Úvodná stránka » Výskyt húb » Aktuálne správy o výskyte húb »

Archív správ o výskyte húb

Vyhľadajte si správy v našom archíve, ktorý obsahuje 134682 správ. Získate tak prehľad o raste húb v uplynulom období a nápovedu pre budúce obdobie. Pri zadaní prezývky autora, môžete vyhľadávať aj správy len od vybraných autorov. Pri zadaní svojej prezývky získate zoznam všetkých svojich príspevkov.

Vyhľadávacie kritériá


Čiarkou oddelené prezývky autorov príspevkov.

Správy o výskyte húb usporiadané podľa dní v roku

Počet: 134682Strana: |< << ... 1890 1891 1892 1893 1894 1895 1896 1897 1898 1899 1900 1901 1902 1903 1904 ... >> >|
portret

25. 09. v roku 2010, Levice - huby rástli, dimitry

Okolie Jablonoviec... povabnice fialove, strmulky inovatove (moc vonave na moj vkus - tie nemusim), prave rydziky, kuriatka, bedle, podpnovky a nenormalne vela jeleniek. A sklamanych hubarov, co s bedlami konstatovali, ze nic moc nerastie a vraj je sucho :D Joooj, esteze netusia, jake su napr. tie rydziky fajnove... Len dost cervive...


portret

25. 09. v roku 2010, Prievidza - huby rástli, durdomiro

este som nasiel zopar hub - bedle, kozaky, hriby a podpnovky, celkom vpohode, ale poskromnejsie


portret

25. 09. v roku 2010, Michalovce - huby rástli, _____

v Porube huby rastli - len hubarov nebolo nikde


portret

25. 09. v roku 2010, Piešťany - huby rástli, peter3

päť dubákov, masliaky,pôvabnice fialové ,bedle a trúdnik . Prašník .


portret

25. 09. v roku 2010, Gelnica - huby rástli, bujanov

perlova dolina.krasne hriby smrekove dubove a sosnove.


portret

25. 09. v roku 2010, Vranov nad Topľou - huby rástli, stano2

nad mestom v hrubom lese som nazbieral pekne bedle vysoke,peciarky ,vo vysekoch lesa su este podpnovky no len kde tu,rastu uz aj strmulky inovatove (ludovo zemne hlivy ),sem tam povabnice fialove.V lese pod cestickov na Vinice doznievaju podpnovky,maju uz ale rozprestrete klobuky.no su zdrave,dalsiu vlnu si treba vyckat tak 1,2 dni po dazdi co ma prist.


portret

25. 09. v roku 2010, Sobrance - huby rástli, Hasič

je ich stale dosť


portret

25. 09. v roku 2010, Detva - huby rástli, busmen

ešte stále dorastajú smrekáče na Látkach aj včera za košík ale už treba naozaj dosť chodiť a na Ďubákove celkom pekne kozáky žltooranžové len na dvoch lokalitách.


portret

25. 09. v roku 2010, Stará Ľubovňa - huby rástli, martinius

plny kosik rydzikov.bedle,modraky


portret

25. 09. v roku 2010, Martin - huby rástli, pan hubar

Prechádzka v náročnom teréne v lokalite Lipovec – skôr by som mal napísať že to bola turistika za hubami. Rastie - Hríb sosnový , Hríb dubový , Hríb smrekový , Plávka fialová , Kuriatko oranžové , Kozák žltooranžový , Bedľa vysoká , Prášnica bradavičnatá , Pôvabnica fialová. Ale pre lepší rast húb by bolo vhodné keby prišiel aj jemný dážď a k tomu viacej lístia opadlo zo stromov.


portret

25. 09. v roku 2010, Bratislava - huby rástli, mirec666

Svätý Jur - václavky, strmuľky, pôvabnice


portret

25. 09. v roku 2010, Malacky - huby rástli, rolo1

síce pomenej, ale rástli aj v sobotu...Veľké Leváre


portret

25. 09. v roku 2010, Malacky - huby rástli, pepe

Závod: rodinný výlet cca od 12:00 do 15:00, 24 hríbov (dubáky + smrekáče) a cca 1,5 koša suchohríbov. Väčšinou staršie, mladých bolo veľmi málo,zväčša dubákov.


portret

25. 09. v roku 2010, Malacky - huby rástli, rolo1

Nerozumiem, načo chodia do lesa ľudia, ktorí z lesa robia skládku odpadu. Títo ignoranti by mali radšej ostávať v meste, kde po nich všetok bordel, ktorí odhodia na zem, predsa len niekto odprace. A mnohí z nich, bohužial, dávajú takýto príklad svojim deťom! Je to hnus, keď si chce človek v lese oddýchnuť a narazí na to neskutočné množstvo svinstva, ktorého je v lesoch čoraz viac! Pozdravujem týmto všetkých, ktorí by mali mať do lesa pod hrozbou pokuty zakázaný vstup!


portret

25. 09. v roku 2010, Veľký Krtíš - huby rástli, pigi

Ešte stále bedle v lese, ale už asi končia, zatiaľ. Rýdziky v borovicovom háji stále hojne. Žiaden hríb ...........Lokalita Dolný Dačov Lom.


