Úvodná stránka » Výskyt húb » Aktuálne správy o výskyte húb »

Archív správ o výskyte húb

Vyhľadajte si správy v našom archíve, ktorý obsahuje 134704 správ. Získate tak prehľad o raste húb v uplynulom období a nápovedu pre budúce obdobie. Pri zadaní prezývky autora, môžete vyhľadávať aj správy len od vybraných autorov. Pri zadaní svojej prezývky získate zoznam všetkých svojich príspevkov.

Vyhľadávacie kritériá


Čiarkou oddelené prezývky autorov príspevkov.

Správy o výskyte húb usporiadané podľa dní v roku

Počet: 134704Strana: |< << ... 1875 1876 1877 1878 1879 1880 1881 1882 1883 1884 1885 1886 1887 1888 1889 ... >> >|
portret

24. 09. v roku 2009, Zvolen - huby nerástli, rasto1

Dnes som bol na 3 lokalitách v okolí Zvolena ( Pri Brezinách a 2 miesta pri Michalkovej )Pár rýdzikov. 1 hrabák a za 2 vagóny muchotrávky červenej. cca za 3 hodiny to bolo úplne o ničom, ani jediný dubáčik.. už teraz ľutujem tých, ktorí sa sem vyberú cez víkend...


portret

24. 09. v roku 2009, Snina - huby rástli, mahri

dnes konečne veľmi pekná úroda a aj dubáky ,odpadu celkom málo


portret

24. 09. v roku 2009, Žiar nad Hronom - huby rástli, mayo15

Dneska uplna parada,velmi vela roznych druhov hub v lese takze je to pastva pre oci.Nasli sme velmi vela krasnych hribov smrekovych,hriby zrnitohlubikove,vela kozakov osikovych,kozaky brezove,kozaky hrabove,rydziky smrekove aj borovicove,sliziaky mazlave,masliaky obycajne aj zrnite,suchohriby,podpnovky smrekove,velmi vela mladych bedli a jeden krasny trs koralovca jedloveho.Vsade je plno muchotravok cervenych takze v lese je to fakt krasne.


portret

24. 09. v roku 2009, Trebišov - huby rástli, tomike

V oblasti pamatnika viac hubarov ako hub, no nieco sa da najst. Ale uz koncia. Nasi spoluobcania nadalej nosia kopec hribov z oblasti Ozorovce-Dargov-Ondrej. Dnes som nasiel 2x hrib kralovsky, potesil som sa, odfotil a nechal ich rast dalej.


portret

24. 09. v roku 2009, Prešov - huby rástli, Igi66

Podhradík hubárov ako maku, ale nazbieral každý hríby, kozáky, červenáky,


portret

24. 09. v roku 2009, Nitra - huby nerástli, V.I.P

Totálne sucho-absolut nicht


portret

24. 09. v roku 2009, Žilina - huby rástli, ždobec

dnes okolo obeda sme si vyrazili zmapovat situaciu a celkom slušne asi 100ks hrib smrekovy v kys.n.meste


portret

24. 09. v roku 2009, Nitra - huby rástli, keramányi

rástli ale len jeden,našiel som ho mimo lesa v Hrnčiarovciach pri poľovníckom dome pred záchodom,ked som musel utekať,len,len že som to stihol,asi gulás víno praded a kefír neni dobrá kombinácia a ešte nato červené víno a kyslé mlieko,ale ten vatovec bol krásny,nemal chibu,stál by za to keby som aj do gatí pustil.toľko o hubách,ale rástli alebo aspon rástol.


portret

24. 09. v roku 2009, Banská Bystrica - huby rástli, ladislavsevcik

rýdziky a bedle nad sásovou


portret

24. 09. v roku 2009, Čadca - huby rástli, ostravak09

Dnes byl ,pro mmne štastný den nejen,že jsem měl volno,ale les mne nezklamal i když začíná být v lese sucho,někteří říkají,že je horší jak v roce 2003.já jsem našel kořš a to je velkýž koš smrkáčů,borováků a p=o dvou letech i čtyři pěkné královské hřiby a to na stejném místě jak před 2 lety.fotoaparát do lesa nosím,vše dokumentuji,ale neumím to uložit a pak poslat dále.škoda.poradí mi někdo aniž by se míi vysmál,jinak je v lese už sucho.


