Úvodná stránka » Diskusné fóra » Iné diskusné témy »

Výskyt húb


portret

Richardsw 2.9.2021 19:07

Ahoj, som príležitostný hubár, cca 7-10 krát za sezónu, tento rok som bol zatiaľ 3 krát. Vašu stránku roky sledujem pravideľne, ale zatiaľ som do nej aktívne neprispieval, ale chcem to zmeniť. Mám ale malú výhradu k výskytu húb. Keďže som to ešte asi nerobil, tak mi 2 možnosti zvolenia pripadajú málo. Rastú a nerastú sú veľmi subjektívna otázka. Ja napr. beriem len dubáky, suchohríby a bedľe. Za prvú hodinu v lese viem, či rastú, alebo nie. Ak nájdem za hodinu 2 dubáky a 3 modráky, tak nerastú. Nedalo by sa to nejak selektovať? Viem, že to vyzerá ako hlúposť, ale keď niekto nájde 5 hríbov za 3 hod. a napíše rastú, tak je to zavádzajúce. Zberanie hríbov v rodine milujeme, len by som upravil "ten výskyt", aby to malo zmysel.

Reagovať na správu

portret

ivann 3.9.2021 18:04

Toto je asi problem aj upravit, lebo pre kazdeho "rastu" znamena nieco ine. Nedavno to niekto tiez riesil a jeho nazor bol ze by tam ludia nemali pisat rastu ked sice nasli ale ine ako jedle druhy. Pokial viem tak je to aj zamyslane, ale mnozstvo je tazko lebo jednemu sa neoplati vybehnut kym nenosia ludia plne kose, druhemu sa oplati aj pol kosa ale nie je ochotny slapat dalej ako 300m od parkoviska a dalsi chodi pravidelne aj dalej a ani si nevsimne ked ma len 2 plodnice jedlych lebo mu na tom tak nezalezi. Ja to riesim tak ze sa popozeram co kto nasiel a ci rastu si urcim sam.
Dalsia vec je ze sa to rastu/nerastu da chapat ako hlasovanie takze ked su 2 spravy za a 2 proti tak tam nie je zeleny cely kruh ale len cast. Nahrubo...

Reagovať na správu