portret

25. 09. v roku 2010, Michalovce - huby rástli, mamka

Huby rastú hlavne kozák brezový,osikový, žltooranžový aj podpňovky.


portret

25. 09. v roku 2010, Spišská Nová Ves - huby rástli, Miles Leo

V lese pri Švábovciach popoludní za 2 hodiny - plný košík suchohríbov hnedých, žltomäsových,

/asi 120 ks/, veľa bolo bedlí,našiel sa i hríb smrekový, pritom príjemné teplé počasie 20

stupňov Celzia...


portret

25. 09. v roku 2010, Levice - huby rástli, miksy

Vybehli sme so synom do Bohuníc, dva košíky, zmes jelenky, kuriatka, podpnovky, rýdziky, bedle dva kozáky a jeden krásny bronzáčik.


portret

25. 09. v roku 2010, Medzilaborce - huby rástli, vladino

Pekné počasie, hríbovité huby pomenej, ale aj tak boli hrríby dubové, kozáky osikové a brezové. Veľké množstvo jelenky, lievika trubkovího, podpňovky (mladučké), bedle.


portret

25. 09. v roku 2010, Veľký Krtíš - huby rástli, mgrems

V oblasti Veľký Lom som našiel veľa kozákov osikových a hrabových, nejaké kuriatka a strapačky žlté, všade rastú bedle


portret

25. 09. v roku 2010, Turčianske Teplice - huby rástli, And

Turček. Suchohrib hnedy, podpnovka smrekova, povabnice a jelenky.


portret

25. 09. v roku 2010, Senica - huby rástli, 0sTr0sTr3lc

Všetko staršie a suché huby, dalo sa ale nazbierať. Modráky, dubáky celkom kvalitné, sucháče oničom tie sú úplne suché. Keďže nám teraz ale zapršalo, snád čoskoro chytia druhú vlnu.


portret

25. 09. v roku 2010, Snina - huby rástli, dodisv

Prvý krát v živote sme zbierali "zemnú hlivu" t.j. strmuľku inovaťovú. Krásne voňala, ale keď som ju obarila, tá vôňa - chuť bola tak intenzívna, že som sa obávala, že z nej nebude dobré jedlo. Ale mýlila som sa! Polievočka so zeleninou a s rezancami bola super! Ešte som aj zavarila s kapustou a verím, že tiež to bude fajn. Zbieram aj nabudúce!

Okrem toho sme nazbierali hlavne červeňaky, masliaky, pečiarky a baranie rožky - strapačku.


portret

25. 09. v roku 2010, Trenčín - huby rástli, ruzza

Voda z lesa sa vyparila a hríby schnú. Ešte stále rastú bedle, našli sme aj zopár pekných hríbikov (bolo ich dosť červavých), stále hojne vidieť prášnice, občas suchoríb, masliak, plávka, rýdzik a začínajú václavky.


portret

25. 09. v roku 2010, Malacky - huby rástli, eibenka

Tomky - rástli, ale pomenej, krásna prechádzka cca 4 hod. - 12 dubáčikov, sucháče, hríby zrnitohlúbikové. Našli sme, ale nezbierali pôvabnice fialové, bedle a veľa masliakov kravských.


portret

25. 09. v roku 2010, Štúrovo - huby rástli, ambr

Z príjemnej prechádzky lesom sme doniesli plný košík lievika trúbkovitého, dva hríby, zopár bedlí a kuriatok. Okrem toho je v lese množstvo rýdzika korenistého, muchotrávok zelených, pomenej tigrovaných a rôznych pavučinovcov


portret

25. 09. v roku 2010, Topoľčany - huby rástli, topvideo

Kulháň, bystrá, rastie toho pomenej, ale ešte sa dá. Dubáky, kozáky, jelenky, kuriatka a lieviky /tie neberiem/


portret

25. 09. v roku 2010, Malacky - huby rástli, mushroomcollector

V sobotu uz hribov malo, ale navarit sa dalo


portret

25. 09. v roku 2010, Poprad - huby rástli, Dida

Šuňava - sosnové len tri, ale zato množstvo bedlííí a jelenky..a šampiony.. super


portret

25. 09. v roku 2010, Martin - huby rástli, komir63

Jedľoviny. Príjemná prechádzka v tichom jesennom lese. Húb požehnane, avšak tých "divokých". 7 malých suchohríbov,prekrásny strapec Hlivy ustricovej a pol košíka mladých pňoviek, ktoré sa už začínajú vyskytovať v hojnejšom počte.


portret

25. 09. v roku 2010, Malacky - huby rástli, maja_m

rástli, no bolo už veľmi sucho. Tieto podpňovky boli suché a plesnivé. Škoda, že sme na ne nenarazili o niečo skôr.


