Úvodná stránka » Výskyt húb » Aktuálne správy o výskyte húb »

Archív správ o výskyte húb

Vyhľadajte si správy v našom archíve, ktorý obsahuje 134720 správ. Získate tak prehľad o raste húb v uplynulom období a nápovedu pre budúce obdobie. Pri zadaní prezývky autora, môžete vyhľadávať aj správy len od vybraných autorov. Pri zadaní svojej prezývky získate zoznam všetkých svojich príspevkov.

Vyhľadávacie kritériá


Čiarkou oddelené prezývky autorov príspevkov.

Správy o výskyte húb usporiadané podľa dní v roku

Počet: 134720Strana: |< << ... 1858 1859 1860 1861 1862 1863 1864 1865 1866 1867 1868 1869 1870 1871 1872 ... >> >|
portret

23. 09. v roku 2007, Bratislava - huby rástli, peter3

Limdach - 36dubákov , pol koša másliak smrekovcový ,1 modrák a bedlí kolko kto chce.


portret

23. 09. v roku 2007, Sabinov - huby rástli, jordi

Huby rástli. S kamarátom sme v oblasti lúčka - potoky našli okolo 15 hríbov, 20 - 30 kozákov brezových a osikových, 1 bedľu, niekoľko suchohríbov, kopec rýdzikov a začínajú už aj podpňovky.


portret

23. 09. v roku 2007, Piešťany - huby rástli, venuša

Bezovec mán doprial plný košík kozákov a jedlé bedle. Hodinu pred vysmážaním ich bolo treba namočiť do mlieka, boli už dosť suché.


portret

23. 09. v roku 2006, Martin - huby rástli, kuzmic

Vcera po tom ako mi volal Michalic, ci nejdem na huby a ja som nemohol mi aj tak nedalo a vybehol som nad Sucany, a mal som plny kos kozakov zltooranzovych, zo par hribov, a plnu tasku bedli. Boli aj vaclavky, plavky a strapcovky, ale to som uz ani nemal do coho brat.


portret

23. 09. v roku 2006, Martin - huby rástli, Babula

Doktor, Ty máš ale šťastie! Asi presne vieš, kde ich hľadať, ešte aj večer násjť hríby
Žiaľ, sedím teraz v práci, takže mi všetko vyzbieraš Zajtra neviem, či niečo nájdeme, ale skúsime Dubové. V pondelok dám vedieť. Pekný víkend!!!A dobré úlovky!


portret

23. 09. v roku 2006, Stará Ľubovňa - huby rástli, Sivý Bobor

Bol som za Hraničným,dva plné koše húb a k tomu dva plátenné vrecká.Okrem 78 hríbov som nazbieral aj hríby zrnitohlúbikové,masliaky,rýdziky,podpňovky a suchohríby.


portret

23. 09. v roku 2006, Snina - huby rástli, Janosv

Prave som dorazil,2 plne koše dubakov a velky koš podpinok.


portret

23. 09. v roku 2006, Nitra - huby nerástli,

Stale sucho, ani masliaky, povabnice ani rydziky


portret

23. 09. v roku 2006, Martin - huby rástli, Doktor

Dnes ráno som navštívil starý známy revír v Budiši - v hore sucho, sucho, sucho, ale po okraji hory som našiel deväť velikánskych dubákov, jeden vážil 430 gramov a hlúbik mal taký hrubý, že som ho prstami neobjal, ďalší 360 gramov, ostatné boli stredného vzrastu - tak do 12 - 13 cm na výšku - všetky zdravé, len ten najväčší bol trochu obhryzený slimákmi; k tomu kvantum podpňoviek, zo 50 suchohríbov hnedých - tie rástli aj uprostred hory a ešte stále rastie more plávok. Babula, škoda, že si nemohla ráno ísť, čakal som na benzínke do štvrť na sedem a potom som pálil do hory. Nech sa ti zajtra darí a namiesto Dubového by som doporučil Rovnú horu pri Štubni - jeden hubár, ktorého som stretol dnes v hore, hovoril, že v stredu tam našli dva košíky dubákov. Možnože tam zajtra ráno aj ja vybehnem....


