Archív správ o výskyte húb
Vyhľadajte si správy v našom archíve, ktorý obsahuje 134663 správ. Získate tak prehľad o raste húb v uplynulom období a nápovedu pre budúce obdobie. Pri zadaní prezývky autora, môžete vyhľadávať aj správy len od vybraných autorov. Pri zadaní svojej prezývky získate zoznam všetkých svojich príspevkov.
Vyhľadávacie kritériá
Správy o výskyte húb usporiadané podľa dní v roku
26. 09. v roku 2009, Ružomberok - huby rástli, hubickyhuby
plny kosik! za 2 hodiny.Vlkolinec..dubaky,kozaky,hriby,ridziky-vela,suchohriby.a to aj na suchych miestach.plavok vela,nechavam kolegom,aj bedle.
26. 09. v roku 2009, Banská Bystrica - huby rástli, lubo17
Na to, že som bol v podstate na prechádzke s deťmi a tým pádom "obhliadal" len okolie chodníka v nenáročnom teréne, bol úlovok na Králikoch dobrý - kopa rýdzikov, masliaky, niekoľko dubáčikov, 2 kapitálne a úplne zdravé hríby horské, suchohríbniky, zrnitohlúbikové - košík jesennej zmesky, ktorý potešil...
26. 09. v roku 2009, Košice - huby rástli, likero
Dnes som bol na Zlatej Idke , v lese je dost sucho , ale aj napriek tomu sa podarilo najst nejaké suchohríby a zopár dubáčikov , bola to pekná prechádzka.
26. 09. v roku 2009, Malacky - huby rástli, And
Bílkové Humence. Slabota. Traja, každý pol koša. Väčšinu hríbov sme nechali v lese, všetko suché.
26. 09. v roku 2009, Košice - huby rástli, dada333
na vychod od kosic v roklinach na vlchkych miestach 6 kosikov krasnych mladych podpnoviek
26. 09. v roku 2009, Senica - huby nerástli, Joacquin
Šaštín Stráže totálne sucho. Niečo som síce našiel no úplne vysušené takže ak nepoprší tak ani nič nenarastie. Ale prechádzka bola super.
26. 09. v roku 2009, Košice - huby rástli, lukaso2
ahoj bol som v janíku prechodil som toho vela dve dubáčiky,6 kozárov 3 červeňáky strašne sucho trebe dážď a zase len dážď.
26. 09. v roku 2009, Gelnica - huby rástli, pali167
Prakovce.už poslabšie.pár hríbikov,plaviek,rýdzikov.
26. 09. v roku 2009, Martin - huby rástli, slavina
V lokalite Kolonia Hviezda idú iba hríby smrekové,suchohríby slabo.Dnes to bolo vynikajúce.Super.
26. 09. v roku 2009, Prešov - huby rástli, kerdu
Zlatá Baňa - Pusté pole, poobedňajčí v podstate krátky rýchly dozber po "nájazdníkoch". Hríb dubový i smrekový, kozáky najmä osikáč a brezák, holubienky. Kopa nádherných muchotrávoka jedna nádherná prechádzka. Každý si svoje nájde. ... jo, a rýdziky.
26. 09. v roku 2009, Prievidza - huby nerástli, štalo
17 hríbov smrekových, 1 hríb sosnový v bučinách Malej Magury v okolí Šútoviec. Bolo potrebné sa riadne za nimi nachodiť.
26. 09. v roku 2009, Malacky - huby rástli, maddox
s kamarátom sme našli každý po dva plné koše suchohríbov a k tomu tri "dubáky" a asi 5 kozákov - radosť zbierať
26. 09. v roku 2009, Gelnica - huby rástli, pali221
Dnes okolie Švedlára. Na hubách spolu s otcom cca 1 hod. Výsledok - zopár kozákov osikových a hríbov smrekových. Už je to slabšie, ráno chladno, iba 4 stupne nad nulou.