portret

25. 09. v roku 2010, Hnúšťa - huby rástli, PeterRet

Na Klinove najmä množstvo bedlí, lievikov, kuriatok, kozákov osikových, pečiarok hájových, prášnic, masliakov, pôvabníc fialových, jelienok, nájdený aj rozpadavec dlabaný, trs šupinačky menlivej, chriapač jamkatý, niekoľko rýdzikov smrekových, hríbov smrekových, golieroviek, strmuliek inovaťových, strmulcov nakopených...


portret

25. 09. v roku 2009, Veľký Krtíš - huby rástli, momo

na to ,že je strašne sucho som našiel zopár kozákov brezových a masliakov a jeden pekný veľký dubák....lokalita Mlynská dolina


portret

25. 09. v roku 2009, Prievidza - huby rástli, zenon

Chodíme do Dubového...minulý týžden bol fantastický...včera sme sa vybrali opäť,už tolko nerastú,je sucho ale napriek tomu sme našli asi 50 smrekáčov s kamošom dokopy...začínajú aj suchohríby hnedé ale chcelo by to popršať


portret

25. 09. v roku 2009, Stará Ľubovňa - huby rástli, baski

mám pocit, že už to končí no napriek tomu som nazbieral niekoľko smrekáčov, suchohríbov a modrákov. tento rok ale vôbec nemám žiadnu bedľu.


portret

25. 09. v roku 2009, Košice - huby rástli, lucnyk

Veľká Lodina. Košík krásnych hríbov smrekových, plus 4 sosnové. Kvantá hubárov.


portret

25. 09. v roku 2009, Liptovský Mikuláš - huby rástli, Hubár100

Kvačianske lúky, No nemohol som ich kosiť, ale nazbieral som pol košíka, hríbov smrekových a hríbov siných. Bola to pekná prechádzka.


portret

25. 09. v roku 2009, Trebišov - huby rástli, Feky

Oblast Veľký Horeš. Dnes to bolo zaujimave, asi 10 dubakov pekných velkých (priemer klobuka 17 cm), nôžky mierne chrobačne a asi 30 Ks kozákov. PS: večer pridam par fotiek


portret

25. 09. v roku 2009, Nitra - huby nerástli, vojto51

ahojte moji hubári,absolutné sucho ani len podpapirák,bože nech už zapršííííí!!!!


portret

25. 09. v roku 2009, Prievidza - huby rástli, giblik2

rovna hora priblizne 85 peknich a zdravich suchohribov 8 dubacikov 5 koz.osikov.a dost dalsich uz sa krajaju tak neviem presne ale oplatilo sa


portret

25. 09. v roku 2009, Komárno - huby rástli, Lazlac

dalsie kozaaaky uz po 3 dnoch, amam pocit ze tam nik oný okrem mna nechodí pomaly newiem co s tolkymi hubami


portret

25. 09. v roku 2009, Čadca - huby rástli, Slavius

Dnes som prešiel svoje miesta.Už je na plodniciach vieť vplyv jesenného počasia.Našiel som zväčša väčšie plodnice smrekových hríbov.Ich kvalita je výborná,ale kvôli nedostatku vlahy,sú väčšinou nohy červavé.Mladých praváčikov je už veľmi málo,teda aspoň Ja som ich veľa nenašiel.Celkovo som bol však spokojný.Krásne počasie a príjemný pocit nostalgie-nuž čo sezóna pomaly končí!


portret

25. 09. v roku 2009, Snina - huby rástli, mahri

Dnes pekné veľké dubáky a aj dosť čisté,hrabové a aj prvé podpinky


portret

25. 09. v roku 2009, Liptovský Mikuláš - huby nerástli, liptovHuby

huby koncia, dnes dubravska dolina, par starych smrekacov/zhnitych/ a stare plavky. Nic viac


portret

25. 09. v roku 2009, Košice - huby rástli, Tomi1

Dnes v okolí Perína cca 12 kozákov osikových, 6 kozákov brezových, niekoľko pečiarok. Ináč suchota jak hrom. Treba dažďa.


portret

25. 09. v roku 2009, Bratislava - huby nerástli, uchovec

Lakšáre - Mikulášov (strelnica),Červený kríž za Malackami, Pernecká dolina - 5 hodín chodenia a takmer nič... (viď foto).


portret

25. 09. v roku 2009, Považská Bystrica - huby rástli, And

Sucho,sucho,sucho!!! 14 smrekových, 1 zrnitohlubikový, 2 kuriatka a 34 suchohríbov hnedých.


portret

25. 09. v roku 2009, Topoľčany - huby nerástli, Lubos59

Kulháň-Nemečky, veľmi sucho - nález nestojí za napísanie.


portret

25. 09. v roku 2009, Michalovce - huby rástli, nic61

V oblasti Poruba p/v Plny 2 košiky dubakov plus 1 košik červenakov...


portret

25. 09. v roku 2009, Malacky - huby rástli, Jarott

STATIV !!! Medzi Studienkou a Laksarami zostal niekde môj stativ,v nedelu,20.sept. Bol by som vdacny za info,odmena.


Počet: 134682Strana: |< << ... 1890 1891 1892 1893 1894 1895 1896 1897 1898 1899 1900 1901 1902 1903 1904 ... >> >|