Archív správ o výskyte húb
Vyhľadajte si správy v našom archíve, ktorý obsahuje 134720 správ. Získate tak prehľad o raste húb v uplynulom období a nápovedu pre budúce obdobie. Pri zadaní prezývky autora, môžete vyhľadávať aj správy len od vybraných autorov. Pri zadaní svojej prezývky získate zoznam všetkých svojich príspevkov.
Vyhľadávacie kritériá
Správy o výskyte húb usporiadané podľa dní v roku
23. 09. v roku 2017, Veľký Krtíš - huby rástli, momo
bedlí, že by sa dali kosiť... zopár dubákov, suchohríby, masliaky
23. 09. v roku 2017, Košice - huby rástli, alakazim
Dnes aj v daždi.....sme nazbierali bedle a bedle a bedle. Bolo aj zopár mokrých suchohríbov...zdravých. Ináč nič.
23. 09. v roku 2017, Topoľčany - huby rástli, skratotriasok
Dole velmi slabo. Par bedli zopar podpnoviek a jeden dubak(stredny). Ale asi tak od 400mnm plny les bediel. Nemalo to konca. Buciny zamorene. Aj dost suchohribov v tomto pasme. Uz ale koncili. Hlivy uz boli passe.
23. 09. v roku 2017, Prešov - huby nerástli, kota333
nič a nič a aj ked bedla tak premočená, ale doma pod smrekmi - kopec pravých rýdzikov - no večera je na pochúťku - červíčkov tak najviac na 10 % nechali sme aj na zajtra
23. 09. v roku 2017, Turčianske Teplice - huby rástli, hubarist
Dávam že rastú aj keď to ešte neni ono ale už sa začínajú tlačiť hríby dnes za prvú hodinu a pol nič potom však prišlo jedno dobré miesto inak v hustejšej hore nič rastu iba kde je redšie
23. 09. v roku 2017, Malacky - huby rástli, michal.vrablic
Na dvoch miestach ich bolo vela no inde na overených neboli.
23. 09. v roku 2017, Poprad - huby rástli, joky359
Dnes to bola najhoršia vychádzka čo sa týka počasia zima,silný vietor, nízka oblačnosť a dotoho silný dážď. Ale balzam na dušu som si domov odniesol
23. 09. v roku 2017, Martin - huby rástli, chrapun
Polhodinka v Brezinách: Zopár kozákov, bedlí a plávok, jeden suchohríb
23. 09. v roku 2017, Žiar nad Hronom - huby rástli, poslanec
Niečo ide ,ale v lese sa okrem muchotrávok červených nevyskytuje takmer nič . Ja dnes 5x hríb dubový a 2x hríb hrabový.
23. 09. v roku 2017, Medzilaborce - huby rástli, juri2
Asi hodinka po daždi,ale stalo to za to.50 krásnych dubákov.
23. 09. v roku 2017, Malacky - huby rástli, GENTEEL
5h skore rano, 1600g, plus plna taska smeti z lesa ![]()
23. 09. v roku 2017, Liptovský Mikuláš - huby rástli, IB
Bratislavčan si urobil menší výlet. Ešte ďalších 10 ks. Plus zopár rýdzikov, ale tie (hoci sú super), neboli tentoraz cieľom.
Keby tak nepršalo mohlo byť ich viac
23. 09. v roku 2017, Zlaté Moravce - huby nerástli, PEKO
Dubiny sa zatiaľ ešte neprebudili.Pár bedlí a na lúkach množstvo pečiarok.
23. 09. v roku 2017, Malacky - huby rástli, eMPedokles
Ak by mal niekto zaujem ukazem kde je tento obrovsky sirovec ![]()
23. 09. v roku 2017, Prievidza - huby nerástli, viliam27
No... napršané máme, slniečko má potlačiť...cca 10 dní a bude z čoho vyberať.
23. 09. v roku 2017, Sobrance - huby rástli, vladko99
Dnes premoceny do nitky ale oplatilo sa
keby bolo viac času ešte raz tolko sa nazbiera
23. 09. v roku 2017, Žilina - huby rástli, Maco51
Pri ceste na žezničnú stanicu na pni pri chodníku krásny sírovec
23. 09. v roku 2017, Snina - huby rástli, Domojéger
Len som nakukol do lesa na 30min.Rastie všetko od muchotrávok,kozákov,plávok,dubákov...všetko 16ks .Ale po tom vkuse poprchávaní ma to odradilo.Veľa húb prajem.
