Úvodná stránka » Diskusné fóra »

Iné diskusné témy

Odkazy návštevníkom týchto stránok.

Pred zaslaním príspevku do diskusie je potrebné prihlásiť sa použitím Vášho prihlasovacieho mena a hesla.

Diskusné témy

Počet: 2099Strana:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... >> >|

Hubáseň 2017/1

Dnes 10:22, Topol, 1 reakcia

Vina a trest Museli sme sa veľmi previniť, že nás príroda takto trestá, pretrhla Ariadninu niť, čo viedla k našim plodným miestam. Museli sme ju riadne vytočiť, keď odmieta nám vydať plody, podhubie nechá schnúť a potom hniť, aby nemohlo pre nás rodiť. Holoruby a jazvy traktorov... Len malý výber z našich činov v zozname smutných faktorov, ktorými trpí našou vinou. Odpusť, príroda, tie ich výčiny a zbav nás kolektívnej viny, potrestaj toho, kto to zavinil a nám vráť radosť z hubarčiny.

Legenda o hubárskom patrónovi:...

Dnes 09:46, Husi, 7 reakcií

Musíme mať patróna všetkých hubárov iba z našej Slovenskej krajiny??? A akého patróna hubárov majú iné Slovanské národy??? Legenda bi mala vychádzať s koreňov...

Extrémne dôležitá petícia! (za celoplošný zákaz používania herbicídu RoundUp v rámci EU)

21.09.2017 23:10, Igor, 20 reakcií

Európska komisia plánuje povoliť používanie tohto svinstva na ďalšiu dekádu, a to aj napriek doterajším poznatkom o škodlivosti glyfosátov a obzvlášť tot. herbicídu RoundUp na zdravie človeka a všetkého živého vôbec. Len pre zaujímavosť, RoundUp je 1000x toxickejší než samotná účinná látka glyfosát. Tentoto smrtiaci chemický koktejl nie je biologicky odbúrateľný a pomaly sa dostáva do spodných vôd a oceánov..už dávnejšie bolo preukázaná prítomnosť reziduí RoundUp-u v pitnej vode krajín EU. Takisto jedna štatistika hodnotila vzorky moču európanov s pozitívnym nálezom reziduí u viac než polovice z nich - RoundUp je v nás! :/ link: ...

Sucho.

20.09.2017 20:49, ivann, 6 reakcií

Začína byť povážlivé sucho.V okolí Nitry napršalo za 3 mesiace cca.55mm zrážok,čo je oproti minuloročným cca.145mm dosť veľký deficit.Je najvyšší čas aby už prišli nejaké výdatné,niekolkodňové dažde.Ak nezaberie máj a jún tak prvá polovica sezony skončí skôr ako vôbec začne.Verme že sa tento scenár nenaplní a za pár týždňov budeme chodiť z lesa s plnými košíkmi.P.S.Len dúfam že sa dovtedy dám zdravotne do poriadku lebo momentálne ma kvári bolestivý zápal sedacieho nervu.Neprajem nikomu.

Ziadost o pomoc pri identifikacii hub

17.09.2017 19:33, Larsen, 21 reakcií

Dobry den, chcel by som poziadat clenov znalych hub aby mi pomohli urcit podla stopiek ci sa nejedna o jedovaty druh bedlicky. V stredu vecer o 19h som asi dve - tri zjedol, na oleji s rascou, po asi 3 hodinach mi bolo tazko od zaludka a odvtedy mam nervy. Test s kyselinou solnou ktory som si spravil doma nepreukazal pritomnost amatoxinov, ale nie som si tym testom isty. Ma sa pouzit 25% riedenie, ja som mal 31%. Z hub mi ale ostali komplet stopky, prikladam foto. Huby boli najdene v lese, dve boli asi meter od seba, ostatne rozhadzane kade tade asi na 5km2. Priemer klobukov odhadujem 15cm a viac... Budem vdacny za kazdu info.

Cesta do Lesa

14.09.2017 22:51, Hromadzinkár, 0 reakcií

https://youtu.be/uQ1TA-N3jEU Nieze by som chcel. povedat ale porozpravajme sa o tom aka je cesta do lesa.

Bezpečné hubárčenie

13.09.2017 20:48, hrbik, 1 reakcia

V niektorých hubárskych príručkách sa uvádzajú rôzne pravidlá alebo zásady správneho zberu a konzumácie húb, napríklad ako hubárske desatoro (dajú sa nájsť aj na internete, trebárs https://www.nahuby.sk/diskusia.php?paren... ). Oplatí sa ich pridržiavať, lebo sú to nazhromaždené a zovšeobecnené skúsenosti najlepších hubárov. No nie iba hubárov, ale aj mykológov a lekárov. Z hľadiska ochrany zdravia by pre každého prvým a zásadným pravidlom malo byť, aby s určitosťou vedel rozoznať našu najnebezpečnejšiu hubu muchotrávku zelenú a jej rovnako nebezpečné biele príbuzné, aby ich v žiadnom prípade neskonzumoval a aby vedel o nich poradiť aj ostatným. Smrteľne jedovatých druhov húb je síce viac, ale muchotrávka ...

Kuklorodky výzva

10.09.2017 09:16, Joštika, 11 reakcií

kuklorodka jelenia kuklorodka jelenia / Kloš jelení Ahojte, Chceli by sme sa bližšie pozrieť na naše kuklorodky OBR 357181 OBR 283895 prípadne aj iné druhy tejto čeľade. Preto Vás chcem poprosiť – ak by ste ich niekde našli – alebo by si našli oni Vás O odchytenie pár exemplárov. Jedince skúste usmrtiť napr. v kvapke liehu, vložte ich do malej škatuľky - aby sa nepopučili a prosím pošlite nám ich v obálke na adresu Jozef Oboňa Katedra ekológie Fakulta humanitných a prírodných vied Prešovská univerzita v Prešove ul. 17. novembra č. 1 08001, Prešov Ku vzorke prosím priložiť aj tieto údaje: 1. meno zberateľa 2. dátum 3. lokalita (názov najbližšej obce, bližšie charakteristika biotopu) Potešíme sa každej vzorke. Vopred ďakujeme.

POSTREKY LESOV NA ZÁHORÍ V R. 2017?

09.09.2017 13:49, rudolf2, 1 reakcia

Ahojte. Asi pred dvoma mesiacmi mi známy, ktorý pravidelne chodí do lesov spomínal, že na Záhorí sa budú toto leto realizovať nejaké postreky, ktoré znemožnia zber húb. Na internete o tom však nevidím žiadne informácie, keď si to dám do vyhľadávača. Na toho človeka, žiaľ, nemám kontakt, takže neviem sa ho spýtať na detaily. Viete niekto, či sa tento rok naozaj na Záhorí niečo realizovalo alebo bude realizovať v tomto smere? Ide mi najmä o oblasti Šaštín, Šajdíkove Humence, Lakšárska Nová Ves, Studienka. Ak zaprší, rád by som túto jeseň chodil na huby, ale mám obavy, či nebudú huby negatívne ovplynené prípadnými postrekmi. Ďakujem.

Pomalé načítavanie stránky

08.09.2017 11:06, Motyl, 16 reakcií

Posledných pár dní sa mi stránky načítavajú pomaly, niekedy aj pol minúty. Robí mi to v robote a ja doma - je niečo so serverom ?

Počet: 2099Strana:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... >> >|