Archív správ o výskyte húb
Vyhľadajte si správy v našom archíve, ktorý obsahuje 134734 správ. Získate tak prehľad o raste húb v uplynulom období a nápovedu pre budúce obdobie. Pri zadaní prezývky autora, môžete vyhľadávať aj správy len od vybraných autorov. Pri zadaní svojej prezývky získate zoznam všetkých svojich príspevkov.
Vyhľadávacie kritériá
Správy o výskyte húb usporiadané podľa dní v roku
22. 09. v roku 2013, Banská Bystrica - huby rástli, rydzicek
tam (BB) je o inom, nez v Kosiciach, nasi "hubadelegati" sa celkom raelizovali v Spanej Doline (smrekace, kozaky, suchohriby)
22. 09. v roku 2013, Zvolen - huby rástli, stulo
Nádherné a hlavne zdravé a tvrdé. na tých miestach, kde som chodieval hlavne na bedle, masliaky a sem tam kozáky som našiel za cca hodinu okolo 20 dubákov a osičníkov a aj kopu čerstvých rýdzikov. Vćera poobede od 17 do 18 hod. V oblasti Sliača. Na úkažku časť nálezu.
22. 09. v roku 2013, Nová Baňa - huby rástli, ajka1305
dnes som vyrazila aj s ocinom aj so svokrom na hríby v okolí V. Lehoty - Breziny a našli sme asi 20 pekných kozáčikov. Pekná prechádzka a aj sa oplatila.
22. 09. v roku 2013, Martin - huby rástli, indigo
Rastú už aj v Krivánskej Malej Fatre ale vraj Hoskora,Lipovec,Kľačany nič moc.Ja som bol včera spokojný...
22. 09. v roku 2013, Nitra - huby rástli, AndroidUser42087
Nejake 2 hodinky prechadzky a suchohriby a bedle potesili
22. 09. v roku 2013, Brezno - huby rástli, lubicca
http://www.nahuby.sk/obrazok_detail.php?...
Prosím identifikovať
22. 09. v roku 2013, Trenčín - huby rástli, polipoli1
Hribov bolo vela ale kosiky prazdne... kto zbiera len dubaky ma smolu...
22. 09. v roku 2013, Topoľčany - huby rástli, topvideo
Dávam síce rástli, ale nie dubáky a suchohríby, iba prášnice, šup do trojobalu...
22. 09. v roku 2013, Nitra - huby rástli, jozzzzy
plamienky, prášnice, bedle, pečiarky, suchohríby a táto huba ktorú neviem identifikovať....
22. 09. v roku 2013, Martin - huby rástli, kuzmic
les nad ontarkom v obednajsich hodinach 7 aut, takze viac chodenia, ale hub hodne. za tasku suchacov, za tasku hribov, par bedli, muchotravok, nejake plavky a prasivky, nespocetne mnozstvo supinaciek, jeden kus koralovca, niekoolko lakoviek ametystovych, masiakov a slizniakov, zacinaju uz aj podpnovky, a nasli sa aj strmulky, a este dalsie co nepoznam
22. 09. v roku 2013, Piešťany - huby rástli, Zito69
Na Výtokoch som našiel 5 bedlí a jeden suchohríb žltomäsový. Po dubákoch ani slychu.
22. 09. v roku 2013, Piešťany - huby rástli, Zito69
Na Výtokoch som našiel 5 bedlí a jeden suchohríb žltomäsový. Po dubákoch ani slychu.
22. 09. v roku 2013, Piešťany - huby rástli, Zito69
Na Výtokoch som našiel 5 bedlí a jeden suchohríb žltomäsový. Po dubákoch ani slychu.
22. 09. v roku 2012, Prešov - huby rástli, piar11
Zopár osikových,ktoré potešili, ináč žiadne iné huby
22. 09. v roku 2012, Prievidza - huby nerástli, janko64
Včera som bol v Sklennom v rovnej hore nebolo nič malo napršalo.
22. 09. v roku 2012, Žilina - huby rástli, Mischel
Rástli ale iba na vlhkých miestach v tráve a machu.
22. 09. v roku 2012, Martin - huby rástli, dunčo
Martin - Podstráne , parádna prechádzka jesennou prírodou.
22. 09. v roku 2012, Galanta - huby nerástli, felix
Na Slovensku je veľmi zlý rok na huby, bol som teraz v na Šumave a tam rastú vo veľkom, aj sa darilo.
22. 09. v roku 2012, Malacky - huby rástli, automoto
3ks barania hlava (kucierka velka) dve uz trochu obschnute jadna pekna nie moc velka ale vonava a cerstva
22. 09. v roku 2012, Snina - huby rástli, Thomas_DnC
... Dlhé nad Cirochou, vzhľadom na malý počet ľudí v lese to nebolo hojné ako to zvykne byť ale aj tak to stálo za to, snáď sa to po štvrtkovom daždi začalo meniť k lepšiemu.... boli krásne kúsky, pastva pre oči ...
http://i48.tinypic.com/14abeo1.jpg
22. 09. v roku 2012, Bratislava - huby rástli, fsev
V tomto čase absencie hríbov sa darí pečeňovcom dubovým - všade nachádzam kvalitné mladé plodnice.
