Archív správ o výskyte húb
Vyhľadajte si správy v našom archíve, ktorý obsahuje 134704 správ. Získate tak prehľad o raste húb v uplynulom období a nápovedu pre budúce obdobie. Pri zadaní prezývky autora, môžete vyhľadávať aj správy len od vybraných autorov. Pri zadaní svojej prezývky získate zoznam všetkých svojich príspevkov.
Vyhľadávacie kritériá
Správy o výskyte húb usporiadané podľa dní v roku
24. 09. v roku 2007, Bratislava - huby rástli, dudel
Dnes Nad racou
peknych 50 ks dubakov asi okolo pol 7 hodine
parada ![]()
24. 09. v roku 2007, Bratislava - huby rástli, fonzi
Bedle rastu, ale su uz trocha suchsie (Devinska kobyla)ˇ. Rád by som videl aj nejaku kvalitu - suchohriby, kozaky, dubaky - nic.
24. 09. v roku 2007, Nitra - huby rástli, kovsoft
Dnes Krškany 5 kusov vatovec (cca 20 cm) a 15 kusov bedla červenkastá ![]()
24. 09. v roku 2007, Košice - huby rástli, danok
Zdravím všetkých. Jajko reagujem na tvoju radu a pridavam sa ja som bol na hubach v nedelu a tak isto o 07.00 pod lesom 9 aut košickych "hubarov" v lese viac ako hub a každy plačuci že nič nerastie ale rychlosť ich chodze sa neda ani zmerať. Ak dnes chcete niečo najsť treba si ohnuť chrbat potom sa pred Vami otvorí celý les. To je zasa moja rada. Po nedelnajšej vychadzke 47 krásnych hríbov smrekovych, na vlhkejších miestach pár rydzikov pravých a pol košíka maličkych zdravých suchhríbov...takže čím pomalšie ideš tým viac najdeš. Vela šťasia p. Hubari
24. 09. v roku 2007, Košice - huby rástli, A-F-I
dnes zasa krasna hubacka včera 80hribov smrekových a dnes 90ks... su krásne a zdrave....
boli aj mlade ale aj vacsie ale vidno ze huby este budu... a vazne kazdy place ze nic nerastie ale ked si spravíte krasnu prechadzku pomlím tempom tak nájdete vela rôznych hub ...
24. 09. v roku 2007, Lučenec - huby rástli, škorpiónka
Huby rástli.Za hodinku sme odchádzali s plnými košíkmi.Rastú na kraji lesa. Našli dubáky,bedle a kozáky.
24. 09. v roku 2007, Banská Bystrica - huby rástli, lubo17
Badín - poobede za necelú hodinku zmes kozákov osikových, hrabových, brezových, masliakov, suhohríbnikov a tmavohríbov. Rástlo aj nespočet plávok a rýdzikov, ale to už nebolo kam dávať. Inak všetky do jedného zdravé, žiaden odpad.
24. 09. v roku 2007, Prešov - huby rástli, jethro
V katastri Klenova krásne zdravé hríby, suchohríby, masliaky.
24. 09. v roku 2007, Prešov - huby rástli, ferdo100
Bzenov - 6ks červeňákov, 20ks kozákov, 2 košíky masliakov
24. 09. v roku 2007, Malacky - huby rástli, duriduri
Ahojte ludia, v okolí Velkych Levarov smerom na Zavod sme našli cca 26 dubáčkov a 1,5 koša borakov. Paradny ulovok až na to, že pomaly bude chladnejsie a skor to bude už na modraky. Neviem sa dopatrat ako to je s tou lesnou stražou. Pernamentne tam jazdia a kontroluju ludí. Ludia nadavaju a ja tiež pretože celý život chodim do lesa.
24. 09. v roku 2007, Piešťany - huby rástli, Vojto PN
bol som pozrieť v Podkylave , dosť mladých bediel a sem tam nejaký suchohríb
24. 09. v roku 2007, Piešťany - huby rástli, miseto
Havran, 24.9. okolo 18:00, spusta bedli, od mladych az po stare, vsetky velkosti, mnozstvo suchohribov - viac druhov, a kde tu peciarka. Oplati sa!
24. 09. v roku 2007, Humenné - huby rástli, python
Sokolej - objavil som nové miesto, kde rastú červeňáky (60 kusov dospelých plodníc.)
24. 09. v roku 2007, Žilina - huby rástli, ždobec
HUBY RASTU A BUDU DALEJ RAST LEBO MA BYT SPLN A PRAVE ZAČINAJU VYKUKAVAT ZO ZEME V KYS.N.MESTE.O TENTO ZAŽITOK ČLOVEK NEMOŽE PRÍST.ZDAR VŠETKYM HUBÁROM NECH SA DARÍ.
24. 09. v roku 2007, Bratislava - huby rástli, jano123
este stale rastu aj ked v lese zacina byt trocha sucho. nasli sme hlavne bedle, par suchohribov a peciarok.
24. 09. v roku 2007, Svidník - huby rástli, joeB
V pondelok som bol v Kurimke a bolo dost vela schodenych luk. Ja som nasiel na jednom mieste 15 kozakov osikovych. Najvacsi z nich mal priemer hlavky 30cm. Vsetko zdrave
24. 09. v roku 2007, Zlaté Moravce - huby rástli, stuli
Obyce,celkom slusny nalez,zopar dubakov,ale hlavne dost suchohribov.
24. 09. v roku 2006, Košice - huby rástli, Stronghold
V Jasove veľké sucho, potrebuje to dážď. Akurát sme našli podpňovky celkom hojne.
