Úvodná stránka » Diskusné fóra » Diskusie o hubách »

Podkovičník


portret

L.Ď. pokročilý 7.12.2009 06:58

Včera v TV som zachytil správu o liečbe rakoviny hubou "podkovičníkom". Dal som si to vyhľadať v googli. Našiel som www.provitex.sk. Sú tam aj iné takto "odborne" nazvané huby.

Reagovať na správu

portret

vlado(ZV) mykológ, moderátor, atlasár 7.12.2009 11:50

Aha, áno, aj to som chcel pozrieť, dobré pripomenutie. Mňa by zaujímal skôr latinský názov.

Reagovať na správu

portret

J. Č. mykológ, atlasár, moderátor 7.12.2009 12:40

A Motýlniková tráva...

No, vážení, ja mám dosť hneď zrána...

Reagovať na správu

portret

vlado(ZV) mykológ, moderátor, atlasár 7.12.2009 13:27

No riadne Ťa to vzalo... Nad tými "slovenskými" názvami som kývol rukou, ale aj to slovo mi furt akosi evokuje kadečo iné.

Reagovať na správu

portret

J. Č. mykológ, atlasár, moderátor 7.12.2009 14:08

Produkt s vymyslenými názvami, resp. preloženými z vymyslených maďarských názvov. Slovo podkovičník som v živote nepočul a aj internet ho pozná viac-menej len zo stránky výrobcu. "Je odvodený od jeho tvaru" - tak potom tam môžu pomlieť celé spektrum trúdnikovitých húb, lebo väčšina sú podkovičníky. Hadovčiar (kígyószál) - údajne parazitická pahľuzovka drobného vzrastu, tak to by mohol objasniť Stano. Kriakový hríb - podľa fotky vejárovec alebo trsovnica a tento európsky druh "huby" je v štádiu mladého "hríba" jedlý. Kvapľový hríb - tento chránený druh hríbU podľa vzoru hrdina, má okrúhle biele telo. Teda na základe výstižného opisu tipujem, že to bude najskôr koralovec či ježovec. Motýlniková tráva - počas užívania tohto hríba, ako na "fórumoch doporučujú", je potrebné meranie tlaku krvY. Aha, tak už viem, preto sú tie žezlovky nejedlé...

Reagovať na správu

portret

L.Ď. pokročilý 7.12.2009 14:44

Kriakový hríb je trsovnica Grifola frondosa. Len sa divím, že im to povolili predávať a dokonca robiť s takto "odborne" určenou hubou klinické štúdie.

Reagovať na správu

portret

J. Č. mykológ, atlasár, moderátor 7.12.2009 18:31

Presne tak, veď ani nepoznajú rozdiel medzi hríbom a hubou.

Reagovať na správu

portret

Vlastisko 8.12.2009 21:21

Som amatér, ale pri správach v televízii som aj ja spozornel skrz rodinnú anamnézu. Na maďarských stránkach som našiel názvy ku "kígyószál" latinský: Cordyceps species k tomu však "Lepkefű" čo zodpovedá asi skomolenému prekladu Motýlniková tráva. Bomba je však v tom že to všetko nájdete na maďarskej webovej stránke: http://www.szkeptikustarsasag.hu t.j. "Fórum skeptikov", takže asi sa zasa jedná o cezhraničný "biznis" a keďže si ich zástupcovia na Slovensku nedali ani tú námahu aby si zistili presné slovenské, nieto ešte latinské pomenovania, vychádza mi z toho že pán Dr. Csóka v tomto cezhraničnom "biznise" alebo ide s nimi, alebo im aj s pacientmi poriadne naletel.

Reagovať na správu

portret

S.Z. 18.12.2009 03:36

Mám muže,který je nemocný tumorem plic a dcera mi doporučila tuhle léčbu.Mám se na to dát?

Reagovať na správu

portret

J. Č. mykológ, atlasár, moderátor 18.12.2009 13:28

Neviem odpovedať, keďže sám netuším, aké huby do toho skutočne melú. Nedali latinské názvy.