22. 09. v roku 2012, Žilina - huby rástli, Mikoláš
Prechádzka po Lutišiach .Rastú hlavne kozáky na lúkach a tento krásavec bol jediný a pekne schovaný.
22. 09. v roku 2012, Gelnica - huby rástli, daniel76
prešiel som smrečinu až po zmiešany les nad jazerom na Thurzove okrem jedného aj to starého hríba smrekového a pár jeleňoviek vôbec nič! Druhé miesto ktoré som prešiel bolo opäť v Gelnici ale v perlovej doline, našiel cca 30 hríbov vštko dubové, ale iba po krajoch lesa, pri potokoch a krajov chodníkov priamo v lese iba dvoch krásavcov , no na moje veľké prekvapenie 70% z toho bol samý chrobak, proste nepoužitelné!!! ani jeden z hríbov nebol 100% zdravý , domov som zobral len pár z ních aj to hlavne bez nožičiek nakolko boli totalne prežraté chrobákmi. No neviem , skúsim ešte zlatu idku, potom dam vedieť!
22. 09. v roku 2012, Senica - huby rástli, Rastislav
Prievaly, Cerová, Plavecký Peter - vojenske lesy, rašeliny - 24 kozakov, iba v močarinách, v lese ani hríbik, totalne sucho..
22. 09. v roku 2012, Trenčín - huby nerástli, mamapapa
okrem ručania jeleňov nič, v hore je vlhko, ale je chladno, takže žiadne huby
22. 09. v roku 2012, Žilina - huby rástli, Ludo Jambrich
Hory nad Šípkovou (Terchová). Pár hrstí kuriatok a 2 kozáky, nejaké rýdziky. Kopec muchotrávok červených ale pravé hríby žiadne.
22. 09. v roku 2012, Žilina - huby rástli, starší hubár
... rástli v machu a v trávach. Našiel som ca 20ks hríbov smrekových no prevažná časť bola červivá .
22. 09. v roku 2012, Senica - huby rástli, bokú
cca 40 masliakov kravskych, mladych aj starsich, vsetky rastli v okoli mokrade a kusok odtial 1 mlada muchotravka cervena.. inak nerastlo vobec nic iba zopar prasnic
22. 09. v roku 2011, Trebišov - huby nerástli, axx-kch
V lužných lesoch Latorice už aj stromy obschýnajú...
22. 09. v roku 2011, Modra - huby rástli, blaz
Začalo to aj nad Modrou. No treba počkať ešte aspoň 2 dni aj teplota. Modraky, plávky, kuriatka, muchotrávky,
22. 09. v roku 2011, Liptovský Mikuláš - huby nerástli, tatus
v lese sucho, že ešte aj mach vŕzga ako v zime sneh. Tohtoročná sezóna najhoršia za posledných 20 rokov.
22. 09. v roku 2011, Gelnica - huby rástli, piporajanči
Musím dať že rástli, aby nebola taká smútočná atmosféra medzi hubármi. Čítal som aj diskusiu. Dnes v Prakovciach 15 m od paneláka, na mieste často kosenom, v spadnutom lístí z vysadených briez, som našiel 9 krásnych a zdravých kozákov. Okolo chodia denne stovky ľudí.
22. 09. v roku 2011, Martin - huby nerástli, apawle
Hubky nerastú,je velké sucho.Len vrahovia stromov s motorovými pílami sa množia ako potkany.
22. 09. v roku 2011, Skalica - huby nerástli, FAUST78
Nic. Este skoro ,ale predokladam, ze od vykendu by sa to malo zlepsit.
22. 09. v roku 2011, Námestovo - huby nerástli, rajko27
nerastie nic taku slabu sezonu nepamatam je to bieda
22. 09. v roku 2011, Humenné - huby rástli, shleha
V lese je stále veľmi sucho,ale stále sa dá niečo nájsť.
22. 09. v roku 2010, Piešťany - huby rástli, lovec
Dolina,Nový majer,Domináky,pečiarky,pôvabnice,dubák ani jeden.Lepšie v borinách pečiarky,rýdziky pravé.
22. 09. v roku 2010, Malacky - huby rástli, Pavlík
Nedá sa povedať že nerástli ,ale sú už vyzbierané
niečo sa najde ale to je chodenie,najdete to čo pred vami húf hubárov nenešiel.
22. 09. v roku 2010, Bratislava - huby rástli, uchovec
Pezinok - Kučišdorfská dolina: dubáky, modráky, mladé strmuľky inoväťové (obrovská skupinka), suchohríby a neskutočné množstvo masliakov smrekovcových a bediel.
22. 09. v roku 2010, Zvolen - huby rástli, Pubo
Včera po dvojtýždňovej pauze ( dovolenka v zahraničí)som sa zase dostal do lesa Pod Prašivú (Blažkova jama) a našiel som 30 hríbov smrekových a na môj údiv bola 1/3 červivá. Ďalej som našiel veľké množstvo pôvabníc fialových a tiež pomerne hodne suchohríbov.
22. 09. v roku 2010, Malacky - huby rástli, jana.t
Rastú, nazbierali sme 6 košov za 4 hodiny pred Studienkou /dubáky, suchohríby, masliaky, bedle/ ale v lese bolo veľmi sucho, asi by to chcelo dáždik....













