Archív správ o výskyte húb
Vyhľadajte si správy v našom archíve, ktorý obsahuje 134646 správ. Získate tak prehľad o raste húb v uplynulom období a nápovedu pre budúce obdobie. Pri zadaní prezývky autora, môžete vyhľadávať aj správy len od vybraných autorov. Pri zadaní svojej prezývky získate zoznam všetkých svojich príspevkov.
Vyhľadávacie kritériá
Správy o výskyte húb usporiadané podľa dní v roku
23. 06. v roku 2019, Bratislava - huby rástli, vladoz
Véééélice ma dnes tie "baranie hlavy" v Pezinku potešili.
23. 06. v roku 2019, Bratislava - huby rástli, pablo555
Táto rodinka modrákov schovaná medzi korenami buka bola najkrašia. ![]()
23. 06. v roku 2018, Bratislava - huby rástli, IB
Menší okruh nad Račou. Dávam, že rástli. Síce nič moc, ale stačí. Suchohríby plstnaté, plávky, pečeňovec a dva malé dubáky. OK - nesúťažíme.
23. 06. v roku 2018, Bratislava - huby rástli, Mato
Dali sa nájsť suchace plavky zelenkaste aj také dvojičky napriek nultej vlne vtejto oblasti potešilo cafte
23. 06. v roku 2015, Bratislava - huby nerástli, Vlado 64
Príjemná prechádzka horou v "tichom" daždi, ktorý neskôr prerástol v prudký lejak, takže domov som prišiel "jasný". Huby práve nerastú, ale po výdatnej vlahe zrejme opäť budú.
23. 06. v roku 2014, Bratislava - huby rástli, Vlado 64
v hore je skvele, ale sucho a to je zreteľne poznať na hubách...dnes niekoľko hríbov a na počudovanie sa, aj trošku hlivy...
23. 06. v roku 2012, Bratislava - huby rástli, taxikar
Pezinok-okolie:3 dubáky,7modrákov.(zábery som robil kamerou)
23. 06. v roku 2011, Bratislava - huby rástli, Danielka
tri krasne dubaciky jedno kuriatko a 10 suchacov treba riadne poprsat
23. 06. v roku 2011, Bratislava - huby rástli, uchovec
Pod Zoškou - necelé dve hodiny: asi 2kg kuriatok jedlých aj bledých (niektoré veľké ako dlaň), 8 dobákov, 2 modráky, 1 príveskatý, 1 hríbnik modrajúci a 6 muchotr. červenkastých
23. 06. v roku 2011, Bratislava - huby rástli, IgorN
Aj dubové, aj kuriatka, aj zrnitohl, nie veľa, ale praženica bola, mňam.
23. 06. v roku 2010, Bratislava - huby rástli, manson
Dubravka....Po praci som zbehol na 2 hodiny do lesa, asi 16 dubakov a za dve hrste kuriatok
23. 06. v roku 2009, Bratislava - huby rástli, Veronnnn
Modra: Nešla som na huby ale iba na chatu a našla som 3 krásne kozáky
Takže ide sa !!!
23. 06. v roku 2008, Bratislava - huby rástli, ego.mc
Tri zdravé dubáky (Moje prvé v tomto roku a vôbec prvé v Bratislave .), niekoľko plávok zelenkastých. Všetko v lesoparku medzi sanatóriom a Kačínom.
23. 06. v roku 2006, Bratislava - huby nerástli, Václ@v.
Lužné lesy Malého Dunaja stále bez húb. Hoci, aspoň hlivy by na stromoch spadnutých do vody mali byť, no niesu.
