Úvodná stránka » Výskyt húb » Aktuálne správy o výskyte húb »

Archív správ o výskyte húb

Vyhľadajte si správy v našom archíve, ktorý obsahuje 134704 správ. Získate tak prehľad o raste húb v uplynulom období a nápovedu pre budúce obdobie. Pri zadaní prezývky autora, môžete vyhľadávať aj správy len od vybraných autorov. Pri zadaní svojej prezývky získate zoznam všetkých svojich príspevkov.

Vyhľadávacie kritériá


Čiarkou oddelené prezývky autorov príspevkov.

Správy o výskyte húb usporiadané podľa dní v roku

Počet: 134704Strana: |< << ... 1874 1875 1876 1877 1878 1879 1880 1881 1882 1883 1884 1885 1886 1887 1888 ... >> >|
portret

24. 09. v roku 2010, Nové Zámky - huby rástli, kumače

Dnes v Semerovskom haji som nasiel bedle dalej suchohriby plsnate povabnice fijalove peciarky pomenej a zacinaju uz aj objavovat strmule inovatove podpnovky rastu ties hojne ale vecina je us starych inac bolo krasne len vela pavucin.


portret

24. 09. v roku 2010, Michalovce - huby rástli, mach

Rostou ale ,pod stromy bez napadaného listí ot chce vodu.


portret

24. 09. v roku 2010, Gelnica - huby rástli, ic

Poslabšie, treba sa nachodiť. Červivé hlavne hríby. Mladé hríby su OK.Asi to na týždeň vypustím.


portret

24. 09. v roku 2010, Košice - huby rástli, dzidzi

furciansky les pôvabnice fialové,strmulka inovatova,bedle


portret

24. 09. v roku 2010, Sabinov - huby rástli, marianzosabinova

Rastú hríby sosnové 15 kusov.


portret

24. 09. v roku 2010, Banská Bystrica - huby nerástli, jozef19

Ponická huta - Poniky. Zas píšem nerastú. Niečo sme síce našli , ale nestoji to veľmi za to. Ale bolo ešte krásne počasie, tak aspoň tá prechádzka stála za to. Jeseň je tu.... a v plnej kráse


portret

24. 09. v roku 2010, Košice - huby rástli, Scofeeld

Zlatá Idka- rovná sa krásna prechádzka jesenným lesom , kde sa dá vyberať z druhov a konkrétnych jedincov jak na kastingu.Vyhrávajú suchohríby, bedle, pôvabnice f., a videl som aj strmuľky inov.


portret

24. 09. v roku 2010, Košice - huby rástli, fefe07

dnes taktiez zlata idka smer na kojsovku - suchohrribov na tony par dubacikov ale velmi peknych ale neviem preco len par chodim kazdy tyzden a stale rovnako nieco tomu chyba ale inac krasne pocasie teplucko, zdalo sa mi prilis sucho v lese


portret

24. 09. v roku 2010, Košice - huby rástli, nelita

Pri Smolníku huby rastú, keby však rástli iné huby tak, ako sme dnes videli v neskutočne hojnom počte všade muchotrávky ...

Najviac sucho hríby, niečo málo dubáky. Domov sme si odniesli plný košík tešíme sa


portret

24. 09. v roku 2010, Čadca - huby rástli, SecuritykBA

Turzovka - Predmier:

-huby rástli (na moje prekvapenie - dosť). darilo sa mi hlavne zo začiatku. Nazbieral som asi najviac suchohríbov. Prekvapilo ma aj to koľko hojne sa vyskytuje bedľa vysoká aj na takých miestach, kde som ju nikdy nevidel. Taktiež prekvapenie bolo keď som nezvyčajne na lúke našiel rodinku hríbov sosnových. Našiel aom aj dubáky ale úplne červivé. A konečne som našiel pekné a nečervivé hríby zrnitohlúbikový.

