Archív správ o výskyte húb
Vyhľadajte si správy v našom archíve, ktorý obsahuje 134663 správ. Získate tak prehľad o raste húb v uplynulom období a nápovedu pre budúce obdobie. Pri zadaní prezývky autora, môžete vyhľadávať aj správy len od vybraných autorov. Pri zadaní svojej prezývky získate zoznam všetkých svojich príspevkov.
Vyhľadávacie kritériá
Správy o výskyte húb usporiadané podľa dní v roku
26. 09. v roku 2013, Vranov nad Topľou - huby rástli, kozaroš
na 09415 zopár červenákov,bedlí a šampiónov
26. 09. v roku 2013, Detva - huby rástli, čechy
Smrečiny,bučiny-treba veľa chodiť a hlavne poznať mokré miesta.
26. 09. v roku 2013, Modra - huby rástli, uho
Pezinská Baba, rastú suchohríby, masliaky, dubáky a bedle, dokonca sme našli aj pár kuriatok.
26. 09. v roku 2013, Banská Bystrica - huby rástli, mirec17
Dnes to bola paráda!
Zbierali sme traja, každí za dve hodinky plný kôš dubáčikov, oplatilo sa.
okolie BB
26. 09. v roku 2013, Čadca - huby rástli, verča
Dnes v Klokočove....3 košíky,krásné zdravé hríby-praváky
26. 09. v roku 2013, Svidník - huby rástli, akcia
.pomaličky sa to rozbieha,už sa čo to dá nájsť..a aj takýto kapitálny úlovok..
26. 09. v roku 2013, Modra - huby rástli, zdenči
V lese nad Modrou za hodinku po robote košík bedlí a nejaké suchohríby žltomäsové. Nie sú to síce naše kysucké praváky a sucháče, ale aj to poteší.
26. 09. v roku 2013, Nitra - huby rástli, kovsoft
Tak dnes znovu velky ulovok peciarok plus rastie mnoho drevokaznych hub.
26. 09. v roku 2013, Bratislava - huby rástli, trubka
dve hodiny Malacky 80-suchohríbov viac ludí ako hríbov ale poteší
26. 09. v roku 2013, Piešťany - huby rástli, jackino
do lesa som išiel neskoro, skoro až za tmy. Aj tak som našiel 28 suchodríbov / jeden červivý / a dve bedle.
Bolo aj veľa plávok, ale tie nezbieram.
26. 09. v roku 2013, Prievidza - huby rástli, Pali
Dnes sme vyrazili okolo 18:00 a za hodinku a pol sme nazbierali za 2 košíky bedli a stretli krásneho jeleňa
26. 09. v roku 2013, Bratislava - huby rástli, lumpy
Limbach okolie.Dnes som zmenil lokalitu kedze po Hupkarovi moc neostava Hodinovy vyjazd 9 dubakov a zo 20 suchohríbov.Dubaky stale mlade ale pomalinky ich ubuda.Suchohribov je hojne,co som stretol ludi kazdy mal dostatok.
26. 09. v roku 2013, Trnava - huby rástli, Mrska
Na letisku pri Trnave, a este lezu, peciarky ovcie, polne, zopar malych prasnic.
26. 09. v roku 2013, Humenné - huby rástli, TonaK.BezodnaK
Hubkova - zacinaju rast podpinky, plus tanecnice cesnakove.
26. 09. v roku 2013, Trenčín - huby rástli, danzzer
1 vaňa masliakov - našli sme hniezdo, boli potrební aj brigádnici a konečne bedle-košík na prádlo, pár rýdzikov na chipsy, zo 10 osíkáčov.. tak dávam, že rástli !!!
26. 09. v roku 2013, Bratislava - huby rástli, uchovec
Okolie PK - najviac suchohríbov hnedých, menej hríbov smrekových - asi 20 (asi majú útlm - sú náhodné), bedle, muchotrávky červenkasté a veľa podpňoviek - skrátka plný kôš a bolo by aj do plátenej tašky, keby sa mi chcelo ešte zbierať.
26. 09. v roku 2013, Nitra - huby rástli, Jurino
Konečnéééé. Dnes za cca 2 hodinky v háji v Jarku pri Nitre. Neskutočné množstvá suchohríbov. Krásne mladé zdravé. 4 plné veľké koše. Rastú aj bedle, plávky a veľa ďalších húb. Konečne sú plné sušiace sitá. Ale nemám dôkaz, nakoľko sa mi nedá pridať fotka.
26. 09. v roku 2013, Prešov - huby rástli, kota333
Cemjata
rúbanísk starších, je tu trošku viac, podpňoviek až tak vela nie je , napriek predbežnému odhadu, výskyt je mizivý, okrem výskytu v mokrinách, niet na pníchoch, NIČ -. na okrajoch lesíkov v oblasti Bzenov - Cemjata celkom slušný výskyt červenákov. Až chcete stretnúť priatelov, čo ste ich nevideli pár rokov - prídte do Klenovskej hory, kde okrem cigánčikov stretnete aj svojich kamarátov - len sa nezlaknite bliakanie kamošov. Dnes ich som stretol 16-násť - vôňa lesa ? zabudn ite na ňu. Niet čo dodať, ako ostali miesta, kde sa vyskytol nejaký hríb - hrable!! a čo bude zajtra ? no
pán Hlina ich príde ...... sem to nepatrí. je mi smutno no dokedy to takto naša príroda vydrží . dnes DAJ a zajtra ? nová vláda to ..... sem to nepatrí ??!! a ste si istý že NIE ?
26. 09. v roku 2013, Banská Bystrica - huby rástli, nikuska223
same dubaciky za 2 hodinky..minimum cervivych
26. 09. v roku 2013, Nitra - huby rástli, Lydon
za polhodinu podvecer v lese 10 bedli a pat suchohribov
26. 09. v roku 2013, Spišská Nová Ves - huby rástli, hingiss
málo ale predsa rastu,6 hríbikov,5 kozárov a samozrejme nejaké masliaky a rýdziky,ale do foto som nedával
26. 09. v roku 2013, Piešťany - huby rástli, kahovec
Včera na Výtokoch záplava bedlí,masliakov, prašiviek.Pár suchohríbov a dva dubáky.
26. 09. v roku 2013, Lučenec - huby rástli, pepe01
...nie síce tie na ktoré všetci čakáme, ale v nedostatku aj toto poteší... okolie Starej Haliče a Budiná-Javor. Pečiarka ovčia, prášnice a bedle.
26. 09. v roku 2012, Senica - huby nerástli, ivkso
pridavam foto sirovca zo vcerajskaak by niekto ....
26. 09. v roku 2012, Prešov - huby nerástli, kota333
Ani na Cemjate a nad Ružínom pri Mrgecanoch
N I Č.
26. 09. v roku 2012, Prešov - huby nerástli, Jordy
Ani na Cemjate, ani nad Zlatou baňou okrem 3ks suchohríbov a jedného trsu hlivy ustricovej nič.
26. 09. v roku 2012, Žilina - huby rástli, čmeliak
Poluvsie - chatová oblasť Bohúňová
Išiel som na kozáky a ľaľa ho hríby.
26. 09. v roku 2012, Spišská Nová Ves - huby nerástli, hingiss
zajtra pojdem tak uvidime ci v okoli Krompach nieco rastie
26. 09. v roku 2012, Svidník - huby nerástli, andy7
Ak nerátam tie dnešné štyri muchotrávky červené a zopár desiatok drevokazných húb... V Ondavskej vrchovine dnes nájdete skôr stopy po pneumatikách (ba aj pneumatiky) než stopy po ušľachtilých hubách...





































