Archív správ o výskyte húb
Vyhľadajte si správy v našom archíve, ktorý obsahuje 134678 správ. Získate tak prehľad o raste húb v uplynulom období a nápovedu pre budúce obdobie. Pri zadaní prezývky autora, môžete vyhľadávať aj správy len od vybraných autorov. Pri zadaní svojej prezývky získate zoznam všetkých svojich príspevkov.
Vyhľadávacie kritériá
Správy o výskyte húb usporiadané podľa dní v roku
26. 09. v roku 2008, Senica - huby nerástli, miroperniš
Zo zeme sa tlačia malé prášnice a sem - tam plávky vínovočervené.Videl som i jeden kus masliaka + rozpadavce. najväčšia huba v lese bola tá moja
26. 09. v roku 2008, Malacky - huby rástli, stando
Gbely - po hodine zbytočného hladania som to skoro vzdal - po suchohríboch a dubákoch ani zmienky a myslím že ešte pár dní ani nebude. Potom som sa mrkol na masliaky a ... paráda. Práve začínajú rásť. Behom chvíle som nazbieral plný koš, krásne maličké, rastú skôr v machu pri okraji lesa.
26. 09. v roku 2008, Malacky - huby rástli, uho
Okolie Studienky, po hríboch zatiaľ ani stopy, inak pár plávok, rýdzikov a asi 15 urastených bedlí. Na hríbiky treba ešte trochu počkať.
26. 09. v roku 2008, Čadca - huby rástli, lošák
Nevím zda se nedopustím vědomé lzi,ale našel jsem za 4 hod.cca3kg kuřátek,ale žádný hřib,ani starý ani mladý.Tak rostou nebo ne?Já myslím¨,že za týden,když se jen trochu oteplí tak porostou i v lesích okolo Krásna.
26. 09. v roku 2008, Revúca - huby rástli, MAARCELA
DNES POD STOMOM V ZÁHRADE NAŠLO SA TAM 12 MASLIAKOV. KEĎŽE ICH NEMÁ KTO POZBIERAŤ NECHAJÚ SA EŠTE NEJAKÝ DEN KÝM PODRASTÚ A POTOM ...
26. 09. v roku 2008, Snina - huby rástli, fehan
Kozák smrekový 1 ks, bedľa vysoká 1 ks (vajíčko), suchohríb hnedý 5 plodníc, jelenky poprehýbané 12 ks; veľká bieda. Našiel som masliaky strakaté asi centimetrové plodnice. Uvidíme....
26. 09. v roku 2008, Trenčín - huby nerástli, milustek
S hubami je to bieda, v lese uplne pusto a na lukach horko-tazko zopar prasnic a bedli..
26. 09. v roku 2008, Topoľčany - huby rástli, struko
Duchonka - 55 krásnych hrabákov, ani jeden čevík!
26. 09. v roku 2007, Zvolen - huby rástli, gural
Včera som v Sielnici nazbieral 55 osikovcov a 14 brezákov.Miestami sa treba plaziť za nimi popod trninu, ale je to paráda.
26. 09. v roku 2007, Svidník - huby rástli, joeB
Oblast Svidnicka. Kolegyna z prace vcera podvecer vysla niekolko metrov od domu k lesu a po 10 minutach nazbierali 2 plne kosiky kozakov osikovych.
26. 09. v roku 2007, Ilava - huby rástli, Ujo.Napolitanka
v nedelu v slávnickom podhorí kvantá sucháčov, masliakov i rýdziky a sliziaky boli. Len z dubákov mám hlavu v smútku. nerastú a nerastú
26. 09. v roku 2007, Hanušovce nad Topľou - huby rástli, IvanS
Pri Giraltovciach je to podobné, záplava hríbov, včera plný košík /135ks/ za tri hodinky, odpad asi 2 %. Potom kopec roboty so spracovaním ...