23. 09. v roku 2017, Liptovský Mikuláš - huby rástli, AndroidUser42087
dnes par hodin v hore a zopar kuskov sme nasli
23. 09. v roku 2017, Ružomberok - huby rástli, Fungus&Mungus
Pekná 2-hodinová prechádzka pred víkendom. Objavovali sa najmä mladé plodnice hríbov smrekovych
23. 09. v roku 2017, Senica - huby rástli, °Hunter°
Dnes výborne,dalo sa nájsť všetko,ale.To čo sa v posledných rokoch deje v našich lesoch už neni normálne.Bordel,odpadky,rozkopané huby.Ľudom normálne jebe!Posledné roky nejdem na huby bez toho,aby som vždy niekoho nevyvádzal z lesa,lebo nevedia kde majú auto.Hlavné je,že si spravím fotku s košíkom,hodím to na facebook a som trendy.Najlepšie na tom je to,že títo ludia ani nemajú šajnu o tom čo zbierajú.Prečo tento krásny koníček posledné roky pritahuje toľko kreténov?
23. 09. v roku 2017, Senica - huby rástli, ssissa
skoro 6-hodinova rodinna prechadzka s dietatom, 8.5 km, 13.000 krokov = plny kos hub, v lese bola vsehochut, vo vysokej trave kozaky brezove, v machu a ihlici suchohriby hnede a zltomasove, vsade nadherne muchotravky cervene, plavky, vela masliakov, pavucinovec fialovy, dva dubaky (dalsie este uplne malicke), bedle atd.
23. 09. v roku 2017, Skalica - huby rástli, Mungo
Za dve hodiny,3 dubaky,pár suchohríbov,chce to teplo v noci.
23. 09. v roku 2017, Bratislava - huby rástli, Toreto
Pol hodinky pomaly v tme som našiel takýchto krasavcov asi 7 a 5 sucháčov.A nechal som si dorásť asi 15 člennú rodinku dubákov,len neviem kedy pone ísť.Neviem koľko dorastajú.Poradí niekto?
23. 09. v roku 2017, Michalovce - huby rástli, Tokaj
Rástli i,topoľové dokonca aj jeden osikový prvý toho roku u nás,
23. 09. v roku 2017, Kysucké Nové Mesto - huby rástli, jagerkm
mokro, zima "len 4 hubári" preto celkom pekná hubárska nádielka.
23. 09. v roku 2017, Banská Bystrica - huby rástli, hanok
Hribovite nic,ale kto pozna ine, trosku nazbiera.
23. 09. v roku 2017, Nitra - huby nerástli, trnky
Napriek uprimnej viere vsetkych hubarov, ze jesen este zachrani tohorocnu sezonu, zostavam skepticky. Pokial to ani doterajsie dazdive dni a nasledne oteplenie donekazalo prebudit, asi je uz prilis neskoro. Les bol uplne prazdny a bohuzial aj zregulovany/zniceny. Nasiel som jednu bedlu (mikrofon), jednu vyvratenu plavku a sokoval ma jeden maly, ale absolune zdravy dubak. Napriek tomu si myslim, ze tento rok si prinajlepsom mozme pockat na povabnice...
23. 09. v roku 2016, Stropkov - huby nerástli, kúzlo
možno by toho bolo aj viacej ale nevhodný výber sparingpartnera sposobil predčasný odchod zo scény no aj miestny povili,že je to už slabšie ako pred pár dnami
23. 09. v roku 2016, Bratislava - huby nerástli, Adrokasa
Ahojte hribari - je to bieda zopar kilometrov smer Rača- cementarka len zopar jedli bedli aj to pri tvôni a mokradi potoka ,lalebo ceste jarky celkom zdrave ,ale total sucho.Kto vie nejake správy na záhorí priatelia .Hríbom zdar !
23. 09. v roku 2016, Detva - huby rástli, čechy
V osikových mokradiach pekne rastú kozáky osikové. Jesenné hríby smrekové rastú zatiaľ len v jednej smrečine , veľmi ojedinele,ale v početných skupinkách. Celkovo je však veľmi sucho a takmer nič nerastie.

































