Archív správ o výskyte húb
Vyhľadajte si správy v našom archíve, ktorý obsahuje 134727 správ. Získate tak prehľad o raste húb v uplynulom období a nápovedu pre budúce obdobie. Pri zadaní prezývky autora, môžete vyhľadávať aj správy len od vybraných autorov. Pri zadaní svojej prezývky získate zoznam všetkých svojich príspevkov.
Vyhľadávacie kritériá
Správy o výskyte húb usporiadané podľa dní v roku
23. 09. v roku 2019, Senica - huby rástli, Konror
Bolo sucho ale našiel som pár suchohrýbov a dubákov
23. 09. v roku 2019, Senica - huby rástli, chosse
Dnes s mojou priateľkou sme boli ako v rozprávke. Konečne sme narazili na rodinku krásnych dubáčikov. Boli sme radi. A našli sme aj veľa modráčikov.
Ale nie su na foto. Tato správa pratrí dubáčkom.
23. 09. v roku 2019, Žiar nad Hronom - huby rástli, michalH
Cca 3h prechdzka. 70 dubakov. Vsade tiez kopec bedli, tie som nezbieral.
23. 09. v roku 2019, Poprad - huby rástli, AndroidUser42087
Hríby rástli, ale odišiel som skoro naprázdno, medvedica presvedčivo argumentovala
Bolo to o chlp ale aspoň viac rozumiem macovej reči. Buďte tam opatrní...
23. 09. v roku 2019, Trenčín - huby nerástli, kačeeenka
Namáhavé hľadanie, ale na to že sme neni odtiaľ, niečo sa našlo ? suchohríby hnedé a plstnaté, rýdziky, kozáky a véľa masliakov a bedlí ?
23. 09. v roku 2018, Malacky - huby rástli, TOMO
Rastie veľmi veľa druhov. Dubáky a modraky sú samozrejmost, začali aj suchohríby hnedé,ridzik pravy,kozáky a veľa muchotravok cervenkastych.
23. 09. v roku 2018, Svidník - huby rástli, andy7
Rastú ale poskromne. V lese opäť nastal čas sucha a paberkovania. Z hríbov nachádzam len staré nepoužiteľné "ročníky", o niečo lepšie som na tom s kozákmi osikovými a topoľovými, ktoré sem-tam vyrašia - výlučne na osvedčených miestach...
23. 09. v roku 2018, Gelnica - huby rástli, paress
Rastli Hriby smrekove, zrnitohlubikove, masliaky,kozaky, suchohriby hnede a ine.
23. 09. v roku 2018, Prievidza - huby rástli, Cpt. Power
Neidentifikovaná huba. Potrebujem poradit cI je alebo nieje toto hrib Satansky. A ak nieje ci sa jedna o jedle huby vhodne na jedenie. Bolo ich tam tony A Vacsina mala cez 2 kila Niektore takmer 5. Hrib ma obdobnu struktruru ako suchohrib zvrchu zlty zo spodu ako hubka taky ten zlty mach. U velkych plodnic mal cervenu cerveno zltu alebo cerveno hnedu farbu. Znutra hlavicka bola krasne zlta. Nozicka bola hruba hnedej ci skor cervehohnedej farby. Vona bola akasi zvlastna neviem zaradit.
23. 09. v roku 2018, Rožňava - huby rástli, R.
Ľudí kvantum. Jeseň začína, ale invázia už prebieha. Huby som našiel len v strmom teréne a potom ďaleko kam už ľudia nešli. Inak len odrezky a sem tam krpec. Kvalita super, ale poctivo odchodené. Za hodinu a pol tesne pred obedom (povinnosti vo vinici nepustili skôr) 35 hríbov a dva kozáky. Asi 10 starcov som nechal. Okrem toho som videl dve bedle, niekoľko prevažne starých plávok a mladý pečeňovec. Najviac bolo týchto.
23. 09. v roku 2018, Bratislava - huby rástli, miska400
Kozaky???
Zasa som neista.
Po rozkrojeni dvaja zruzoveli a jeden (ten vlavo) ztmavol.
Dakujem vopred za identifikaciu.
23. 09. v roku 2018, Trnava - huby rástli, Pau
Viete mi poradit prosim? Jedna sa o pecenovec dubovy??
23. 09. v roku 2018, Malacky - huby rástli, Ľuba
Dnešná prechadzka. Suchohriby a aj niečo krasne. Prosim je to jedle? Dakujem.
23. 09. v roku 2018, Senica - huby nerástli, sikesko
Dnes 3 ľudia v Lakšárskej a nič. Spolu 4 ks starých suchohríbov. Stretli sme sa aj zopár ďaľších hľadajúcich, ale všetci boli na tom rovnako. Skrátka ešte nie je čas na hríby v Lakšárskej.
23. 09. v roku 2018, Bratislava - huby rástli, sten88
Včera pastva pre oči a dnes oči pre plač. Nechápem tých primitívov. Nestačí že plný les plechoviek od piva ( už sa cítim ako OLO) a ešte aj ničiť čo sa dá. Huby rástli dnes v prevahe krásne zrnitohlubikové.
23. 09. v roku 2018, Zlaté Moravce - huby rástli, PEKO
Hubársky ošiaľ pomaly ustáva takže som v lese nestretol ani živú dušu.Sviatoční hubári pomaly odkladajú košíky na zimný spánok ale myslím si že tento rok si prišli na svoje hubári takmer na celom Slovensku.U mňa patrila táto sezóna po dlhšom čase medzi tie vydarenejšie.Samozrejme ja ešte nekončím a pokiaľ neprídu silnejšie mrazy minimálne do konca novembra som v hore aspoň raz za týždeň.Momentálne hríbovité u nás rastú pomenej ale niečo sa ešte nájde.Kto zbiera podpňovky-michalky košík naplní za chvílu.
23. 09. v roku 2018, Malacky - huby rástli, elzetka
V lese veľa hubárov, určite rástli, aj my sme nazbierali, aj keď sme skôr už len zabudnuté nachádzali, šli sme dosť neskoro.
Natrafili sme však na krásne hríby, ktoré nepoznáme (sme "odborníci" na bežné hríby). Prosím skúsenejších, aby mi ich pomohli identifikovať. Aj na fotografii vidieť, že majú sýtožlté rúrky.
23. 09. v roku 2018, Bratislava - huby rástli, Jogo
Dnes opäť paráda. Ľudí kopec ale aj hríbov. Veľmi veľa dubových po záruke som nechal v lese.
23. 09. v roku 2018, Dunajská Streda - huby rástli, Úradník Ľuboš
Chlad trochu pribrzdil kozáky, ale predsa sa niečo našlo. Aj 3 suchohríby karmínové.
23. 09. v roku 2018, Banská Bystrica - huby rástli, Evka1
Stále rastú, dnes hríby smrekové a zrnitohlúbikové. Modráčikov bolo viac. Nezmestili sa na obraz. ?
23. 09. v roku 2018, Bratislava - huby rástli, ridzik25
Este sa dalo najst, ale uz aj dost starych 'po zaruke', mlade uz tolko nie.
23. 09. v roku 2018, Snina - huby rástli, JOKO
Polepšili sa a začali rásť o čosi viac. Rástli prevažne k. osikové, dubové a topoľové.
23. 09. v roku 2018, Malacky - huby rástli, Jozef75
Asi 40 suchohríbov za 2 hodinky.
Chcelo by to dážď
23. 09. v roku 2018, Liptovský Mikuláš - huby rástli, klingacik
Dam ze rastli.Foto nemam, ale tu huby asi koncia.Par hribov, par suchohribov a dost plavok. V lese na Boci je sucho.







































