Nasledujúce fotografie
Diskusia k fotografii

Tímto bych rád poděkoval mému kamarádovi Jardovi Malému, jež mi umožnil nafotit si tento "mykošpek". Járo, díky moc!
Reagovať na správu

Tak to mi hodně fandíš, Molnárovy fotky jsou vynikající, od toho bychom se mohli všichni učit. Vojto už začal

Reagovať na správu

nenašel, tudíž nezapomněl
btw: byl tam i jeden dubák, kterého našel Jarda, ale toho uvádět nebudu, neboť ten nacházíme téměř všude 
Reagovať na správu

Mělnicko = velmi teplé lesy, nebo jaké klima? (nebyla jsem tam nikdy, tož netuším... ale podobné prostředí by mohlo být i někde v Pomoraví)
Reagovať na správu

Nikoli, pouze fragmenty krajiny, kde je termofytikum a tudíž T2 dle Köppena, ale celkově bych šel spíše někam do oblasti MT9.
Typické Termofytikum a xerotermní lokality jsou např. Moravský a Český Kras. Majoritní mezofytikum např. Nymbursko, Mladoboleslavsko... Pomoraví je také termofytické až mezo(termo)fytické, takže tam bych je též hledal.
Reagovať na správu

Rozměl jsem mu, že by je hledal v Mezopotánii někde na Moravě (asi město)... 
Reagovať na správu

Bledá tvář drzá a narostlá zbytečně vysoko... moje tomahawk stít nohy v oblast pánev 
Reagovať na správu

moje játro je vetché jako teepee staré squaw, I. erubescens by nerozdýchalo 
Reagovať na správu

Bledá tvář neznat mluvit řeč nás kmen! Bledá tvář spočinout na objetní kámen a uvidět poslední východ Slunce 
Reagovať na správu

paráda Pete,pekné foto
Reagovať na správu

Děkuji Tony, snažil jsem se je nafotit aspoň trochu koukatelně. Nechci se na to vymlouvat, ale vymlouvat, ale na lokalitě panovaly děsné světelné podmínky...
Reagovať na správu

Já ti říkal, že máš jít k očnímu, ten šedý zákal je už hravě odstranitelný a pak se nebudeš mít na co vymlouvat, podivný Irokézi
Ale hubky jsou moc pěkné....
Reagovať na správu

já mám v prdeli celou zrakovou dráhu a degenerovanej occipitální lalok, mě už není pomoci

Reagovať na správu

No jo, tak to z tebe už ani nebude obstojný dárce orgánů...
Zase přišli zkrátka!!!
Reagovať na správu

parada,zaujimava hubka
Reagovať na správu

ďakujem a áno, je to zaujímavá hubka, snažil jsem se ji popsat tak, jak jsem si ji vyfotil a nakoukal v přírodě (krom mikra - to je od Němců
).
Reagovať na správu

Tak toto je super nález a aj foto je parádne gratulujem
Reagovať na správu

Díky moc, když je štěstí unavené, tak si sedne i na Jardu
a já mám hned co fotit
snažil jsem se je nacvakat co nejlépe, ale na lokalitě byly blbé světelné podmínky. Škoda, mohlo to dopadnout lépe.
Reagovať na správu

Fantázia Peťko. 
Popis parádny. 
Reagovať na správu

Pěkná věc gratuluju!
Reagovať na správu

Nebýt Mr. Malého a Mr. Kovače, necvaknul bych si je. Byl jsem pozvanej na Jaroušou lokalitu, pravděpodobně za to, že jsem hodnej a že jsem je určil
Jsou to mršky mrňavý, blbě se fotí, chtělo by to delší sklo nebo nějakej mezikroužek...
Reagovať na správu

krasota, bledá závist 
Reagovať na správu

třeba je jen přehlížená, u vás je jistě šance
Díky Laďo, ale bez Jardy bych si ji necvaknul.
Reagovať na správu

veľmi pekný nález , gratulujem
Reagovať na správu

gratulujem k nálezu
Reagovať na správu

díky Patriku, ale gratulace patří Jardovi, já jsem jej jen determinoval.
Reagovať na správu

nalez paradny - gratulujem, foto je nejake leche "farebne ujete"
Reagovať na správu

