Úvodná stránka » Výskyt húb » Aktuálne správy o výskyte húb »

Archív správ o výskyte húb

Vyhľadajte si správy v našom archíve, ktorý obsahuje 134694 správ. Získate tak prehľad o raste húb v uplynulom období a nápovedu pre budúce obdobie. Pri zadaní prezývky autora, môžete vyhľadávať aj správy len od vybraných autorov. Pri zadaní svojej prezývky získate zoznam všetkých svojich príspevkov.

Vyhľadávacie kritériá


Čiarkou oddelené prezývky autorov príspevkov.

Správy o výskyte húb usporiadané podľa dní v roku

Počet: 134694Strana: |< << ... 1892 1893 1894 1895 1896 1897 1898 1899 1900 1901 1902 1903 1904 1905 1906 ... >> >|
portret

25. 09. v roku 2007, Banská Bystrica - huby rástli, jozef19

Sezona pokračuje, ale pomaly nám nestačia rásť myslím tým na množstvo hubárov. Dnes Ponická Huta - Povrazník rastú stále , ale treba mať šťastie a dobre hľadať. Je takmer všetko od smrekových, kozákov osikových , bedlí , masliakov, plávok, rýdzikov. Prajem veľa úspechov v hľadaní.


portret

25. 09. v roku 2007, Čadca - huby rástli, lošák

více jak 10kg smrkových hřibů,suchohřibů,ryzců,babky nepočítám.kde-Krásno nad Kysucou za 3 hodiny.


portret

25. 09. v roku 2007, Humenné - huby rástli, Tono od Cirochy

Veľa, veľa, veľa masliakov a bedlí. Ohradzany


portret

25. 09. v roku 2007, Prešov - huby rástli, magnuspo

Terňa - Podhradisko 7 hríbov najväčší s priemerom klobuka okolo 30cm. Všetky úplné zdravé


portret

25. 09. v roku 2007, Malacky - huby rástli, dari1

suchohriby rastú iba miestami, uz les vysychá. Ale nasli sme aj par dubacikov.


portret

25. 09. v roku 2007, Piešťany - huby rástli, miseto

Medzi Radosinou a Certovou pecou, plna luka krasnych peciarok.


portret

25. 09. v roku 2007, Zlaté Moravce - huby rástli, stuli

Opat Obyce,nedalo nam to tak sme sa isli pozriet aj dnes a bolo to este lepsie ako vcera,ale uz by to chcelo poprsat.


portret

25. 09. v roku 2007, Poprad - huby rástli, Dida

Začiatkom týždňa Šuňava - celkom OK, hríby smrekové, zrnitohlúbikové, suchohríby, plávky, masliaky.


portret

25. 09. v roku 2006, Martin - huby nerástli, Babula

Ahojte, tak sa hlásim, že medveď nás nenašiel , ale je veľmi sucho a našli sme minimum húb... 10ks za 4h, to je bieda, buď sme šli neskoro, alebo naozaj nerastú. V sobotu sme boli v rámci výletu v Strečne a včera na obed na Dubovom, skôr sme nemohli, les bol úplne suchý, suchohríby úplne vyschnuté... Potom som sa dozvedela, že medveď na Dubovom naháňal ľudí a ušli do auta a my sme sa tam 3 hodiny túlali!!!!
Doktor, tie veliké dubáky Ti závidím, Ty si expert A ako by som Ťa na tej pumpe spoznala??? Musíme počkať, kým poprší.


portret

25. 09. v roku 2006, Bratislava - huby rástli, canifer

Vcera som prebehol papiernicku, studienku a kamenny mlyn, samozrejme dalo sa najst, isli dubaky, suchohriby, bedle, kotrce,...., ale nebola to pohodicka z pred tyzdna, je sucho a treba stravit v lese aj niekolko hodin, zda sa, ze treba cakat na dobre pocasie a novu vlnu.


portret

25. 09. v roku 2006, Stará Ľubovňa - huby rástli, kukulienka

Napriek jarmocnej atmosfere som sa aj ja dostala do lesa. Bola som dvakrat na huby. V piatok som nasla nadherne dubaky, aj ked uz nerastu intenzivne, nazbierat sa da celkom pekne. V nedelu som sa vybrala na podpnovky, ktore zboznujem. Lalko tentoraz zahalal? Pozdravujem vsetkych hubarov!


portret

25. 09. v roku 2006, Vranov nad Topľou - huby nerástli, Babu

Včera sme strávili asi 4 hodiny v lesoch nad Juskovou Voľou - zopár hríbov, vyschuté podpňovky, asi budem opakovať to čo ostatní, ale hrozne sucho. Po situácii spred týždňa je to máličko sklamanie. Akurát sme vyplašili srnu, tak aspoň trocha vzrušenia.