portret

23. 09. v roku 2006, Malacky - huby nerástli, pee001

Dnes rano v okoli Studienky, absolutne nic, 20 suchacov "suchych", nake 2 muchotravky cervene, a totalne suche machoviska. Musi velmi vela poprsat a budu, este je cas. Len nechapem co ludia zberali, pretoze tam je viac aut, ako ked rastu a chodime ich "kosit".


portret

23. 09. v roku 2006, Malacky - huby nerástli, silviaska

Malacky-Studienka- presne ako píše PEE, total sucho, hubárov viac, ako húb
Snáď ešte poprší a porastú ...


portret

23. 09. v roku 2006, Žilina - huby rástli, vlado141

veľa suchohríbov, podpňoviek a pár hríbov smrekových - Veľké Rovné


portret

23. 09. v roku 2006, Malacky - huby rástli, draik

Na Zahori sme dnes doobeda nazbierali kos krasnych suchohribov a zopar dubacikov. V lese ludi ako kobyliek. Akurat nechapem, preco si podaktori nedokazu flase po vypiti obsahu zobrat so sebou domov...nehovoriac o inych odpadkoch.


portret

23. 09. v roku 2006, Trenčín - huby rástli, lubjur

Chocholna,krasne vaclavky,kolko len chcete !


portret

23. 09. v roku 2006, Martin - huby rástli, chrapun

Bol som pozrieť na Kysuce (Turzovka, Korňa):Hríby smrekové, aj mladé, takže zatiaľ stále dorastajú. Spústa suchohríbov hnedých, jelienok poprehýbaných a bedlí červenejúcich. Tá vlna podpňoviek vypukla aj tam, ideálna veľkosť na nakladanie do octu.


portret

23. 09. v roku 2006, Levice - huby nerástli, Evi

V Jabloňovciach rástli huby v hojnom počte celé leto. Dnes nič, iba 4 obschnuté kuriatka. Je sucho.


portret

23. 09. v roku 2006, Banská Bystrica - huby rástli, rebel55

Huby rastú stale,len treba mať miesta,a nezbierať na suchých miestach.Na šachtičkách na mojom starom mieste som nazbieral dubaky,a suchohríby tmavohnede/ktoré sa kvalitou vyrovnajú dubakom/ ,to som tam musel ešte nechat 5 velkych starych dubakov lebo boli obžrate a stare.Ale hríby stale rastú,aj ked nie ako pred mesiacom,ale predsa sú.


portret

23. 09. v roku 2006, Banská Bystrica - huby nerástli, majo1968

Lokalita Malachov vôbec nič ,teda skoro nič len staré a suché rýdziky.


portret

23. 09. v roku 2006, Malacky - huby nerástli, fonzi

Išli sme na suchohríby a za dve hodiny vo dvojici sme ich našli asi 15. Musím však priznať, že sme našli 2 pekné dubáky a pol koša zrnitohlúbovcov.


portret

23. 09. v roku 2006, Trenčín - huby rástli, Janino

Dnes sme boli -Chocholná/Dolina/Podpníky/Václavky/sa tam dajú kosiť.


portret

23. 09. v roku 2006, Bratislava - huby rástli, felo

aj ked je sucho daju sa najst -okolo Zoch.chaty zdrave suchohriby hnede,muchotravky cervenkaste a zrnitohlubikove,treba h2o inac koniec,,ale je tam krasne,,.


portret

23. 09. v roku 2006, Poprad - huby rástli, ester

Na Troch studničkách od minulého víkendu celkove ubudlo húb,je veľmi sucho,ale aj tak sme našli s manželom za dva košíky - hríby smrekové a zrnitohlúbikové, suchohríby hnedé, plávky lasičie, podpňovky, pôvabnice fialové,zopár bedlí, muchotrávok červenkastých a kuriatok.


portret

23. 09. v roku 2006, Žiar nad Hronom - huby rástli, mayo15

Zopar dubakov, osikacov a bedli. Bolo dost podpnoviek. Asi to uz koncii.