...ked fotim nejaky objekt napr. cervenej farby - vacsinou cele foto tiahne do cervena, terazky je to podla mna do zlta, tie uska dost ziaria..
Reagovať na správu

ušiska zářit mají, to je v pořádku, ony jsou opravdu až takto krásně žlutá, ok, stáhnem žlutou v pozadí, snad to tak bude lepší. Díky moc Miloši, takých to invencí si cením.
Reagovať na správu

super,je to zaujímavý druh...
Reagovať na správu

Utešená fotečka, Peťo. Ako je dobre mať fajn kamošov
...
Reagovať na správu

O tom netřeba polemizovat, Milko. Dobří kamarádi jsou jako mäsovce: jsou vzácní a je jich všude málo. O to více si jich musíme vážit
Děkuji, jsem rád, že se Ti fotečka líbí. Už jsem to tady psal, a nechci se na to vymlouvat, ale kdyby tam bylo lepší světlo, fotka by dopadla daleko lépe.
Reagovať na správu

to je tak, keď sa zídu dvaja majstri odborníci
potom vznikajú takéto veľdiela
Reagovať na správu

tak potom môžeš byť domestik
staráš sa o jedlo a pitie, aby Jardo vydržal hľadať a fotiť 
Reagovať na správu

parada a aj super spracovane
Reagovať na správu

Máš tu dobré špeky. Tohle je parádní houba na parádní fotce
Reagovať na správu

Loklaita Jardy Malého, toto jsem nenašel já, pouze jsem to makrourčoval 
Reagovať na správu
Váš názor alebo poznámka
Pred zaslaním príspevku do diskusie je potrebné prihlásiť sa použitím Vášho prihlasovacieho mena a hesla.
Informácie o fotografii
Autor fotografie:
Ing. Pete Nouzovský
Kvalita:
Vzácna huba
Čas a miesto:
03. 06. 2014, Mělnicko
Popis:
Otidea phlebopora idem Flavoscypha phlebophora
Plodnice jsou 10 - 20 mm vysoké a 15 - 25 mm široké, kulovité, vejčité až jemně kónické, složené z části externí sterilní, interní fertilní a krátkého válcovitého třeně. Sterilní i fertilní strana jsou světle či tmavě žluté, někdy až citrónově žluté, či žlutohnědé. Sterilní strana je místy s okrovými či béžovými fenomeny. Plodnice mohou být rozčísnuté, avšak jsou spíše celistvé tak, jako např. u rodu Peziza, Caloscypha či Sarcoscypha. Typické na exterieru plodnice je jasně patrná textura či podélné žebrování, které se táhne od báze třeně do jakési nepravidelné hvězdy a zprohýbaná vnější část plodnice, jejíž zprohýbání přechází do žebrování třeně, tato strana jemně sametová, není hladká. U mladých plodnic toto žebrování není plně vyvinuto, tudíž se vyvíjí až s maturací plodnice.
Hymenium, čili fertilní část plodnice, je hladké a nejprve světle žluté, později žlutohnědé až světle bledě hnedé.
Okrajová část plodnice je v mládí jemně podvinutá, následně je přechod neostrý, avšak patrný.
Mycelium bývá bledé.
Výtrusy jsou 5,0 - 5,5 x 11,5 - 12,0 µm velké, oválé, se dvěmi kulovitými, cca 1 - 1,5 µm velkými, kapkami. Parafýzy jsou rovné a kyjovitě se rozšiřují.
Ekologie: tento ascomycet byl v ČR pravděpodobně prvonalezen a sbírán na hlinitém a mírně bazickém podloží pod Tilia cordata, Fagus sylvatica a Quercus rubra, kde rostl ze země a je možné, že tvoří mykorhizu s některým z těchto stromů. Bylinné patro více méně chybí, místy zaznamenán výskyt Cephalanthera damasonium, vice versa je přítomno větší množství opadanky, pod kterou tyto plodnice fruktifikují a jež zajišťuje příhodné mikroklima a menší ztráty výparem.
Z dalších druhů hub byl zaznamenám výskyt Inocybe erubescens, Helvella costifera, Helvella macropus et Helvella queletii.
Identifikácia:
Podľa makroskopických znakov
Identifikoval Pete Nouzovský (Pete N.), mikrodet. J. Kovač
Exsikát existuje
Herbár: Jaroslav Malý
Ďalšie informácie:
ID: 460468; Zverejnené: 04. 06. 2014
Zaradené:
Ďalšie fotografie