Úvodná stránka » Diskusné fóra » Iné diskusné témy »

Konflikt s údajnou majiteľkou lesa.


portret

Robo 19.8.2021 20:20

Dnes sme sa vybrali na huby do nášho obľúbeného lesa na Kysuciach. Zrazu sa sem prirútila nejaká pani, ktorá dosť vulgárnym a drzým spôsobom vykrikovala, že je majiteľkou tohto lesa a nepraje si, aby sme sem chodili a zbierali jej tu hríby. Keďže na hríby chodíme zrelaxovať a báli sme sa o auto dole na ceste, radšej sme odišli. Má niekto podobnú skúsenosť?

Reagovať na správu

portret

mino31 správca galérií, botanik, atlasár 22.8.2021 08:53

Tento nešvar sa v našich lesoch rozšíruje stále viac, nielen čo sa týka zbierania húb, ale aj lesných plodov, či dokonca samotného pohybu po lese. Netreba im to mať za zlé, sú to pomýlení ľudia všelijakými indivíduami typu Kuffa, Ovseník, či najnovšie černákovec Suja. Títo účelovo pre svoj vlastný prospech zneužívajú nevedomosť ľudí, šíria strach a nenávisť nielen na ochranárov, ale aj na bežných ľudí, ktorí si chcú užiť les. Treba im kľudne vysvetliť, že nemajú oprávnenie brániť pri pohybe po lesných pozemkoch, alebo pri zbere lesných plodov a ak s tým nesúhlasia nech kľudne zavolajú policajtov.

Reagovať na správu

portret

fugi 22.8.2021 16:30

.... Zákon vyžaduje súhlas vlastníka alebo správcu len v prípade, ak ide o vstup na lesné pozemky za účelom dosiahnutia zisku....
... odkiaľ má vlastník vedieť či zbieram pre vlastnú potrebu? ( Hlavne ak uvidí 5 vedier čučoriedok iba pre moju potrebu? )

Reagovať na správu

portret

eso pokročilý 31.8.2021 21:11

Nielen v lese, aj v povodí riek. Všade dajú plot, aby sa nedalo chodiť normálne, len po krkahájoch. Pritom niekedy stačí meter. A až rozum mi zastal, keď pri minerálnom prameni v Moštenici za socializmu bol chodník aj betónové panely. Niekto kúpil poľovnícku chatu, spravil tam plot a teraz chodia ľudia do okola po blate cez potok naberať vodu. Pri tom stačilo na 2 m, aby nechal aspoň 1/2 m široký chodník na prechod voľné. Vidím to aj za záhradami pri Hrone na dvoch miestach ( aj keď to patrí povodiu Hronu), dajú si plot až po Hron, aj keď predtým sa ľudia normálne prechádzali, teraz musia chodiť cez prekážky.

Reagovať na správu

portret

ViKa 28 13.9.2021 09:45

Nemôžem nereagovať na tento príspevok, ktorý zasahuje do politiky a poukazuje na osoby, ktoré s týmto nemajú nič spoločné. Prosím ťa, čo rieši vo vlastníctve napr. Kuffa? Ak zvyšuje niekto nevraživosť a rozbroje v spoločnosti, tak sú to ľudia a spoločnosti, dostávajúci úplatky od zahraničných agentúr na rozvracanie spoločnosti a hospodárstva v štáte. V.K.

Reagovať na správu

portret

fugi 22.8.2021 16:23

... rešpektovať práva a oprávnené záujmy vlastníka ...
ak chce huby predávať, môže byť v práve ...

Reagovať na správu

portret

ivann 29.8.2021 22:21

tusim som sa pomylil a precital "ak chceš huby predávať, môže byť v práve" ale to š tam nebolo... neviem ci je predaj volne rastucich hub z vlastnej parcely pravom vlastnika podobne ako predaj dreva kde by to sedelo.. ono je v zakone pokial viem ze pre vlastnu potrebu je navstevnikom lesa dovolene zbierat huby a lesne plody aj bez vyziadania suhlasu vlastnika pozemku co o dreve ani zveri neplati.. ak by to malo byt pri hubach ako pri dreve t.j. ze ked ich chce vlastnik predavat tak navstevnici lesneho pozemku by sa to museli nejak dozvediet ale lesny pozemok nemozno len tak ohradit a ani tabulu s oznacenim plochy pozemku a zakazom zberu hub od vlastnika lebo ich ma na predaj som nikde nevidel.. myslim ze v tomto pripade to tak nebude a ked zakon dovolil zber hub pre vlastnu potrebu tak to plati..

