Archív správ o výskyte húb
Vyhľadajte si správy v našom archíve, ktorý obsahuje 134631 správ. Získate tak prehľad o raste húb v uplynulom období a nápovedu pre budúce obdobie. Pri zadaní prezývky autora, môžete vyhľadávať aj správy len od vybraných autorov. Pri zadaní svojej prezývky získate zoznam všetkých svojich príspevkov.
Vyhľadávacie kritériá
Správy o výskyte húb usporiadané podľa dní v roku
10. 06. v roku 2012, Košice - huby rástli, Duro42
2 hríby smrekové, 2 zrnitohlúbikové na Ružíne. Les je krásne premočený, verím, že za pár dní to vypukne
10. 06. v roku 2012, Košice - huby rástli, dusan14888
davam ze rastli ale je to este slabota za pol hodiny iba jeden sosnovy a zopar plavok aspon bola prazenicka na buduci vikend by to uz malo byt lepsie
10. 06. v roku 2012, Trenčín - huby nerástli, romanusTN
Absolútne nič,po tom suchu čo bolo nemajú žiadne podhubie ktoré by nám krásne rozkvitlo.Ale vonia to v lese po hubách tak sa dúfam že tvorí.
Týždeň pauza
10. 06. v roku 2012, Prešov - huby rástli, sasik77
Dneska nazberané.Už budú našiel som veľa malych musel som nechať nepoužiteľne
10. 06. v roku 2012, Vranov nad Topľou - huby rástli, Vohes
Osobne som nebol lebo som bol po svadbe ale sused nazbieral: barane hlavy (trúdnik klobúčkatý) a kozáky hrabové.
10. 06. v roku 2012, Vranov nad Topľou - huby rástli, Vlado
čo salamandra to dubak ... videl som 7 salamandier.
10. 06. v roku 2012, Banská Bystrica - huby nerástli, Hagrid
Suchý vrch,Macocha.Zatial sme videli le nmuchotrávku zelenú,nepoužitelného rozpadavca a plávky.
10. 06. v roku 2012, Hnúšťa - huby rástli, ndorphine
za 20 min prechádzku 2 veľké hríby zrnitohlúbikové, inak nič nerástlo
10. 06. v roku 2012, Michalovce - huby rástli, Tono od Cirochy
Išli sme na hrabčaky a bolo ich akurát
10. 06. v roku 2012, Košice - huby rástli, vodal
Furča, rastú hríby dubové, kráľovské,zrnitohlubíkové,kozáky hrabové,osíkové, kuriatka, plávky,muchotrávky ružovkaste a suchohríby,masliaky, teda všetko.
10. 06. v roku 2012, Žilina - huby rástli, carlos
Višňovská dolina - 1 kus modráka, ale v hore je už cítiť vôňu podhubia, tak sa nám to snáď čo chvíľa rozbehne aj s boletusmi.
10. 06. v roku 2012, Liptovský Mikuláš - huby rástli, Cigi
V Bobroveckej hore vo štvrtok 1 modrák a v nedeľu 5 modrákov. Videl som 3 ks maličkých cca 1 cm kuriatok.
10. 06. v roku 2012, Senica - huby rástli, Alista
Vo vojenských lesoch sme našli len túto bedľu asi 20 cm vysokú ale široko ďaleko už nič...
10. 06. v roku 2011, Banská Bystrica - huby nerástli, Dietmar
Kuriatka a prve dva dubaky. Hadam už začina čas zberu.
10. 06. v roku 2011, Žilina - huby rástli, JOAM1
Dnes som sa vybral pokrstiť nový košík a veru bolo čím .Lesy sú mokré už dosť.
10. 06. v roku 2011, Levice - huby rástli, cuchulain
Jablonovce-pol kosika kuriatok a prvy tohtosezonny dubacik.
10. 06. v roku 2011, Žilina - huby rástli, ždobec
dnes som bol zmápovať po tých daždoch či niečo nárastlo.Toto je môj nález a môžem povedať že huby začínajú rásť.
10. 06. v roku 2011, Banská Bystrica - huby nerástli, Hagrid
Suchý vrch,Macocha. Zatial len dva modráky.
10. 06. v roku 2011, Malacky - huby rástli, Danielka
Krasne male kuriatka 250 kusov pekne som ich zratala
10. 06. v roku 2011, Sabinov - huby nerástli, marianzosabinova
Huby nerastú. Ojedinele sa vyskytujú lupeňovité huby. Počas celého týždňa som našiel tri kozáky žltooranžové jeden hríb dubový a sosnový, sírovec.