portret

24. 09. v roku 2009, Banská Štiavnica - huby rástli, serpico

...rastie hadam vsetko, i ked uz pomenej, a za cca 7 hodin som nestretol v hore ani nohy!


portret

24. 09. v roku 2009, Spišská Nová Ves - huby rástli, rumko

Spisske Vlachy-Zahura jeden kos plny rydzikov a v druhom 11 smrekovych a 14 zrnitohlubikovych niejake bedle peciarky a suchohriby Pod stromami sucho v trave to ujde


portret

24. 09. v roku 2009, Bardejov - huby rástli, jrk

dnes to bola nadhera,v bukovom lese čisto dubaky -plne košiky


portret

24. 09. v roku 2009, Zvolen - huby rástli, gural

Pod Poľanou sme traja nazbierali 117 hríbov smrekových,17 hríbov zrnitohlúbikových, kozáky, rýdziky a bedle.


portret

24. 09. v roku 2009, Malacky - huby nerástli, fták netopír

Huby sa síce ešte dajú nájsť, ale v skutočnosti už nerastú, len pomaly usychajú pre nedostatok vlahy. Táto krátka fáza, keď na Záhorí naozaj rástli, sa definitívne končí. Ďalšia fáza sa dá čakať tak dva týždne po najbližšom výdatnom daždi. Ale kedy poriadne naprší, nevedno.


portret

24. 09. v roku 2009, Malacky - huby rástli, Morak13

Bol som v Závode a v Studienke, ale bolo sucho. Boli sme 4. a dokopy sme nemali viac ako jeden kôš. Našiel som pár Suchohríbov, dva Hríby Smrekové a jednu Bedlu. Kolegovia na tom boli podobne. Dážď by neuškodil...


portret

24. 09. v roku 2009, Čadca - huby rástli, og

Od 24. 9. do 27. 9. 2009 v oblasti Zborov nad Kysucov 14 košíkov - hríby smrekové, zrnitohlúbikové,dubáky, kuriatka, bedle, rýdziky, kozák brezový, kozák osikový, more suchohríbov, ktoré sme ani nebrali. Neskutočný zážitok - jedna várka tri koše trvala ccca 45 minút. Mladé aj staršie huby.


portret

24. 09. v roku 2009, Malacky - huby rástli, duduš

20 ks dubákov ale 10 bolo červavých


portret

24. 09. v roku 2009, Poprad - huby rástli, ROMANNE1


portret

24. 09. v roku 2008, Košice - huby nerástli, kaqpo

chcem sa opytat ci neviete ako to je v okoli ruzina a folkmarskych skal ???


portret

24. 09. v roku 2008, Michalovce - huby rástli, miki

Poruba pod Vihorlatom: začínajú rásť - mladé kozáky, bedle, kuriatka, prášnice bradavičné, plávky mandľové, zelené (asi tretina košíka). Z ostatných - muchotrávky (hľuznaté i červené), množstvo pavučinovcov.


portret

24. 09. v roku 2008, Nitra - huby rástli, kovsoft

Vlese mokro no skoro žiadne huby iba 2 kusy sirovca som nasiel... mozno neskôr budu...


portret

24. 09. v roku 2008, Košice - huby nerástli, dann

Košické Olšany - les úplne prázdny a aj sucho


portret

24. 09. v roku 2008, Detva - huby rástli, busmen

v smrečinách ani v brezinách v podstate nič hríbovité ,ale na lúkach okolo Ďubákova a Šoltýsky vcelku vykúkajú bedle.Nazbieral som za dva koše a pálil som domov a bral som len mladučké.Nie je ich nejak hojno ale keď natrafíte na kruh tak 5-6 tam bude.


portret

24. 09. v roku 2008, Košice - huby nerástli, milan68

bol som v Kavečanoch, huby žiadne a bol som prekvapený ale les bol suchý


portret

24. 09. v roku 2008, Nové Zámky - huby rástli, jaro50


portret

24. 09. v roku 2008, Nové Zámky - huby rástli, jaro50

Zdá sa že sa blyská na lepšie časy. Dnes okolo Šurian 15 novučičkých kozákov topoľových. Aj keď tie najmenčšie boli najviac červivé.


