Úvodná stránka » Výskyt húb » Aktuálne správy o výskyte húb »

Archív správ o výskyte húb

Vyhľadajte si správy v našom archíve, ktorý obsahuje 134710 správ. Získate tak prehľad o raste húb v uplynulom období a nápovedu pre budúce obdobie. Pri zadaní prezývky autora, môžete vyhľadávať aj správy len od vybraných autorov. Pri zadaní svojej prezývky získate zoznam všetkých svojich príspevkov.

Vyhľadávacie kritériá


Čiarkou oddelené prezývky autorov príspevkov.

Správy o výskyte húb usporiadané podľa dní v roku

Počet: 134710Strana: |< << ... 1891 1892 1893 1894 1895 1896 1897 1898 1899 1900 1901 1902 1903 1904 1905 ... >> >|
portret

25. 09. v roku 2010, Snina - huby rástli, dodisv

Prvý krát v živote sme zbierali "zemnú hlivu" t.j. strmuľku inovaťovú. Krásne voňala, ale keď som ju obarila, tá vôňa - chuť bola tak intenzívna, že som sa obávala, že z nej nebude dobré jedlo. Ale mýlila som sa! Polievočka so zeleninou a s rezancami bola super! Ešte som aj zavarila s kapustou a verím, že tiež to bude fajn. Zbieram aj nabudúce!

Okrem toho sme nazbierali hlavne červeňaky, masliaky, pečiarky a baranie rožky - strapačku.


portret

25. 09. v roku 2010, Trenčín - huby rástli, ruzza

Voda z lesa sa vyparila a hríby schnú. Ešte stále rastú bedle, našli sme aj zopár pekných hríbikov (bolo ich dosť červavých), stále hojne vidieť prášnice, občas suchoríb, masliak, plávka, rýdzik a začínajú václavky.


portret

25. 09. v roku 2010, Malacky - huby rástli, eibenka

Tomky - rástli, ale pomenej, krásna prechádzka cca 4 hod. - 12 dubáčikov, sucháče, hríby zrnitohlúbikové. Našli sme, ale nezbierali pôvabnice fialové, bedle a veľa masliakov kravských.


portret

25. 09. v roku 2010, Štúrovo - huby rástli, ambr

Z príjemnej prechádzky lesom sme doniesli plný košík lievika trúbkovitého, dva hríby, zopár bedlí a kuriatok. Okrem toho je v lese množstvo rýdzika korenistého, muchotrávok zelených, pomenej tigrovaných a rôznych pavučinovcov


portret

25. 09. v roku 2010, Topoľčany - huby rástli, topvideo

Kulháň, bystrá, rastie toho pomenej, ale ešte sa dá. Dubáky, kozáky, jelenky, kuriatka a lieviky /tie neberiem/


portret

25. 09. v roku 2010, Malacky - huby rástli, mushroomcollector

V sobotu uz hribov malo, ale navarit sa dalo


portret

25. 09. v roku 2010, Poprad - huby rástli, Dida

Šuňava - sosnové len tri, ale zato množstvo bedlííí a jelenky..a šampiony.. super


portret

25. 09. v roku 2010, Martin - huby rástli, komir63

Jedľoviny. Príjemná prechádzka v tichom jesennom lese. Húb požehnane, avšak tých "divokých". 7 malých suchohríbov,prekrásny strapec Hlivy ustricovej a pol košíka mladých pňoviek, ktoré sa už začínajú vyskytovať v hojnejšom počte.


portret

25. 09. v roku 2010, Malacky - huby rástli, maja_m

rástli, no bolo už veľmi sucho. Tieto podpňovky boli suché a plesnivé. Škoda, že sme na ne nenarazili o niečo skôr.


portret

25. 09. v roku 2010, Hnúšťa - huby rástli, PeterRet

Na Klinove najmä množstvo bedlí, lievikov, kuriatok, kozákov osikových, pečiarok hájových, prášnic, masliakov, pôvabníc fialových, jelienok, nájdený aj rozpadavec dlabaný, trs šupinačky menlivej, chriapač jamkatý, niekoľko rýdzikov smrekových, hríbov smrekových, golieroviek, strmuliek inovaťových, strmulcov nakopených...


portret

25. 09. v roku 2009, Veľký Krtíš - huby rástli, momo

na to ,že je strašne sucho som našiel zopár kozákov brezových a masliakov a jeden pekný veľký dubák....lokalita Mlynská dolina


portret

25. 09. v roku 2009, Prievidza - huby rástli, zenon

Chodíme do Dubového...minulý týžden bol fantastický...včera sme sa vybrali opäť,už tolko nerastú,je sucho ale napriek tomu sme našli asi 50 smrekáčov s kamošom dokopy...začínajú aj suchohríby hnedé ale chcelo by to popršať


portret

25. 09. v roku 2009, Stará Ľubovňa - huby rástli, baski

mám pocit, že už to končí no napriek tomu som nazbieral niekoľko smrekáčov, suchohríbov a modrákov. tento rok ale vôbec nemám žiadnu bedľu.