Reagovať na správu

portret

Stano 22.8.2021 19:22

Ja sa nerád hádam, ľuďom dnes šibe a sú schopní po Vás aj vystreliť. Stojí to za uváženie, či sa Vám chce hádať s primitívom alebo nie. Máte síce pravdu, že vstup Vám nemože podľa zákona zakázať, ale on bude tvrdiť, že vy chcete zbierať na zisk a on má právo Vám v tom zabrániť. Za posledných dvadsať, tridsať rokov agresivita ľudí neuveriteľne stúpla. Blbci boli vždy, ale táto dobra primitivizmus glorifikuje... no nič, odbočil som. Ak sa Vám chce, povedzte nech zavolá policajtov alebo nech sa preukáže, že je majiteľka a že tam idete za účelom zisku. Alebo povedzte, že ste na zdravotnej prechádzke. Záleží od Vás. Ale v dnešnej hyperliberálnej dobe Vám často ani policajti nepomôžu a ak sú kamoši s bláznivou tetou, tak budú ešte na Vás vyskakovať a budú tvrdiť, že ste sa jej vyhrážali, alebo čokoľvek inak choré... Ja osobne sa už radšej nehádam a idem preč.

Reagovať na správu

portret

Sivý vlk 28.8.2021 01:27

Preboha, to kde žijete ? Za tridsať rokov hubarcenia ( čo si ešte pamätám) som nič také nezažil.

Reagovať na správu

portret

Palo70+ 30.8.2021 12:47

V lese sa mi to ešte nestalo, ale na prechádzke (neďaleko bydliska) sme sa dostali s manželkou do slepej uličky (samozrejme sme sa obrátili späť) a z jedného z ohradených rodinných domov sa na nás vyrútila rozzúrená pani, že či nevidíme, že sme na súkromnom pozemku a aby sme sa pratali preč. Ako keby sme boli zločinci. (Psa nemali, asi nebolo treba)

Reagovať na správu

portret

ivann 30.8.2021 20:24

divni ludia, preco si to neoznacia ked na svojom pozemku v obytnej casti nikoho nechcu? snad necaka ze budeme chodit s katastralnou mapou

Reagovať na správu

portret

dodko pokročilý 1.9.2021 09:43

Mne sa stala taká príhoda v Čechách.Boli sme aj s mojou priateľkou na huby v neznámom lese.Nenašli sme nijaké označenie,že je to súkromný les.Zbadal som cestičku a tak sme išli po nej,že predsa niekde prídeme.Po cca 1km tam bola chatka.Počítali sme s tým ak tam niekto bude,že sa spýtame na cestu do dediny.ešte sme boli len tak 50m od chatky a pred dverami stál pán okolo 60-ky s guľovnucou v ruke.Ešte keď počul,že sme Slováci,nadával ešte viac.Začal nám nadávať,čo si to dovoľujeme chodiť po jeho majetku a ak rýchlo nevypadneme,tak nás odstrelí ako psov.Nakoniec povedal,že po tej ceste prídeme do dediny a stále až kým sme neodišli na takých 50m ďalej mieril na nás.Neviem,či mal zbraň nabitú,alebo nie.Samozrejme,že sme sa zľakli a tak sme už hríby nehľadali,ale tak 3-4 km sme išli po lesne ceste do najbližšej dediny.Samozrejme,že viackrát sme tam nešli.Odvtedy so mnou moja priateľka do neznámych končín už nechcela nikdy ísť.Ľudská sprostosť nepozná hraníc.

Reagovať na správu

portret

ivann 2.9.2021 09:08

mat na krku fotak tak aspon naslepo cvaknem a idem podat trestne oznamenie.. to ale na krku bezne nemam ale to oznamenie sa da aj bez fotky, ak sa na neho budu mnozit tak to bude brane vazne

Reagovať na správu

portret

Humko 19.9.2021 09:56

Každú horu alebo les niekto vlastní. To znamená,že by sme nesmeli do žiadnej z nich chodiť zbierať huby?To je hlupost!

Reagovať na správu

portret

ivann 22.9.2021 16:28

nastastie je a dufajme zostane

Reagovať na správu