portret

24. 09. v roku 2008, Detva - huby rástli, čerebľa

Poľana-Hukavy, niekoľko kuriatok fialových,pekné mladé bedle a jeden krásavec hríb smrekový.Foto na stránku dám.


portret

24. 09. v roku 2007, Trenčín - huby rástli, Tatra

cez víkend som prešiel Kykulu,smerom na Drietomu,dubákov pomenej,ale zato hojnosť kozákov,väčšinou okolo remízok,v lese okrem suchohríbov nič


portret

24. 09. v roku 2007, Trnava - huby rástli, Písmak

Nad Hornými Orešanmi sme s manželkou nazberali krásne suchohríby, bedlí však rastie veľké množstvo, doslova by sme nimi naplnili niekoľko mechov.


portret

24. 09. v roku 2007, Prešov - huby rástli, poison 1

Včera v Hertníku poobede spolu s priateľmi asi 25 Hríbov dubových, 10 Suchohríbov hnedých, 50 Kozákov osikových, asi 50 Rýdzikov pravých ... Veľa hubárov.


portret

24. 09. v roku 2007, Košice - huby rástli, Johny

V sobotu smer Alpinka, v lese vlhko ale hub super malo a aj to len Bedle. To ma vsak neodradilo ist v nedelu dalej smer Pockaj. Cestou bolo miestami odparkovanych tolko aut, ze som myslel ze ludi je viac ako hub. Ked sme konecne zaparkovali aj my prvy dojem bol ze nenajdeme dokopy nic. Nakoniec z toho vypalila neskutocna hubacka. Sice dubaky sme nenasli ale uzasne mnozstvo suchohribov a bedli to vyvazilo. A pritom kady z lesa odchadzal s plnym kosiskom nie len my. Uz davno som nieco take nezazil.


portret

24. 09. v roku 2007, Považská Bystrica - huby rástli, alenamilan

Cez víkend sme boli v Papradňanskej doline. V sobotu:suchohríby, masliaky, bedle, veľa rídzikov a plávok, jeden dubák. V nedeľu na opačnej strane niekoľko dubákov a veľa rídzikov, masliakov a suchohríbov.

Ešte odkaz pre Tanitu, ja chodievam na huby so psom, aj keď nia kôli nespratným "tiež hubárom"...


portret

24. 09. v roku 2007, Zvolen - huby rástli, ansar al sunnah

Zvol.slatina lúky pod korčínom osikovce,masliaky,bedle,kozáky ale aj veľa ľudí ale každý si niečo niesol...počasie prialo krásne počasie úplná paráda


portret

24. 09. v roku 2007, Svidník - huby rástli, joeB

Vo stvrtok bola nahuby kolegyna a nazbierali nad Svidnikom dva plne kosiky. Ja som bol na huby v piatok, no presiel som sa poriadne, ale rastu iba na okrajoch lesa. Nazbieral som iba zopar hribikov, kozakov osikovych a jeden dubak. Ale co som videl na luke fanatzia. Plna luka bedli jedlych, akoby ich porozosieval. Vcera v nedelu bol na hubach svagor a za necelu hodinu priniesol plny kosik. Kozaky osikove, dubaky, hribiky a vsetko zdrave.


portret

24. 09. v roku 2007, Banská Bystrica - huby rástli, fogo

Včera pobede som nazrel nad sídlisko Sásová a bol so prekvapený, ako sa rozbehli masliaky, rýdziky, bedle,.... A hoci predo mnou prešlo kopu ľudí, mal som dosť na večeru aj na zavarenie.


portret

24. 09. v roku 2007, Trenčín - huby rástli, FerŠa 🦋

V sobotu som bol na lúkach Zlatovskej doliny pozbierať kozáčiky ( asi 50 ks osikových a zo 10 hnedých a brezových ). V nedeľu som tam zase zašiel s manželkou pozbierať masliačiky ( asi 6-8 kg vyberaných a očistených ). V lese je už veľmi sucho, ale i napriek tomu sa v ňom ešte stále dajú nájsť Bedle vysoká a suchohríby. Tajne dúfam, že sa vyplní predpoveď počasia a v stredu poriadne spŕchne, lebo inak je v okolí Trenčína opäť po hubách. Lovu zdar !


