Úvodná stránka » Diskusné fóra » Iné diskusné témy »

Medveď na Kysuciach.


portret

domi174 6.7.2016 19:01

Ahojte. Dnes som započula, že cez víkend na Podvysokej videli medveďa a taktiež sa pohybuje niekde v Ochodnici. Je to veľmi blízko Zákopčia a kedže často chodím sama ďaleko na huby, tak ma to vyľakalo. Na diviaky som si už "zvykla" , ale predsa medveď ma môže aj zabiť. Nepočuli ste niekto prosím, že by sa pohyboval niekde tu v okolí Zákopčia, Staškova, Rakovej? Ďakujem.

Reagovať na správu

portret

Miťko 6.7.2016 19:24

môže ale nemusí, ak si s ním kamarátka

Reagovať na správu

portret

domi174 6.7.2016 19:40

nosím zo sebou do hory plynovku, so signálnymi aj peprovými nábojmi, pre mňa to bola istota na diviaky, prípadne jelene. Ale medveď? no aby som ho s niečím takým len nerozdráždila.

Reagovať na správu

portret

Lubosss pokročilý 7.7.2016 20:35

S plynovkou ho určite len rozdráždiš, náboje sú veľmi malé a a nachádza sa v nich len minimum plynu, prípadne korenia . . . Na obranu je lepší sprej na medvede, ktorý obsahuje vysoko účinný kapsaicín a má dosah až do 10 metrov

Reagovať na správu

portret

ROAN pokročilý 7.7.2016 22:31

Netreba sa báť a robiť paniku...veď medvede nás cítia oveľa skor ako si len pomyslíš že je tam...a nestihneš nič vybrať keby niečo...je ich proste veľa tak aj častejšie ich už uvidíš alebo stretneš,ale on sa Ťa bojí tak isto alebo ešte viac ako Ty...všimni si potom ako bude utekať preč...síce vtedy častejšie utekáme na opačnú stranu už...

Reagovať na správu

portret

Marián Krivuš pokročilý, atlasár, botanik, správca galérií 8.7.2016 21:40

Roman ... toť sme na Kubínskej spolu s Adamom stretli mladíka, ktorý sa držal za srdce a utekal po ceste, že vedľa cesty 2-3 metre od neho medveď - no skoro mal infarkt - a ja som sa hneď vybral, že ideme fotiť, lebo to bolo od nás cca 20-25 metrov ... no len sme už nestihli - medveď ti dá pokoj, pokiaľ nesmrdíš pušným "poľovníckym" prachom - ako v tej pesničke od I. Mládka

Reagovať na správu

portret

tonkam pokročilý 18.7.2016 23:35

si sa pomýlil : nie ich je veľa ale nás je veľa.
Ku mne keď prídu ľudia a chystajú sa na Kráľovku sa ma pýtajú či tu máme medvede, sa ich opýtam :" v Bratislave ich máte? Nie? Tak tu musia byť. Veď tu je ich domov. "
Ja chodím sama aj v noci aj skoro ráno a ešte som nestretla, oni vedia že človek je najhoršie čo môžu stretnúť, tak sa zbytočne neukazujú.

Reagovať na správu

portret

peten atlasár, mykológ 21.7.2016 08:58

zabít Tě může i člověk a přesto chodíš do města, třeba na nákup, do roboty, za zábavou...

Reagovať na správu

portret

Janko44 pokročilý 21.7.2016 17:49

Pete, máš pravdu!!! Nie medvede v lese, ale mladí piráti na našich cestách, ktorí po dvoch týždňoch držby vodičáka na Bavoráku alebo Audine, si myslia, že sú druhí "Schumacherovia"

Reagovať na správu

portret

ohnivák 3.8.2016 18:47

Ak môžem doporučiť nebrať so sebou žiadne zaručené zvončeky a pod. Ak to bude medvedica s malým, tak to býva zvedavé ako opica a prvé sa pôjde pozrieť, čo to hrkoce. Nedaj bože aby sa vyľakalo. Až vtedy je problém. A neutekať, nehľadieť do očí, ustúpiť mu z cesty. Počas hubačky aj keď je človek sám sem tam prehovoriť. Každé rozumné zviera sa človeku vyhne. Sprej je No.1.

Reagovať na správu

portret

eso pokročilý 16.10.2023 19:04

Dnes o 14 behal medveď po dedine v Lučatíne, skúšal zájsť do viacerých dvorov. Tak už nechodia len do záhrad.

Reagovať na správu

portret

fofoja moderátor, mykológ, atlasár 19.10.2023 13:17

no skúšal, utekal v panike pred autobusom ktorý naňho vytruboval

Reagovať na správu

portret

eso pokročilý 19.10.2023 16:52

Len posledný mesiac stretli medveďa už štyria ľudia. Dvaja na chodníku za záhradami, jeden pri Hrone, a jeden na bicykli blízko reštaurácie Grajciar. Niekedy ľudia ani nevedia čo majú robiť, keď uvidia v dedine medveďa. Myslím si, že trúbiť nepomohlo, ale pamätám si na otcovho brata, keď na ceste do Ľubietovej pre 37. rokmi sa medveď postavil na nohy pred MB1000, tak tiež zatrúbil a medveď ušiel. Medvede boli aj vtedy a všetci chodili do hory.Teraz sa všetci boja, aj keď na Strelníkoch si niektorí chodia večer fotiť medvede v dedine. Nebehajú iba v dedinách, ale aj v meste Banská Bystrica.

Reagovať na správu