portret

25. 09. v roku 2006, Košice - huby rástli, robit

V sobotu rástli - Strihovce , v brezovo osikovom lese krásne kozáky osikové, kozáky dubové , brezové , kuriatka a v bukovom lese zo desať krásnych zdravých hríbov dubových , no krása. Bolo 6 áut , no všetci mali nazbierané. Aj tam už je sucho, ale je veľká rosa a zrejme to stačí .Ráno bolo 6 stupnov , na obed 24 !


portret

25. 09. v roku 2006, Piešťany - huby rástli, Durko23

Včera - v nedeľu som bol na prechádzke na Doline za Bezovcom. Išli sme skôr na gaštany, ako na huby, ale našli sme krásne michalky. Bolo ich v lese ako maku. Okrem nich rastú len rýdziky korenisté, ináč je v lese totál sucho.


portret

25. 09. v roku 2006, Zlaté Moravce - huby nerástli, trnky

V sobotu som bol v Hosti. Nenasli sme vobec nic, akurat jednu strmulku inovatovu. Je velmi sucho.


portret

25. 09. v roku 2006, Stará Ľubovňa - huby rástli, Lalko

Milá kukulienka...nezahálal...ale bol som služobne mimo územia SR...dnes sa vyberiem popozerať....lenže neviem,či stíham...ale zajtra pôjdem určite...a tiež na podpňovky...už si na ne chutím...pozdravujem Ťa,,,a všetkým hubárom ZDAR...


portret

25. 09. v roku 2006, Rožňava - huby rástli, Lóri

v okolitých lesoch je naďalej sucho, veľmi málo húb je okrem podpňoviek z čoho je teraz veľa


portret

25. 09. v roku 2006, Žilina - huby rástli, lola

Lutiše- hríby dorastajú, málo nových, ale za to vychádzajú podpňovky, sem-tam suchohríb, ale ešte sa dá povedať že rastú


portret

25. 09. v roku 2006, Poprad - huby rástli, ester

Dnes som po práci len tak vybehla na Kvetnicu vyskúšať nový foťák, v lese sucho, ako na Sahare, napriek tomu ma prekvapilo množstvo nádherných podpňoviek, ešt stále sa dajú nájsť aj plávky olivové.


portret

25. 09. v roku 2006, Bratislava - huby rástli, ferok

Páni, má niekto skúsenosti so zberom hľuzoviek? Bielohľuzovka obyčajná? Inak, hríby ratú!


portret

25. 09. v roku 2006, Trenčín - huby rástli,

Okolie Trenčianskej Turnej - Vlčie Jamy, veľa václaviek, ale už je aj veľa uschnutých, treba hľadať na vlhších miestach.


portret

25. 09. v roku 2005, Malacky - huby rástli, roxy

24. okolo Perneku, 24 kusov suchohríbov. Bolo ich potrebné dosť dlho hľadať, no našli sme. Krásne počasie, v lese miestami dostatočná vlhkosť, no miestami stále dosť sucho. Na iné huby sme prakticky ani nenarazili.


portret

25. 09. v roku 2005, Košice - huby rástli, kerdu

V piatok 23.9.2005 v okolí Vyšného Klátova rástli holubienky, bedle, kozáky a kremenáče. Zišiel by sa dážď, je sucho ! Podpňovky nerastú !!!


portret

25. 09. v roku 2005, Liptovský Mikuláš - huby nerástli, Godi


portret

25. 09. v roku 2005, Trnava - huby nerástli, morak

Malé Karpaty od Smoleníc ku priehrade na Bukovej len Hadovky smradľavé a pár Bedlí vysokých.Aj vďaka pomerne veľkej nadmorskej výške do 625mnm a prevažne bukových porastov budú až neskôr podpňovky, strmuľky a pôvabnice


portret

25. 09. v roku 2005, Senica - huby nerástli, morak

Malé Karpaty, Hrubý Kamenec, Cerová aj napriek vlhkosti slabota. Zopár bedlí,strmuľky anízové, plávky černajúce, uchovce bazové ale suché, koralovec dubový, zopár červivých suchohríbov a jeden veľký pavučinovec pravdepodobne mohutný.


portret

25. 09. v roku 2005, Prešov - huby rástli, dann

Dnes poobede, oblasť Cemjata. Na rúbaniskách rastú podpinky - václavky. Sú už staršie, teda rastú minimálne 5 - 6 dní. Mladé som skoro ani nenašiel. Okrem mňa ich našli aj červíky. Oni skôr a intenzívnejšie. Z jednej tašky ledva ostalo na praženicu.