26. 09. v roku 2009, Michalovce - huby nerástli, burizon
Dnes som len tak vybehol do lesov nad Klokočovom. čakam na sezonu podňoviek, ktora sa zväčša začía v období okolo Michala (29.9), ale možem zodpovedne povedať, že na mojich miestach po nich niet ani stopy. Ešte treba asi týždeň-dva a trochu dažďa navyše. Inač v spomínanom lese skoro nič nerastie...ani muchotravky, bedle či plávky nevidno.
26. 09. v roku 2009, Malacky - huby nerástli, Cago
Dnes ráno pri Perneku sme počas dvoch hodín na starých osvedčených miestach našli 2 (slovom dva) suchohríby, z toho jeden červivý.Také suchoty som ešte nezažil.
26. 09. v roku 2009, Topoľčany - huby nerástli, brmbolec
Považský Inovec- Bojná/Valy, dnes nejaké bedle, zopár zosušených masliakov smerekovcových. V lese sucho jak šľak, slabota.
26. 09. v roku 2009, Dolný Kubín - huby nerástli, PeterRet
Krivá - v lese veľmi sucho, iba staré suchohríby, niekoľko plávok, dve pečiarky, jeden jelenkovec a asi tri prášnice
26. 09. v roku 2009, Prešov - huby rástli, Miňo
ruska ,super hubacka.kozaky,sosnaky,ridziky a muchotravy
26. 09. v roku 2009, Banská Bystrica - huby rástli, pakito13
Špania Dolina - pred obedom aj po obede asi 3 koše, bedle, rýdziky, hríby smrekové a zrnitohlúbikové a brezáky
26. 09. v roku 2009, Banská Štiavnica - huby rástli, serpico
...suchohriby hnede, zltomasove, par plstnatych, sliziaky mazlave, "smrekace"-ale uz po zaruke, masliaky smrekovcove, zrnite i obacajne,..mladucky trs hlivy bukovej, hojne "modraky"-zrnitohlubikove, plavky-hlavne modraste, bukove, stare fialovohlubikove,...i stary priveskac, kozaky osikove i hrabove, pozehnane rydziky, hlavne sosonove, smrekove....a "divych" pozehnane, kraluju muchotravky cervene v stovkach...
26. 09. v roku 2009, Malacky - huby nerástli, Tonuzaba
Pri Studienke sme si uzivali carokrasne pocasie, no s hubami to bolo biedne. Kamaratka nasla 7 suchohribov, ja 3. Absolutna Sahara. Ale tych par tyzdnov doteraz slubuje, ze po vydatnych dazdoch by to mohlo byt mykologicke eldorado... Tesim sa.
26. 09. v roku 2009, Žilina - huby rástli, vlado141
Dlhe Pole - Hriby smrekove v hustej mladej smrecine. Stare aj mlade kusy .Ale nie vela.
26. 09. v roku 2009, Stará Ľubovňa - huby rástli, matej.sl
Hríbov je ešte dosť, ale sú to staršie plodnice, mladých je pomenej, takisto slabšie rastú kuriatka, pečiarka ovčia aj bedlí je málo, je veľa rýdzikov, plávok, kozákov osikových a muchotrávok červenkastých. Už je chladnejšie a vyrástli na dvoch miestach prvé pôvabnice fialové, a na jednom pni som videl celkom maličké podpňovky.
26. 09. v roku 2009, Prešov - huby rástli, martin-9091
1hrib dubovy a 1 taska suchohrib hnedy-teriakovce
26. 09. v roku 2009, Gelnica - huby rástli, simansky
Vybral som sa na hríby a môžem povedať, že sme nazbierali plný kôš dubákov a ďalší košík plávok, suchohríbov a červeňákov. V lese už nebolo toľko hubárov ako po minulé týždne.
26. 09. v roku 2009, Spišská Nová Ves - huby nerástli, HomerSimpson
Novoveská Huta: pár červavých suchohríbov a modrákov, inak nič
26. 09. v roku 2009, Námestovo - huby rástli, MarioMK2
Stále rastie vo väčšom počte hríb smrekový, zrnitohlúbikový, suchohríb hnedý a zamatový + kozáky. V lese je sucho, ak do pár dní nezaprší bude koniec tohtoročnej hubovej sezóny.
