Úvodná stránka » Výskyt húb » Aktuálne správy o výskyte húb »

Archív správ o výskyte húb

Vyhľadajte si správy v našom archíve, ktorý obsahuje 134663 správ. Získate tak prehľad o raste húb v uplynulom období a nápovedu pre budúce obdobie. Pri zadaní prezývky autora, môžete vyhľadávať aj správy len od vybraných autorov. Pri zadaní svojej prezývky získate zoznam všetkých svojich príspevkov.

Vyhľadávacie kritériá


Čiarkou oddelené prezývky autorov príspevkov.

Správy o výskyte húb usporiadané podľa dní v roku

Počet: 134663Strana: |< << ... 1908 1909 1910 1911 1912 1913 1914 1915 1916 1917 1918 1919 1920 1921 1922 ... >> >|
portret

26. 09. v roku 2009, Ružomberok - huby rástli, hubickyhuby

plny kosik! za 2 hodiny.Vlkolinec..dubaky,kozaky,hriby,ridziky-vela,suchohriby.a to aj na suchych miestach.plavok vela,nechavam kolegom,aj bedle.


portret

26. 09. v roku 2009, Banská Bystrica - huby rástli, lubo17

Na to, že som bol v podstate na prechádzke s deťmi a tým pádom "obhliadal" len okolie chodníka v nenáročnom teréne, bol úlovok na Králikoch dobrý - kopa rýdzikov, masliaky, niekoľko dubáčikov, 2 kapitálne a úplne zdravé hríby horské, suchohríbniky, zrnitohlúbikové - košík jesennej zmesky, ktorý potešil...


portret

26. 09. v roku 2009, Košice - huby rástli, likero

Dnes som bol na Zlatej Idke , v lese je dost sucho , ale aj napriek tomu sa podarilo najst nejaké suchohríby a zopár dubáčikov , bola to pekná prechádzka.


portret

26. 09. v roku 2009, Malacky - huby rástli, And

Bílkové Humence. Slabota. Traja, každý pol koša. Väčšinu hríbov sme nechali v lese, všetko suché.


portret

26. 09. v roku 2009, Košice - huby rástli, dada333

na vychod od kosic v roklinach na vlchkych miestach 6 kosikov krasnych mladych podpnoviek


portret

26. 09. v roku 2009, Senica - huby nerástli, Joacquin

Šaštín Stráže totálne sucho. Niečo som síce našiel no úplne vysušené takže ak nepoprší tak ani nič nenarastie. Ale prechádzka bola super.


portret

26. 09. v roku 2009, Košice - huby rástli, lukaso2

ahoj bol som v janíku prechodil som toho vela dve dubáčiky,6 kozárov 3 červeňáky strašne sucho trebe dážď a zase len dážď.


portret

26. 09. v roku 2009, Gelnica - huby rástli, pali167

Prakovce.už poslabšie.pár hríbikov,plaviek,rýdzikov.


portret

26. 09. v roku 2009, Martin - huby rástli, slavina

V lokalite Kolonia Hviezda idú iba hríby smrekové,suchohríby slabo.Dnes to bolo vynikajúce.Super.


portret

26. 09. v roku 2009, Prešov - huby rástli, kerdu

Zlatá Baňa - Pusté pole, poobedňajčí v podstate krátky rýchly dozber po "nájazdníkoch". Hríb dubový i smrekový, kozáky najmä osikáč a brezák, holubienky. Kopa nádherných muchotrávoka jedna nádherná prechádzka. Každý si svoje nájde. ... jo, a rýdziky.


portret

26. 09. v roku 2009, Prievidza - huby nerástli, štalo

17 hríbov smrekových, 1 hríb sosnový v bučinách Malej Magury v okolí Šútoviec. Bolo potrebné sa riadne za nimi nachodiť.


portret

26. 09. v roku 2009, Košice - huby rástli, ondrej 1

Skároš slabo 9 červeňaky.


portret

26. 09. v roku 2009, Malacky - huby rástli, maddox

s kamarátom sme našli každý po dva plné koše suchohríbov a k tomu tri "dubáky" a asi 5 kozákov - radosť zbierať


portret

26. 09. v roku 2009, Gelnica - huby rástli, pali221

Dnes okolie Švedlára. Na hubách spolu s otcom cca 1 hod. Výsledok - zopár kozákov osikových a hríbov smrekových. Už je to slabšie, ráno chladno, iba 4 stupne nad nulou.


