Archív správ o výskyte húb
Vyhľadajte si správy v našom archíve, ktorý obsahuje 134648 správ. Získate tak prehľad o raste húb v uplynulom období a nápovedu pre budúce obdobie. Pri zadaní prezývky autora, môžete vyhľadávať aj správy len od vybraných autorov. Pri zadaní svojej prezývky získate zoznam všetkých svojich príspevkov.
Vyhľadávacie kritériá
Správy o výskyte húb usporiadané podľa dní v roku
27. 09. v roku 2015, Snina - huby rástli, Jaroslav.duda
Sli sme len na ruju ale napadlo ma ze sa pojdem pozriet do lesa a poblizku som mal krásne brezy a za pol hodinku som našiel krásne červeňaky ktoré potešili a vyzera to nádejne do dalších dni .. Dokopy som našiel asi 15 kusov
27. 09. v roku 2015, Prievidza - huby rástli, Vinyl
Nedožery , plny košík bedli, masliakov a suchohribov.
27. 09. v roku 2015, Malacky - huby rástli, Čani
Ako aj minulú nedeľu tak aj túto sme boli obzrieť trošku okolie studienky. Nález nebol na odpadnutie ale potešil. Suchohríby a dve malé kuriatka. Radosť bola aj tak veliká . Neviem prečo ale bedle sa nám nedarí nájsť vôbec.
27. 09. v roku 2015, Banská Bystrica - huby rástli, px
Niečo bolo. Rastú masliaky obyčajné, masliaky zrnité, Sliziaky lepkavé.
27. 09. v roku 2015, Nové Zámky - huby rástli, jeffonz
nic moc,ale aj tychto par tanecnic potesilo.. bolo by ich vela,keby poprsalo,ale toho sa uz asi nedockame.. =(
27. 09. v roku 2015, Snina - huby rástli, Domojéger
Po dlhej odmlke ,začínajú rásť .Tak aspoň niečo dúfajme že ich bude viac.
27. 09. v roku 2015, Nové Mesto nad Váhom - huby nerástli, lovec
Našiel som dva červivé a plesnivé suchohríby, inak vôbec nič.
27. 09. v roku 2015, Gelnica - huby rástli, pistik_ke
Krasne hriby sosnove dnes potesili, inac len muchotravky
27. 09. v roku 2015, Gelnica - huby rástli, daniel76
Dnes som sa dostal do lesa až po 11.00 ked popri ceste stalo asi 15 aut a v lese asi niekoho hľadali také rojnice človek len tak nevidí. Po týchto skúsenostiach viem, že hľadať hubky sa oplatí až od chaty Diana v smere na plejsy. A to sa mi dnes aj potvrdilo. Po asi hodinovej prechádzke po žltej som prišiel k nádhernemu smrekovemu lesu a asi za ďalšiu hodku som sa vracal s plným košom prekrásnych a zdravých hríbov dokopy ich bolo 36 ks. Takže oplatilo sa a prechádzka absolutne super.
27. 09. v roku 2015, Košice - huby rástli, Dubak
Nasiel som tento jediny exemplar..ale nasi obcania v jasove,mali neskutocne kusky ,asi spia v lese,inak tomu nerozumiem.Zatial sucho,ale nechapem odkial sa tu beru tie fotky..aj ked viem,ze rastu,ale v lese katastrofa.
27. 09. v roku 2015, Nitra - huby nerástli, kovsoft
dnes len zopár uchovcov a jedna hliva,inak nič ,ale les už "cítiť" takže sa to dúfam rozbehne do cca 5 dní..
27. 09. v roku 2015, Žilina - huby rástli, johny691
dnes to celkom šlo...
modraky
masliaky
michalky
ale len urcite miesta... v lese celkom mokro , no este trosku tomu treba
27. 09. v roku 2015, Modra - huby nerástli, zdenči
Dnes som opáčil niekoľko lokalít, ale okrem 3 dubákov, 4 bedlí a niekoľkých trsov žiaľ už prestarnutej kučierky nič. Poľovníci sa prevážajú po lese ako po diaľnici, z každej strany bolo počuť streľbu a zaklincoval to nález, ktorý je na fotke. Neviem, ktorý debil je schopný toto urobiť. Neviem, čo bolo v tých fľašiach, ale dal si tú námahu, že ich všetky pootváral (aj vrchnáky boli na mieste) a pootáčal tak, aby obsah fľaší tiekol do jarku. treba len veriť, že v nich nebolo niečo škodlivé alebo jedovaté. Pričuchol som si a boli bez zápachu...