26. 09. v roku 2009, Košice - huby nerástli, milan-ke
Zlata Idka - par suchohribov, jeden pekny dubak. ale davam, ze nerastli, lebo inokedy je na tych miestach toho viac...
26. 09. v roku 2009, Humenné - huby rástli, Tono od Cirochy
Rastú podpňovky - veľa, a je aj veľa zberačov z radov rómských spoluobčanov
26. 09. v roku 2009, Rajec - huby rástli, Karol Krutek
Oblasť Kamennej Poruby - vyšší výskyt Masliaka Kravského.
26. 09. v roku 2009, Žilina - huby rástli, sabian
Žilina - Višňovská dolina: huby rástli - našiel som však prevažne staršie kusy, ktoré vyrástli ešte v čase, keď bolo dávnejšie popršané. Boli to hlavne suchohríb hnedý, pár kusov hríba zrnitohlúbikového, smrekového. Huby boli "červivejšie" a suchšie, než zo zberu dňa 20.9.2009
26. 09. v roku 2008, Senica - huby nerástli, miroperniš
Zo zeme sa tlačia malé prášnice a sem - tam plávky vínovočervené.Videl som i jeden kus masliaka + rozpadavce. najväčšia huba v lese bola tá moja
26. 09. v roku 2008, Malacky - huby rástli, stando
Gbely - po hodine zbytočného hladania som to skoro vzdal - po suchohríboch a dubákoch ani zmienky a myslím že ešte pár dní ani nebude. Potom som sa mrkol na masliaky a ... paráda. Práve začínajú rásť. Behom chvíle som nazbieral plný koš, krásne maličké, rastú skôr v machu pri okraji lesa.
26. 09. v roku 2008, Malacky - huby rástli, uho
Okolie Studienky, po hríboch zatiaľ ani stopy, inak pár plávok, rýdzikov a asi 15 urastených bedlí. Na hríbiky treba ešte trochu počkať.
26. 09. v roku 2008, Čadca - huby rástli, lošák
Nevím zda se nedopustím vědomé lzi,ale našel jsem za 4 hod.cca3kg kuřátek,ale žádný hřib,ani starý ani mladý.Tak rostou nebo ne?Já myslím¨,že za týden,když se jen trochu oteplí tak porostou i v lesích okolo Krásna.
26. 09. v roku 2008, Revúca - huby rástli, MAARCELA
DNES POD STOMOM V ZÁHRADE NAŠLO SA TAM 12 MASLIAKOV. KEĎŽE ICH NEMÁ KTO POZBIERAŤ NECHAJÚ SA EŠTE NEJAKÝ DEN KÝM PODRASTÚ A POTOM ...
26. 09. v roku 2008, Snina - huby rástli, fehan
Kozák smrekový 1 ks, bedľa vysoká 1 ks (vajíčko), suchohríb hnedý 5 plodníc, jelenky poprehýbané 12 ks; veľká bieda. Našiel som masliaky strakaté asi centimetrové plodnice. Uvidíme....
26. 09. v roku 2008, Trenčín - huby nerástli, milustek
S hubami je to bieda, v lese uplne pusto a na lukach horko-tazko zopar prasnic a bedli..
26. 09. v roku 2008, Topoľčany - huby rástli, struko
Duchonka - 55 krásnych hrabákov, ani jeden čevík!
26. 09. v roku 2007, Zvolen - huby rástli, gural
Včera som v Sielnici nazbieral 55 osikovcov a 14 brezákov.Miestami sa treba plaziť za nimi popod trninu, ale je to paráda.
26. 09. v roku 2007, Svidník - huby rástli, joeB
Oblast Svidnicka. Kolegyna z prace vcera podvecer vysla niekolko metrov od domu k lesu a po 10 minutach nazbierali 2 plne kosiky kozakov osikovych.