26. 09. v roku 2007, Michalovce - huby rástli, kozaroš
medzi oreskym a starym od pol osmej do poldvanastej veľký koš červnakov
26. 09. v roku 2007, Košice - huby rástli, kote
prechádzka v okolí KE a plný košík suchorhíbov, šampiňonov a jedlí bedlí...celkom milý úlovok
26. 09. v roku 2007, Stropkov - huby rástli, zuzuka
Už druhý deň v tom istom lese plný košík kozákov hrabových, tu i tam červeňak Lokalita Krajne Čierne.
26. 09. v roku 2007, Košice - huby rástli, mjazga
dnes v okoli MEDZEVA rastu hojne hriby smrekove a dubove traja sme nasli asi 150ks za 2hod. super hubacka a prechadzka
26. 09. v roku 2007, Trnava - huby rástli, jindro
Nad H. Orešanmi skutočne krásna zbierka bedlí vysokých - zavreté, rozvinuté. Nezbieral som, ale za hodinu prechádzky som videl možno 50 ks.Niektoré královské. Niekedy treba zájsť Ďalej do lesa.Dosť suchohríbov žltomäsových.Začína ale sucho.
26. 09. v roku 2007, Žiar nad Hronom - huby rástli, mayo15
Nad Lutilou velmi vela mladych bediel,hriby smrekove(zvacsa vacsie ale zdrave kusy),kozaky osikove,aj nejake kozaky dubove,sampiony,masliaky obycajne,rydziky borovicove,a zacinaju aj povabnice a strmulky inovatove...
26. 09. v roku 2007, Košice - huby rástli, hubopet
Hríby "De luxe",bez jediného červíka,plný košík.Kde?No všade!
26. 09. v roku 2007, Košice - huby rástli, Jerry Košice
´ôžem potvrdiť huby rastú. cca 30 min pri klatovianke. Bedľe cca 15 ks, suchohríby.
Nováčany za 2 hodiny dva preplnené košíky bedlí,suchohríbov, 2 hríby,červeňáky. Zaujímavé je, že skoro všetko nečervivé. Pravdepodobne je to suchším rokom. Príjemnú hubačku všetkým !!!!
26. 09. v roku 2007, Zlaté Moravce - huby rástli, beercards
Velčice - o niečo lepšie ako v nedeľu, už sa vystrkujú aj pôvabnice fialové a strmuľky inovaťové...ale keď nezaprší, tak sa to zastaví
26. 09. v roku 2007, Prievidza - huby rástli, platan
Dnes krásne kozáky osikové a topolˇové. Bola ich skoro plná taška.
26. 09. v roku 2007, Rajec - huby rástli, Miroslavko
Dnes som v lokalite Borošovec v počasí pod mrakom našiel asi 10 krásnych zdravých hríbov smrekových a okolo 50 suchohríbov hnedých. Asi 10 bedlí vysokých. Rastie neuveriteľné množstvo muchotrávok červených v možných aj nemožných skupinkách a veľkostiach.
26. 09. v roku 2007, Stropkov - huby rástli, gogo
Dnes na Bani opäť neskutočny ulovok dubaky ako namaľovane, červeňaky, kozaky nazbieral som obrovsky košik mal som problem sa zaniesť domov a verím že po splne mesiaca aj v ďalších dňoch to bude stale hubarska žatva
26. 09. v roku 2007, Medzilaborce - huby rástli, Dominik Schneider
Super.Dnes sa na Polanskom vrchu vystriedalo vraj vela ludi.My sme sli okolo 15 hod. a za necele 2.hod sme nazbierali 2 plne kosiky (ale uz sme utekali, lebo to nebolo kam davat).
26. 09. v roku 2007, Spišská Nová Ves - huby rástli, pali167
Rastu hríby velke množstva v Prakovciach.Plný košík hríbov a tašku rýdzikov som nazbieral.
