Archív správ o výskyte húb
Vyhľadajte si správy v našom archíve, ktorý obsahuje 134704 správ. Získate tak prehľad o raste húb v uplynulom období a nápovedu pre budúce obdobie. Pri zadaní prezývky autora, môžete vyhľadávať aj správy len od vybraných autorov. Pri zadaní svojej prezývky získate zoznam všetkých svojich príspevkov.
Vyhľadávacie kritériá
Správy o výskyte húb usporiadané podľa dní v roku
24. 09. v roku 2010, Nové Zámky - huby rástli, kumače
Dnes v Semerovskom haji som nasiel bedle dalej suchohriby plsnate povabnice fijalove peciarky pomenej a zacinaju uz aj objavovat strmule inovatove podpnovky rastu ties hojne ale vecina je us starych inac bolo krasne len vela pavucin.
24. 09. v roku 2010, Michalovce - huby rástli, mach
Rostou ale ,pod stromy bez napadaného listí ot chce vodu.
24. 09. v roku 2010, Gelnica - huby rástli, ic
Poslabšie, treba sa nachodiť. Červivé hlavne hríby. Mladé hríby su OK.Asi to na týždeň vypustím.
24. 09. v roku 2010, Košice - huby rástli, dzidzi
furciansky les pôvabnice fialové,strmulka inovatova,bedle
24. 09. v roku 2010, Banská Bystrica - huby nerástli, jozef19
Ponická huta - Poniky. Zas píšem nerastú. Niečo sme síce našli , ale nestoji to veľmi za to. Ale bolo ešte krásne počasie, tak aspoň tá prechádzka stála za to. Jeseň je tu.... a v plnej kráse
24. 09. v roku 2010, Košice - huby rástli, Scofeeld
Zlatá Idka- rovná sa krásna prechádzka jesenným lesom , kde sa dá vyberať z druhov a konkrétnych jedincov jak na kastingu.Vyhrávajú suchohríby, bedle, pôvabnice f., a videl som aj strmuľky inov.
24. 09. v roku 2010, Košice - huby rástli, fefe07
dnes taktiez zlata idka smer na kojsovku - suchohrribov na tony par dubacikov ale velmi peknych ale neviem preco len par chodim kazdy tyzden a stale rovnako nieco tomu chyba ale inac krasne pocasie teplucko, zdalo sa mi prilis sucho v lese
24. 09. v roku 2010, Košice - huby rástli, nelita
Pri Smolníku huby rastú, keby však rástli iné huby tak, ako sme dnes videli v neskutočne hojnom počte všade muchotrávky ...
Najviac sucho hríby, niečo málo dubáky. Domov sme si odniesli plný košík tešíme sa
24. 09. v roku 2010, Čadca - huby rástli, SecuritykBA
Turzovka - Predmier:
-huby rástli (na moje prekvapenie - dosť). darilo sa mi hlavne zo začiatku. Nazbieral som asi najviac suchohríbov. Prekvapilo ma aj to koľko hojne sa vyskytuje bedľa vysoká aj na takých miestach, kde som ju nikdy nevidel. Taktiež prekvapenie bolo keď som nezvyčajne na lúke našiel rodinku hríbov sosnových. Našiel aom aj dubáky ale úplne červivé. A konečne som našiel pekné a nečervivé hríby zrnitohlúbikový.
Teším sa s úlovku (aj keď nie veľkého) a dúfam že až sa na budúci týždeň vydám do hôr (za dobrého počasia), budem hlásiť že hríby rastú!
24. 09. v roku 2010, Modra - huby rástli, virtue205
Dnes som sa vybrala zmapovať hubársku situáciu do Modry - Harmónie. Rástlo veľa bedlí, hríbovité žiadne, ale radosť mi urobili aj Pôvabnice fialové, ktorých tam bolo neúrekom....a k tomu ako bonus krásne počasie
24. 09. v roku 2010, Ružomberok - huby rástli, peto7
Dnes som našiel vo dvore pôvabnicu dvojfarebnú.Dúfam,že sa mi podarí ešte raz vyraziť do lesa ukončiť sezónu.
24. 09. v roku 2010, Malacky - huby rástli, dwrugo
UFF! 19:43hod-konecne sme skoncili s cistenim hribov. za cca3,5hod sme dvaja nazbierali cca6kg suchohribov a dubakov. sme si teda narobili roboty na cely den. moja hubarska sezona tymto skoncila, nemali by sme viac hribov kam dat :-D, ale velmi vela hribikov bolo v lese vysusenych a cervavych
24. 09. v roku 2010, Zlaté Moravce - huby rástli, rexxo
Bol som skontrolovat buciny. Hub stale v lese dost, ale hribovite poslabsie. 6 sosnovych a 3 smrekove a zo 15 smrekovych uz v rozklade. Zda sa, ze ani spln ich nepotiahol.