24. 06. v roku 2025, Bratislava - huby rástli, dedo55
Sucho, jeden dubákový pukanec, ale zato krásny roháč, 7,5 mm, tohto roku môj najvačší, ale...spadol z duba, takže hore ostal lepší...alebo mal smolu
24. 06. v roku 2024, Bratislava - huby rástli, Rybár Vladko
Srdečný pozdrav, dievčatám obdiv za tie nádherné mozaiky. Včera som si po neznámych dolinkách v Karpatoch nad Modrou dal do tela snáď toľko ako si dáva Juraj. Preto hej, Rado je macher, obdivujem ho roky, a za tie stovky km si tie úspechy a mini okruhy zaslúži, ale ja včera bez košíka s plátenkou len prieskum nad Modrou. Rastie veľa dubákov, veľa je po funuse, aj iných hríbov, ale dubáky po dlhej dobe som už nemal kam dávat, makačka veliká ale bolo dosť úplne krásne zdravých až na tie slizniaky. Mladučkých som nechal v horičke len zopár,takže slabota. Oký,držte sa všetci,dubákmi som za pár dní teraz obdaril celú rodinu aj priateľov! Preto si osobne myslím že treba niekedy ubrať, niečo nechať v lesoch naozaj aj pre tú zver, chrobač, tých našich neštastných slizniakov a preto tak aj urobím! Iste sa vám niekedy ozvem, bolo mi cťou vymeniť si aspoň pár myšlienok, vďaka Rado ale teraz kúpanie a rybárčenie v štýle Chyť a pusť, ma momentálne priťahuje omnoho viac. Vladimír
24. 06. v roku 2023, Bratislava - huby rástli, PeterRet
Dnes v lese veľmi bohato
Hojne hríby dubové aj zrnitohlúbikové (napospol však značne poškodené larvami hmyzu), suchohríby žltomäsové, červenohnedé aj plstnaté, plávky aj muchotrávky červenkasté, ba našli sa aj kuriatka a jelienky, skupinka sliznačiek koreňujúcich, či po jednej plodnici kozáka hrabového a trúdnika šupinatého.
24. 06. v roku 2023, Bratislava - huby rástli, Mr. Steven Seagal
MK sú čarovné.
Dubáky, Modráky, Rompy a iné.
Ale nie všade.
Ale podržali rokmi overené miestečka.
24. 06. v roku 2021, Bratislava - huby rástli, hupkar
Dnes som mal veľmi málo času ale pekné kúsky boli …….
24. 06. v roku 2019, Bratislava - huby rástli, AndroidUser42087
Napíšte popis ...dnes Malé Karpaty, pomenej, ale nájdu sa
24. 06. v roku 2019, Bratislava - huby rástli, sali2
Rastli ale poskromne. Asi sme vyrazili prilis skoro po vikendovych dazdikoch, tri pekne dubaky + tri suchohriby + dva darovane zrnitohlubikove (dakujeme) a cca 60-70 cervivost. Na jednu vikendovu polievku po starostlivom vykrajovani sa ujde.
24. 06. v roku 2018, Bratislava - huby rástli, xantia
Listnatom lese rástli hríby plstnaté, žltomäsité, zrnitohlúbikové aj kozáky.
24. 06. v roku 2014, Bratislava - huby rástli, Andrej Forró
Suverénne najväčší úlovok hlivy bukovej, aký som kedy doniesol domov. Žiaľ, sú aj dosť červavé. Ale je to dosť náhodné, inak ani suchohríby, je skrátka sucho.
24. 06. v roku 2011, Bratislava - huby rástli, Čongi
10 dubakov, 3 kuriatka, uchovce bazove, vela plavok a rozne ine druhy,
24. 06. v roku 2011, Bratislava - huby rástli, uchovec
Limbach - 73 "hrabákov", asi 20 dubákov, 2 "modráky" a prvý krát v živote 2 krásne trsy trúdnika klobúčkatého (cca 1,5 - 2 kg).
(To všetko za hodinu aj štvrť).
24. 06. v roku 2011, Bratislava - huby rástli, Ančulka
Nad Račou 12 dubákov, 2 kozáky a pár kuriatok. Prvý tohoročný úlovok potešil.