26. 09. v roku 2007, Detva - huby rástli, busmen
Ďubákovo ide nádherne ale hlavne na zaopači v machovom poraste kozáky a dubáky a všetko ostatné vo veľmi hojnom počte!!! Lovu zdar!!!
26. 09. v roku 2007, Košice - huby rástli, Lubošš
Dnešna 3 hodinová výchadzka 80 kusou Hríb Dubový v okoli Sokoľa pridavam aj foto najdete v galerií je to nádhera veď posuďte
26. 09. v roku 2007, Bratislava - huby rástli, dudel
Asi 80 ks dubakov
hehe asi za hodinku
treba vediet miesta ![]()
26. 09. v roku 2007, Trenčín - huby rástli, MAK
zdravím dnes(v stredu)som bol pozreť nad radar do Mníchovej Lehoty našiel som veľa suchohríbov a bedlí inač už je dosť sucho
26. 09. v roku 2007, Košice - huby rástli, krakonoš
Skaroš,huby rástu.Za dva hodiny od 16 do 18
56,červenaky,6 hriby,bedle,už aj povabnica
fialova.
26. 09. v roku 2007, Prešov - huby rástli, korbačka
Konečne sa začína hubársky chytať tradičný hubársky revír Kanaš.Dnes som nazbieral hríby snrekové,masliaky,eldorádo bedlí a suchohríbov.Začali rásť aj strmuľky inovaťové.
26. 09. v roku 2007, Prievidza - huby rástli, marosko
Dnes Kanianka 40 sosnových a suchohríby sa dajú kosiť. Smrekové nepoznať. ![]()
26. 09. v roku 2007, Bratislava - huby rástli, peter3
27ks krásnych velkých a zdravých dubákov, pár suchohríbov , pol koša masliakov . Limbach.
26. 09. v roku 2007, Michalovce - huby rástli, tarnavčan(MI)
Pusté Čemerné - zaplava bedli a prašnic
- ojedinele suchohríby
- ! už aj vyskyt povabnice fialovej a strmuľky inovaťovej !
26. 09. v roku 2007, Košice - huby rástli, windows
Jasov - paráda, aj ked dubákov menej (20 ks-od maličkých až po 1,2 kg), ale suchohríby výstavné kusy vo veľkom množstve, bedle volajúce po vyprážaní.Objavili sa už aj pôvabnice fialové.
26. 09. v roku 2007, Levice - huby rástli, Cerák1
Rastú - krásne absolutne zdravé hríby bukové, sosnové, kozáky dubové, suchohríby a strašne veľa bedlí.
26. 09. v roku 2007, Michalovce - huby rástli, mikino
Strihovec poobede zopár mladých červeňačikov,ešte sa len rozbiehajú,presun do Inovca dubáky krásne,zdravé,bedle, vela ľudí.zberu zdar
26. 09. v roku 2007, Lučenec - huby nerástli, plazista
Poltár - Javorina (hranica okresov PT a DT)huby nerástli vôbec! Je sucho. Uvidíme čo bude teraz po daždi. Rastú len bedle a kozák osikový v nižších častiach - Kokava, Zlatno, České Brezovo.
26. 09. v roku 2007, Detva - huby rástli, László
Zdravím. Včera sme boli s manželkou a švagrinou na Budinej a za 2 hodinky sme nazbierali cca 300-400 masliakov a to sme sa do lesa ani nedostali. Bolo to vyborné, všade kde sme sa pohli rástli v húfoch.
26. 09. v roku 2007, Lučenec - huby rástli, László
Boli sme s manželkou na turistike, vybrali sme sa na Belinské skaly, mali sme so sebou 3 tašky, čo ak nahodou najdeme dáke huby. Za 2 hodinky sa nam všetky naplnili, rastú tam len bedle alee vo veľkom počte, odporúčam tam isť, V Čamovciach pri bani odstaviť auto a po žltej značke až po vrch Monosa, je tam neskutočne krásny výhľad.









