Archív správ o výskyte húb
Vyhľadajte si správy v našom archíve, ktorý obsahuje 134704 správ. Získate tak prehľad o raste húb v uplynulom období a nápovedu pre budúce obdobie. Pri zadaní prezývky autora, môžete vyhľadávať aj správy len od vybraných autorov. Pri zadaní svojej prezývky získate zoznam všetkých svojich príspevkov.
Vyhľadávacie kritériá
Správy o výskyte húb usporiadané podľa dní v roku
24. 09. v roku 2009, Zvolen - huby nerástli, rasto1
Dnes som bol na 3 lokalitách v okolí Zvolena ( Pri Brezinách a 2 miesta pri Michalkovej )Pár rýdzikov. 1 hrabák a za 2 vagóny muchotrávky červenej. cca za 3 hodiny to bolo úplne o ničom, ani jediný dubáčik.. už teraz ľutujem tých, ktorí sa sem vyberú cez víkend...
24. 09. v roku 2009, Snina - huby rástli, mahri
dnes konečne veľmi pekná úroda a aj dubáky ,odpadu celkom málo
24. 09. v roku 2009, Žiar nad Hronom - huby rástli, mayo15
Dneska uplna parada,velmi vela roznych druhov hub v lese takze je to pastva pre oci.Nasli sme velmi vela krasnych hribov smrekovych,hriby zrnitohlubikove,vela kozakov osikovych,kozaky brezove,kozaky hrabove,rydziky smrekove aj borovicove,sliziaky mazlave,masliaky obycajne aj zrnite,suchohriby,podpnovky smrekove,velmi vela mladych bedli a jeden krasny trs koralovca jedloveho.Vsade je plno muchotravok cervenych takze v lese je to fakt krasne.
24. 09. v roku 2009, Trebišov - huby rástli, tomike
V oblasti pamatnika viac hubarov ako hub, no nieco sa da najst. Ale uz koncia. Nasi spoluobcania nadalej nosia kopec hribov z oblasti Ozorovce-Dargov-Ondrej. Dnes som nasiel 2x hrib kralovsky, potesil som sa, odfotil a nechal ich rast dalej.
24. 09. v roku 2009, Prešov - huby rástli, Igi66
Podhradík hubárov ako maku, ale nazbieral každý hríby, kozáky, červenáky,
24. 09. v roku 2009, Žilina - huby rástli, ždobec
dnes okolo obeda sme si vyrazili zmapovat situaciu a celkom slušne asi 100ks hrib smrekovy v kys.n.meste
24. 09. v roku 2009, Nitra - huby rástli, keramányi
rástli ale len jeden,našiel som ho mimo lesa v Hrnčiarovciach pri poľovníckom dome pred záchodom,ked som musel utekať,len,len že som to stihol,asi gulás víno praded a kefír neni dobrá kombinácia a ešte nato červené víno a kyslé mlieko,ale ten vatovec bol krásny,nemal chibu,stál by za to keby som aj do gatí pustil.toľko o hubách,ale rástli alebo aspon rástol.
24. 09. v roku 2009, Čadca - huby rástli, ostravak09
Dnes byl ,pro mmne štastný den nejen,že jsem měl volno,ale les mne nezklamal i když začíná být v lese sucho,někteří říkají,že je horší jak v roce 2003.já jsem našel kořš a to je velkýž koš smrkáčů,borováků a p=o dvou letech i čtyři pěkné královské hřiby a to na stejném místě jak před 2 lety.fotoaparát do lesa nosím,vše dokumentuji,ale neumím to uložit a pak poslat dále.škoda.poradí mi někdo aniž by se míi vysmál,jinak je v lese už sucho.
24. 09. v roku 2009, Banská Štiavnica - huby rástli, serpico
...rastie hadam vsetko, i ked uz pomenej, a za cca 7 hodin som nestretol v hore ani nohy!
24. 09. v roku 2009, Spišská Nová Ves - huby rástli, rumko
Spisske Vlachy-Zahura jeden kos plny rydzikov a v druhom 11 smrekovych a 14 zrnitohlubikovych niejake bedle peciarky a suchohriby Pod stromami sucho v trave to ujde
24. 09. v roku 2009, Bardejov - huby rástli, jrk
dnes to bola nadhera,v bukovom lese čisto dubaky -plne košiky
24. 09. v roku 2009, Zvolen - huby rástli, gural
Pod Poľanou sme traja nazbierali 117 hríbov smrekových,17 hríbov zrnitohlúbikových, kozáky, rýdziky a bedle.
24. 09. v roku 2009, Malacky - huby nerástli, fták netopír
Huby sa síce ešte dajú nájsť, ale v skutočnosti už nerastú, len pomaly usychajú pre nedostatok vlahy. Táto krátka fáza, keď na Záhorí naozaj rástli, sa definitívne končí. Ďalšia fáza sa dá čakať tak dva týždne po najbližšom výdatnom daždi. Ale kedy poriadne naprší, nevedno.
