Archív správ o výskyte húb
Vyhľadajte si správy v našom archíve, ktorý obsahuje 134710 správ. Získate tak prehľad o raste húb v uplynulom období a nápovedu pre budúce obdobie. Pri zadaní prezývky autora, môžete vyhľadávať aj správy len od vybraných autorov. Pri zadaní svojej prezývky získate zoznam všetkých svojich príspevkov.
Vyhľadávacie kritériá
Správy o výskyte húb usporiadané podľa dní v roku
25. 09. v roku 2010, Snina - huby rástli, dodisv
Prvý krát v živote sme zbierali "zemnú hlivu" t.j. strmuľku inovaťovú. Krásne voňala, ale keď som ju obarila, tá vôňa - chuť bola tak intenzívna, že som sa obávala, že z nej nebude dobré jedlo. Ale mýlila som sa! Polievočka so zeleninou a s rezancami bola super! Ešte som aj zavarila s kapustou a verím, že tiež to bude fajn. Zbieram aj nabudúce!
Okrem toho sme nazbierali hlavne červeňaky, masliaky, pečiarky a baranie rožky - strapačku.
25. 09. v roku 2010, Trenčín - huby rástli, ruzza
Voda z lesa sa vyparila a hríby schnú. Ešte stále rastú bedle, našli sme aj zopár pekných hríbikov (bolo ich dosť červavých), stále hojne vidieť prášnice, občas suchoríb, masliak, plávka, rýdzik a začínajú václavky.
25. 09. v roku 2010, Malacky - huby rástli, eibenka
Tomky - rástli, ale pomenej, krásna prechádzka cca 4 hod. - 12 dubáčikov, sucháče, hríby zrnitohlúbikové. Našli sme, ale nezbierali pôvabnice fialové, bedle a veľa masliakov kravských.
25. 09. v roku 2010, Štúrovo - huby rástli, ambr
Z príjemnej prechádzky lesom sme doniesli plný košík lievika trúbkovitého, dva hríby, zopár bedlí a kuriatok. Okrem toho je v lese množstvo rýdzika korenistého, muchotrávok zelených, pomenej tigrovaných a rôznych pavučinovcov
25. 09. v roku 2010, Topoľčany - huby rástli, topvideo
Kulháň, bystrá, rastie toho pomenej, ale ešte sa dá. Dubáky, kozáky, jelenky, kuriatka a lieviky /tie neberiem/
25. 09. v roku 2010, Malacky - huby rástli, mushroomcollector
V sobotu uz hribov malo, ale navarit sa dalo
25. 09. v roku 2010, Poprad - huby rástli, Dida
Šuňava - sosnové len tri, ale zato množstvo bedlííí a jelenky..a šampiony.. super
25. 09. v roku 2010, Martin - huby rástli, komir63
Jedľoviny. Príjemná prechádzka v tichom jesennom lese. Húb požehnane, avšak tých "divokých". 7 malých suchohríbov,prekrásny strapec Hlivy ustricovej a pol košíka mladých pňoviek, ktoré sa už začínajú vyskytovať v hojnejšom počte.
25. 09. v roku 2010, Malacky - huby rástli, maja_m
rástli, no bolo už veľmi sucho. Tieto podpňovky boli suché a plesnivé. Škoda, že sme na ne nenarazili o niečo skôr.
25. 09. v roku 2010, Hnúšťa - huby rástli, PeterRet
Na Klinove najmä množstvo bedlí, lievikov, kuriatok, kozákov osikových, pečiarok hájových, prášnic, masliakov, pôvabníc fialových, jelienok, nájdený aj rozpadavec dlabaný, trs šupinačky menlivej, chriapač jamkatý, niekoľko rýdzikov smrekových, hríbov smrekových, golieroviek, strmuliek inovaťových, strmulcov nakopených...
25. 09. v roku 2009, Veľký Krtíš - huby rástli, momo
na to ,že je strašne sucho som našiel zopár kozákov brezových a masliakov a jeden pekný veľký dubák....lokalita Mlynská dolina
25. 09. v roku 2009, Prievidza - huby rástli, zenon
Chodíme do Dubového...minulý týžden bol fantastický...včera sme sa vybrali opäť,už tolko nerastú,je sucho ale napriek tomu sme našli asi 50 smrekáčov s kamošom dokopy...začínajú aj suchohríby hnedé ale chcelo by to popršať
25. 09. v roku 2009, Stará Ľubovňa - huby rástli, baski
mám pocit, že už to končí no napriek tomu som nazbieral niekoľko smrekáčov, suchohríbov a modrákov. tento rok ale vôbec nemám žiadnu bedľu.
