Archív správ o výskyte húb
Vyhľadajte si správy v našom archíve, ktorý obsahuje 134720 správ. Získate tak prehľad o raste húb v uplynulom období a nápovedu pre budúce obdobie. Pri zadaní prezývky autora, môžete vyhľadávať aj správy len od vybraných autorov. Pri zadaní svojej prezývky získate zoznam všetkých svojich príspevkov.
Vyhľadávacie kritériá
Správy o výskyte húb usporiadané podľa dní v roku
23. 09. v roku 2007, Bratislava - huby rástli, peter3
Limdach - 36dubákov , pol koša másliak smrekovcový ,1 modrák a bedlí kolko kto chce.
23. 09. v roku 2007, Sabinov - huby rástli, jordi
Huby rástli. S kamarátom sme v oblasti lúčka - potoky našli okolo 15 hríbov, 20 - 30 kozákov brezových a osikových, 1 bedľu, niekoľko suchohríbov, kopec rýdzikov a začínajú už aj podpňovky.
23. 09. v roku 2007, Piešťany - huby rástli, venuša
Bezovec mán doprial plný košík kozákov a jedlé bedle. Hodinu pred vysmážaním ich bolo treba namočiť do mlieka, boli už dosť suché.
23. 09. v roku 2006, Martin - huby rástli, kuzmic
Vcera po tom ako mi volal Michalic, ci nejdem na huby a ja som nemohol mi aj tak nedalo a vybehol som nad Sucany, a mal som plny kos kozakov zltooranzovych, zo par hribov, a plnu tasku bedli. Boli aj vaclavky, plavky a strapcovky, ale to som uz ani nemal do coho brat.
23. 09. v roku 2006, Martin - huby rástli, Babula
Doktor, Ty máš ale šťastie! Asi presne vieš, kde ich hľadať, ešte aj večer násjť hríby ![]()
Žiaľ, sedím teraz v práci, takže mi všetko vyzbieraš
Zajtra neviem, či niečo nájdeme, ale skúsime Dubové. V pondelok dám vedieť. Pekný víkend!!!A dobré úlovky! ![]()
23. 09. v roku 2006, Stará Ľubovňa - huby rástli, Sivý Bobor
Bol som za Hraničným,dva plné koše húb a k tomu dva plátenné vrecká.Okrem 78 hríbov som nazbieral aj hríby zrnitohlúbikové,masliaky,rýdziky,podpňovky a suchohríby.
23. 09. v roku 2006, Snina - huby rástli, Janosv
Prave som dorazil,2 plne koše dubakov a velky koš podpinok.
23. 09. v roku 2006, Martin - huby rástli, Doktor
Dnes ráno som navštívil starý známy revír v Budiši - v hore sucho, sucho, sucho, ale po okraji hory som našiel deväť velikánskych dubákov, jeden vážil 430 gramov a hlúbik mal taký hrubý, že som ho prstami neobjal, ďalší 360 gramov, ostatné boli stredného vzrastu - tak do 12 - 13 cm na výšku - všetky zdravé, len ten najväčší bol trochu obhryzený slimákmi; k tomu kvantum podpňoviek, zo 50 suchohríbov hnedých - tie rástli aj uprostred hory a ešte stále rastie more plávok. Babula, škoda, že si nemohla ráno ísť, čakal som na benzínke do štvrť na sedem a potom som pálil do hory. Nech sa ti zajtra darí a namiesto Dubového by som doporučil Rovnú horu pri Štubni - jeden hubár, ktorého som stretol dnes v hore, hovoril, že v stredu tam našli dva košíky dubákov. Možnože tam zajtra ráno aj ja vybehnem....
23. 09. v roku 2006, Malacky - huby nerástli, pee001
Dnes rano v okoli Studienky, absolutne nic, 20 suchacov "suchych", nake 2 muchotravky cervene, a totalne suche machoviska. Musi velmi vela poprsat a budu, este je cas. Len nechapem co ludia zberali, pretoze tam je viac aut, ako ked rastu a chodime ich "kosit".
23. 09. v roku 2006, Malacky - huby nerástli, silviaska
Malacky-Studienka- presne ako píše PEE, total sucho, hubárov viac, ako húb ![]()
Snáď ešte poprší a porastú ...
23. 09. v roku 2006, Žilina - huby rástli, vlado141
veľa suchohríbov, podpňoviek a pár hríbov smrekových - Veľké Rovné
23. 09. v roku 2006, Malacky - huby rástli, draik
Na Zahori sme dnes doobeda nazbierali kos krasnych suchohribov a zopar dubacikov. V lese ludi ako kobyliek. Akurat nechapem, preco si podaktori nedokazu flase po vypiti obsahu zobrat so sebou domov...nehovoriac o inych odpadkoch.