portret

26. 09. v roku 2009, Michalovce - huby nerástli, burizon

Dnes som len tak vybehol do lesov nad Klokočovom. čakam na sezonu podňoviek, ktora sa zväčša začía v období okolo Michala (29.9), ale možem zodpovedne povedať, že na mojich miestach po nich niet ani stopy. Ešte treba asi týždeň-dva a trochu dažďa navyše. Inač v spomínanom lese skoro nič nerastie...ani muchotravky, bedle či plávky nevidno.


portret

26. 09. v roku 2009, Malacky - huby nerástli, Cago

Dnes ráno pri Perneku sme počas dvoch hodín na starých osvedčených miestach našli 2 (slovom dva) suchohríby, z toho jeden červivý.Také suchoty som ešte nezažil.


portret

26. 09. v roku 2009, Martin - huby rástli, Cantharellus

Sucany-55 hribov smrekovych


portret

26. 09. v roku 2009, Topoľčany - huby nerástli, brmbolec

Považský Inovec- Bojná/Valy, dnes nejaké bedle, zopár zosušených masliakov smerekovcových. V lese sucho jak šľak, slabota.


portret

26. 09. v roku 2009, Dolný Kubín - huby nerástli, PeterRet

Krivá - v lese veľmi sucho, iba staré suchohríby, niekoľko plávok, dve pečiarky, jeden jelenkovec a asi tri prášnice


portret

26. 09. v roku 2009, Prešov - huby rástli, Miňo

ruska ,super hubacka.kozaky,sosnaky,ridziky a muchotravy


portret

26. 09. v roku 2009, Prešov - huby rástli, Miňo

branisko.spusta hribov,skoda,ze dost vela starsich


portret

26. 09. v roku 2009, Banská Bystrica - huby rástli, pakito13

Špania Dolina - pred obedom aj po obede asi 3 koše, bedle, rýdziky, hríby smrekové a zrnitohlúbikové a brezáky


portret

26. 09. v roku 2009, Banská Štiavnica - huby rástli, serpico

...suchohriby hnede, zltomasove, par plstnatych, sliziaky mazlave, "smrekace"-ale uz po zaruke, masliaky smrekovcove, zrnite i obacajne,..mladucky trs hlivy bukovej, hojne "modraky"-zrnitohlubikove, plavky-hlavne modraste, bukove, stare fialovohlubikove,...i stary priveskac, kozaky osikove i hrabove, pozehnane rydziky, hlavne sosonove, smrekove....a "divych" pozehnane, kraluju muchotravky cervene v stovkach...


portret

26. 09. v roku 2009, Malacky - huby nerástli, Tonuzaba

Pri Studienke sme si uzivali carokrasne pocasie, no s hubami to bolo biedne. Kamaratka nasla 7 suchohribov, ja 3. Absolutna Sahara. Ale tych par tyzdnov doteraz slubuje, ze po vydatnych dazdoch by to mohlo byt mykologicke eldorado... Tesim sa.


portret

26. 09. v roku 2009, Žilina - huby rástli, vlado141

Dlhe Pole - Hriby smrekove v hustej mladej smrecine. Stare aj mlade kusy .Ale nie vela.


portret

26. 09. v roku 2009, Stará Ľubovňa - huby rástli, matej.sl

Hríbov je ešte dosť, ale sú to staršie plodnice, mladých je pomenej, takisto slabšie rastú kuriatka, pečiarka ovčia aj bedlí je málo, je veľa rýdzikov, plávok, kozákov osikových a muchotrávok červenkastých. Už je chladnejšie a vyrástli na dvoch miestach prvé pôvabnice fialové, a na jednom pni som videl celkom maličké podpňovky.


portret

26. 09. v roku 2009, Prešov - huby rástli, martin-9091

1hrib dubovy a 1 taska suchohrib hnedy-teriakovce


portret

26. 09. v roku 2009, Gelnica - huby rástli, simansky

Vybral som sa na hríby a môžem povedať, že sme nazbierali plný kôš dubákov a ďalší košík plávok, suchohríbov a červeňákov. V lese už nebolo toľko hubárov ako po minulé týždne.


portret

26. 09. v roku 2009, Spišská Nová Ves - huby nerástli, HomerSimpson

Novoveská Huta: pár červavých suchohríbov a modrákov, inak nič


portret

26. 09. v roku 2009, Námestovo - huby rástli, MarioMK2

Stále rastie vo väčšom počte hríb smrekový, zrnitohlúbikový, suchohríb hnedý a zamatový + kozáky. V lese je sucho, ak do pár dní nezaprší bude koniec tohtoročnej hubovej sezóny.


portret

26. 09. v roku 2009, Košice - huby nerástli, milan-ke

Zlata Idka - par suchohribov, jeden pekny dubak. ale davam, ze nerastli, lebo inokedy je na tych miestach toho viac...


