Úvodná stránka » Recepty na jedlá z húb » Kategória - Hliva »

Hlivová polievka s pohánkou

Moje vnúčatá majú veľmi radi hubové polievky a tak ich vymýšľam vždy na iný spôsob. Keďže som zástancom pohánky namiesto múky, rada ju dávam na zahustenie do rôznych polievok. Je zdravá a zahustí tak isto dobre ako múka.

Ingrediencie: hliva - množstvo podľa počtu stravníkov - 60 dkg do 3 l hrnca,cibuľa, hrsť pohánky, 3-4 nakrájané zemiaky, masť,červ.ml.paprika, ml.č.korenie, soľ, voda,1-2 vetvičky ligurčeka (nemusí byť), pertžlenová vňať, majorán, rasca,podľa chuti štipl. paprika, feferónka,cesnak.

Popis prípravy: Na masti speníme nadrobno pokrájanú cibuľku,posypeme mletou červenou paprikou, pridáme na rezančeky pokrájanú hlivu,podlejeme vodou alebo vývarom, pridáme pohánku, posolíme, okroreníme a po chvíľke pridáme pokrájané zemiaky. Nevaríme dlho, lebo by hliva stratila arómu a aj tak nebude mäkšia. Pohánka sa uvarí veľmi rýchlo, používam bio-lámanku.

Prichutíme a nakoniec pridáme rozdrvený cesnak podľa vlastnej chuti.Pred dovarením pridám majorán, aby nezhorkol dlhým varením.

Vylepšenie v podobe štiplavých ingrediencíí pridávam pre dospelých zvlášť - ako čili a pod.

Dobrú chuť.

Slávka Bobocká (babrli)

Hodnotenie:

(7 hlasov)


Diskusia k receptu

portret

Václav Burle 25.2.2011 10:48

Zajímavý recept. Hlívy máme přemnoho a už nevíme, jak jí připravovat jinak. Zkusíme a pak se tady ještě ozveme. Děkuji.

Reagovať na správu

portret

Václav Burle 25.2.2011 10:49

....ale já jsem se zapomněl zeptal co je to ten ligurčik?

Reagovať na správu

portret

Václav Burle 27.2.2011 00:49

...že mě to nenapadlo. No přece libeček lékařský. Tuhle rostlinu v kuchyni miluji. Převelice jí přidávám do omáčky z opeňky měnlivé. To nemá chybu. Je to jednoznačně delikates! Doporučuji. Jenom se houbař musí časem naučit, kolik tam toho libečku dát. Rovněž je vynikající na kuře. Tady se ho může použít co nejvíce. -vb-

Reagovať na správu


Pred zaslaním príspevku do diskusie je potrebné prihlásiť sa použitím Vášho prihlasovacieho mena a hesla.