Úvodná stránka » Diskusné fóra » Iné diskusné témy »

Esenciálny olej Peppermint (mäta)


portret

dudo 28.6.2017 11:52

Dostal som video od kolegu Milana. Hneď som sa potešil, že máme po problémoch s odstraňovaním, resp. odpudzovaním kliešťov. Po nanesení 1 - 2 kvapiek na prisatého kliešťa, ten zdrhal ako smrad. Myslel som, že by sa stým dalo preventívne natierať. Ale 28€ za 15 ml je k...a dosť. To by mi vystačilo na 1 - 2 mesiace.

Esenciálny olej Peppermint (mäta) DoTerra

Balenie: 15 ml

€28,00

Účinky v skratke: bolesti hlavy, artritída, depresia, hnev, otrava jedlom, koliky, únava, hystéria, zápaly, reumatizmus, syndróm dráždivého čreva, tuberkulóza, nevoľnosť, problémy s pečeňou, pamäť, regeneračné účinky, podpora nervovej sústavy, upokojujúca, na chladenie pokožky,

Mäta je obľúbená v mnohých formách, od zubnej pasty až po žuvačky. Ako esenciálny olej je užitočná na uľahčenie dýchania a ako podpora trávenia. Mätový olej sa extrahuje destiláciou parou z listov.

Aktívnym komponentom je tu mentol, ktorý stojí za liečivými vlastnosťami mäty, zatiaľčo jeho oživujúcu arómu spôsobujú estery. Peppermint je známy svojimi relaxačnými účinkami. Mentol bráni kontrakcii svalov tým, že blokuje prúdenie kontrakčných signálnych iontov do svalových buniek.

Reagovať na správu

portret

m.gabris pokročilý 4.7.2017 19:13

normálne sa ten kliešť sám odsal?? zaujímavé, viaceré hluchavkovité rastliny majú hmyzoodpudivé účinky

Reagovať na správu

portret

dudo 27.5.2019 11:50

Priatelia. Nepoužívať !!!
Na internete to neodporúčaju. Má to podobný účinok ako vata s mydlom.
Kliešte vyvrhujú obsah "žalúdka" do rany.
https://www.menshealth.com/health/a19517...
https://theheartysoul.com/peppermint-oil...

Reagovať na správu

portret

maroš atlasár 27.5.2019 21:04

Ja tú vatu s mydlom používam roky.Niekedy je kliešť taký maličký,že si ho netrúfnem inak vyťahovať.Za rok si ich donesiem domov dosť,aj prisatých.

Reagovať na správu

portret

rudolf2 pokročilý 28.5.2019 19:47

Som Záhorák, slovenčine ešte rozumiem, angličtine vôbec.
Ale čo viem určite, že nik nevie kedy a pri akom odstraňovaní kliešťov hrozí väčšie riziko (už som počul aj dobré bludy hlásané aj lekármi).
Som za jednoduchosť, a tou je (ak sa dá) priame vytiahnutie nechtami, alebo saponát.
Ak je poruke dezinfekcia, miesto dezinfikovať a pre istotu najbližšie dva týždne kontrolovať.
Neviem kto a ako zistil, že po saponáte sa kliešť "povracia !?
Po príchode domov sprcha, tá to istí.

Reagovať na správu

portret

maroš atlasár 28.5.2019 20:03

S tou sprchou to nie vždy zaberie.Sprchujem sa hneď po príchode z lesa,ale stáva sa mi,že nájdem "zahryznutého" kliešťa o deń,dva.Keď chodíš viac hodín po lese,kým prídeš domov,stihne sa zavŕtať.

Reagovať na správu

portret

rudolf2 pokročilý 28.5.2019 20:44

Po lese chodím niekedy aj viac ako 12 hodín a tiež už mám niekedy "zahryznutého" kliešťa. Ale po sprche na mne môže zostať kliešť tak maximálne medzi lopatkami, kde si nedosiahnem (a tam som ho však ešte nemal, je tam málo povrchových vlásočníc). Všade inde ho musím nájsť pri mydlení, umývaní a utieraní.

Reagovať na správu

portret

Šerpa botanik, pokročilý 1.6.2019 21:21

To není nic platné. Nymfy jsou tak malé, že nejsou ani vidět. Zrovna polykám antibiotika. Mám podruhé boreliozu. Takže pozor na bolesti kloubů, opakované a dlouhodobé záněty horních cest dýchacích, různé exémy, atd. Nejlépe je si nechat občas vyšetřit krev na borelie.

Reagovať na správu

portret

milustek pokročilý, atlasár 5.6.2019 09:54

Esenciálne oleje, ako prevencia na odpudenie kliešťov sú účinné... ale priateľovi Milanovi môžeš odkázať, že konkrétne tento olej je cca štvornásobne predražený oproti bežným cenám

Reagovať na správu