Otázka z mykologickej poradne
Dobrý deň,
chcel by som sa opýtať, či je možné niektorý druh hríba (smrekový,dubový..) pestovať doma v sklenníku za použitia lesnej pôdy, či sa o to niekto pokúšal.
Ďakujem.
Š.Prokšely
Odpoveď
V skleníku sa to nedá. Všetky hríby (Boletus) sú mykorízne, to znamená, že rastú len v spojitosti s určitými druhmi stromov, na ich koreňoch. "Dubáky" sa teda teoreticky dajú pestovať len spolu s dubmi a ani vtedy nie je úspech zaručený.
dr. Ivona Kautmanová, 12. 07. 2007
