Úvodná stránka » Informácie pre hubárov » Mykologická poradňa »

Otázka z mykologickej poradne

Dobry den,
minuly vikend som navstivil Taliansko,konkretne Milano,kde na trhu predavali krasne,velke,zdrave dubaky,takmer rovnake a vo velkych mnozstvach.Ked som to rozpraval znamym,tak mi povedali ze sa pestuju modifikovane na farmach v taliansku a Cine. Je mozne pestovat "prave dubaky" takto umelo ?

Odpoveď

Nie nie je to mozne. Dubaky su mykorizne huby a bez dubov a inych stromov jednoducho nerastu.

dr. Ivona Kautmanová, 28. 11. 2013

Ďalšia zodpovedaná otázka >>