Úvodná stránka » Diskusné fóra » Diskusie o hubách »

Kuriatko jedlé


portret

dudo 20.6.2019 10:34

Poprosil by som o relevantné zhodnotenie daného článku.
Požiadal ma o to bratranec.
Osobne tomu moc neverím.
Ďakujem

Prírodný spôsob ničenia parazitov v organizme
8. Nov 2016 Liečivé rastliny a produkty
Naši predkovia poznali prírodný spôsob ničenia nespočetného množstva druhov parazitov v organizme. Rôzne zdroje uvádzajú, že existuje približne 2000 druhov parazitov, ktoré môžu žiť v ľudskom organizme. Aj človek, ktorý sa správne stravuje si môže byť istý, že v ňom žije niekoľko desiatok druhov parazitov, ktoré môžu žiť nielen v črevnom trakte, ale aj v pečeni, obličkách, pľúcach, pohlavných orgánoch a dokonca aj v mozgu a srdci.
Naši predkovia si už dávno všimli, že medzi jedlými hubami sú aj také druhy, ktoré nekonzumuje žiadny červ a iný hmyz, pretože sú nebezpečné pre väčšinu parazitov. Tieto huby sú vždy čisté a nie sú vystavené žiadnemu parazitickému vplyvu.
Tieto huby sa nazývajú kuriatka jedlé a pomáhajú nám očistiť organizmus od nezvaných hostí. Kuriatka jedlé nikdy nenájdete poškodené červami, patria medzi najčistejšie huby v prírode.
Pre náš cieľ ich nepotrebujeme veľa, stačí tak 3 – 5 húb. Huby pokrájate, usušíte a potom ich rozmelníte. V rozomletom stave ich jednoducho pridávame do jedál ako prísadu. To znamená, že kuriatka nevaríme, ale iba ich pridávame do hotového jedla, ako napríklad soľ alebo korenie. Okrem iného pridávajú jedlu príjemnú hubovú chuť.
Kuriatka jedlé je možné jesť aj v surovom stave a v takom prípade stačí zjesť malý kúsok huby. Tieto huby sú úplné jedlé v surovom stave. Majú pomerne neobvyklú a zaujímavú chuť, je to pálivá chuť ako u papriky.
Varené alebo pečené kuriatka jedlé sú málo efektívne. Liečebný proces sa vykonáva v cykloch. Určite si 10, alebo viac dní na čistenie a počas týchto dní konzumujte surové alebo sušené kuriatka jedlé. Každý deň sa určité malé množstvo huby musí dostať do vášho organizmu.
Tento spôsob eliminuje nielen parazitov, ale aj ich larvy, ktoré sú najväčším problémom, pretože majú inkubačnú dobu. Chemické metódy zbavujú organizmus hlavne parazitov, ktoré sa ale opäť rozmnožia z lariev. Kuriatka jedlé riešia tento problém komplexne.

Reagovať na správu

portret

Pisum pokročilý 20.6.2019 19:07

Dudo, nie celkom súhlasím s tým čo sa uvádza v článku. Už som našiel viackrát kuriatka úplne prežraté červami. K zvyšku sa vyjadrovať nebudem.

Reagovať na správu

portret

maco53 pokročilý 20.6.2019 19:32

Tiež som už viackrát našiel hodne červivých kuriatok,hlavne keď je dlhšie sucho.Dlhšie odolávajú červíkom,lebo sú tvrdšie ako iné huby.Teda súhlasím s Pisum tie ostatné veci neviem posúdiť.Rád ich pridávam do sušených zmesí húb spolu s rýdzikom korenistým, kravským a rôznymi kozákmi či jelenkou poprehýbanou.Používam ako hubové korenie.

Reagovať na správu

portret

TATANKA pokročilý 26.6.2019 07:14

Jasnačka logicky kuriatka sú
tvrdšie smrčky zase rastú
skoro keď nie je háveď.
Tak huby sú liečivé aj rastliny
inak by sme logicky nemali
lieky, z čoho z ropy?
V dnešnej dobe sú dobrým
zdrojom stopových prvkov,
nemyslím tým ťažké kovy
Všetko je rýchlené dnes, aj keď
sú huby ťažšie stráviteľné, všetko
má aj svpje plus aj mínus

Reagovať na správu

portret

isbn 1.7.2019 20:15

predpoklada sa, ze dovodom mensej napadnutosti hmyzom apod. u kuriatok je obsah kyseliny crepenynovej, ktora ho/ich odpudzuje

Reagovať na správu