24. 09. v roku 2010, Nitra - huby rástli, spalovacmrtvol
Jelenec-12 dubákov,krásnych,mladých,zdravých, 3 modráky a pol košíka mladých bedlí... potešilo
24. 09. v roku 2010, Levice - huby rástli, makina
Ešte stále rastú. Na pravidelnej prechádzke s našimi malými Bandogmi som našla takého smrekáčiky. Hojne rastú ešte kuriatka, lieviky, bedle, masláky...
24. 09. v roku 2010, Malacky - huby rástli, IgorN
Nad Pernekom som našiel zo 15 dubákov, zdravé, ale chýba dážď.
24. 09. v roku 2010, Martin - huby rástli, chrapun
Prechádzka Piatrová-Minčol-Trnové: Veľa pôvabníc fialových, kuriatok a suchohríbov hnedých.Hríb smrekový len jeden až v Svrčiníku
24. 09. v roku 2010, Senica - huby rástli, krkac
ak nezaprsi ta suchace uz koncia cca 30ks za hodku ale podarili sa nejake krasne dubaciky cca 15ks krasne velke kazdy okolo 0,5kg a zo 10 modrakov nadhera
24. 09. v roku 2010, Poprad - huby rástli, Oknaj175
Tak smrekače už asi skončili ale stále sa oplatí isť do lesa. Za tri hodiny dva plne koše suchohríbov a jelenka poprehýbaná.
24. 09. v roku 2010, Malacky - huby rástli, hela
Medzi Malackami a Studienkou - Hoci som našla dubáky, suchohríby, bedle i kuriatka (ostatné nezbieram), je to slabé - treba vlahu a ešte porastú. V lese boli i nejedlé huby(alebo tie ktoré možno jesť iba jedenkrát), len škoda že ich ľudia rozkopávajú - veď farebne lahodia oku.
24. 09. v roku 2010, Bratislava - huby rástli, Ančulka
Nad Račou - rastie veľa húb, ale hlavne takých, ktoré nezbieram. Našla som aj pekné suchohríby, bedle a strmuľky. Aj pohľad na prebiehajúcu srnku potešil, v lese je krásne.
24. 09. v roku 2010, Banská Bystrica - huby nerástli, martin73
Pár masliakov a jeden osičník - slabota.
24. 09. v roku 2010, Banská Bystrica - huby rástli, Veonka
Tak vidím, že už to tu červenie, tak musím prispeť svojou relatívne pozitívnou správou. Včera na overených miestach moc moc kozákov- osikových, brezových- krásne, zdravé. Tiež zopár kuriatok a suchohríbov. Pre tých čo zbierajú jelenku poprehýbanú bolo na plný košík. Hríby smrekové tiež hojne, ale červivé. Veľa lístia, takže málo chodiť a pozorne hladať.
24. 09. v roku 2010, Nová Baňa - huby rástli, Vlado TY
Včera Nová Baňa. Nebolo ich veľa ca 18 ks, ale väčšinou zdravé a niektoré hríby hodné do atlasu. Spokojnosť s úlovkom a poďakovali sme hore. Jedno foto prikladám.
24. 09. v roku 2010, Stará Ľubovňa - huby rástli, meryyy
Na dovolenke:hríb smrekový,dubáky,kuriatka,strmuľky,pôvabnice,suchohríby,modráky , rôzne kozáky.Pmôžte mi prosím s idetifikáciou hríba ktorý uvediem na obrázku?
24. 09. v roku 2010, Banská Bystrica - huby rástli, Hagrid
Suchý vrch,Macocha.Bedle,kuriatka,lievik trupkovitý,jelenky,rýdziky a zopár kozákov.
24. 09. v roku 2010, Spišská Nová Ves - huby rástli, samu75
V Hnileckej doline sme boli styria,celkom dobre vyslo aj pocasie,za 5 hodin:2 kose jesennych suchohribov,taska jeleniek,povabnice fialove zo 50 ks a 10 krasnych dubakov,ale aj 7 hribov bronzovych.
24. 09. v roku 2010, Malacky - huby rástli, AlkaB
Tomky. Suchohríby rastli, ale nie v takom množstve.
24. 09. v roku 2010, Poprad - huby rástli, Váňa
Tatranská Štrba - v piatok poobede taška bedlí a pekné hríby smrekové (asi 15 ks-všetky zdravé), Váňa.
24. 09. v roku 2010, Košice - huby rástli, belatrix
Zopár sme ich našli za Hyľovom (suchohríby, podpňovky, bedle, červeňáky), len tie dubáky neviem kde rastú (PS. Pošlite GPS súradnice na dubáky)
24. 09. v roku 2009, Malacky - huby rástli, Resko
Je síce sucho, ale 25 dubáčikov trocha suchohríbov a zopár bedlí sa predsa našlo.