24. 09. v roku 2006, Malacky - huby nerástli, fták netopír
Všetko je vyschnuté. Tých pár sucháčov a jeden hríb borový na ploche 10 štvorcových km nestojí ani za reč. Nerastú.
24. 09. v roku 2006, Spišská Nová Ves - huby rástli, jethro
V okolí Margecian košík podpiniek. Inak veľké sucho aké nepamätám.
24. 09. v roku 2006, Malacky - huby rástli, slebel
dva kose suchohribov a zopar lepakov malacky pernek
24. 09. v roku 2006, Hanušovce nad Topľou - huby nerástli, barri
Tri dni na Domaši boli prekrásne, ale húb málo. V sobotu sme našli asi 20 červenákov, pár pňoviek, šupinovec (foto) už tretí krát na tom istom mieste, hríby škvrnité, chriapače a pekné muchotrávky. Všetko bolo veľmi suché.
24. 09. v roku 2006, Žilina - huby rástli, Wollverin
Lutise-Hriby-smrekove,smrekove kyjakove,bronzove,dubove,jamkate,zrnitohlubikove,Kozaky-hrabove,brezove,cierne,zltooranzove,osikove,smrekove,Suchohriby-hnede,zltomasove...a more podpnoviek a muchotravok.
24. 09. v roku 2006, Snina - huby nerástli, rony30
Strihovce ráno pol košika zopár červeňákov a 2 bukové ale asi končia!
24. 09. v roku 2006, Košice - huby nerástli, lucnyk
Veľká Lodina - v lesoch všetkých druhov je pekne, ibaže totálne sucho. Rastú muchotrávky červené, rýdziky korenisté, trochu podpňoviek, zopár starých vysušených hríbov a suchohríbov.
24. 09. v roku 2006, Námestovo - huby rástli, Klobuk dolu
Oravská Magura - nad Vavrečkou - v hore je sucho a navyše hora hubármi prechodená. Ostalo páru muchotraviek červenkastých, suchohríbov, hríbov zrnitohlubikových a len 1 hríb smrekový a taktiež je vidieť, že hubári nepoznajú podpňovky obyčajné, tých sa dá nazbierať aj do furíka.
24. 09. v roku 2006, Martin - huby rástli, Miťko
V sobotu na Lipovci,v nedeľu v Jedľovinách - rastie všehochuť - hríby smrekové,kozáky,michalky,rýdziky,kuriatka,masliaky.Nemôžem však trafiť vlnu suchohríbov smrekových - zamatové tmavé hlavy.
24. 09. v roku 2006, Trenčín - huby nerástli, mmsoftdev
Dubodiel - skoro sa zdalo, ze odideme naprazdno, ked sme pri ceste naspat nasli zopar podpnoviek a jednu bedlu. Celkom dobre zavrsena rodinna prechadzka. Ale celkovo co sa tyka hub ako ostatni pisete - sucho.
24. 09. v roku 2005, Trenčín - huby nerástli, lesná víla
Čafte hubári,boli sme so Škriatkom88 v lesoch v okolí Trenčianskych Teplíc. 1 svákovka v celom lese a nič viac.Majte sa!!!
24. 09. v roku 2005, Liptovský Mikuláš - huby nerástli, E+T
V okolí Liptovského Hrádku boli jesenné huby koncom augusta. Teraz len zbytky tzv. na ukážku. Zväčša je sucho a les vonia jeseňou.
24. 09. v roku 2005, Martin - huby rástli, Doktor
V okolí Martina a Turčianskych Teplíc huby stále rastú, ale už ich je pomenej. Šesť dní po splne, ale aj po riadne chladných nociach, zrejme len teplé počasie počas druhej polovice týždňa vyhnalo hríby a iné huby zo zeme. Dnes som našiel pekné dubáky, zdravé, taktiež klasické suchohríby hnedé, kozáky osikové aj brezové a jednu nádhernú velikánsku bedľu, priemer klobúka 24 cm.
24. 09. v roku 2005, Trenčín - huby nerástli, tato
Dnes som bol nad Drietomou. V celej hor nič, a pod horou asi desať václaviek. Ahojte!
24. 09. v roku 2005, Bratislava - huby rástli, bolek
Milí maťko, milá deuskatka, máte pravdu. Vždy máte pravdu. Iba pravdu. Zoberte si "svoje" miesta do hrobu.
24. 09. v roku 2005, Bratislava - huby rástli, Rado
Pri Marianke par peknych osikacov, aj nejaky dubacik bol, ale rastlo velmi vela vselijakych druhov, cirovky, rydziky, konarovky, kuriatka, les bol plny hub.
25. 09. v roku 2025, Brezno - huby rástli, jaskyniar
Ahojte, včera trochu mokré, ale v celku čisté cca 70%
25. 09. v roku 2025, Brezno - huby rástli, mzugec
Osičníky - devätorčatá. Ani sa mi veriť nechcelo - ![]()
25. 09. v roku 2025, Bratislava - huby rástli, hupkar
Dnes som zmokol do nitky …ale huby rastú nádherne
25. 09. v roku 2025, Malacky - huby rástli, Potulky prírodou
Ahojte tak našiel som si čas na prieskum v boroviach a dopadlo to celkom fajn. Na huby som bol v utorok keď ešte bolo dosť sucho. Krátke video v linku.
https://youtu.be/35fsgS0pNd0?si=-ogG32Uf...



















