Archív správ o výskyte húb
Vyhľadajte si správy v našom archíve, ktorý obsahuje 134727 správ. Získate tak prehľad o raste húb v uplynulom období a nápovedu pre budúce obdobie. Pri zadaní prezývky autora, môžete vyhľadávať aj správy len od vybraných autorov. Pri zadaní svojej prezývky získate zoznam všetkých svojich príspevkov.
Vyhľadávacie kritériá
Správy o výskyte húb usporiadané podľa dní v roku
23. 09. v roku 2021, Banská Bystrica - huby nerástli, romkoko2
Nerastie nič okrem podpňoviek a rýdzikov. Bez podhubia, začina opäť sucho.
23. 09. v roku 2021, Svidník - huby rástli, andy7
Koralovce sú síce jedlé, no v našich končinách sa nezbierajú. Kiež by sa rovnakou mierou výskytu vyznačovali trúdniky klobúčkaté! ![]()
23. 09. v roku 2021, Malacky - huby nerástli, Evina243
Dnes rano aj Lakšárska aj Studienka a našli sme len dve menšie bedličky.
23. 09. v roku 2021, Bratislava - huby rástli, hupkar
Už sa nám to pomaličky prebúdza ….smrekáče sa už derú na povrch
23. 09. v roku 2021, Liptovský Mikuláš - huby rástli, Kajler
Griby uz rastu pomenej. Ale este sa da volaco najst
23. 09. v roku 2021, Detva - huby rástli, jopek
Dnes na svojich miestach aj napriek menšiemu mrazu bola spokojnosť zo zdravých dubákov.
23. 09. v roku 2021, Martin - huby rástli, Robco909
Este stále rastú aj keď treba veľa trpezlivosti. Hríby smrekové
23. 09. v roku 2021, Poprad - huby rástli, hoara
Rástli kozáky brezové, menej hríby smrekové a veľmi hojne podpňovky tmavé.
23. 09. v roku 2021, Čadca - huby rástli, Hribko
Išiel som pozrieť výlučne podpňovky na staré známe zrezané smrekové pne. Je to asi 20 pňov a naozaj sa tlačia mladé Michalky, či Václavky, alebo podpňovky. Len ten totálny holohrub okolo.....
23. 09. v roku 2021, Zvolen - huby rástli, Slaven
Rozhodla som sa vyskúšať podpňovky, aj keď u nás sa nezbierajú. Z minulého roka známe miesta hojne zarodili.
23. 09. v roku 2021, Martin - huby rástli, Pedagóg
V hore je to v súčasnosti väčšinou o podpňovkách, ktorým sa tohto roku darí. Hríbovité skôr len náhodne.
23. 09. v roku 2021, Prešov - huby nerástli, Stanci
Huby v tráve skončili a v hrubom lese ešte nezačali.
23. 09. v roku 2021, Bardejov - huby rástli, vrchar
Rastú rydziky, suchohríby, hríby podpňovky a ozdoby lesa - fotečka strapačka
23. 09. v roku 2020, Snina - huby rástli, hubar.rybar
Smrekové z dubiny. Je ich však poriedko, hríb od hríba na 100 metrov. Sucho...
23. 09. v roku 2020, Bratislava - huby rástli, pablo555
Zdravím vás hubári a mykológovia, nevedel som kde presne sa dávaju fotky na identifikáciu, tak som to šupol sem...vedeli by ste určiť o aký druh hríba ide??? Poslal mi to kamarát, ktorý je momentalne vo Švédsku a vybehol tam do lesa na huby, okrem rôznych druhov masliakov našiel aj tieto...citujem..."zvrchu má ako keby takú jemnú plsť alebo čo"...Ďakujem
23. 09. v roku 2020, Dolný Kubín - huby rástli, majo-racibor
Ešte rastú ale ak nezaprší bude slabšia úroda...
23. 09. v roku 2020, Banská Bystrica - huby rástli, serdzo
A ešte jeden katalógový...
Genofond na budúci rock ostáva v lese ...
23. 09. v roku 2020, Žilina - huby rástli, Jozef,Žilina
Popraskane hlavicky ale zdrave,uz az o tyzden po dazdoch je sucho
23. 09. v roku 2020, Bratislava - huby rástli, skratotriasok
No sucho riadne. Presli sme lesom tam, ze jeden kozak hrabovy. Idem naspat a listi vedla cesty kde prejdu asi vsecti hubari -3 slusne smrekace odrastene ale bez cervika. Tak sme pozreli horu nad cestou a tera tlacili sa vsade. Do kopy ich bolo 20 a to uz stacilo. Boli aj modraky. Toto sucho ich nezastavilo, len su mensie. Niektore uplne pidi ako mlade masliaky. No fajn bolo
.
23. 09. v roku 2020, Malacky - huby rástli, blaz
hríbnik gaštanovohnedý
Gyroporus castaneus až doma sme zistili čo je zač
23. 09. v roku 2020, Turčianske Teplice - huby rástli, palo.pd
uz to je poslabsie,dubaky,smrekace,suchohriby,sampiony,kuriatka,masliaky,rydziky...bedle sem tam,ak sa naplni predpoved pocasia tak o dva tyzdne sa budu dat kosit
23. 09. v roku 2020, Košice - huby rástli, milan1949
Pusu mi daj a som len tvoj.Smrekáčiky rastú ,a sú nádherne a hlavne zdravé.Dnes sa zasa naplnil košík vrchovato.
23. 09. v roku 2020, Ružomberok - huby rástli, peterzrbk
dnes aj napriek velkému žialu nad našim milačikom ktorý nas v pondelok opustil som bol v hore a niečo som priniesol ale nebolo to hladanie iba vzpomienky na našu drahú Sisku
23. 09. v roku 2020, Košice - huby rástli, milan1949
Ešte jeden nevšedný záber z dnešnej hubačky -dubáčik v zajatí muchotrávok.
23. 09. v roku 2020, Žiar nad Hronom - huby rástli, fero666
Dnes vo dvojke s manželkou. Prevládali hríby smrekové, zrnitohlúbikové a muchotrávky červené....
23. 09. v roku 2020, Dolný Kubín - huby rástli, Maco51
Dve hodinky v lese, rástli hríby smrekové a zrnitohlúbikové, kozáky osikové a brezové, začínajú podpňovky obyčajné, končia bedle jedlé
23. 09. v roku 2020, Malacky - huby rástli, Monika Farkašová
Huby rástli veľmi slabo. Za 3 hodiny pol koša. Treba poriadny dášť
23. 09. v roku 2020, Banská Bystrica - huby rástli, Evka1
Včerajší košíček. Hríby zrnitohlúbikové a dubové.
23. 09. v roku 2020, Tvrdošín - huby rástli, rudolf
na starých, zarastených a nepoužívaných zvážniciach sa ešte drží vlhko, dajú sa tam pozbierať slušné masliaky, na foto sú huby, čo som našiel náhodou







