portret

26. 09. v roku 2009, Humenné - huby rástli, Tono od Cirochy

Rastú podpňovky - veľa, a je aj veľa zberačov z radov rómských spoluobčanov


portret

26. 09. v roku 2009, Rajec - huby rástli, Karol Krutek

Oblasť Kamennej Poruby - vyšší výskyt Masliaka Kravského.


portret

26. 09. v roku 2009, Žilina - huby rástli, sabian

Žilina - Višňovská dolina: huby rástli - našiel som však prevažne staršie kusy, ktoré vyrástli ešte v čase, keď bolo dávnejšie popršané. Boli to hlavne suchohríb hnedý, pár kusov hríba zrnitohlúbikového, smrekového. Huby boli "červivejšie" a suchšie, než zo zberu dňa 20.9.2009


portret

26. 09. v roku 2008, Humenné - huby nerástli, katko

Ak nepočítam 1 bedľu a pár prášnic tak nič...


portret

26. 09. v roku 2008, Senica - huby nerástli, miroperniš

Zo zeme sa tlačia malé prášnice a sem - tam plávky vínovočervené.Videl som i jeden kus masliaka + rozpadavce. najväčšia huba v lese bola tá moja


portret

26. 09. v roku 2008, Malacky - huby rástli, stando

Gbely - po hodine zbytočného hladania som to skoro vzdal - po suchohríboch a dubákoch ani zmienky a myslím že ešte pár dní ani nebude. Potom som sa mrkol na masliaky a ... paráda. Práve začínajú rásť. Behom chvíle som nazbieral plný koš, krásne maličké, rastú skôr v machu pri okraji lesa.


portret

26. 09. v roku 2008, Martin - huby nerástli, dunčo


portret

26. 09. v roku 2008, Malacky - huby rástli, uho

Okolie Studienky, po hríboch zatiaľ ani stopy, inak pár plávok, rýdzikov a asi 15 urastených bedlí. Na hríbiky treba ešte trochu počkať.


portret

26. 09. v roku 2008, Malacky - huby rástli, automoto

3ks dubak borovy


portret

26. 09. v roku 2008, Košice - huby nerástli, sendy

Čakám kedy porastú konečne podpňovky.


portret

26. 09. v roku 2008, Čadca - huby rástli, lošák

Nevím zda se nedopustím vědomé lzi,ale našel jsem za 4 hod.cca3kg kuřátek,ale žádný hřib,ani starý ani mladý.Tak rostou nebo ne?Já myslím¨,že za týden,když se jen trochu oteplí tak porostou i v lesích okolo Krásna.


portret

26. 09. v roku 2008, Revúca - huby rástli, MAARCELA

DNES POD STOMOM V ZÁHRADE NAŠLO SA TAM 12 MASLIAKOV. KEĎŽE ICH NEMÁ KTO POZBIERAŤ NECHAJÚ SA EŠTE NEJAKÝ DEN KÝM PODRASTÚ A POTOM ...


portret

26. 09. v roku 2008, Košice - huby nerástli, pali72

Furčianský les tiež bez hub


portret

26. 09. v roku 2008, Snina - huby rástli, fehan

Kozák smrekový 1 ks, bedľa vysoká 1 ks (vajíčko), suchohríb hnedý 5 plodníc, jelenky poprehýbané 12 ks; veľká bieda. Našiel som masliaky strakaté asi centimetrové plodnice. Uvidíme....


portret

26. 09. v roku 2008, Trenčín - huby nerástli, milustek

S hubami je to bieda, v lese uplne pusto a na lukach horko-tazko zopar prasnic a bedli..


portret

26. 09. v roku 2008, Topoľčany - huby rástli, struko

Duchonka - 55 krásnych hrabákov, ani jeden čevík!


portret

26. 09. v roku 2008, Zlaté Moravce - huby nerástli, miri

V lese nie je nič,ani huba.


portret

26. 09. v roku 2007, Zvolen - huby rástli, gural

Včera som v Sielnici nazbieral 55 osikovcov a 14 brezákov.Miestami sa treba plaziť za nimi popod trninu, ale je to paráda.


portret

26. 09. v roku 2007, Svidník - huby rástli, joeB

Oblast Svidnicka. Kolegyna z prace vcera podvecer vysla niekolko metrov od domu k lesu a po 10 minutach nazbierali 2 plne kosiky kozakov osikovych.


Počet: 134663Strana: |< << ... 1908 1909 1910 1911 1912 1913 1914 1915 1916 1917 1918 1919 1920 1921 1922 ... >> >|