portret

23. 09. v roku 2006, Žiar nad Hronom - huby rástli, vrutcan

2 mladé dubáky,staré všetky červivé,veľké množstvá podpňoviek,jelienky,kozáky škoricovo hnedé,bedle,veľa lievikov trubkovitých v Jastrabskej vrchovine v Kopernici.


portret

23. 09. v roku 2006, Košice - huby rástli, motik

okolie Smolnika s kamosom ,dva plne kose hribov smrekovych,zrnitohlubikovych,masliakov obycajnych,lepkavych i smrekovcovych.t-m.


portret

23. 09. v roku 2006, Zlaté Moravce - huby nerástli, dudo

Kostoľany p/Tribečom piatok 22.9.2006.Huby nerástli,keď som niečo našiel,tak len staré kusy.V lese bolo sucho.Cestou do Jelenca som ani nič nehladal.Sucho...


portret

23. 09. v roku 2005, Bratislava - huby rástli, spagetka

V sobotu kozaky brezove - starsie aj vyrastajuce, veelmi vela hribov zlcovych, tri dubaciky, tri suchohriby - krasna prechadzka. Oblast - z Malaciek smerom na Rohoznik - presli sme toho dost
Matko aj ty si si predsa nasiel svoje miesta, ze??? :o)


portret

23. 09. v roku 2005, Bratislava - huby nerástli, Václ@v.

Dlho som nepísal, lebo/ ako záhoráci hovoria/ nebyvo o čem. Naozaj nerastú a ani spln mesiaca ich neprivolal. Vy, čo čakáte na dubáky, už mnoho nádeje nemáte. Ale my, čo sa uskromníme s v@cl@v-kami, my máme nádej 100 %-nú. Za týždeň, za dva ideme na ne. A pre tie "decká", čo sa tu doťahujú o súradnice, toľko, že najviac ich bude v Limbachu, na začiatku dediny do ľava, a hore potokom až ku kameňolomu. A ja pôjdem k Malému Dunaju.


portret

23. 09. v roku 2005, Bratislava - huby nerástli, Marky2005

DVe stare bedle inak nic....


portret

23. 09. v roku 2005, Senica - huby rástli, miroperniš

Šajdíkove Humence - rastú,ale...Pár bedieľ vysokých,pár suchohríbov hnedých,pár masliakov,mladučkých prášnic,kuriatok a rýdziky.Čakal som podpňovky - neboli.Nečakal som o takomto čase podhríby žlčové a spústa prekrásnych.Ďalej rastú plávky,veľa ukážkových muchotrávok zelených a žltých a veľa drobných húb,ktoré nepoznám a ani neviem identifikovať.Rastú aj meďovce korenisté.A ešte konštatujem,že oproti minulému roku domáci hádam i zdvojnásobili množstvo odpadu v lese.Je ho tu viac druhov,ako húb.


portret

23. 09. v roku 2005, Bratislava - huby nerástli, Václ@v.

Ako čítam ďalej aktuálny výskyt, vidím na východe už idú s heslom "hor sa na "podpňovky" ! Julo by povedal- na podpinky, Mišo na michalky a já samozrejme v@[email protected] niekto ešte aj hromadinky, resp. hromadzinky. Tak predsa platí, ako som to tu už ráz napísal, že nielen slnko vychádza na východe, sloboda prišla z východu, ale už aj huby.
"Lovu" zdar priatelia! Ale nedá mi nepochváliť sa Vám s úlovkom, ktorý som našiel na Záhorí pri Studienke v ten sviatok- vo štvrtok; aspoň dva košíky pekne očistené,orezané, vysipané na jednej kope- podhríb žlčový- ako vymalované. /nechal som ich, nech sa poteší aj niekto iný./


portret

23. 09. v roku 2005, Košice - huby rástli, hubokvet

Dnes, pred obedom na Alpínke bieda. Veľmi sucho, 5 dubákov, lieviky, hríbnik gaštanovo - hnedý, jelienky a kuriatká. Chce to troška dažďa.


