Otázka z mykologickej poradne
Dobry den,
minuly vikend som navstivil Taliansko,konkretne Milano,kde na trhu predavali krasne,velke,zdrave dubaky,takmer rovnake a vo velkych mnozstvach.Ked som to rozpraval znamym,tak mi povedali ze sa pestuju modifikovane na farmach v taliansku a Cine. Je mozne pestovat "prave dubaky" takto umelo ?
Odpoveď
Nie nie je to mozne. Dubaky su mykorizne huby a bez dubov a inych stromov jednoducho nerastu.
dr. Ivona Kautmanová, 28. 11. 2013