24. 09. v roku 2009, Malacky - huby rástli, Morak13
Bol som v Závode a v Studienke, ale bolo sucho. Boli sme 4. a dokopy sme nemali viac ako jeden kôš. Našiel som pár Suchohríbov, dva Hríby Smrekové a jednu Bedlu. Kolegovia na tom boli podobne. Dážď by neuškodil...
24. 09. v roku 2009, Čadca - huby rástli, og
Od 24. 9. do 27. 9. 2009 v oblasti Zborov nad Kysucov 14 košíkov - hríby smrekové, zrnitohlúbikové,dubáky, kuriatka, bedle, rýdziky, kozák brezový, kozák osikový, more suchohríbov, ktoré sme ani nebrali. Neskutočný zážitok - jedna várka tri koše trvala ccca 45 minút. Mladé aj staršie huby.
24. 09. v roku 2008, Košice - huby nerástli, kaqpo
chcem sa opytat ci neviete ako to je v okoli ruzina a folkmarskych skal ???
24. 09. v roku 2008, Michalovce - huby rástli, miki
Poruba pod Vihorlatom: začínajú rásť - mladé kozáky, bedle, kuriatka, prášnice bradavičné, plávky mandľové, zelené (asi tretina košíka). Z ostatných - muchotrávky (hľuznaté i červené), množstvo pavučinovcov.
24. 09. v roku 2008, Nitra - huby rástli, kovsoft
Vlese mokro no skoro žiadne huby iba 2 kusy sirovca som nasiel... mozno neskôr budu...
24. 09. v roku 2008, Detva - huby rástli, busmen
v smrečinách ani v brezinách v podstate nič hríbovité ,ale na lúkach okolo Ďubákova a Šoltýsky vcelku vykúkajú bedle.Nazbieral som za dva koše a pálil som domov a bral som len mladučké.Nie je ich nejak hojno ale keď natrafíte na kruh tak 5-6 tam bude.
24. 09. v roku 2008, Košice - huby nerástli, milan68
bol som v Kavečanoch, huby žiadne a bol som prekvapený ale les bol suchý
24. 09. v roku 2008, Nové Zámky - huby rástli, jaro50
Zdá sa že sa blyská na lepšie časy. Dnes okolo Šurian 15 novučičkých kozákov topoľových. Aj keď tie najmenčšie boli najviac červivé.
24. 09. v roku 2008, Detva - huby rástli, čerebľa
Poľana-Hukavy, niekoľko kuriatok fialových,pekné mladé bedle a jeden krásavec hríb smrekový.Foto na stránku dám.
24. 09. v roku 2007, Trenčín - huby rástli, Tatra
cez víkend som prešiel Kykulu,smerom na Drietomu,dubákov pomenej,ale zato hojnosť kozákov,väčšinou okolo remízok,v lese okrem suchohríbov nič
24. 09. v roku 2007, Trnava - huby rástli, Písmak
Nad Hornými Orešanmi sme s manželkou nazberali krásne suchohríby, bedlí však rastie veľké množstvo, doslova by sme nimi naplnili niekoľko mechov.
24. 09. v roku 2007, Prešov - huby rástli, poison 1
Včera v Hertníku poobede spolu s priateľmi asi 25 Hríbov dubových, 10 Suchohríbov hnedých, 50 Kozákov osikových, asi 50 Rýdzikov pravých ... Veľa hubárov.
24. 09. v roku 2007, Košice - huby rástli, Johny
V sobotu smer Alpinka, v lese vlhko ale hub super malo a aj to len Bedle. To ma vsak neodradilo ist v nedelu dalej smer Pockaj. Cestou bolo miestami odparkovanych tolko aut, ze som myslel ze ludi je viac ako hub. Ked sme konecne zaparkovali aj my prvy dojem bol ze nenajdeme dokopy nic. Nakoniec z toho vypalila neskutocna hubacka. Sice dubaky sme nenasli ale uzasne mnozstvo suchohribov a bedli to vyvazilo. A pritom kady z lesa odchadzal s plnym kosiskom nie len my. Uz davno som nieco take nezazil.
24. 09. v roku 2007, Považská Bystrica - huby rástli, alenamilan
Cez víkend sme boli v Papradňanskej doline. V sobotu:suchohríby, masliaky, bedle, veľa rídzikov a plávok, jeden dubák. V nedeľu na opačnej strane niekoľko dubákov a veľa rídzikov, masliakov a suchohríbov.
Ešte odkaz pre Tanitu, ja chodievam na huby so psom, aj keď nia kôli nespratným "tiež hubárom"...
24. 09. v roku 2007, Zvolen - huby rástli, ansar al sunnah
Zvol.slatina lúky pod korčínom osikovce,masliaky,bedle,kozáky ale aj veľa ľudí ale každý si niečo niesol...počasie prialo krásne počasie úplná paráda
24. 09. v roku 2007, Svidník - huby rástli, joeB
Vo stvrtok bola nahuby kolegyna a nazbierali nad Svidnikom dva plne kosiky. Ja som bol na huby v piatok, no presiel som sa poriadne, ale rastu iba na okrajoch lesa. Nazbieral som iba zopar hribikov, kozakov osikovych a jeden dubak. Ale co som videl na luke fanatzia. Plna luka bedli jedlych, akoby ich porozosieval. Vcera v nedelu bol na hubach svagor a za necelu hodinu priniesol plny kosik. Kozaky osikove, dubaky, hribiky a vsetko zdrave.