25. 09. v roku 2009, Košice - huby rástli, lucnyk
Veľká Lodina. Košík krásnych hríbov smrekových, plus 4 sosnové. Kvantá hubárov.
25. 09. v roku 2009, Liptovský Mikuláš - huby rástli, Hubár100
Kvačianske lúky, No nemohol som ich kosiť, ale nazbieral som pol košíka, hríbov smrekových a hríbov siných. Bola to pekná prechádzka.
25. 09. v roku 2009, Trebišov - huby rástli, Feky
Oblast Veľký Horeš. Dnes to bolo zaujimave, asi 10 dubakov pekných velkých (priemer klobuka 17 cm), nôžky mierne chrobačne a asi 30 Ks kozákov. PS: večer pridam par fotiek
25. 09. v roku 2009, Nitra - huby nerástli, vojto51
ahojte moji hubári,absolutné sucho ani len podpapirák,bože nech už zapršííííí!!!!
25. 09. v roku 2009, Prievidza - huby rástli, giblik2
rovna hora priblizne 85 peknich a zdravich suchohribov 8 dubacikov 5 koz.osikov.a dost dalsich uz sa krajaju tak neviem presne ale oplatilo sa
25. 09. v roku 2009, Komárno - huby rástli, Lazlac
dalsie kozaaaky uz po 3 dnoch, amam pocit ze tam nik oný okrem mna nechodí pomaly newiem co s tolkymi hubami
25. 09. v roku 2009, Čadca - huby rástli, Slavius
Dnes som prešiel svoje miesta.Už je na plodniciach vieť vplyv jesenného počasia.Našiel som zväčša väčšie plodnice smrekových hríbov.Ich kvalita je výborná,ale kvôli nedostatku vlahy,sú väčšinou nohy červavé.Mladých praváčikov je už veľmi málo,teda aspoň Ja som ich veľa nenašiel.Celkovo som bol však spokojný.Krásne počasie a príjemný pocit nostalgie-nuž čo sezóna pomaly končí!
25. 09. v roku 2009, Snina - huby rástli, mahri
Dnes pekné veľké dubáky a aj dosť čisté,hrabové a aj prvé podpinky
25. 09. v roku 2009, Liptovský Mikuláš - huby nerástli, liptovHuby
huby koncia, dnes dubravska dolina, par starych smrekacov/zhnitych/ a stare plavky. Nic viac
25. 09. v roku 2009, Košice - huby rástli, Tomi1
Dnes v okolí Perína cca 12 kozákov osikových, 6 kozákov brezových, niekoľko pečiarok. Ináč suchota jak hrom. Treba dažďa.
25. 09. v roku 2009, Bratislava - huby nerástli, uchovec
Lakšáre - Mikulášov (strelnica),Červený kríž za Malackami, Pernecká dolina - 5 hodín chodenia a takmer nič... (viď foto).
25. 09. v roku 2009, Považská Bystrica - huby rástli, And
Sucho,sucho,sucho!!! 14 smrekových, 1 zrnitohlubikový, 2 kuriatka a 34 suchohríbov hnedých.
25. 09. v roku 2009, Topoľčany - huby nerástli, Lubos59
Kulháň-Nemečky, veľmi sucho - nález nestojí za napísanie.
25. 09. v roku 2009, Michalovce - huby rástli, nic61
V oblasti Poruba p/v Plny 2 košiky dubakov plus 1 košik červenakov...
25. 09. v roku 2009, Malacky - huby rástli, Jarott
STATIV !!! Medzi Studienkou a Laksarami zostal niekde môj stativ,v nedelu,20.sept. Bol by som vdacny za info,odmena.
25. 09. v roku 2009, Prešov - huby rástli, martin-9091
6hrib dubovy,5kozak brezovy a vela suchohrib hnedy-Teriakovce
25. 09. v roku 2009, Banská Bystrica - huby rástli, px
I keď je už suchšie, huby stále rastú.Najmä masliaky, rýziky,sliziaky,hríby smrekové,bedle vysoké aj červenkasté,súchohríby.Je to paráda.
25. 09. v roku 2009, Brezno - huby nerástli, CHRÚSTIK
Na Polhore sucho.Sem tam hríb,pár bediel a rýdzikov.Ale prechádzka bola veľmi pekná.
