Úvodná stránka » Diskusné fóra » Iné diskusné témy »

Poraďte,prosím!


portret

ErikH 17.6.2005 00:00

Mohol by mi ,prosím, niekto poradiť ako má vyzerať územie,kde sa vyskytuje hliva buková? Čítam tu príspevky ako z rozprávky o nálezoch tejto huby, no prešiel som už veľa km Malých Karpát-od Smoleníc po Doľany a nič. Keďže táto huba má fantastickú chuť, rád by som nejakú našiel.
Ďakujem

Reagovať na správu

portret

J. Č. mykológ, atlasár, moderátor 17.6.2005 00:00

Hliva buková obľubuje prevažne staré bučiny a je už jedno, na akom podloží les vyrastá. Často rastie na hrubých rozpílených kmeňoch bukov a ojedinelým úkazom je jej rast na smrekoch v severných oblastiach Slovenska (napr. Orava), kde má však hnedastú farbu a tvorí málo plodníc, ktoré sú malého vzrastu. Lesy na východnej strane Malých Karpát sú ideálne pre túto hlivu a aj poznám niekoľko lokalít v okolí Dubovej, kde rastie celkom slušne. Samozrejme, nenájde sa vždy a všade, naozaj treba veľa chodiť a všímať si hlavne spadnuté hrubé kmene bukov.

Reagovať na správu

portret

jarmila mykológ, atlasár 18.6.2005 00:00

Ahoj Erik, bola som pred týždňom na ďalekom východe a pri tej prležitosti som sa zastavila na Morskom oku vo Vyhorlatských vrchoch. Okolo jazera je veľmi pekný les, skoro pripomínajúci prales a tam na popadaných kmeňoch bukov bolo hlivy bukovaj ako maku. Tiež som ju doteraz a hlavne v takom množstve nevidela.

Reagovať na správu

portret

ErikH 19.6.2005 00:00

Ďakujem za rady, dúfam, že budú na prospech môjmu snaženiu.
Prajem Vám veľa pekných zážitkov z hubárčenia!

Reagovať na správu