Archív správ o výskyte húb
Vyhľadajte si správy v našom archíve, ktorý obsahuje 134710 správ. Získate tak prehľad o raste húb v uplynulom období a nápovedu pre budúce obdobie. Pri zadaní prezývky autora, môžete vyhľadávať aj správy len od vybraných autorov. Pri zadaní svojej prezývky získate zoznam všetkých svojich príspevkov.
Vyhľadávacie kritériá
Správy o výskyte húb usporiadané podľa dní v roku
26. 09. v roku 2025, Trenčín - huby rástli, kaerson
Ked najdes miesto kde netreba nachodit kilometre
26. 09. v roku 2025, Levice - huby rástli, Sumec
Dnes to bolo naozaj hubarske eldorado. Bral som len tie krajsie vela bolo starych premoknutych...🤠🤠🤠
26. 09. v roku 2025, Košice - huby rástli, ChanterelleJanka
Našli sme krásne dubáky, v lese je čo zbierať - všehodruhu
26. 09. v roku 2025, Piešťany - huby rástli, dedko 1
Dnes som sa vybral na miesto, kde som ešte nikdy nebol. A neľutujem. Zo začiatku trošku strmák, môj zadok ho vyskúšal. No potom som našiel rovnejšie miesto. Neľutujem, dalo sa nájsť takmer všetko a plávkari by si prišli na svoje. Niektoré kúsky už boli za zenitom, ale niečo treba aj na výtrusy.
Myslím, že ešte chvíľu potrvá táto vlna 😁
26. 09. v roku 2025, Turčianske Teplice - huby rástli, palo.pd
rompy a suchohríby sa parádne rozbehli
inač klasika...
smrekáče,kuriatka,modráky,šampióny
26. 09. v roku 2025, Trenčín - huby rástli, Luki
Tak dnes opäť bol to masaker nevládal som odniesť 😂
26. 09. v roku 2025, Žiar nad Hronom - huby rástli, Hodmo
Dnes aj takýto krásavec...inak po daždi pekné, mladé a zdravé dubáčiky...
26. 09. v roku 2025, Malacky - huby rástli, Pištinko
Po daždivej a chladnej noci sa hubám akosi "nechcelo" rásť. Tentokrát som vypustil dubákové lokality a zameral som sa na suchohríby, masliaky a rýdziky. Napriek tomu handicapu s chladom, som košík naplnil spomínanými druhmi húb s pomocou kuriatok, zopár dubákov a kozákov. Pritrafila sa aj jedna kučierka. Všetko som to daroval priateľovi s komentárom, že nie je umenie nazbierať košík keď rastú, ale keď nerastú.
26. 09. v roku 2025, Humenné - huby rástli, peterl2
Tak po výdatnom daždi mi nedalo a išiel na menšiu prechádzku. Na moje prekvapenie v lese kopec ľudí. 🤔 Ale húb je stále dostatok. Dnes prevažne kozáky hrabové, topoľové, osikové, brezové a hríby hrabové.
26. 09. v roku 2025, Levice - huby rástli, vladino55
Po daždi sa za darilo. Takmer všetky hríb dubový, zopár hríb bronzový a kozák hrabový.
26. 09. v roku 2025, Vranov nad Topľou - huby rástli, kristanmi
Zober neter na huby a tak to dopadne.
26. 09. v roku 2025, Snina - huby rástli, Domojéger
Po lese začali vo veľkom blúdiť a kričať kočovníci... čo dobrej nálade hubárčenia vonkoncom neprospieva.Ale nejak som to dal a dozbieral zabudnuté miesta.
26. 09. v roku 2025, Bratislava - huby rástli, Zrzulka
Prsi - neprsi. Dnes bolo podstane viac hubarov ale aj krasnych smrekacov 🥰. Nakoniec ma z lesa sice vyhnal dazd ale nebyt lejaku som tam doteraz 🤭.
26. 09. v roku 2025, Levice - huby rástli, turista1
Rástlo veľa suchohríbov a dubáky. Našli sme aj takéto: Rúrky biele, neskôr biela káva, hlúbik dutý, klobúk bledohnedý. Mohli by ste mi poradiť, čo to je? Ďakujem za pomoc.
26. 09. v roku 2025, Liptovský Mikuláš - huby rástli, R.
Huby idú ako z vody, ale hríby v kvalite horšej ako v lete. Niektoré som musel rozkrájať celé. Čistý komplet iba jeden. No a mokro. :D
26. 09. v roku 2025, Malacky - huby rástli, Rastislav8
Dnes opäť po robote 2,5 hod 🌲🍄🙂 už aj dve sviňúvky 🙂
26. 09. v roku 2025, Malacky - huby rástli, Celoročný hubár
Dnes to bola proste paráda 🙂
https://youtube.com/shorts/Wjx0bRwngck?s...
26. 09. v roku 2025, Stará Ľubovňa - huby rástli, kukulienka
Hubársky sen pokračoval 🍄🟫.Košík potešil priateľov.
26. 09. v roku 2025, Malacky - huby rástli, SilviaH
Zmokla dokonca dvakrát 😅 ... ale les mi to parádne vrátil. 🤩 smrekáčove aj hnedákové záhradky potešili nadmieru. Pól koša nádherných smrekáčov všetkých veľkostí a zvyšok hnedáky. Nabudúce beriem už dva koše.
26. 09. v roku 2025, Humenné - huby rástli, cyklohubár
V lese sú ideálne podmienky pre rast hríbov vo výbornej kvalite. Rástli aj na miestach kde som ich v minulosti nenachádzal.
26. 09. v roku 2025, Banská Bystrica - huby rástli, Muro09
Vo výške 900 m.n.m. sa to rozbehlo. Tento 500 g bol na počudovanie úplne zdravý a nerozmočený. Naproti tomu veľa maličkých už mali nožičky ako sito červivú.
26. 09. v roku 2025, Malacky - huby rástli, Tomi
Poprosim Vás o radu - je to Kozák zltoranzovy? To čierne sfarbenie rúrok ma mätie.
26. 09. v roku 2025, Bytča - huby rástli, Lubek
Obrázok som nazval: "Zápas prírody o prežitie". Hríbov smrekových tam bolo veľa. Bolo ich veľmi veľa. Ibaže snáď iba 5% malo nečervavý hlúb. Klobúky boli na tom lepšie. Kde "sa" zberajú zdravé netuším, ja som občas pokusne vybral aj malý, ktoré inak nechávam a červavé boli aj malé. Mal som také zmiešané pocity. Spústa hríbov bez námahy, chodenia, hľadania... Veľmi ma to nebavilo, radosť z nálezu mi chýbala.
26. 09. v roku 2025, Malacky - huby rástli, Kalino
Na začiatku slabota.
Asi 25 suchohríbov hnedých.
A potom za trpezlivosť prišla takáto odmena.
26. 09. v roku 2025, Zlaté Moravce - huby rástli, Tata
Dnes krásna hríbovačka,6hod v lese.Rastie veľa suchohribov,koralovce,bedle,rúžovky ale dnes som bol len na hríby...
26. 09. v roku 2025, Levice - huby rástli, fero666
Dubové, bronzové, kozáky a suchohríby dnes išli....
26. 09. v roku 2025, Kysucké Nové Mesto - huby rástli, Frenky
Dnes to bola úžastná prechádzka po lese plnom krásnych hríbov len keby neboli tak červivé 40 % bolo na vyhodenie









































