Archív správ o výskyte húb
Vyhľadajte si správy v našom archíve, ktorý obsahuje 134704 správ. Získate tak prehľad o raste húb v uplynulom období a nápovedu pre budúce obdobie. Pri zadaní prezývky autora, môžete vyhľadávať aj správy len od vybraných autorov. Pri zadaní svojej prezývky získate zoznam všetkých svojich príspevkov.
Vyhľadávacie kritériá
Správy o výskyte húb usporiadané podľa dní v roku
25. 09. v roku 2013, Malacky - huby rástli, sikesko
No včera to už bolo okolo strelnice o hríboch a nielen turistika
25. 09. v roku 2013, Senica - huby rástli, sasa8891
Prechádzka niečo vyše hodinky. Rástli bedle, hríby zrnitohlúbikové a masliaky.
25. 09. v roku 2013, Košice - huby rástli, MarselT2
nad kosickou belou, plny kosik mladych bedli, ale len na lukach...
25. 09. v roku 2013, Košice - huby rástli, tschulo
Včera v Komenského parku cca 20 m od krčmy Letná. Myslím, že je to sírovec. Moja zásada: nepoznám - nezbieram, ale ani neničím. Zjavne jedlá huba, niekto si z nej ukrojil. Mala by byť ešte na pôvodnom mieste.
25. 09. v roku 2013, Skalica - huby rástli, pavel
Kuklov-Kostolik, Pavel
Prevaha starsich bedli, zacinaju suchohriby zltomasove a zltomasove-hrube. Hnede len par. Ale naozaj len zacinaju, ak sa nenajde miesto, skoro nic sa nenajde.
Tiez je dost prasnic bradavicnatych, ktore nastastie skoro nikto nezbiera,podobne ako plavky...
25. 09. v roku 2013, Nové Zámky - huby rástli, black
Kratka prechadzka v okoli N.Z. Pekne Bedle a zopar peciarok.
25. 09. v roku 2013, Stará Ľubovňa - huby rástli, gita
rástli veru aj krásne biele, modraky ale aj rýdziky
25. 09. v roku 2013, Stará Ľubovňa - huby rástli, gita
rástli veru aj krásne biele, modraky ale aj rýdziky
25. 09. v roku 2013, Stará Ľubovňa - huby rástli, gita
rástli veru aj krásne biele, modraky ale aj rýdziky
25. 09. v roku 2012, Gelnica - huby nerástli, piporajanči
Včera v Prakovciach ani ťuk. Tatanka by spomenul pestrece a rýdziky plstnaté.
25. 09. v roku 2012, Liptovský Mikuláš - huby rástli, raseki
Dnes len tak na skok v lese dubaky osikače
25. 09. v roku 2012, Senica - huby nerástli, ivkso
huby nerastu a nerastu - ale kto by chcel sirovec - poradim kde
25. 09. v roku 2012, Brezno - huby rástli, jaskyniar
neviem či dať, že rastú ale pri tych potôčikoch ešte kde tu dačo človek najde
25. 09. v roku 2012, Malacky - huby nerástli, Adrokasa
Ahojte hribári je to velka bieda stále som na potulkách v prirode ,len pečiarky aj to len tam kde boli ovce ,asi za kilo , inak nič takto spálene podhubie a podmienky už dlho neboli extremne sucho ešte aj vo Vinohradoch v Rači som ešte nezažil taku zem ,keď sme kopali stlpi, naprach.
vzdávam hold ,Jedine ak by hodne pršalo Zdar. Adro.
25. 09. v roku 2012, Prievidza - huby rástli, luboen
dnes zhruba 30 plodnic rýdzik smrekový , 6 ks kozak hrabovy, a 1 ks bedla ..konecne nieco aspon do prazenice
25. 09. v roku 2012, Žilina - huby rástli, Lubek
Bytča-Štiavnik. S vodičákom "na lopate" som švihal z práce a o 16:45 vošiel do lesa. Masliaky, kozáky brezové, osikovce a veľa bedlí, ale som ich všetky nechal, boli ešte malé, tak 15-20cm. Po tme som vyšiel z lesa.
25. 09. v roku 2012, Trenčín - huby nerástli, Indy
Stale sucho v lese aj napriek dazdu par dni dozadu.
