Úvodná stránka » Diskusné fóra » Iné diskusné témy »

Nove bodovanie v praxi


portret

roland vlastník stránok 5.7.2005 00:00

Dnesnym dnom som spustil novu verziu hodnotenia fotografii, viac orientovanu na siroku verejnost. Kedze sa ukazalo, ze pridelovanie presneho poctu bodov je velmi problematicke z dovodu rozneho chapania stupnice bodovania kazdym navstevnikom, zredukoval som skalu len na jedninu moznost a to dat fotografii svoj hlas (v pripade potreby je mozne sa vratit k predchadzajucemu hodnoteniu, no verim, ze to nebude nutne).

Tymto padom odpadla moznost skodit fotografii ci uz umyselne alebo neumyselne. Ocakavam taktiez vacsie mnozstvo hlasov a hlasujucich, ktori sa uz nemusia bat zvolit spravny pocet bodov a pripadne radsej nebodovat. Navyse je hlasovanie jednoduchsie a rychlejsie, staci jeden klik.

To, ze bude mat viacej fotografii rovnaky pocet bodov nevidim nijako bolestne. Pretoze aj v doterajsom hodnoteni ak mala fotografia o 5 stotin lepsie hodnotenie, tak to neznamenalo, ze je naozaj lepsia.

Z najlepsich fotografii sa budu na konci sezony anketou volit finalne vitazne fotografie.

To ze fotografia upada do zabudnutia treba riesit jej umiestnenim do rubriky NEPREHLIADNITE na stranke fotosutaze. Kolko fotografii si uzivatel zada aby sa mu striedalo na jeho jednej pozicii zalezi na zamere sutaziaceho.

Aky je vas nazor?

Reagovať na správu

portret

Mirka (junior užívateľ) atlasár 5.7.2005 00:00

Ďakujeme, Roland, vyskúšame, uvidíme ale zdá sa to byť OK. Pekný večer..

Reagovať na správu

portret

Igor atlasár 7.7.2005 00:00

S novým bodovaním súhlasím. Ak sa mi foto páči, dám 5 bodov, ak tam vidím niečo, čo fotke uberá na kráse, tak radšej namiesto 4,5 nedám nič.
Neznemená to, že fotka za 4,5 alebo aj za 2 body, tu nemá miesto. Naopak. Aj nie veľmi vydarená fotka má určitú hodnotu. Minimálne nás informuje o raste a výskyte, čo je dobré.

Reagovať na správu

portret

Luko atlasár 7.7.2005 00:00

Toto nové bodovanie sa mi veľmi páči. Konečne sa zabránilo škodcom fotografií. Odteraz už nemajú šancu.

Reagovať na správu