Reagovať na správu

portret

Tiginko 13.4.2011 18:51

Pretoze ma tema "Podkovicnika" zaujala a na niektorych strankach bol odkaz na tuto diskusiu, neda mi nenapisat sem, aby sa trochu zaktualizovala. Dala som si trochu namahy a nakoniec som nasla ine nazvy pre tuto hubu. Dokonca sa spomina aj na tejto webovej stranke. Je to vseobecne znama huba REISHI /Leskokôrka obyčajná / Lesklokorka lesklá/Ganoderma lucidum. Bohuzial je fakt, ze mozno pani Thurzo ma dobre umysly a naozaj skvele vysledky s touto hubou, ale jej stranka www.provitex.sk je velmi neodborna a sudne zmyslajuceho cloveka dokonca moze odradit, pretoze ju moze povazovat za podvodnicku. A to vsetko len preto, ze predstavuje tuto skvelu hubu pod divnym nazvom podkovicnik. Alebo je v tom sikovny obchodnicky tah, aby si ludia nekupovali Reishi od inych firiem

Reagovať na správu

portret

fungi 13.4.2011 22:05

Ganoderma lucidum "REISHI" je cervena huba, podla fotografie ide o :
Phellinus linteus (Berkeley et Curtis) Teng takže nemýliť .

Reagovať na správu

portret

olivky 24.3.2010 19:12

Dobrý večer, čo si myslíte o tom podkovičníku. Môj otec je onkologickým pacientom a ja som pri tom príspevku v TV plakala... V googli ozaj o ňom nie je nič okrem stránky výrobcu "lieku". Oslovím i svoju známu maďarskú lekárničku... Ďakujem

Reagovať na správu

portret

mino31 správca galérií, botanik, atlasár 7.12.2009 13:59

Niekto si predtým musel poriadne pojesť špičkohlávky haluzotvornej, keď vymýšľal tie názvy

Reagovať na správu

portret

rudolf2 pokročilý 2.11.2010 23:22

Reagovať na správu

portret

SG atlasár, mykológ 18.12.2009 08:07

pokúšal som sa tam dovolať, neberú telefón

Reagovať na správu

portret

px pokročilý 8.12.2009 11:57

Do prkýnka a ja som to chcel kúpiť pre môjho psa,ktorý má od augusta zhubný lymfón v ústnej dutine.To sú teda riadne šlehy a ten názov.To je teda na Slovensku všelijakých šamanov,to som netušil.Samozrejme je to kšeft na n-tú.

Reagovať na správu

portret

Máčik 8.12.2009 13:01

Toto je jasné robenie peňazí a oblbovanie más.Ak má tvoj pes lymfóm,dopraj mu pekné posledné dni.

Reagovať na správu

portret

SG atlasár, mykológ 18.12.2009 09:24

poslal som im mail, vrátil sa naspäť, je možné, že ich mailová adresa je fiktívna

Reagovať na správu

portret

Ešli atlasár, mykológ 18.12.2009 12:33

Niekto fundovaný, odborne zdatný (myslím na Teba Stano, ale nepoznám fundovanejšieho, prepáč )by mohol upozorniť Štátny ústav pre kontrolu liečiv, alebo Štátnu veterinárnu a potravinovú správu SR. Asi blbosť čo?

Reagovať na správu

portret

SG atlasár, mykológ 18.12.2009 18:56

blbosť to nie je,

Reagovať na správu

portret

px pokročilý 3.11.2010 21:40

Doprial som mu tie najpríjemnejšie.Žiaľ predvčerom uplynulo 5 mesiacov čo môj milovaný nemecký špic podstúpil eutanáziu.Stále spomínam.

Reagovať na správu

portret

viliam27 atlasár, mykológ, správca galérií 18.12.2009 21:10

Už sa nečudujem prečo chce Ficko cenzúrovať médiá.

Reagovať na správu

portret

Ešli atlasár, mykológ 24.3.2010 12:40

Už sa našiel jeden vyliečený. Na 24. 3. 2010, o 12:30 na STV 1

Reagovať na správu

portret

kajka 24.3.2010 14:59

Poslochala jsem dnes na STV1 dámský magazín, kde propagovali výtažek s houby podkovičník. Prosím, kdo má s tímto přípravkem zkušenost, aby mi dal laskavě vědět, zda pomohla. Manžel je onkologický pacient a chytáme se všeho, co mu pomůže. Děkují všem , kdo mi napíší.

Reagovať na správu

portret

blanši 11.4.2010 10:30

Na tieto diagnozy je velmi dobra aj huba Reishi alebo Ganoderma od firmy DXN,mam to vyskušane a je vynikajuca.