25. 09. v roku 2011, Trenčín - huby rástli, Dado240
Dnes prechádzka na moje miesta, neviem či sa to dá povedať,že rástli....3 ks kozák osikový. Na lúke. V lese sucho.
25. 09. v roku 2011, Námestovo - huby nerástli, ŠŠ
tak toto som dnes marne hladal,nerastie takmer nic iba par kuriatok a plavok (foto 2010)
25. 09. v roku 2011, Žilina - huby nerástli, Laco-Maco
Okolo vodnej nádrže Nová Bystrica a potom tiež na Lutišiach-okolo osady Káčerovia sme nič nenašli. Ale inak bol dnes veľmi krásny deň Neľutujeme.
25. 09. v roku 2011, Poprad - huby rástli, 99lacike99
Blízko Kvetnice som dnes v listnatej mladine našiel 10 kozákov takej strednej veľkosti. V ihličnatom lese už tanto rok asi nenarastie nič.
25. 09. v roku 2011, Prešov - huby rástli, brutusmato
Vyrástol koralovec aj sírovec, objavil som aj jeden trs mladej hlivy bukovej. Na obrázku je dnešný obed pripravený zo sírovca ( takúto pochúťku sme si pripravili spoločne s manželkou na chalupe ). Dalšie fotky z dnešnej túry v mojej galérii.
25. 09. v roku 2011, Martin - huby nerástli, apawle
Dnes prechádzka v Jedlovinách.Sucho,našiel som len zopár plávok a suchohríbov žltomäsových.
25. 09. v roku 2011, Košice - huby rástli, dann
vraj sucho... Skúsil som jedno miesto pri Košických Olšanoch, kde rastú, keď je sucho. Oplatilo sa. Na kraji lesa som našiel plný košík pekných kozákov.Malých bolo málo. Väčšina zdravé. Takže rastú !
25. 09. v roku 2011, Košice - huby nerástli, Feri_01
na Alpinke sucho až pod nohami praští, huby až na hrsť hlivy dubovej žiadne, ani divé.
25. 09. v roku 2011, Malacky - huby rástli, jamide
Záhorie - Závod - masliaky a kuriatka akurat tak pre 4 osoby na raňajky - hmmmm
25. 09. v roku 2011, Žilina - huby rástli, BYSTRO
Nájdené cca 40 ks kozák osikový, zopár brezových, 6 ks hríb smrekový, kuriatka, bedle, hríby zrnitohlúbikové a dva suchohríby
25. 09. v roku 2011, Malacky - huby nerástli, CIMOOR
LNV . Sucho,sucho,sucho. Ešte aj prírodné jazierko v lese vysichá... Musí poriadne popršať.
25. 09. v roku 2011, Detva - huby nerástli, Palio
Takže ako sledujem - východ a sever aspoň dačo,
ale u nás (konkrétne smreková hora), absolútne nič. Ani len "huby" (rozumej nezbierané druhy).
Sucho ako na Sahare.
25. 09. v roku 2011, Stropkov - huby nerástli, Marcel
V nedeľu som bol v podobnom lese ako v piatok,no našiel som iba 4 kozaky osikove.V hrubom lese nie je duplom nič.
25. 09. v roku 2011, Bardejov - huby rástli, snakan
Konecne sa ukazali prve "cervenaky", zrejme im stacia ranne hmly.
25. 09. v roku 2011, Malacky - huby rástli, Jampi
V nedeľu krásna vychádzka, za hrsť kuriatok, jedna plávka, akurát na plievku. Ani jedna hríbovita huba, ani muchotrávka. V niektorých častiach lesa vlhko, niekde úplne sucho
25. 09. v roku 2010, Banská Bystrica - huby nerástli, MB
Ľubietová- nič!!! Aspoň sme si užili peknú prechádzku, aj keď sklamanie z úlovku v košíku bolo značné
25. 09. v roku 2010, Ružomberok - huby rástli, kefo
Rastie skutočne všetko,zaujímavé je množstvo druhov húb. Hlavne pre toho, kto to vie zúžitkovať. Je to nádhera, prechádzať sa po lese. Ešte k tomu mi zarodila na dvore hliva ustricovitá na topoľových kmeňoch.
25. 09. v roku 2010, Košice - huby rástli, dedko1
vcera Zlata Bana 2 kose suchohriby pekne s ciernym klobukom 8 dubakov






















