Archív správ o výskyte húb
Vyhľadajte si správy v našom archíve, ktorý obsahuje 134734 správ. Získate tak prehľad o raste húb v uplynulom období a nápovedu pre budúce obdobie. Pri zadaní prezývky autora, môžete vyhľadávať aj správy len od vybraných autorov. Pri zadaní svojej prezývky získate zoznam všetkých svojich príspevkov.
Vyhľadávacie kritériá
Správy o výskyte húb usporiadané podľa dní v roku
22. 09. v roku 2013, Poprad - huby rástli, jukkyy
Idú suchohríby v hojnom množstve, ďalej brezáky a našiel som jedného krásavca.
22. 09. v roku 2013, Banská Bystrica - huby rástli, jozef19
Zmenili sme lokalitu a vybrali sme sa do okolia Mičinej a v nedeľu poobede. Rástli, ale dosť sme sa nachodili. Našli sme celkom slušne, ale to len na jednom mieste.... inak v lese nič. Ľudí sme však nestretli a boli tam len 2 auta!!! Skrátka paráda , kľud a pohoda.
22. 09. v roku 2013, Malacky - huby rástli, TERMINATOR
Hríby rastú ale len tam kde nie je "Ľudský tvor" a k tým autám. Treba odfotografovať ŠPZ motorových vozidiel ktoré sú hlboko vo vnútrozemí lesa, veď všetci máte predsa smartfóny a bude to pekná prevencia keď budú zverejnené. Netreba sa báť lebo nikdy nebude poriadok. Takže niekedy je lepší úlovok auta v zákaze ako dubák !!!
22. 09. v roku 2013, Spišská Nová Ves - huby rástli, hingiss
v okolí Krompách, 6 dubákov, 5 bedlí,4 rýdziky, asi 100 masliakov,dávam že rástli, ale hríbov nieto veru slabota
22. 09. v roku 2013, Poprad - huby rástli, peturko
Vydarená hubačka Kežmarok okolie veľa suchohríbov hnedých
22. 09. v roku 2013, Bratislava - huby rástli, AndroidUser42087
Krasnany Pekna cesta prechadka dve hodky ...
22. 09. v roku 2013, Považská Bystrica - huby rástli, Meryenes
Dnes sme boli štyri, našli sme dva košíky húb, hlavne osikáče, dubáky, suchohríby, zopár rýdzikov a brezákov. Je veľa modrákov
22. 09. v roku 2013, Levice - huby nerástli, Bagio
10 bedli aj to 5 v lese 5 na lúke takze veľmi slabo
22. 09. v roku 2013, Banská Bystrica - huby rástli, monika3003
Dnes sme prešli tri hory a našli sme asi dva malé dubáky,a jeden smrekáč v Španej doline...na Ponickú Hutu sme ani nešli...lebo je to tam ako na korze
22. 09. v roku 2013, Sabinov - huby nerástli, ondo
iba kusok dive a púrasivky ale nieje sucho mohli by zacat
22. 09. v roku 2013, Detva - huby rástli, Lucia
Vcera a dnes cca 20 janikov, 5 dubacikov, niekolko masliakov, par suchohribov, 2 bedle.. Pisem ze rastu no je viac hubarov ako hub - nestihaju rast a tiez velmi zalezi kde, na vacsine lokalit nerastie ani huba.
22. 09. v roku 2013, Banská Bystrica - huby rástli, mareček
V sobotu nad Povrazníkom v celku dobré.Rástlo všetko čo na túto dobu rastie. No spúšť aká bola v lese som ešte nezažil. Budem len opakovať že toľko ľudí som tam ešte nezažil.
22. 09. v roku 2013, Žilina - huby rástli, arap
Rastú....veľmi dobre, obrovský pretlak hubárov, ale je to pochopiteľné. V lese je všetko od hríbov cez plávky po suchohríby. Tento týždeň je v očakávaní Václavok ( aspoň v mojich lovištiach ) , pridávam foto siamskej dvojičky v nepôvodnom prostredí.
22. 09. v roku 2013, Sabinov - huby rástli, laco4
Litmanova košík mixu rýdziky , hríby,sucho hríby...
22. 09. v roku 2013, Topoľčany - huby rástli, Roman B
Od Zlatna -horáreň Kľačany - trojchotár na bajku, popri ceste nádherné bedle a bedličky, plný ruksak. Inak nič, ale druhá strana Tribča vyzerá zaujímavo, musím ísť pozrieť pešo.