portret

25. 09. v roku 2005, Banská Štiavnica - huby rástli, neluša

na obed som bol pozriet pri repisti a nasiel som cca 80 kozacikov a 70 cervenacikov vsetky zdrave ,male aj velke.´´nadhera´´dost bolo rydzikov ,masliacikov ale much.cervenych,zelenych les plny hub este raz ´´nadhera´´


portret

25. 09. v roku 2005, Prešov - huby rástli, klempo

Dnes poobede som našiel 5 krásne hríby ,plávky prekrásne, nad sigordom začali rásť huby


portret

25. 09. v roku 2005, Zlaté Moravce - huby nerástli, bachraty

Skýcov-huby nerástli.

Za 4 hodiny 3 bedle a 1 suchohríb žltomäsitý


portret

25. 09. v roku 2005, Trnava - huby rástli, felčo

Huby rástli dokonca priamo v Trnave. Ráno som našiel niekoľko pekných suchohríbov pod lipami kúsok od Trnávky (neďaleko mliekárne) - pri "Káčeráku".


portret

25. 09. v roku 2005, Trebišov - huby nerástli, dudi

Tokajská oblasť okolie Černochov huby nerastú


portret

26. 09. v roku 2025, Zlaté Moravce - huby rástli, 33jonko33

Dnešnou nocou je zber húb okres zm zahájený... zmiešané lesy a najmä bučina a smrečna


portret

26. 09. v roku 2025, Poprad - huby rástli, milan63

Aj pod Kráľovou podmienky priali, čo sa ukázalo v lese, dosť malých asi to trocha vydrží,🌲🍄🌲


portret

26. 09. v roku 2025, Poprad - huby rástli, milan63

Tento už bol junak


portret

26. 09. v roku 2025, Trenčín - huby rástli, kaerson

Ked najdes miesto kde netreba nachodit kilometre


portret

26. 09. v roku 2025, Poprad - huby rástli, kpt.Dbch

No, Fero. Čo urobíš, Fero?


portret

26. 09. v roku 2025, Levice - huby rástli, Sumec

Dnes to bolo naozaj hubarske eldorado. Bral som len tie krajsie vela bolo starych premoknutych...🤠🤠🤠


portret

26. 09. v roku 2025, Bratislava - huby rástli, betulka

Krásna prechádzka


portret

26. 09. v roku 2025, Košice - huby rástli, ChanterelleJanka

Našli sme krásne dubáky, v lese je čo zbierať - všehodruhu


portret

26. 09. v roku 2025, Námestovo - huby rástli, Wonnie

Dnešné milé dvojčatá 😊


portret

26. 09. v roku 2025, Piešťany - huby rástli, dedko 1

Dnes som sa vybral na miesto, kde som ešte nikdy nebol. A neľutujem. Zo začiatku trošku strmák, môj zadok ho vyskúšal. No potom som našiel rovnejšie miesto. Neľutujem, dalo sa nájsť takmer všetko a plávkari by si prišli na svoje. Niektoré kúsky už boli za zenitom, ale niečo treba aj na výtrusy.
Myslím, že ešte chvíľu potrvá táto vlna 😁


portret

26. 09. v roku 2025, Trenčín - huby rástli, Ja21

Neskutočné eldorádo


portret

26. 09. v roku 2025, Košice - huby rástli, Mapollam

Bolo by jednoduchšie napísať, čo nerastie.


portret

26. 09. v roku 2025, Turčianske Teplice - huby rástli, palo.pd

rompy a suchohríby sa parádne rozbehli
inač klasika...
smrekáče,kuriatka,modráky,šampióny


portret

26. 09. v roku 2025, Trenčín - huby rástli, jozefko

Konečne sa to rozbehlo. Rastie skoro všetko.


portret

26. 09. v roku 2025, Topoľčany - huby rástli, norovcan

Rastú


portret

26. 09. v roku 2025, Levice - huby rástli, guttko

Furt dačo😜


portret

26. 09. v roku 2025, Trenčín - huby rástli, Luki

Tak dnes opäť bol to masaker nevládal som odniesť 😂


portret

26. 09. v roku 2025, Žiar nad Hronom - huby rástli, Hodmo

Dnes aj takýto krásavec...inak po daždi pekné, mladé a zdravé dubáčiky...


Počet: 134694Strana: |< << ... 1892 1893 1894 1895 1896 1897 1898 1899 1900 1901 1902 1903 1904 1905 1906 ... >> >|