Teším sa s úlovku (aj keď nie veľkého) a dúfam že až sa na budúci týždeň vydám do hôr (za dobrého počasia), budem hlásiť že hríby rastú!


portret

24. 09. v roku 2010, Modra - huby rástli, virtue205

Dnes som sa vybrala zmapovať hubársku situáciu do Modry - Harmónie. Rástlo veľa bedlí, hríbovité žiadne, ale radosť mi urobili aj Pôvabnice fialové, ktorých tam bolo neúrekom....a k tomu ako bonus krásne počasie


portret

24. 09. v roku 2010, Ružomberok - huby rástli, peto7

Dnes som našiel vo dvore pôvabnicu dvojfarebnú.Dúfam,že sa mi podarí ešte raz vyraziť do lesa ukončiť sezónu.


portret

24. 09. v roku 2010, Malacky - huby rástli, dwrugo

UFF! 19:43hod-konecne sme skoncili s cistenim hribov. za cca3,5hod sme dvaja nazbierali cca6kg suchohribov a dubakov. sme si teda narobili roboty na cely den. moja hubarska sezona tymto skoncila, nemali by sme viac hribov kam dat :-D, ale velmi vela hribikov bolo v lese vysusenych a cervavych


portret

24. 09. v roku 2010, Zlaté Moravce - huby rástli, rexxo

Bol som skontrolovat buciny. Hub stale v lese dost, ale hribovite poslabsie. 6 sosnovych a 3 smrekove a zo 15 smrekovych uz v rozklade. Zda sa, ze ani spln ich nepotiahol.


portret

24. 09. v roku 2010, Nitra - huby rástli, spalovacmrtvol

Jelenec-12 dubákov,krásnych,mladých,zdravých, 3 modráky a pol košíka mladých bedlí... potešilo


portret

24. 09. v roku 2010, Levice - huby rástli, makina

Ešte stále rastú. Na pravidelnej prechádzke s našimi malými Bandogmi som našla takého smrekáčiky. Hojne rastú ešte kuriatka, lieviky, bedle, masláky...


portret

24. 09. v roku 2010, Malacky - huby rástli, IgorN

Nad Pernekom som našiel zo 15 dubákov, zdravé, ale chýba dážď.


portret

24. 09. v roku 2010, Martin - huby rástli, chrapun

Prechádzka Piatrová-Minčol-Trnové: Veľa pôvabníc fialových, kuriatok a suchohríbov hnedých.Hríb smrekový len jeden až v Svrčiníku


portret

24. 09. v roku 2010, Senica - huby rástli, krkac

ak nezaprsi ta suchace uz koncia cca 30ks za hodku ale podarili sa nejake krasne dubaciky cca 15ks krasne velke kazdy okolo 0,5kg a zo 10 modrakov nadhera


portret

24. 09. v roku 2010, Poprad - huby rástli, Oknaj175

Tak smrekače už asi skončili ale stále sa oplatí isť do lesa. Za tri hodiny dva plne koše suchohríbov a jelenka poprehýbaná.


portret

24. 09. v roku 2010, Malacky - huby rástli, hela

Medzi Malackami a Studienkou - Hoci som našla dubáky, suchohríby, bedle i kuriatka (ostatné nezbieram), je to slabé - treba vlahu a ešte porastú. V lese boli i nejedlé huby(alebo tie ktoré možno jesť iba jedenkrát), len škoda že ich ľudia rozkopávajú - veď farebne lahodia oku.


portret

24. 09. v roku 2010, Bratislava - huby rástli, Ančulka

Nad Račou - rastie veľa húb, ale hlavne takých, ktoré nezbieram. Našla som aj pekné suchohríby, bedle a strmuľky. Aj pohľad na prebiehajúcu srnku potešil, v lese je krásne.


portret

24. 09. v roku 2010, Banská Bystrica - huby nerástli, martin73

Pár masliakov a jeden osičník - slabota.


