Nasledujúce fotografie
Diskusia k fotografii

sedím doma a pozerám môj archív,parádny
Reagovať na správu

Palino ako keby znovu začínali
a nepršalo, ale bol veľmi vlhký
vzduch, tak machy boli
zo vzdušnej vlhkosti prekrásne. 
Reagovať na správu

Začína to nanovo,
len hlásia budúci
týždeň zimy, tak
uvidíme, Katarína
mrazy, Vianoce
hríby čerstvé.
Nová pranostika. 
Reagovať na správu

Pekny, mrazi to zastavia asi vsade...
Reagovať na správu

Stromy pustaju podhubiu cukor na jar, aspon tak som to niekde cital
. Asi na jar kupim par kofil a zahrabem 
Reagovať na správu

Krásny drobček, ten musel po mrazoch narásť
Reagovať na správu

Anička jednoznačne a
si predstav, že som tu bol
pred mrazíkmi ešte tesne
a úplný betón, tu nepršalo
a stejne dnes bolo vlhko,
machy boli rozvinuté a
ako hovorím ani dnes neprší
a to vôbec, až od Martina
na východ, ale vzdušná vlhkosť
je už štvrtý deň vysoká, podľa
mňa to stačí.
Díky za kuk. 
Reagovať na správu

Jožko tak tento
vyrástol po mrazoch,
tretí deň je dosť
vlhký vzduch a sa
dosť oteplilo, ale tu
neprší, dnes vôbec...
Podľa radarov, teraz
by mohlo začať,
v Strečne už asi prší,
tak to by bolo neco. 
Reagovať na správu

Pekný, čo nebolo v lete, tak ešte teraz idú
.
Reagovať na správu

Pekný. Naše majú tmavšie klobúky.
Reagovať na správu

Čo všetko nenájdem,
keď hľadám neúspešne
hríby sosnové. 
Díky Laci za kuk. 
Reagovať na správu

.....mňam,je k nakousnutí 
Reagovať na správu

Mirko díky.
Inak tu presne nachádzam
aj hríby sosnové, ale
keď tieto idú, tak sosnové
idú až po nich. 
To vychádza že na Vianoce??? 
Reagovať na správu

super,hřibovitou houbu jsem už měsíc neviděl
Reagovať na správu

Kámoško ja tak obdeň. 
Napríklad pri radoli hore
boli mladé meďovce.
Díky kámoško.
Reagovať na správu

pozerám, že si bol skontrolovať lokalitku 
Reagovať na správu

ferino díky,
áno mi to nedalo,
ale nepršalo od posledna,
ale je vlhký vzduch a
začali rásť, tak stačí
vysoká vlhkosť vzduchu. 
Machy sa krásne roztvárali. 
Reagovať na správu

Pekný.Dobre si ponachádzal kámoš. 
Reagovať na správu

Vďaka Miki.
Bedľu som našiel parádnu,
to som nečakal, ako aj
dnes som nečakal masliaky. 
A vysoko rástli teda cez 600 m.n.m.
Reagovať na správu
Váš názor alebo poznámka
Pred zaslaním príspevku do diskusie je potrebné prihlásiť sa použitím Vášho prihlasovacieho mena a hesla.
Informácie o fotografii
Autor fotografie:
Sioux Sediaci Býk
Kvalita:
Výborná jedlá huba
Čas a miesto:
22. 11. 2018, Strečno - Kriváňska Malá Fatra.
Popis:
Krásna mladá plodnička
veľkosti 3 cm rástla
na mojom klasickom mieste, kde vždy sú
prvé aj posledné v roku.
Na okraji boriny v svahu,
kde prechádza porast
do dubiny s bukom.
Prudký južný svah.
Nadmorská výška 450 m.n.m
Úplne totožné miesto
ako posledné tri roky, tu sú
vždy prvé a najväčšie.
Predvlani boli krásne už 25.4.2016
viď. obr. OBR 565756
Identifikácia:
Podľa makroskopických znakov
Identifikoval Ing. Vladimír Kuderavý (TATANKA)
Exsikát existuje
Ďalšie informácie:
ID: 689129; Zverejnené: 22. 11. 2018, Model:S31; Clona:f/2.3; Čas:1/24s; Blesk:Nie; Ohnisková vzdialenosť:79/25mm
Zaradené:
Užitočné linky:
Ďalšie fotografie