23. 09. v roku 2006, Martin - huby rástli, chrapun
Bol som pozrieť na Kysuce (Turzovka, Korňa):Hríby smrekové, aj mladé, takže zatiaľ stále dorastajú. Spústa suchohríbov hnedých, jelienok poprehýbaných a bedlí červenejúcich. Tá vlna podpňoviek vypukla aj tam, ideálna veľkosť na nakladanie do octu.
23. 09. v roku 2006, Levice - huby nerástli, Evi
V Jabloňovciach rástli huby v hojnom počte celé leto. Dnes nič, iba 4 obschnuté kuriatka. Je sucho.
23. 09. v roku 2006, Banská Bystrica - huby rástli, rebel55
Huby rastú stale,len treba mať miesta,a nezbierať na suchých miestach.Na šachtičkách na mojom starom mieste som nazbieral dubaky,a suchohríby tmavohnede/ktoré sa kvalitou vyrovnajú dubakom/ ,to som tam musel ešte nechat 5 velkych starych dubakov lebo boli obžrate a stare.Ale hríby stale rastú,aj ked nie ako pred mesiacom,ale predsa sú.
23. 09. v roku 2006, Banská Bystrica - huby nerástli, majo1968
Lokalita Malachov vôbec nič ,teda skoro nič len staré a suché rýdziky.
23. 09. v roku 2006, Malacky - huby nerástli, fonzi
Išli sme na suchohríby a za dve hodiny vo dvojici sme ich našli asi 15. Musím však priznať, že sme našli 2 pekné dubáky a pol koša zrnitohlúbovcov.
23. 09. v roku 2006, Trenčín - huby rástli, Janino
Dnes sme boli -Chocholná/Dolina/Podpníky/Václavky/sa tam dajú kosiť.
23. 09. v roku 2006, Bratislava - huby rástli, felo
aj ked je sucho daju sa najst -okolo Zoch.chaty zdrave suchohriby hnede,muchotravky cervenkaste a zrnitohlubikove,treba h2o inac koniec,,ale je tam krasne,,.
23. 09. v roku 2006, Poprad - huby rástli, ester
Na Troch studničkách od minulého víkendu celkove ubudlo húb,je veľmi sucho,ale aj tak sme našli s manželom za dva košíky - hríby smrekové a zrnitohlúbikové, suchohríby hnedé, plávky lasičie, podpňovky, pôvabnice fialové,zopár bedlí, muchotrávok červenkastých a kuriatok.
23. 09. v roku 2006, Žiar nad Hronom - huby rástli, mayo15
Zopar dubakov, osikacov a bedli. Bolo dost podpnoviek. Asi to uz koncii.
23. 09. v roku 2006, Žiar nad Hronom - huby rástli, vrutcan
2 mladé dubáky,staré všetky červivé,veľké množstvá podpňoviek,jelienky,kozáky škoricovo hnedé,bedle,veľa lievikov trubkovitých v Jastrabskej vrchovine v Kopernici.
23. 09. v roku 2006, Košice - huby rástli, motik
okolie Smolnika s kamosom ,dva plne kose hribov smrekovych,zrnitohlubikovych,masliakov obycajnych,lepkavych i smrekovcovych.t-m.
23. 09. v roku 2006, Zlaté Moravce - huby nerástli, dudo
Kostoľany p/Tribečom piatok 22.9.2006.Huby nerástli,keď som niečo našiel,tak len staré kusy.V lese bolo sucho.Cestou do Jelenca som ani nič nehladal.Sucho...
23. 09. v roku 2005, Bratislava - huby rástli, spagetka
V sobotu kozaky brezove - starsie aj vyrastajuce, veelmi vela hribov zlcovych, tri dubaciky, tri suchohriby - krasna prechadzka. Oblast - z Malaciek smerom na Rohoznik - presli sme toho dost
Matko aj ty si si predsa nasiel svoje miesta, ze??? :o)
23. 09. v roku 2005, Bratislava - huby nerástli, Václ@v.
Dlho som nepísal, lebo/ ako záhoráci hovoria/ nebyvo o čem. Naozaj nerastú a ani spln mesiaca ich neprivolal. Vy, čo čakáte na dubáky, už mnoho nádeje nemáte. Ale my, čo sa uskromníme s v@cl@v-kami, my máme nádej 100 %-nú. Za týždeň, za dva ideme na ne. A pre tie "decká", čo sa tu doťahujú o súradnice, toľko, že najviac ich bude v Limbachu, na začiatku dediny do ľava, a hore potokom až ku kameňolomu. A ja pôjdem k Malému Dunaju.