portret

25. 09. v roku 2009, Košice - huby rástli, lucnyk

Veľká Lodina. Košík krásnych hríbov smrekových, plus 4 sosnové. Kvantá hubárov.


portret

25. 09. v roku 2009, Liptovský Mikuláš - huby rástli, Hubár100

Kvačianske lúky, No nemohol som ich kosiť, ale nazbieral som pol košíka, hríbov smrekových a hríbov siných. Bola to pekná prechádzka.


portret

25. 09. v roku 2009, Trebišov - huby rástli, Feky

Oblast Veľký Horeš. Dnes to bolo zaujimave, asi 10 dubakov pekných velkých (priemer klobuka 17 cm), nôžky mierne chrobačne a asi 30 Ks kozákov. PS: večer pridam par fotiek


portret

25. 09. v roku 2009, Nitra - huby nerástli, vojto51

ahojte moji hubári,absolutné sucho ani len podpapirák,bože nech už zapršííííí!!!!


portret

25. 09. v roku 2009, Prievidza - huby rástli, giblik2

rovna hora priblizne 85 peknich a zdravich suchohribov 8 dubacikov 5 koz.osikov.a dost dalsich uz sa krajaju tak neviem presne ale oplatilo sa


portret

25. 09. v roku 2009, Komárno - huby rástli, Lazlac

dalsie kozaaaky uz po 3 dnoch, amam pocit ze tam nik oný okrem mna nechodí pomaly newiem co s tolkymi hubami


portret

25. 09. v roku 2009, Čadca - huby rástli, Slavius

Dnes som prešiel svoje miesta.Už je na plodniciach vieť vplyv jesenného počasia.Našiel som zväčša väčšie plodnice smrekových hríbov.Ich kvalita je výborná,ale kvôli nedostatku vlahy,sú väčšinou nohy červavé.Mladých praváčikov je už veľmi málo,teda aspoň Ja som ich veľa nenašiel.Celkovo som bol však spokojný.Krásne počasie a príjemný pocit nostalgie-nuž čo sezóna pomaly končí!


portret

25. 09. v roku 2009, Snina - huby rástli, mahri

Dnes pekné veľké dubáky a aj dosť čisté,hrabové a aj prvé podpinky


portret

25. 09. v roku 2009, Liptovský Mikuláš - huby nerástli, liptovHuby

huby koncia, dnes dubravska dolina, par starych smrekacov/zhnitych/ a stare plavky. Nic viac


portret

25. 09. v roku 2009, Košice - huby rástli, Tomi1

Dnes v okolí Perína cca 12 kozákov osikových, 6 kozákov brezových, niekoľko pečiarok. Ináč suchota jak hrom. Treba dažďa.


portret

25. 09. v roku 2009, Bratislava - huby nerástli, uchovec

Lakšáre - Mikulášov (strelnica),Červený kríž za Malackami, Pernecká dolina - 5 hodín chodenia a takmer nič... (viď foto).


portret

25. 09. v roku 2009, Považská Bystrica - huby rástli, And

Sucho,sucho,sucho!!! 14 smrekových, 1 zrnitohlubikový, 2 kuriatka a 34 suchohríbov hnedých.


portret

25. 09. v roku 2009, Topoľčany - huby nerástli, Lubos59

Kulháň-Nemečky, veľmi sucho - nález nestojí za napísanie.


portret

25. 09. v roku 2009, Michalovce - huby rástli, nic61

V oblasti Poruba p/v Plny 2 košiky dubakov plus 1 košik červenakov...


portret

25. 09. v roku 2009, Malacky - huby rástli, Jarott

STATIV !!! Medzi Studienkou a Laksarami zostal niekde môj stativ,v nedelu,20.sept. Bol by som vdacny za info,odmena.


portret

25. 09. v roku 2009, Prešov - huby rástli, martin-9091

6hrib dubovy,5kozak brezovy a vela suchohrib hnedy-Teriakovce


portret

25. 09. v roku 2009, Banská Bystrica - huby rástli, px

I keď je už suchšie, huby stále rastú.Najmä masliaky, rýziky,sliziaky,hríby smrekové,bedle vysoké aj červenkasté,súchohríby.Je to paráda.


portret

25. 09. v roku 2009, Brezno - huby nerástli, CHRÚSTIK

Na Polhore sucho.Sem tam hríb,pár bediel a rýdzikov.Ale prechádzka bola veľmi pekná.


