !!!!! A k tomu všetkému krásne ručali jelene.
27. 09. v roku 2007, Revúca - huby rástli, PLASTIK
Povyše záhradkárskej osady Hŕbok za Chyžným vo štvrtok bol výborný čas na hubačku . Skoro všetci hubári mali plný kôš . Najviac rástli kozáky , bedle pomenej dubáky , osičniaky , resp. baraní roh . Navyše začínajú rásť veseliarky .
27. 09. v roku 2007, Malacky - huby rástli, Karpatský Ferko
No konečne sme sa dočkali, už to ide. Dnes som na Rybníčku našiel 120 dubákov. Rastú hlavne v lístí.
27. 09. v roku 2006, Stará Ľubovňa - huby rástli, Lalko
včera som navštívil hubársku výstavu v Budatíne...poviem,bolo na čo pozerať...le mi ľúto, že kukulienka je choručká...prajem rýchle uzdravenie a rýchlu návštevu lesa za hubárskymi zážitkami...dnes ráno som vybehol len tak na skok, niekoľko kozákov, zopár kuriatok a ešte množstvo podpňoviek....že by záver sezóny?....HUBÁROM ZDAR...
27. 09. v roku 2006, Martin - huby rástli, Doktor
Kolega bol včera popoludní v Jasenskej doline a doniesol okolo 30 krásnych dubákov, kopu suchohríbov a velikánske bedle. Babula, ak si dáme scuka na tej benzínke, tak hľadaj auto vo farbe zlatej metalízy a fúzatého muža (185 cm) pri ňom - a môžem napr. držať v ruke aj nejaký časopis. A ja teba ako spoznám?
27. 09. v roku 2006, Spišská Nová Ves - huby rástli, birkaty
Kto nakladá PODPINKY, tak hupky, šupky do lesa, lebo je ich ako blata a sú akurát.
27. 09. v roku 2006, Košice - huby rástli, dann
už rastú len slabo. Dnes som prešiel stály revír na východ od Košíc - slabota, suchota. Našiel som ešte 3 staršie kozáky, ktoré som si nevšimol minulý týždeň. Inak nič.
27. 09. v roku 2006, Snina - huby rástli, Doktor
Janosv, čo sú to prosím ťa podpinky - píšem z Martina a v šarišsko-slovenskom slovníku som našiel len výraz, že sú to huby. Ale to asi nevystihuje ten názov! Napíš mi, prosím ťa! A keby si prišiel na huby do Martina, tak si pozri príspevky tu u nás! Maj sa fajn!
27. 09. v roku 2006, Košice - huby rástli, motik
Naobed som spolu s mamkou vybehol do Nizneho Klatova, po ceste do lesa uz jedna pani niesla dva plne kose podpnoviek.Na nase pocudovanie (les suchy) sme nasli aj vacsie mnozstvo hribov dubovych-jesennych dokonca vacsinou mlade kusky (v machu a pod stromami-plna susicka) ale aj vacsie "taniere". Nasli sme aj niekolko kozakov brezovych znacne vysusenych ale aj 5 cerstvych ukazkovych "cervenakov" s jemne popukanymi klobukmi.Plus samozrejme pol kosika podpnoviek.Po mojich oblubenych hubach cirovke fialovej a strmulke inovatovej este ani chyru ani slychu.Chce to aspon dva dni dazda. t-m.
27. 09. v roku 2005, Senica - huby rástli, EMILI
LAKSARSKA.VCERA NA PODVECERNEJ PRECHADZKE SME NAZBIERALI ZA KOS SUCHOHRIB HNEDY A SUCHOHRIB PLSTNATY. ASI 1,5HOD
27. 09. v roku 2005, Malacky - huby rástli, stana
suchohriby aj horkace rastu okolo labu na svojich jesennych miestach ![]()
27. 09. v roku 2005, Bratislava - huby nerástli, pepe
Včera po robote som bol pozrieť na cca 1,5 hod v Lamači a veru bolo to dosť slabé asi 6 bedlí, ktoré som aj tak nebral, a 8 kozákov, ale zväčša starších ale zdravých. No bedle asi začínajú, pretože všetky boli mladé ešte neobschnuté.
27. 09. v roku 2005, Levice - huby nerástli, pepan
Dnes poobede sme boli na prieskume v oblasti Tlstého vrchu. S pomocou GPS prístroja sme prešli na miesta, ktoré sme zmapovali minule, inou cestou. Je to perfektné. Na budúce prejdeme rýchlo a priamo bez blúdenia na lokality, ktoré sa zdali byť pri chôdzi po ceste ďaleko. Húb bolo veľmi málo. Zopár kuriatok, pošvovec, sem - tam strapačky a jelienky.
Odkaz pre Tašunka: v oblasti, kam chodíme, sa nachádza dosť "plesnivých" fľakov. Môžeš si urobiť odhad, kedy to vypukne. Treba sa však zamerať na miesta v jamách a úžľabinách, kopčeky sú vysušené.