portret

24. 09. v roku 2010, Banská Bystrica - huby rástli, Veonka

Tak vidím, že už to tu červenie, tak musím prispeť svojou relatívne pozitívnou správou. Včera na overených miestach moc moc kozákov- osikových, brezových- krásne, zdravé. Tiež zopár kuriatok a suchohríbov. Pre tých čo zbierajú jelenku poprehýbanú bolo na plný košík. Hríby smrekové tiež hojne, ale červivé. Veľa lístia, takže málo chodiť a pozorne hladať.


portret

24. 09. v roku 2010, Nová Baňa - huby rástli, Vlado TY

Včera Nová Baňa. Nebolo ich veľa ca 18 ks, ale väčšinou zdravé a niektoré hríby hodné do atlasu. Spokojnosť s úlovkom a poďakovali sme hore. Jedno foto prikladám.


portret

24. 09. v roku 2010, Stará Ľubovňa - huby rástli, meryyy

Na dovolenke:hríb smrekový,dubáky,kuriatka,strmuľky,pôvabnice,suchohríby,modráky , rôzne kozáky.Pmôžte mi prosím s idetifikáciou hríba ktorý uvediem na obrázku?


portret

24. 09. v roku 2010, Banská Bystrica - huby rástli, Hagrid

Suchý vrch,Macocha.Bedle,kuriatka,lievik trupkovitý,jelenky,rýdziky a zopár kozákov.


portret

24. 09. v roku 2010, Spišská Nová Ves - huby rástli, samu75

V Hnileckej doline sme boli styria,celkom dobre vyslo aj pocasie,za 5 hodin:2 kose jesennych suchohribov,taska jeleniek,povabnice fialove zo 50 ks a 10 krasnych dubakov,ale aj 7 hribov bronzovych.


portret

24. 09. v roku 2010, Malacky - huby rástli, AlkaB

Tomky. Suchohríby rastli, ale nie v takom množstve.


portret

24. 09. v roku 2010, Poprad - huby rástli, Váňa

Tatranská Štrba - v piatok poobede taška bedlí a pekné hríby smrekové (asi 15 ks-všetky zdravé), Váňa.


portret

24. 09. v roku 2010, Košice - huby rástli, belatrix

Zopár sme ich našli za Hyľovom (suchohríby, podpňovky, bedle, červeňáky), len tie dubáky neviem kde rastú (PS. Pošlite GPS súradnice na dubáky)


portret

24. 09. v roku 2009, Malacky - huby rástli, Resko

Je síce sucho, ale 25 dubáčikov trocha suchohríbov a zopár bedlí sa predsa našlo.


portret

24. 09. v roku 2009, Prievidza - huby rástli, platan

Včera Jasenovo a Budiš hríby smrekové, suchohríby hnedé a sliziaky mazľavé, ktoré už neboli až tak mazľavé. Pekná prechádzka, dajú sa ešte nájsť aj pekné kúsky v machu, pri potôčkoch.


portret

24. 09. v roku 2009, Liptovský Mikuláš - huby rástli, E+T

V okolí Liptovskej Porúbky, Nízke Tatry - veľa hríbov smrekových mladých, zdravých, muchotrávka ružovkastá na ústupe, záplava suchohríbov žltomäsových, hríbov hnedých poriedko, dostatok plávok, bedle vysoké na ústupe. Nádherné počasie, úžasné výhľady, chcelo by to dáždik a možno ešte porastú. Želám krásnu hubačku. E


portret

24. 09. v roku 2009, Gelnica - huby rástli, pali167

Prakovce-asi 20 hríbov smrekových,rýdzikov,kozákov brezových a hríbov zrnitohlubikových.


portret

24. 09. v roku 2009, Vranov nad Topľou - huby rástli, pe.pa

breziny pod lesom (Cabov), len tak na hodinku

kozaky osikove a brezove, cca 35-40ks.