27. 09. v roku 2015, Vranov nad Topľou - huby rástli, slavo2103
jeden košík šampionov a 86 ks hribov
27. 09. v roku 2015, Malacky - huby rástli, lacikem
asi 15 minutova prechadzka, odplasili ma dva klieste na nohaviciach, to ja sa potom len osivam a nehladam.. bolo aj zopar novych masliakov, takze v priebehu tyzdna ocakavam zlepsenie
27. 09. v roku 2015, Púchov - huby rástli, Peter775
Včerajší úlovok cca 4 košíky dvaja. Michálky rastú ako po daždi. A na záver aj menší nález hlivy bukovej potešil.
27. 09. v roku 2015, Gelnica - huby rástli, Stanley65
Parádička..... za dve hodinky každý plný košík...
27. 09. v roku 2015, Bratislava - huby rástli, Fredyboy
V lese pomerne vlhko , rastla iba mensia rodinka modrakov
27. 09. v roku 2015, Banská Bystrica - huby rástli, bohus99
Rástli ale iba bedle, ktoré som našiel kde by som to nečakal na rúbanisku v malinčí. Jedno kuriatko a jeden pekný kozáčik. Inak les je prázdny. Muchotrávky sa vsak už občas objavujú.
27. 09. v roku 2015, Košice - huby nerástli, kikušo
Chcela by som povedať že pan ktory vraj nasiel v Myslave na jednom mieste 32 dubakov asi nepisal pravdu. Včera sme boli v tom lese vyše 2 hodín a okrem 2 bedlí a 4 podpiniek nič a stretli sme 3 hubárov tí nemali vôbec nič
27. 09. v roku 2015, Oravská Lesná - huby rástli, vladoml
Už rastú. Zatiaľ len na okrajoch a v 'mladine'.
27. 09. v roku 2015, Trenčín - huby rástli, Staures
Päť pekných kúskov, zrnitohlúbikové a bedle úplne premočené.
27. 09. v roku 2015, Bratislava - huby rástli, PeterRet
V lese pomerne vlhko, hub pomenej, boli ale pomaly odchadzajuce vejarovce a pecenovce, par kucierok, koralovec a par podpnoviek.
27. 09. v roku 2015, Košice - huby nerástli, matoha29
len potvrdím predchádzajúcu správu že v myslave je prázdno a okolo klatovianky tiež.kdeže 32 dubákov..
27. 09. v roku 2015, Prievidza - huby rástli, shamil
Rastli.33 dubakov cez 200 suchohribov.v lese je vlhko ale noci su uz dost chladne.cim vyssie sme sli tym menej sme nachadzali.
27. 09. v roku 2015, Žilina - huby rástli, milos55
Rastú stále kozáky, ale aj takéto ako Corgoň, Kozel, Argus, Bažant a iné umelé a plechovkové smeti, ktoré si vyznávači húb doprajú. Keď si to do lesa donesiete, tak si myslím že späť to tiež možete zobrať !
27. 09. v roku 2015, Gelnica - huby rástli, IvkaTomas
Hríb Smrekový. Našli sa aj kozáky, kuriatka..
Hríby asi 15 kusov.
27. 09. v roku 2015, Zvolen - huby nerástli, pstruzik1
4 a pol hodiny hľadania, absolútne nič, absolútne zúfalstvo niečo nájť
27. 09. v roku 2015, Gelnica - huby rástli, korfi
Cca 8 peknych zdravych hribov, rastu, len sa treba nachodit, v lese viac ludi ako hub. Hadam si cez tyzden les oddychne od tolkych ludi a naberie druhy dych a bude o to krajsia hubacka dalsi vikend.
27. 09. v roku 2015, Košice - huby nerástli, kabud
Absolutné nič , okrem štyroch hnojníkoch v tráve.
27. 09. v roku 2015, Prešov - huby rástli, Luci
pekný a hlavne zdravý úlovok z nedeľnej prechádzky potešil
27. 09. v roku 2015, Malacky - huby rástli, jamide
Kozáky, masliaky a suchohríby...overene miesta nesklamali
27. 09. v roku 2015, Malacky - huby rástli, Buki
prieskum rýdzikových lokalít: 2 malé r.pravé ako gombíky, ešte len začínajú (a možno aj skončia)... ale zato som stihol sliziaky - tak za misku ... inak plno čírovcov ... potom v starých borinách z poltucta suchohríbov a jedna mladá rozšliapnutá kučierka
27. 09. v roku 2015, Oravská Lesná - huby rástli, kuzmic
Mozem potvrdit, 20 kuskovhribov, vseto mlade.
27. 09. v roku 2015, Nové Mesto nad Váhom - huby rástli, Slivka101
Rástli!!! Aj plastové fľaše a plechovky od piva.


























