Archív správ o výskyte húb
Vyhľadajte si správy v našom archíve, ktorý obsahuje 134720 správ. Získate tak prehľad o raste húb v uplynulom období a nápovedu pre budúce obdobie. Pri zadaní prezývky autora, môžete vyhľadávať aj správy len od vybraných autorov. Pri zadaní svojej prezývky získate zoznam všetkých svojich príspevkov.
Vyhľadávacie kritériá
Správy o výskyte húb usporiadané podľa dní v roku
23. 09. v roku 2011, Nová Baňa - huby rástli, vladobenko
kto neverí,že nerastú-tu je dôkaz z Veľkého Poľa
23. 09. v roku 2011, Modra - huby rástli, uchovec
Modra - 1 sosnový, 6 kozákov, 4 zrnitohlúbikové a 3 suchohríby hnedé.
23. 09. v roku 2011, Malacky - huby rástli, kikuska
mozno pre fajnsmekrov nic moc, ale minimalne 2 kg masliakov, zopar suchohribov...A to za necele dve hodinky, takze spokojnost
23. 09. v roku 2011, Čadca - huby nerástli, Vladimír Ruska
Radôstka, za 2 hodiny jeden kozák brezový, jeden sliziak tatranký, 2 plávky modrasté a jedna jelenka poprehýbaná. Pokiaľ nezaprší môžeme túto extrémne nevydarenú sezónu považovať za ukončenú a zavesiť košíky na klinec....
23. 09. v roku 2011, Bratislava - huby rástli, Sodič
Nad Partizánskou lúkou rástli Sírovce, pečenovce ináč velmi sucho
23. 09. v roku 2011, Modra - huby rástli, Sodič
Limbach - Limbašská vyvieračka, hojne Synákov ale byť tam o 4 dni skorej boli by pekne velke ulovky, hriby zacinali plesniviet
23. 09. v roku 2011, Malacky - huby nerástli, preston
Ani jednu muchotrávočku, nič, vôbec nič, podhubie bolo síce mokré ale po hríbikoch ani len stopy
23. 09. v roku 2010, Čadca - huby rástli, JozefVendrynsky
Včera pod Velkým Polomem jen zbytky hub/asi půl košiku suchohřibků/. Zdá se, že tato vlna pomalu končí. Doufejme, že v měsíci októbri přijde ještě jedna.
23. 09. v roku 2010, Poprad - huby rástli, ABO
Lučivná-suchohríby,modráky,smrekáče/len 2/ a rýdziky...
23. 09. v roku 2010, Sobrance - huby rástli, GabrielSO
Ak spojíš prechádzku v jesennej prírode zo zberom húb tak niečo nájdeš,rastú ale pomenej.
23. 09. v roku 2010, Nitra - huby rástli, Budape
V horách v okolí Lefantoviec sa dnes podarilo nazbierať ešte niekoľko dubákov..
23. 09. v roku 2010, Malacky - huby rástli, jogar
Dnes som bol s kolegom pred Studienkou a musím priznať že som očakával viac.Suchohríbov už veľmi málo,dubáky len ojedinele.Jediné čoho bolo dosť su masliaky kravské.Pokiaľ nezaprší tak sa to asi ani nezlepší.
23. 09. v roku 2010, Košice - huby rástli, fedo285
...SMOLNÍK...
...huby sú a hojne, no pozor na šmyky na hovne...
- samé dubáky, kozáky ani nie a veľa suchohríbov
- a veľmi mokro v niektorých častiach lesa
Viď fotos.
23. 09. v roku 2010, Malacky - huby rástli, sajmon333
Pred studienkou - Hojne rastu Masliaky kravske a vela druhov muchotravok a hlavne zelenu mozte kosit.
23. 09. v roku 2010, Ilava - huby rástli, Ježinko
V lese sa vo veľkých počtoch rozbehli václavky,inak iba suchohríby ,z väčšej časti však poriadne červivé.
23. 09. v roku 2010, Ilava - huby rástli, píďo
Bedle,suchohríby,zrnitohlúbikové,podpňovky a pár smrekáčov.
23. 09. v roku 2010, Malacky - huby rástli, mm142
v oblasti Tomkov,Studienky,L.N.Vsi rastu, ale uz pomenej a stare. Autom do lesa nejazdite, môžete dostať pokutu.
23. 09. v roku 2010, Trenčín - huby rástli, mazos
Dnes rano v lese tak dve hodinky 46 dubakov okolie Stankoviec. A rastlo takmer vsetko. Dubaky od stonky cervave. Ale boly aj krasne zdrave. Super prechadzka.
23. 09. v roku 2010, Sabinov - huby rástli, jordi
Čergov - hríby iba 4, veľmi veľa lievikov, rýdzikov, jeleniek, ďalej suchohríby, kozáky, prášivky, hlivy. Muchotráviek červených je všade veľa, veľa, veľa... Všetko v cca 690 - 850 mnm.
23. 09. v roku 2010, Piešťany - huby rástli, kremienok
Nazbierali sme podpňovky, pečiarky, pôvabnice fialové, rýdziky, masliaky. Všade bolo tiež plno bedlí, ale tie sme nezbierali.
23. 09. v roku 2010, Malacky - huby rástli, bigjoe
Ak nezaprší tak je po hubách, dnes za necelé 2 hodiny sice dva plné koše suchohríbov ale všetky suché, zmrčkavené. Chce to vlahu!
23. 09. v roku 2010, Rožňava - huby rástli, Lóri
ešte stále rastú, dnes pri dedine Pača sa podarilo nazbierať za košík (hríby a kuriatka)
23. 09. v roku 2010, Ilava - huby rástli, Belino
Pekna prechadzka, je uz konecne sucho, neprisiel som ako prasa. Huby rastu, i ked suchohriby a dubaky su dost cervive.