portret

25. 09. v roku 2009, Stropkov - huby rástli, svehla

Korunková 2 plne kosiky (dubaky, červeňaky a kozaky)za 2,5 hodiny.


portret

25. 09. v roku 2009, Oravská Lesná - huby rástli, Janica

Huby rastu plny kosik dubakou a kosik suchohribou asi za 4 hodiny.


portret

25. 09. v roku 2009, Gelnica - huby rástli, jethro

Rastú, ras tu- ras tu. Ale pomenej. Hríby, bedle, jelenky, lieviky už i strmuľky a končia sľuky. Tie som zavaril do oct. nálevu, ta sa teším.


portret

25. 09. v roku 2009, Brezno - huby rástli, lienka496

Pomerne neskorá podvečerná prechádzka horou, ale za to dva plné koše hríbov smrekových, kozákov, sosnákov.


portret

25. 09. v roku 2009, Čadca - huby rástli, jirkamahr

Za hodinu dva koše suchohřibů.Oblast pod Pustevnami


portret

25. 09. v roku 2008, Snina - huby nerástli, Janosv

Les ožil,rastie to čo nezbieram.Po hríboch a podpinkách ani stopy.Bol som v hrubom lese.Počul som/neviem či je to pravda/,že nazbierali v tráve v Lesnom.


portret

25. 09. v roku 2008, Banská Bystrica - huby nerástli, Čistinka

Asi sa už opakujem, ale Suchý vrch pri B. Bystrici je aj naďalej hubovo neúrodný. Pár mladších plodníc muchotrávky červenej sotva znamená, že by sa v najbližších dňoch malo na tom niečo zmeniť.


portret

25. 09. v roku 2008, Košice - huby nerástli, Jedi47

Bol som vcera Myslava-Masa-Nizny Klatov ta ani huby len nejake tie nejedle ale keby sme este hladali mozno by sme nasli ale dal by som tomu sancu asi 10%.Takze zatial Myslava NIC!!!Jedi47


portret

25. 09. v roku 2008, Košice - huby rástli, amur17

Dnes som bol na Izre a našiel som 3 hribý sosnove a 4 hribý dubove a 2 kozaky osikove


portret

25. 09. v roku 2008, Ilava - huby nerástli, Duko

Košecké Podhradie - les bol mokrý ale zatiaľ nič


portret

25. 09. v roku 2008, Bardejov - huby rástli, jegebj

Na dnešnej vychádzke v Stebníckej Hute som nazbieral najmä rýdziky (plný košík) a dva hríby. V lese je mokro, čas hríbov dúfam, že ešte príde, ale ten jelení ručiaci koncert vám spríjemní prechádzku po lese.


portret

25. 09. v roku 2008, Malacky - huby nerástli, jarry

Bol som v okoli LABU a nic, ano par muchotravok aj tam, to je vsetko


portret

25. 09. v roku 2008, Banská Bystrica - huby rástli, maroš

V Slovenskom rudohorí veľa pekných,mladých a zdravých kozákov brezových,na pasienkoch medzi brezami a smrekmi.Na počudovanie v tom suchu a zime.


portret

25. 09. v roku 2008, Malacky - huby rástli, cigino

Lakšárska nová ves-po piatich hodinách v lese 2*kučierka veľká 5*kozák brezový 2*pečeňovec dubový


portret

25. 09. v roku 2007, Zvolen - huby rástli, gural

Na počudovanie včera po weekendovom návale hubárov som ešte našiel našiel 28 osikáčov a rýdzikov bolo,že si človek mohol vyberať.


portret

25. 09. v roku 2007, Martin - huby rástli, chrapun

Západná strana Lúčanskej Fatry/rozmedzie chotárov Višnové, Trnové, Stráňavy :

Hríby smrekové a zrnitohlúbikové, suchohríby, bedle. Veľké množstvo kozákov osikových a dubových. Už to prestáva mať šmrnc. Hľadanie sa mení na zbieranie.


portret

25. 09. v roku 2007, Snina - huby rástli, Janosv

Dnes v Ladomirove velmi vela ludi,skor to vyzeralo na preteky ako na kludný zber.Ale každý mal.my 3 koše.


portret

25. 09. v roku 2007, Sabinov - huby rástli, jordi

Huby rástli. Okolie Jakovian - 20 krásnych zdravých hríbov, 3 bedle, 5 kozákov osikových, a obroské množstvo rýdzikov pravých a aj množstvo hubárov. Pozdravujem švagra...


portret

25. 09. v roku 2007, Levice - huby rástli, makina

rastú...predovšetkým hríby sosnové...a to vo veľkom množstve


Počet: 134710Strana: |< << ... 1891 1892 1893 1894 1895 1896 1897 1898 1899 1900 1901 1902 1903 1904 1905 ... >> >|