24. 09. v roku 2007, Banská Bystrica - huby rástli, fogo
Včera pobede som nazrel nad sídlisko Sásová a bol so prekvapený, ako sa rozbehli masliaky, rýdziky, bedle,.... A hoci predo mnou prešlo kopu ľudí, mal som dosť na večeru aj na zavarenie.
24. 09. v roku 2007, Trenčín - huby rástli, FerŠa 🦋
V sobotu som bol na lúkach Zlatovskej doliny pozbierať kozáčiky ( asi 50 ks osikových a zo 10 hnedých a brezových ). V nedeľu som tam zase zašiel s manželkou pozbierať masliačiky ( asi 6-8 kg vyberaných a očistených ). V lese je už veľmi sucho, ale i napriek tomu sa v ňom ešte stále dajú nájsť Bedle vysoká a suchohríby. Tajne dúfam, že sa vyplní predpoveď počasia a v stredu poriadne spŕchne, lebo inak je v okolí Trenčína opäť po hubách. Lovu zdar !
24. 09. v roku 2007, Ilava - huby rástli, škriatok88
Dolná Poruba,za necelú hodinku plný košík masliakov a bediel,je toho na kilá!
24. 09. v roku 2007, Žiar nad Hronom - huby rástli, ceruzka
Vcera nad Slaskou plny kos hub, najma suchohriby, dost dubakov, zopar kozakov, masliakov a bedli....a vela hubarov.
24. 09. v roku 2007, Košice - huby rástli, babylon
Prave som sa vratil z Dargova, oblast Cervena
-plno cervenakov.Bol som tam 3 hodiny
24. 09. v roku 2007, Trebišov - huby rástli, yetti
V Dargovskom priesmyku po treťom košiku masliakov už aj dubaky - ja som nemal take štastie ako rodinka Tothova z Trebišova./vid foto:Štefanko./bedli je habadej.
24. 09. v roku 2007, Snina - huby rástli, Janosv
Dnes jeden kosik z trávy,miešané bukové,červenaky,brezové.Velmi vela bedlí,možno aj za kufor auta,keby sme zbierali.Prekvapivo už aj podpinky.Chvála Bohu.
24. 09. v roku 2007, Trebišov - huby rástli, antonTv
4-hodiny nádhernej prechádzky s manželkou po dargovskom lese bez húb a potom za 20 minút,54 nádherných osikových na jednom mieste.Košik bol preplnený.
24. 09. v roku 2007, Košice - huby rástli, erytrocyt
Pri krematóriu som našiel asi 30 dubákov a presne 108 červeňákov. Takisto bedle, pár suchohríbov. Boli sme tam asi tri hodinky, taká prechádzka, divil som sa že aj po víkende je toľko húb.
24. 09. v roku 2007, Košice - huby rástli, jajko
vcera asi 45 dubakov bedle a mnozstvo kosicanov ktori nariekali ze by radi nasli nejakeho pekneho dubaka no rada pre nich: po lese sa nebeha ale plazi take su male sice bol medzi nimi dva ci tri krasne velke a samozrejme necervive inac mam pocit ze este budu a prave zacinaju kedze boli male
bedle tiez vacsinou mlade v lese je dost vlahy asi pre tie silne rosy. Pa
24. 09. v roku 2007, Martin - huby rástli, Padam
Veľká F.
bedle, masliaky, rýdziky, hríby, jelienky, sliziaky lepkavé, prášnice, pôvabnice- všetkého dostatok
24. 09. v roku 2007, Trenčín - huby rástli, Margot
V nedeľné poobedie som sa vybral do Drietomy pozrieť situáciu v lese.Keďže som si zabudol nožík tak som bol len rekreačne.V osikovom lesíku boli krásne mladé osikáče cca 20 kusov,raste taktiež obrovské množstvo bedlí v presvetlených častiach lesa,v smrekovcovom lese to už bolo pestrejšie-veľké množstvo plávok a zopár pekných masliakov.Ako spomínal Ferša začína byť už dosť sucho.
24. 09. v roku 2007, Prešov - huby rástli, Miňo
V RUSKEJ NOVEJ VSI KOPA CERVENAKOV ALE IBA V TENKOM LESE
24. 09. v roku 2007, Košice - huby rástli, erytrocyt
Musím potvrdiť Jajkove slová, húb je, ale niektorí si hubačku zamenili za preteky. Hríby vidno strašne zle, sú medzi listami a ak prirátam hru tieňa a svetla, je to niekedy o držku. Ale stačí pomaličky a pozorne chodiť po lese a nájdete to čo napr. ja, ale o tom som písal trošku nižšie.
24. 09. v roku 2007, Ilava - huby rástli, jamal
Dnes pekná prechádzka so psom v lokalte Pruské.Na to že začína byť sucho to bolo celkom zaujimavé:13dubákov /všetko mladé a zdravé/ veľa suchohríbov,masliakov a bedlí.Treba ísť ,počasie ideálne a rastie toho požehnane.Lovu zdar.