10. 06. v roku 2011, Lučenec - huby rástli, peter77
Dnes huby rástli v okolí Fiľakova. Les Ratka.Doniesli sme asi za malí kosík kuriatok a štyri dubáky.
10. 06. v roku 2011, Lučenec - huby rástli, babka Milka
Okolie Poltára.Dnes znova tri dubáky a pekné,už väčšie kuriatka za pol košíka.Tiež začínajú rásť hojnejšie rôzné druhy plávok.V lese to začína ožívať.
10. 06. v roku 2011, Šahy - huby rástli, givan
Ešte sa stále dajú nájsť kuriatka, ale už menej, chcelo by to väčšie sparno v lese, aby sa pohli nové...
10. 06. v roku 2011, Bratislava - huby rástli, uchovec
Pezinok - bol som len narýchlo (necelá hodina chodenia) a zdá sa, že už to začína: 4 hríby dubové, 1 hríb zrnitohlúbikový a veľmi veľa kuriatok.
10. 06. v roku 2011, Nitra - huby nerástli, vovka
hodinová prechádzka v lese a krásne kuriatka a dva masliaky
10. 06. v roku 2011, Sabinov - huby nerástli, Marek Guranič
čergov nad červenou vodou - 7 ks zrnitohlubikovitych, z toho len 2 ks pouzitelne, mokro je dost, len sa to akosi nehybe
10. 06. v roku 2011, Martin - huby nerástli, babrli
Bola som s vnúčatami pozrieť sa do Jahodníckych hájov, nazbierali sme lesné jahody, ale po hubách ani stopy. Vo Vrútkach nájdem ešte sem-tam čírovku, tanečnicu, ale inak nič.
10. 06. v roku 2011, Michalovce - huby rástli, Plashack
Strážske - P. Čemerné Trudník klobúčkatý spolu 16ks asi 10-12ks som nechal dorásť v lese ešte sucho inač by boli žniva
10. 06. v roku 2011, Košice - huby nerástli, kestik
Lokalita Hylov, absolutne nic. V lese vlhko ale po hubach ani stopy, dokonca ani dive. Rastli ale jahody
10. 06. v roku 2011, Skalica - huby nerástli, jumar1
Kuriatok som našiel na polievku. Medzi nimi aj jeden dubáčik.
10. 06. v roku 2011, Bratislava - huby rástli, netoneto
Nad Račou na overenom mieste prvý prieskum priniesol len kuriatka, takže niekto ma predbehol .
10. 06. v roku 2011, Michalovce - huby rástli, Tono od Cirochy
Nádherné trúdniky klobúčkate a veľa, medzi Strážskym a P. Čemerným
10. 06. v roku 2010, Banská Štiavnica - huby rástli, serpico
...tak som späť z terénu, trošku som pokosil záhradu- srnku som vyrušil, popásala sa v zóne E- natur (za rána, za rosy, sa tým ostrým železom najlepšie narába) a kúštik nad chyžou konečne plávky
10. 06. v roku 2010, Zvolen - huby nerástli, HassanNasrallah
nerastie nič....nič....nič...je to zvláštne ale je to tak
10. 06. v roku 2010, Topoľčany - huby nerástli, lk
po 3 hodinách v Súľovciach 1 dubák a asi 4 malé ričičky
10. 06. v roku 2010, Krupina - huby rástli, lizbin
V katastri obce Senohrad som našiel čírovnicu májovú - asi 2 kg.
10. 06. v roku 2010, Senica - huby nerástli, ahaihi
Myjava- absolútne nič, prešla som svoje miesta na muchotrávku červenkastú a plávky...nechápem to, už by mali rásť
10. 06. v roku 2010, Levice - huby rástli, majo
Jabloňovce- pár dubáčikov,kuriatka,konkurencia išla opačným smerom a oplatilo sa : v čase stretnutia asi po 1 hod do 20 dubákov.muchotrávok asi niečo cez milión
10. 06. v roku 2010, Poprad - huby rástli, 99lacike99
Dnes som našiel prvé tohtoročné hríby. Boli to "až" tri modráky - hríby siné. Dva pod jedľami a smrekmi a jeden pod bukmi.
10. 06. v roku 2010, Topoľčany - huby rástli, halmokarol
nemecky-zlatniky za 1 hodinu dvanast dubacikov a jeden kozak
10. 06. v roku 2010, Prievidza - huby rástli, majok
vcera hodinova prechadzka v lese pri uhrovci 10 dubakov...vacsina mlade