portret

24. 09. v roku 2007, Ilava - huby rástli, škriatok88

Dolná Poruba,za necelú hodinku plný košík masliakov a bediel,je toho na kilá!


portret

24. 09. v roku 2007, Žiar nad Hronom - huby rástli, ceruzka

Vcera nad Slaskou plny kos hub, najma suchohriby, dost dubakov, zopar kozakov, masliakov a bedli....a vela hubarov.


portret

24. 09. v roku 2007, Košice - huby rástli, babylon

Prave som sa vratil z Dargova, oblast Cervena

-plno cervenakov.Bol som tam 3 hodiny


portret

24. 09. v roku 2007, Trebišov - huby rástli, yetti

V Dargovskom priesmyku po treťom košiku masliakov už aj dubaky - ja som nemal take štastie ako rodinka Tothova z Trebišova./vid foto:Štefanko./bedli je habadej.


portret

24. 09. v roku 2007, Snina - huby rástli, Janosv

Dnes jeden kosik z trávy,miešané bukové,červenaky,brezové.Velmi vela bedlí,možno aj za kufor auta,keby sme zbierali.Prekvapivo už aj podpinky.Chvála Bohu.


portret

24. 09. v roku 2007, Trebišov - huby rástli, antonTv

4-hodiny nádhernej prechádzky s manželkou po dargovskom lese bez húb a potom za 20 minút,54 nádherných osikových na jednom mieste.Košik bol preplnený.


portret

24. 09. v roku 2007, Košice - huby rástli, erytrocyt

Pri krematóriu som našiel asi 30 dubákov a presne 108 červeňákov. Takisto bedle, pár suchohríbov. Boli sme tam asi tri hodinky, taká prechádzka, divil som sa že aj po víkende je toľko húb.


portret

24. 09. v roku 2007, Košice - huby rástli, jajko

vcera asi 45 dubakov bedle a mnozstvo kosicanov ktori nariekali ze by radi nasli nejakeho pekneho dubaka no rada pre nich: po lese sa nebeha ale plazi take su male sice bol medzi nimi dva ci tri krasne velke a samozrejme necervive inac mam pocit ze este budu a prave zacinaju kedze boli male

bedle tiez vacsinou mlade v lese je dost vlahy asi pre tie silne rosy. Pa


portret

24. 09. v roku 2007, Martin - huby rástli, Padam

Veľká F.

bedle, masliaky, rýdziky, hríby, jelienky, sliziaky lepkavé, prášnice, pôvabnice- všetkého dostatok


portret

24. 09. v roku 2007, Trenčín - huby rástli, Margot

V nedeľné poobedie som sa vybral do Drietomy pozrieť situáciu v lese.Keďže som si zabudol nožík tak som bol len rekreačne.V osikovom lesíku boli krásne mladé osikáče cca 20 kusov,raste taktiež obrovské množstvo bedlí v presvetlených častiach lesa,v smrekovcovom lese to už bolo pestrejšie-veľké množstvo plávok a zopár pekných masliakov.Ako spomínal Ferša začína byť už dosť sucho.


portret

24. 09. v roku 2007, Prešov - huby rástli, Miňo

V RUSKEJ NOVEJ VSI KOPA CERVENAKOV ALE IBA V TENKOM LESE


portret

24. 09. v roku 2007, Košice - huby rástli, erytrocyt

Musím potvrdiť Jajkove slová, húb je, ale niektorí si hubačku zamenili za preteky. Hríby vidno strašne zle, sú medzi listami a ak prirátam hru tieňa a svetla, je to niekedy o držku. Ale stačí pomaličky a pozorne chodiť po lese a nájdete to čo napr. ja, ale o tom som písal trošku nižšie.


portret

24. 09. v roku 2007, Ilava - huby rástli, jamal

Dnes pekná prechádzka so psom v lokalte Pruské.Na to že začína byť sucho to bolo celkom zaujimavé:13dubákov /všetko mladé a zdravé/ veľa suchohríbov,masliakov a bedlí.Treba ísť ,počasie ideálne a rastie toho požehnane.Lovu zdar.


Počet: 134704Strana: |< << ... 1875 1876 1877 1878 1879 1880 1881 1882 1883 1884 1885 1886 1887 1888 1889 ... >> >|