24. 09. v roku 2009, Prievidza - huby rástli, platan
Včera Jasenovo a Budiš hríby smrekové, suchohríby hnedé a sliziaky mazľavé, ktoré už neboli až tak mazľavé. Pekná prechádzka, dajú sa ešte nájsť aj pekné kúsky v machu, pri potôčkoch.
24. 09. v roku 2009, Liptovský Mikuláš - huby rástli, E+T
V okolí Liptovskej Porúbky, Nízke Tatry - veľa hríbov smrekových mladých, zdravých, muchotrávka ružovkastá na ústupe, záplava suchohríbov žltomäsových, hríbov hnedých poriedko, dostatok plávok, bedle vysoké na ústupe. Nádherné počasie, úžasné výhľady, chcelo by to dáždik a možno ešte porastú. Želám krásnu hubačku. E
24. 09. v roku 2009, Gelnica - huby rástli, pali167
Prakovce-asi 20 hríbov smrekových,rýdzikov,kozákov brezových a hríbov zrnitohlubikových.
24. 09. v roku 2009, Vranov nad Topľou - huby rástli, pe.pa
breziny pod lesom (Cabov), len tak na hodinku
kozaky osikove a brezove, cca 35-40ks.
ludi v lese vela, ale komu sa chce chodit tak nazbiera
24. 09. v roku 2009, Košice - huby rástli, ste-ke
Les medzi Nováčanami a Rudníkom, smer na Zlatú Idku - na starom dobrom mieste opäť košík krásnych červeňákov. Inak je v lese sucho a je takmer prázdny.
24. 09. v roku 2009, Žiar nad Hronom - huby rástli, kekso498
dnes bolo hrozne vela dubakov proste nadhera bartoska smer slobodne
24. 09. v roku 2009, Banská Bystrica - huby rástli, škorpiónka
Huby rástli.Našli sme krásne zdravé dubáky,bedle,suchohríby, ale po veľkých stopách v lese sme to radšej vzdali.
24. 09. v roku 2009, Snina - huby rástli, katko
Za Starinou - košík mixu, prevažne kozáky osikové a brezové. Ale treba sa nachodiť...
24. 09. v roku 2009, Topoľčany - huby rástli, vilokmeto
Stara huta Mankovec som stretol asi 10 hubárov a každý mal v koši 3, 4 hríby slabota a velmi sucho
24. 09. v roku 2009, Žilina - huby rástli, johny
Hríby smrekové a zrnitohlúbikové rastú všade-sú zdravé mladé a už ich nerátam. Našiel som niekoľko suchohríbov a po dlhom čase aj jedného sosnového.V lese v Zákaze vjazdu je rušno ako na diaľnici,nikto ho nerešpektuje a ja mám dojem, že peši chodím vari už len ja.
24. 09. v roku 2009, Banská Bystrica - huby rástli, Bronson
Ponicka Huta - asi 40 aut pozdlz cesty na plac. Napriek tomu 3 plne kosiky - masliaky, vela kozakov osikovych, par hribov smrekovych, rydziky, sliziaky, bedle - perfektny jesenny mix.
24. 09. v roku 2009, Košice - huby rástli, petrese
Smer nizny klatov na hylou asi 30 krasnych hríbov,skoda ze je sucho ale v miestach kde vyvieraju pramene sa da najst.
24. 09. v roku 2009, Martin - huby rástli, dunčo
Turany - Trusalová 37 hríb smrekový, 21 hríb zrnitohlúbikový.
24. 09. v roku 2009, Bardejov - huby rástli, stanob
na základe nahuby.sk (adamuscin) som sa prvýkrát v živote vydal do Hervartova, okr. Bardejov a musím potvrdiť, že aj napriek tomu, že pod lesom stálo 7 áut a v lese som stretol 3 hubárov som nazbieral plný košík. Rastie všetko, dubáky, kozáky, kuriatka, rýdziky do voza. Hubačka aj pre slepých. Ďakujem autorovi "adamuscin"
24. 09. v roku 2009, Stropkov - huby rástli, saky1
Korunková, veľa dubákov,červeňaky už končia sú aj bedle, no dubaky super čisté.
24. 09. v roku 2009, Bratislava - huby rástli, uchovec
Pezinok: 8 dubákov (priemerná kvalita), 2 modráky, trochu hlív - v Kameňolome).
Modra: 14 kozákov, 3 modráky, 1 dubák.
(Všetko tak narýchlo).
24. 09. v roku 2009, Senica - huby rástli, harry
Oblast Prievaly dnes spolu so švagrom za tri hod.jeden a pol košíka suchohríb hnedý,veľmi sucho, v lese nikoho,plodnice cca 8cm priemer,odpad takmer žiadny,nechcem sa opakovať,chce to len vlhkosť...



