Úvodná stránka » Informácie pre hubárov » Mykologická poradňa »

Otázka z mykologickej poradne

Dobry den,

dnes rano sme na bratislavskej kolibe nasli na spadnutom strome huby podobne kuriatkam. Bolo ich dost vela (cca. 20) a rastli jednotlivo
Doma sme sa vsak v atlase docitali, ze sa kuriatka daju pomylit s hlivou olivovou a ze kuriatka rastu vyhradne na zemi.
Mohli by ste nam poradit, ci ich mozeme konzumovat?

Dakujem

Odpoveď

Ak rástli na dreve tak ich určite nejedzte. Môže to byť líška oranžová (nejedlá) alebo kališník hnedooranžový (hliva olivová) prudko jedovatý.

dr. Ivona Kautmanová, 24. 10. 2013

Ďalšia zodpovedaná otázka >>