25. 09. v roku 2009, Stropkov - huby rástli, svehla
Korunková 2 plne kosiky (dubaky, červeňaky a kozaky)za 2,5 hodiny.
25. 09. v roku 2009, Oravská Lesná - huby rástli, Janica
Huby rastu plny kosik dubakou a kosik suchohribou asi za 4 hodiny.
25. 09. v roku 2009, Gelnica - huby rástli, jethro
Rastú, ras tu- ras tu. Ale pomenej. Hríby, bedle, jelenky, lieviky už i strmuľky a končia sľuky. Tie som zavaril do oct. nálevu, ta sa teším.
25. 09. v roku 2009, Brezno - huby rástli, lienka496
Pomerne neskorá podvečerná prechádzka horou, ale za to dva plné koše hríbov smrekových, kozákov, sosnákov.
25. 09. v roku 2009, Čadca - huby rástli, jirkamahr
Za hodinu dva koše suchohřibů.Oblast pod Pustevnami
25. 09. v roku 2008, Snina - huby nerástli, Janosv
Les ožil,rastie to čo nezbieram.Po hríboch a podpinkách ani stopy.Bol som v hrubom lese.Počul som/neviem či je to pravda/,že nazbierali v tráve v Lesnom.
25. 09. v roku 2008, Banská Bystrica - huby nerástli, Čistinka
Asi sa už opakujem, ale Suchý vrch pri B. Bystrici je aj naďalej hubovo neúrodný. Pár mladších plodníc muchotrávky červenej sotva znamená, že by sa v najbližších dňoch malo na tom niečo zmeniť.
25. 09. v roku 2008, Košice - huby nerástli, Jedi47
Bol som vcera Myslava-Masa-Nizny Klatov ta ani huby len nejake tie nejedle ale keby sme este hladali mozno by sme nasli ale dal by som tomu sancu asi 10%.Takze zatial Myslava NIC!!!Jedi47
25. 09. v roku 2008, Košice - huby rástli, amur17
Dnes som bol na Izre a našiel som 3 hribý sosnove a 4 hribý dubove a 2 kozaky osikove
25. 09. v roku 2008, Bardejov - huby rástli, jegebj
Na dnešnej vychádzke v Stebníckej Hute som nazbieral najmä rýdziky (plný košík) a dva hríby. V lese je mokro, čas hríbov dúfam, že ešte príde, ale ten jelení ručiaci koncert vám spríjemní prechádzku po lese.
25. 09. v roku 2008, Malacky - huby nerástli, jarry
Bol som v okoli LABU a nic, ano par muchotravok aj tam, to je vsetko
25. 09. v roku 2008, Banská Bystrica - huby rástli, maroš
V Slovenskom rudohorí veľa pekných,mladých a zdravých kozákov brezových,na pasienkoch medzi brezami a smrekmi.Na počudovanie v tom suchu a zime.
25. 09. v roku 2008, Malacky - huby rástli, cigino
Lakšárska nová ves-po piatich hodinách v lese 2*kučierka veľká 5*kozák brezový 2*pečeňovec dubový
25. 09. v roku 2007, Zvolen - huby rástli, gural
Na počudovanie včera po weekendovom návale hubárov som ešte našiel našiel 28 osikáčov a rýdzikov bolo,že si človek mohol vyberať.
25. 09. v roku 2007, Martin - huby rástli, chrapun
Západná strana Lúčanskej Fatry/rozmedzie chotárov Višnové, Trnové, Stráňavy :
Hríby smrekové a zrnitohlúbikové, suchohríby, bedle. Veľké množstvo kozákov osikových a dubových. Už to prestáva mať šmrnc. Hľadanie sa mení na zbieranie.
25. 09. v roku 2007, Snina - huby rástli, Janosv
Dnes v Ladomirove velmi vela ludi,skor to vyzeralo na preteky ako na kludný zber.Ale každý mal.my 3 koše.
25. 09. v roku 2007, Sabinov - huby rástli, jordi
Huby rástli. Okolie Jakovian - 20 krásnych zdravých hríbov, 3 bedle, 5 kozákov osikových, a obroské množstvo rýdzikov pravých a aj množstvo hubárov. Pozdravujem švagra... ![]()
25. 09. v roku 2007, Levice - huby rástli, makina
rastú...predovšetkým hríby sosnové...a to vo veľkom množstve