27. 09. v roku 2005, Lučenec - huby rástli, keramik
Dnes sme nazbierali v Lučenskej hore za plný košík červených kozáčikov mladých a zdravých.Všetkých ich bolo 103 kusov.Bol to pekný pohľad,boli ako maľované.Rastú aj pekné muchotrávky červené sú ako z rozprávky...........
27. 09. v roku 2005, Revúca - huby rástli, gubnobog
v okolí muránskej huty rástli hríby smrekové gigantických rozmerov,dalej kozáky,jelenky poprehýbané,sliziaky atd...
28. 09. v roku 2025, Gelnica - huby rástli, korfi
Bez komentára 🙂 jednoducho krásna prechádzka po lese
28. 09. v roku 2025, Snina - huby rástli, Murko a Miško
Dnes to bola paráda , rástlo plno dubákov a kozákov , ale našli sa aj bedle a suchohríby
28. 09. v roku 2025, Levice - huby rástli, guttko
Našiel som aj lopatu, možno to malo byť znamenie💩😃 ale našťastie sa nenaplnilo😜
28. 09. v roku 2025, Prievidza - huby rástli, Život v prírode
Rastú... Podmienky sú výborné a hubám sa darí. Ako vyzerala naša celodenná hubačka si môžete pozrieť tu
https://youtu.be/qvl6qyOUaBo?si=wlerFQsM...
🍄🍄
28. 09. v roku 2025, Levice - huby rástli, guttko
Takýto „hubár” by si zaslúžil po hube😤 nazbieral a keď sa mu nehodili vysypal!😢 Možno sa spozná?!
28. 09. v roku 2025, Snina - huby rástli, mikino.719
Huby rastu pekne a táto barania hlava prvá pre mňa veľmi potesila
28. 09. v roku 2025, Banská Bystrica - huby rástli, Lea
Veľa starých, ktoré sme nebrali. Veľká červivosť. Ale aj tak sa dalo nájsť za košík. Mix - suchohríby, dubáky, modráky, kozáky, podpňovky.
28. 09. v roku 2025, Banská Bystrica - huby rástli, sano bb
Stále rastie veľa húb, ale v lese je strašne veľa hubárov. Cítil som sa ako v meste nie ako v lese, ale aj napriek tomu som našiel pekné kúsky.
28. 09. v roku 2025, Banská Bystrica - huby rástli, Mdrienkus
Tak dnes na španke trošku slabšie,smrekáčov pomenej,ale hrabáky a osikáče stále rastú.Začínajú rýdziky.
28. 09. v roku 2025, Snina - huby rástli, Domojéger
V lese živo kočovníci dozberávajú to čo ostalo a plašia medveďa aby nebol na nich nezbedný!Veľa trpezlivosti.Ja som svoje ktoré ma našli dozberal i rozdal.
28. 09. v roku 2025, Malacky - huby rástli, IanB
Darček pre setru sa podaril - bedle, a čiastočne aj prieskum potenciálnych miest
28. 09. v roku 2025, Modra - huby rástli, josephus
Nie je to ešte zďaleka také super ako to bolo v júli, respektíve, tam kde som bol je to veľmi vyzbierané, ale za to druhovo veľmi bohaté.
Zobral som si na určenie zopár nových nálezov, prosím o potvrdenie, jedná sa o tmavohrýb obyčajný a hríb modrejúci? Samozrejme dopĺňam starých známych, hríb dubový, zrnitohlúbikovitý a kozák brezový a jednu jedovatú červenobielu krásavicu.
Ďakujem.
28. 09. v roku 2025, Vranov nad Topľou - huby rástli, KUBO
Dnes krásna hubačka. Stále sa tlačia mladé hríby.
28. 09. v roku 2025, Bratislava - huby rástli, hupkar
Dnes som prišiel cca o 10:00 do Karpát a som myslel, že tam je nejaká demonštrácia toľko ľudí. Prvý kopec hneď dvaja hubári ale ty asi hľadali hornbach mali také veľké košíky, že tabuľa sádrokartónu by tam vošla. Druhý kopec kamarát s manželkou tak som išiel na tretí kopec ale stále to nebolo ono a na štvrtom začalo eldorádo nikde nikokoho len huby a ja…super
28. 09. v roku 2025, Brezno - huby rástli, mzugec
Kozákov, hlavne osikových, sa dá nazbierať čo hrdlo (košík) ráči.
28. 09. v roku 2025, Bratislava - huby rástli, Pepo2
Narozdiel od Rada, ja som stretol dnes len jeho, jeden par (mozno tych, o ktorych hovoril🤣) a celkom dost mladych plodnic…
28. 09. v roku 2025, Banská Bystrica - huby rástli, vinaro
Na nedeľu pred obedom som nečakal zázraky tak blízko, ale predsa - masliaky a zopár rýdzikov krvavých.
28. 09. v roku 2025, Malacky - huby rástli, Rastislav8
Nedalo mi to dnes poobede vybehnúť pozrieť na rýdziky. Oplatilo sa.
28. 09. v roku 2025, Banská Bystrica - huby rástli, vinaro
Celkom dobrý úlovok na nedeľu a frekventovanú lokalitu. Hríby dubové / brondzové a suchohríby hnedé a pečiarky.


