23. 09. v roku 2005, Senica - huby rástli, miroperniš
Šajdíkove Humence - rastú,ale...Pár bedieľ vysokých,pár suchohríbov hnedých,pár masliakov,mladučkých prášnic,kuriatok a rýdziky.Čakal som podpňovky - neboli.Nečakal som o takomto čase podhríby žlčové a spústa prekrásnych.Ďalej rastú plávky,veľa ukážkových muchotrávok zelených a žltých a veľa drobných húb,ktoré nepoznám a ani neviem identifikovať.Rastú aj meďovce korenisté.A ešte konštatujem,že oproti minulému roku domáci hádam i zdvojnásobili množstvo odpadu v lese.Je ho tu viac druhov,ako húb.
23. 09. v roku 2005, Bratislava - huby nerástli, Václ@v.
Ako čítam ďalej aktuálny výskyt, vidím na východe už idú s heslom "hor sa na "podpňovky" ! Julo by povedal- na podpinky, Mišo na michalky a já samozrejme v@[email protected] niekto ešte aj hromadinky, resp. hromadzinky. Tak predsa platí, ako som to tu už ráz napísal, že nielen slnko vychádza na východe, sloboda prišla z východu, ale už aj huby.
"Lovu" zdar priatelia! Ale nedá mi nepochváliť sa Vám s úlovkom, ktorý som našiel na Záhorí pri Studienke v ten sviatok- vo štvrtok; aspoň dva košíky pekne očistené,orezané, vysipané na jednej kope- podhríb žlčový- ako vymalované. /nechal som ich, nech sa poteší aj niekto iný./
23. 09. v roku 2005, Košice - huby rástli, hubokvet
Dnes, pred obedom na Alpínke bieda. Veľmi sucho, 5 dubákov, lieviky, hríbnik gaštanovo - hnedý, jelienky a kuriatká. Chce to troška dažďa.
23. 09. v roku 2005, Bratislava - huby nerástli, deuskatka
Bolek, zatial sa iba ty prezentujes ako ofucany, tak sa na to vykasli a hladaj. Idem prave do lesa na prieskum, tak sa uvidi...
23. 09. v roku 2005, Prievidza - huby rástli, Milko
Dnes som bol v Liešťanoch, za 3 hodiny som našiel 50 dubákov ( jesenných ). Niektoré exempláre nad 1/2 kg, na úseku asi 50 x 100 m. Inde sucho a nič.
23. 09. v roku 2005, Malacky - huby rástli, cykloduch
Za veľa veľa hodín hľadania a blúdenia
po záhoráckych lesoch sme našli pri Studienke asi pol kila suchohríbov (pekné, zdravé) a v okolí Lakšárskej Novej Vsi asi 2 kg suchohríbov hnedých, suchohríbov žltomäsových (viac červavých) a suchohríbnikov zamatových (viac červavých). Okrem toho, veľmi veľa plávok, nejaké bedle vysoké (mikrofóny), dva dubáčiky, zopár pekných muchotráviek zelených, žltých aj červených a dva masliaky. meridka+cykloduch
24. 09. v roku 2025, Malacky - huby rástli, otec
Včera som sa vybral poobede pozrieť moje ,,záhradky" na Záhorí a potešilo ma,že nesklamali.Na fotke je môj úlovok a kamarát mal tiež plný košík.😉🍀👌
24. 09. v roku 2025, Brezno - huby rástli, demo
Takže včerajší podvečer dopadol famózne. Vyrazil som 15,30 hod. Dve hodinky hríbobrania. Tak ako píšete. Kozákov je neúrekom.
24. 09. v roku 2025, Trebišov - huby rástli, V.Dombaj st
Dnes zase taká hubačka. Trochu fúka no zadarilo sa😊
24. 09. v roku 2025, Svidník - huby rástli, andy7
Takých a im podobných je už o niečo viac, ale ešte to nie je ono...
24. 09. v roku 2025, Považská Bystrica - huby rástli, hribik 808
Už je to v plnom prúde.... Začala ma po hodine bolieť noha tak som to ukončil predčasne, aj tak asi 50 kúskov pekných sa našlo 👌👌
24. 09. v roku 2025, Humenné - huby rástli, peterl2
Dnes prevažne kozáky (osikové, topoľové a brezové) na konci však potešili hríby hrabové.
24. 09. v roku 2025, Žiar nad Hronom - huby rástli, Hodmo
Rastú, ale kopec starých muselo zostať v hore... už je aj dosť bedlí
24. 09. v roku 2025, Košice - huby rástli, Maxi
a je to tu, stačí zbierať....
cca 250 kúskov (4 košíky) a minimálne toľko zostalo z najrôznejších dôvodov v lese..., kozáky som ani nebral a ostatné rástlo poskromne.... ale však načo 🙂
















