Úvodná stránka » Diskusné fóra » Iné diskusné témy »

Navrh na nove hodnotenie


portret

roland vlastník stránok 3.7.2005 00:00

A co keby sme hodnotenie upravili nasledovne. K fotografii by sa dalo vyjadrit len 'paci sa mi'. Ak sa mi nepaci, tak nehlasujem. Takyto navrh vychadza z toho, ze sa vo vacsine hodnoti bud patkou alobo sa nehodnoti.

Vyhody:
- nedalo by sa skodit zlymi znamkami
- hodnotenie by bolo jednoduchsie (na jeden klik)
- asi by sa viacej hodnotilo
- clovek by nemal dilemu 4.5 alebo 5; zahlasujem 4.5 a pokazim skore?
- odpadol by strach z hlasovania

Nevyhody:
- viacej fotografii by mohlo mat rovnaky pocet bodov

Sucastne hodnotenie by sa upravilo tak, ze vsetky hodnotenia od 3 vyssie (vratane 3) by sa povazovali za 'paci sa mi'. Ostatne (mensie ako 3) by sa zmazali.

Spolu s novou kategoriou 'Neprehliadnite' by to mohlo zafungovat. Poocou kategorie sutaziaci moze upozornovat na svoje super foto a pytat si tak hlasy.

Problem rovnakeho poctu bodov by sa pripadne riesil v zavere sezony, kde by sa z fotografii s maximalnym poctom bodov vyberali vitazi napr. formou ankety.

Reagovať na správu

portret

jarmila mykológ, atlasár 3.7.2005 00:00

Páči sa mi to a zdá sa, že by to mohlo fungovať. Po pokusoch rôzneho hodnotenia (už sme vyskúšali niekoľko modelov), by to mohlo byť na prospech. Vyskúšajme!

Reagovať na správu

portret

mz pokročilý 4.7.2005 00:00

Tiež som pre tento návrh. Okrem toho sa pred časom spomínalo záverečné kolo z tých naj fotiek ku ktorým by bol časový limit na vyjadrenie napríklad 2 týždne v čase už po novom roku... Veď tento rok bolo vyhodnotenie tiež dlho po novom roku a v tom čase by sa zrealizovalo to záverečné kolo pre najkrajšiu fotku.

Reagovať na správu