ludi v lese vela, ale komu sa chce chodit tak nazbiera


portret

24. 09. v roku 2009, Košice - huby rástli, ste-ke

Les medzi Nováčanami a Rudníkom, smer na Zlatú Idku - na starom dobrom mieste opäť košík krásnych červeňákov. Inak je v lese sucho a je takmer prázdny.


portret

24. 09. v roku 2009, Žiar nad Hronom - huby rástli, kekso498

dnes bolo hrozne vela dubakov proste nadhera bartoska smer slobodne


portret

24. 09. v roku 2009, Banská Bystrica - huby rástli, škorpiónka

Huby rástli.Našli sme krásne zdravé dubáky,bedle,suchohríby, ale po veľkých stopách v lese sme to radšej vzdali.


portret

24. 09. v roku 2009, Snina - huby rástli, katko

Za Starinou - košík mixu, prevažne kozáky osikové a brezové. Ale treba sa nachodiť...


portret

24. 09. v roku 2009, Snina - huby rástli, Janosv

"BIEDA"


portret

24. 09. v roku 2009, Topoľčany - huby rástli, vilokmeto

Stara huta Mankovec som stretol asi 10 hubárov a každý mal v koši 3, 4 hríby slabota a velmi sucho


portret

24. 09. v roku 2009, Žilina - huby rástli, johny

Hríby smrekové a zrnitohlúbikové rastú všade-sú zdravé mladé a už ich nerátam. Našiel som niekoľko suchohríbov a po dlhom čase aj jedného sosnového.V lese v Zákaze vjazdu je rušno ako na diaľnici,nikto ho nerešpektuje a ja mám dojem, že peši chodím vari už len ja.


portret

24. 09. v roku 2009, Banská Bystrica - huby rástli, Bronson

Ponicka Huta - asi 40 aut pozdlz cesty na plac. Napriek tomu 3 plne kosiky - masliaky, vela kozakov osikovych, par hribov smrekovych, rydziky, sliziaky, bedle - perfektny jesenny mix.


portret

24. 09. v roku 2009, Košice - huby rástli, petrese

Smer nizny klatov na hylou asi 30 krasnych hríbov,skoda ze je sucho ale v miestach kde vyvieraju pramene sa da najst.


portret

24. 09. v roku 2009, Martin - huby rástli, dunčo

Turany - Trusalová 37 hríb smrekový, 21 hríb zrnitohlúbikový.


portret

24. 09. v roku 2009, Bardejov - huby rástli, stanob

na základe nahuby.sk (adamuscin) som sa prvýkrát v živote vydal do Hervartova, okr. Bardejov a musím potvrdiť, že aj napriek tomu, že pod lesom stálo 7 áut a v lese som stretol 3 hubárov som nazbieral plný košík. Rastie všetko, dubáky, kozáky, kuriatka, rýdziky do voza. Hubačka aj pre slepých. Ďakujem autorovi "adamuscin"


portret

24. 09. v roku 2009, Stropkov - huby rástli, saky1

Korunková, veľa dubákov,červeňaky už končia sú aj bedle, no dubaky super čisté.


portret

24. 09. v roku 2009, Bratislava - huby rástli, uchovec

Pezinok: 8 dubákov (priemerná kvalita), 2 modráky, trochu hlív - v Kameňolome).

Modra: 14 kozákov, 3 modráky, 1 dubák.

(Všetko tak narýchlo).


portret

24. 09. v roku 2009, Senica - huby rástli, harry

Oblast Prievaly dnes spolu so švagrom za tri hod.jeden a pol košíka suchohríb hnedý,veľmi sucho, v lese nikoho,plodnice cca 8cm priemer,odpad takmer žiadny,nechcem sa opakovať,chce to len vlhkosť...


Počet: 134704Strana: |< << ... 1874 1875 1876 1877 1878 1879 1880 1881 1882 1883 1884 1885 1886 1887 1888 ... >> >|