23. 09. v roku 2010, Modra - huby rástli, Ruperta
Huby rástli. Keď som išla do lesa, stretla som ľudí, čo z neho išli s plnými taškami bedlí. Našla som veľmi veľa bedlí, trošku kuriatok, klouzky (masliaky), suchohríby, krásne dubáčiky a myslím jedlé choroše ako mäso... a myslím, že pečiarky...
23. 09. v roku 2010, Gelnica - huby rástli, hubár
Dovolenkové kufre sme zložili a hajde do Perlovky , oplatilo sa hoci na moje prekvapenie bolo dosť aj červivých
23. 09. v roku 2010, Spišská Nová Ves - huby rástli, rumko 1
Spisske Vlachy-Zahura za dve hodiny plny kosik rydziky,povabnice,suchohriby a 19 hriby smrekove
23. 09. v roku 2010, Malacky - huby rástli, ViBen
Huby rastú, ale je cítiť, že už je les suchší...malé suchohríby veľmi poskromne, len väčšie a človek už musel viacej pochodiť, čo ale vôbec nevadí, bolo tam krásne...
23. 09. v roku 2010, Žilina - huby nerástli, sweetchild
Nenašli sme nič. Dokonca ani len muchotrávky.
23. 09. v roku 2010, Hnúšťa - huby rástli, mihaly87
Tisovec - Muránska planina - rástli všetky štádiá, ale už veľmi riedko - hríby smrekové (asi cca 10ks aj s tými, čo ostali v hore), pár suchohríbov a bedlí. Hríby smrekové aj zdravé, ale prevažne červivé a to od hlúbika nahor - to teplo im neprospieva, typické babie leto s kopou hmyzu. V lese vlhkosti dosť, ale zrejme sa už podhubie vyčerpalo. Ak sa výrazne ochladí, tak ďalšia vlna už pravdepodobne nebude.
23. 09. v roku 2010, Prešov - huby rástli, jan pavol
Záborské, kozáky dubové a osikové,poobede asi hodinová hubačka, 56 ks presne !
23. 09. v roku 2010, Michalovce - huby rástli, igiok1
Dargov.Lievik trubkovity,veeelmi vela,takmer nie je kde stupit a zacinaju hlivy(povabnica fialova,strmulka inovatova)
23. 09. v roku 2010, Nitra - huby rástli, vojto51
aj my sme boli dnes v okolí LU na Zobori a plný koš bedlí,strmuliek aj pôvabníc a ešte troška suchohríbov,les je však prelezený a suchý.ale potešilo.
23. 09. v roku 2010, Nové Mesto nad Váhom - huby rástli, lovec
Dolina - dubáky,suchohríby ojedinele, celkom 9ks dubákov,6 suchohríbov,lievik rúrkovitý,čírovka zemná,pôvabnica fialová,bedľa vysoká vo veľkom množstve.Muchotrávka červená je v zenite,Pavučinovce v obrovských množstvách.Huby sú červivé,nové nepribúdajú,sucho babieho leta.
23. 09. v roku 2010, Malacky - huby rástli, wendy
no tohtoročná posledna hubačka nas vyšla velice draho a dlho bude na nu smutne spomínat... kým sme sa kochali krásou lesa a nadhernými kuskami dubakov , zatial nam nejakí kripli vybielili auto..rozrazený zámok u spolujazdca,a niečo zalomené v zamku v kufri..doklady,penaženka,mobil,vestu reflexnú,certifikát na autofolie,tenisky ,mikiny,bundy,z radia len ten vrch,ibalgin,obal na z cedečka,tekvicove zrnka,ruksak,mužove veci na holenie..a už si ani nepamatam čo sme tam všetko mali je fuč...a ešte všetky tie opletačky vybavovačky nových dokladov...fakt dost neprijemný zážitok na ktory nikdy v živote nezabudnem.. až mi je do plaču... stalo sa nam to 18.09.2010...
23. 09. v roku 2010, Bratislava - huby rástli, virtue205
Dnes BA- nad Krasňanmi, krásne bedle a plný kôš Pôvabnice fialovej....v lese je už ale dost sucho, zišiel by sa dáždik. Les bol voňavý a slniečko úžasné.....
23. 09. v roku 2010, Humenné - huby rástli, kúzlo
Pohrubom lese nádherné bukové,dubové a zopár lieskových
23. 09. v roku 2010, Zvolen - huby rástli, mato-hubár
včera som s detmi poobede vybehol na chvilu do lesa a este stale je co zbierat,hríby smrekové a povabnica fialová
23. 09. v roku 2010, Topoľčany - huby rástli, rajoslav
Nemečky - Kulháň - huby, aj keď nie moc húfne , rástli - najmä bedle, dubáky a masláky.
23. 09. v roku 2010, Poprad - huby rástli, Dida
ŠUŇAVA- hríbovité maličko malinko, ale bedle, jelenky a kuriatka hojnééé !
23. 09. v roku 2010, Martin - huby nerástli, ts.jethro
bol som v oblasti Martinskych holi,Kolonia Hviezda-Strane.Našiel som iba Suchohríb žltomäsový.pomerne hodne.Po Hriboch a Modrakoch ani stopa..
23. 09. v roku 2009, Martin - huby rástli, aradis
v sobotu na Hoskore plný košík - bedle, václavky, smrekáče, kozáky brezové, suchohríby, videl som aj pôvabnice. Cesta pokálaná od medveďa, samé kôstky a kožky z ovocia, aj v lese bolo nakladené. Strážnik od vedľa hovoril, že tam včera medvedica napadla rybára.