Reagovať na správu

portret

provitex 1.11.2010 23:25

Vážení Hubári!
Som rada, že Vás zaujala správa o podkovičníku! Nečudujem sa Vaším reakciám a Vaším kommentárom, naopak... O účinkoch polysacharidových výťažkov hovoria za seba klinické testy vykonané na Slovensku za účasti onkologických pacientov a spokojní pacienti, ktorí sú v celkovej remisií onkologického ochorenia! Aj touto cestou im ďakujeme za prejavenú dôveru a sme radi, že spoločným úsilím a s naším prípravkom sa dopracovali k tomuto úspechu!!! Na margo Vaších kommentárov: prečo ste nás ako "odborníci" nekontaktoval mailom, alebo telefonicky? Cítite sa doma len na vlastnej web stránke? Sme tu pre Vás 24 hodín denne
S pozdravom Gabriella Kovács Thurzo, konatelka Provitex s.r.o.
www.provitex.sk [email protected]
PS: V súčastnosti je na svete registrovaných 27 druhov rastlín a hríbov, ktoré sa osvedčili ako účinné v boji proti rakovinovým ochoreniam. Prečo nie je na trhu do dnešného dňa uzaný ani jeden z nich???? Pravdepodobne mnohí poznáte odpoveď na túto otázku... V atlase húb som našla viac pomenovaní pre ten ktorý hríb, alebo hubu. Prečo Vám to vadí v našom prípade, ak je uvedený aj jeho latinský názov? Nie je naším cieˇlom zavádzať a dezinformovať pacientov a boli by sme radi, keby ste to nerobili ani VY! Poznámka: "Našiel sa už jeden vyliečený"... Vyprosím si to v mene všetkých pacientov!!! Vy ste sa asi ešte v živote neocitli na prahu smrti! Je to najnevkusnejší kommentár, ktorý som kedy čítala!!! Zamyslite sa nad tým, čo píšete Vážení, číta to nielen celé Slovensko, ale celý svet... (dokumentovatelná štatistika)

Reagovať na správu

portret

J. Č. mykológ, atlasár, moderátor 1.11.2010 23:52

Zaujímalo by ma:

1. Ktoré hríby sú registrované?
2. Aký je latinský názov Podkovičníka?

Reagovať na správu

portret

L.Ď. pokročilý 2.11.2010 10:02

Vážená pani Kovács Thurzo,
Naposledy som Vás videl asi pred mesiacom v televízii, kde ste propagovali prípravky Vašej spoločnosti.
Musím podotknúť, že podľa mňa prípravky, ktoré ponúkate, porušujú niektoré právne normy. Napr. Potravinový kódex. Podľa kódexu označovanie musí byť v štátnom jazyku, na obale musí byť uvedený zoznam jednotlivých zložiek. A názvy ako kriakový hríb, kvapľový hríb a pod. majú ďaleko od štátneho jazyka, pretože ich schválené názvy sú úplne iné. Pri výrobku Motýlniková tráva uvádzate Cordyceps species. Takýto druh neexistuje. To som ešte nerozoberal ďalšie paragrafy P. kódexu. Takisto si pletiete pojmy hríb a huba. Takisto pojem motýlniková tráva je zavádzajúci - zákazníci si myslia, že je to rastlina a nie huba. To by mohlo byť porušenie zákona o ochrane spotrebiteľa. Nehľadiac na to, že tým, že uvádzate liečivé účinky prípravkov, môžete porušovať aj zákon o lieku.

Reagovať na správu

portret

rudolf2 pokročilý 3.11.2010 21:13

Celá táto Vaša reklamná akcia mi pripomína dávnejší objav "Ropákov".
Vážená pani/ak nie ste náhodou aj muž/,ide o život a zdravie a tu by mal končiť aj "hyenizmus".
Odvolávať sa na klinické skúšky, ktoré trvali 13 týždňov, to nemyslíte vážne!
Navyše dúfam, že kompetentné zložky preveria "Žitnoostrovskú onkologickú iniciatívu o.z."- ak existuje a celý Váš pochybný projekt na výťažok neznámeho zloženia z neznámych húb.
Celé je to vrcholne nechutné, vrátane Vašej drzosti, ohradiť sa takýmto spôsobom na nedostatky a oprávnené pochybnosti.

Reagovať na správu

portret

L.Ď. pokročilý 8.11.2010 10:40

Je to pani. Videl som ju v TV.

Reagovať na správu