Otázka z mykologickej poradne
Dobry den p.doktorka,
vcera som varila hubovy perkelt z masliakov, suchohribov a kuriatok, vsetkym velmi chutil. Po dobrej veceri sme si otvrili s muzom flasku vina a celu noc mi potom bolo tazko...rano som zvracala zlc...inak mi nic nie je len ma boli zaludok... Akosi som pozabudla, ze som predtym jedla hriby a alkohol by som nemala.... Vsetkym je ale fajn, nikomu nic nebolo ani nie je, takze hriby boli v poriadku. Mozem mat tieto tazkosti pretoze som pila to vino? Ako je to vlastne s tym alkoholom a hribami, ked niektore hriby sa nakladaju do alkohlu??? Dakujem vopred za odpoved, Lucia
Odpoveď
Normalne alkohol na huby velmi nevadi, ale treba si uvedomit, ze huby su vzdy tazko stravitelne a alkohol moze traviace tazkosti niekedy zhorsit. To bol pravdepodobne vas pripad. Asi aj v buducnosti by bolo dobre byt opatrnejsia pri kombinacii huby alkohol.
dr. Ivona Kautmanová, 24. 10. 2013