24. 06. v roku 2011, Bratislava - huby rástli, jelen
Na Jána sme sa vybrali nad Svätý Jur zbierať Ľubovník bodkovaný na naloženie do oleja, ale les tak dobre voňal, že som neodolal vbehol doň a za 30 minút som vyniesol 2kg dubákov. Okrem toho som našiel už nepoužiteľných raz toľko. Tiež rástli muchotrávky červenajúce a aj suchohríby. Paráda.
24. 06. v roku 2008, Bratislava - huby rástli, ego.mc
A aby som nezabudol, veľa "vajíčok" hadoviek.
Takže gurmáni ...
24. 06. v roku 2008, Bratislava - huby rástli, uchovec
Modra - za dve hodiny 50 "siniakov", 9 kozákov oranžovožltých, 3dubáky (2 boli už staré), kuriatka, muchtrávka červenkastá (veľa) a plávky - skrátka takmer plný kôš (viď foto). Potom ma vyhnala búrka.
...a veľa čučoriedok.
25. 06. v roku 2023, Bratislava - huby rástli, lesos
Podvečerná nedelná prechádzka s manželkou je vždy tá najkrajšia🌿 Nech sa vám darí a nech ste v lese spokojnÿ🌿
25. 06. v roku 2021, Bratislava - huby rástli, Matvej
Ja mám tiež s pierkom 😁
Jarko Naď nám trochu pokazil volnosť a pohyb v lesoch 😖
https://www.mosr.sk/49576-sk/pre-verejno...
25. 06. v roku 2020, Bratislava - huby rástli, Tarzan
Pár lesných pokladov v ich prirodzenom prostredí.
(Z poslednej a predposlednej hubačky.)
25. 06. v roku 2020, Bratislava - huby rástli, uchovec
Prieskum na trúdniky klobúčkaté sa podaril (3 ks)...+ nejaké dubáčiky, kozáky hrabové a muchotrávky červenkasté...
25. 06. v roku 2020, Bratislava - huby rástli, Rad0
Hupkar a síce sťažuje že to nie je ono, je toho síce menej ako som čakal, ale spokojnosť. Tlačia sa mladé, teba ešte pár dní. Videl som aj niekoľko príveskatých.
25. 06. v roku 2019, Bratislava - huby rástli, Tarzan
Konečne sa dostal so mnou do lesa aj môj syn Miško a krásne sme si to užili. Nádherná farebná hubačka. Jeho kôš je naľavo.
Okrem hríbov dubových, smrekových a zrnitohlúbikových rástli aj kuriatka, kozáky hrabové a hríbniky modrejúce. Z ďaľších druhov, ktoré sme videli, ale nebrali: samozrejme muchotrávky červenkasté a plávky modrasté, ale aj lupeňopórovec, podhíby žlčové, suchohríby žltomäsové a hríby modrejúce.
Niečo mi ale hovorí, že o pár dní nám budú aj muchotrávky červenkasté a plávočky dobré, z niektorých miest totiž hríby zmizli ako šibnutím čarovného prútika.
25. 06. v roku 2019, Bratislava - huby rástli, Good
Rástli už skomnejšie v porovnaní z pred dvoch týždňov, a k tomu dosť červivé. Potešil ma nález mladého hríba žltého na mne známej mikrolokalite.
25. 06. v roku 2019, Bratislava - huby nerástli, panasonic1
Hríby nerasú, výlet pekný
Ani bukova hora, ani dubová, ani mach, ani mladý les ani okolo potokov, nič. Ale mikroklíma je skvelá pokiaľ je les neporušený
25. 06. v roku 2017, Bratislava - huby nerástli, ivann
Tak sme po dlhsej dobe konecne poobede vybehli a akurat na koniec jarnej vlny: 2 male plavky modraste (z toho 1 cerviva) a inak uz len stare nepouzitelne susienky ako spomienka na lepsie casy: 3 modraky, 3 dubaky, 2 masaky, 2 plavky a 1 hliva. Takze sucho a hlucho, potok menej ako polovicny a cakame na vodu. Tento rok je tu pecka. http://www.shmu.sk/sk/?page=1784&id=
