portret

23. 09. v roku 2005, Bratislava - huby nerástli, deuskatka

Bolek, zatial sa iba ty prezentujes ako ofucany, tak sa na to vykasli a hladaj. Idem prave do lesa na prieskum, tak sa uvidi...


portret

23. 09. v roku 2005, Prievidza - huby rástli, Milko

Dnes som bol v Liešťanoch, za 3 hodiny som našiel 50 dubákov ( jesenných ). Niektoré exempláre nad 1/2 kg, na úseku asi 50 x 100 m. Inde sucho a nič.


portret

23. 09. v roku 2005, Malacky - huby rástli, cykloduch

Za veľa veľa hodín hľadania a blúdenia po záhoráckych lesoch sme našli pri Studienke asi pol kila suchohríbov (pekné, zdravé) a v okolí Lakšárskej Novej Vsi asi 2 kg suchohríbov hnedých, suchohríbov žltomäsových (viac červavých) a suchohríbnikov zamatových (viac červavých). Okrem toho, veľmi veľa plávok, nejaké bedle vysoké (mikrofóny), dva dubáčiky, zopár pekných muchotráviek zelených, žltých aj červených a dva masliaky. meridka+cykloduch


portret

24. 09. v roku 2025, Hnúšťa - huby rástli, peetteer222

Rastú.Včera cca.2. hodinky


portret

24. 09. v roku 2025, Malacky - huby rástli, otec

Včera som sa vybral poobede pozrieť moje ,,záhradky" na Záhorí a potešilo ma,že nesklamali.Na fotke je môj úlovok a kamarát mal tiež plný košík.😉🍀👌


portret

24. 09. v roku 2025, Brezno - huby rástli, demo

Takže včerajší podvečer dopadol famózne. Vyrazil som 15,30 hod. Dve hodinky hríbobrania. Tak ako píšete. Kozákov je neúrekom.


portret

24. 09. v roku 2025, Banská Bystrica - huby rástli, Jogi

Pekne to začina


portret

24. 09. v roku 2025, Trebišov - huby rástli, V.Dombaj st

Dnes zase taká hubačka. Trochu fúka no zadarilo sa😊


portret

24. 09. v roku 2025, Svidník - huby rástli, andy7

Takých a im podobných je už o niečo viac, ale ešte to nie je ono...


portret

24. 09. v roku 2025, Rožňava - huby rástli, TONO

Prekrásna hubáčka na Gemeri.


portret

24. 09. v roku 2025, Považská Bystrica - huby rástli, hribik 808

Už je to v plnom prúde.... Začala ma po hodine bolieť noha tak som to ukončil predčasne, aj tak asi 50 kúskov pekných sa našlo 👌👌


portret

24. 09. v roku 2025, Humenné - huby rástli, peterl2

Dnes prevažne kozáky (osikové, topoľové a brezové) na konci však potešili hríby hrabové.


portret

24. 09. v roku 2025, Banská Bystrica - huby rástli, PM23

Ide to pekne.


portret

24. 09. v roku 2025, Nitra - huby rástli, valo

Este sa daju najist mlade vatovce 👌


portret

24. 09. v roku 2025, Žiar nad Hronom - huby rástli, Hodmo

Rastú, ale kopec starých muselo zostať v hore... už je aj dosť bedlí


portret

24. 09. v roku 2025, Košice - huby rástli, Maxi

a je to tu, stačí zbierať....
cca 250 kúskov (4 košíky) a minimálne toľko zostalo z najrôznejších dôvodov v lese..., kozáky som ani nebral a ostatné rástlo poskromne.... ale však načo 🙂


portret

24. 09. v roku 2025, Humenné - huby rástli, Lessy

... dnes už pestrejší sortiment ... 😉


portret

24. 09. v roku 2025, Banská Bystrica - huby rástli, Jogi

Dnešný výsledok.Super.


Počet: 134720Strana: |< << ... 1858 1859 1860 1861 1862 1863 1864 1865 1866 1867 1868 1869 1870 1871 1872 ... >> >|