22. 09. v roku 2013, Modra - huby rástli, marktomark
Rastu ale len na urcitych miestach. mrte ludi, dost vyzbierane. cca 20ks za 2-3hod
22. 09. v roku 2013, Senica - huby rástli, zelhub
Cerová-včera...jeden zdravý smrekáč,ale 20 suchohríbov hnedých,zopár žltomäsových a masliakov kravských a prášnice,aspoň niečo,ešte sa to po suchom lete ťažko štartuje,je to o hľadaní......a nakoniec,ľahký zber(kosba) zovšednieva a rýchle unavuje)))))))))))!Ja som spokojný na takú inváziu celotýždňovú .....
22. 09. v roku 2013, Žilina - huby rástli, Lubek
Bytča Štiavnik pod Javorníkom. Veľké koše v rukách, veľké očakávania hubárov v očiach. My sme našli mladé michálky a jeden malý kozák. Zmena. Štiavnik horný koniec. Hríby smrekové v lístí a krajom lesa v machu. Tvrdé ako život. Plné košíky. Počet nie je podstatný, boli ideálnej veľkosti. Tak 8-10 cm na výšku. Drobizg neberieme. A nádherné osikovce na záver.
22. 09. v roku 2013, Košice - huby nerástli, kaqpo
Les medzi Sivcom a Bokšovom, tri hodiny v lese 2x bedľa ináč nič.
22. 09. v roku 2013, Spišská Nová Ves - huby rástli, standoban
Tieto krásne kozáky som našiel v okruhu cca 100 metrov okrem nich iba zopár muchotrávok červených,ináč nič v lese.Asi chýbajú vyššie teploty,lebo je napršané.
22. 09. v roku 2013, Stropkov - huby nerástli, Kepovic
Domasa valkov zatiaľ nic les prázdny , 5 masliakov na lúke pod lesom
22. 09. v roku 2013, Malacky - huby rástli, Uzu
Dnes super...na nedelu...Dve plne tasky asi 8 kg hribikov.
22. 09. v roku 2013, Žilina - huby rástli, Fulvio
...nedeľná hubačka-potešilo,nakoľko sa jedná o dozber po mnoho nadšencoch zberu húb.
22. 09. v roku 2013, Bratislava - huby rástli, šelma
po 15.00 hod Nad Limbachom, podpnovky, bedle a suchohriby a urcite menej ludi ako za Pernekom vo vojenskych lesoch, asi 2 hodky a plna kapsa
22. 09. v roku 2013, Gelnica - huby rástli, david1985
Smolník, smreková mladina: hríby smrekové, kozáky žltooranžové, brezové, suchohríby hnedé.
Najväčší hríb mal rovných 700g.
22. 09. v roku 2013, Stará Ľubovňa - huby nerástli, kukulienka
V noci je chladno, v lese je velmi malo hub...
22. 09. v roku 2013, Svidník - huby nerástli, akcia
dnes poobede v lese na overených lokalitách,horko ťažko na polievku..o hubačke sa v žiadnom prípade hovoriť nedá..
22. 09. v roku 2013, Gelnica - huby rástli, Rasto
Prakovske lesy - rastli, toto je ulovok, ktory sme nazbierali styria
22. 09. v roku 2013, Bratislava - huby nerástli, viera2201
v ramci prechadzky sme nasli jednu mladu bedlu a asi 4kg sírovca ale aj tak nemozem povedat ze huby rastli
22. 09. v roku 2013, Námestovo - huby rástli, duchod
rydziky a plávky ,tých je veľa. Nikto nezbiera strapačky ,asi preto ,že je dosť iných .
22. 09. v roku 2013, Levice - huby rástli, vrutcan
Na lúkach bedle, 1 hríb bronzový , rozpadavce dlabané.
22. 09. v roku 2013, Banská Bystrica - huby rástli, JohnCenaWWE
naco chodit do hory,sak my rastu za zahradou :-}za 20min plny kosik
22. 09. v roku 2013, Banská Štiavnica - huby rástli, vrutcan
pečiarky , sírovec obyčajný, 1 veľká bedľa
1 hríb bronzový.
22. 09. v roku 2013, Košice - huby rástli, Mathias
Ružín - vlhko, no slabota - 2 bedle, 1 hríb, 1 kozák
okres Gelnica:
Helcmanovce: dva staré hríby (nezbierateľné), 2 krásne hríby smrekové (bez známok poškodenia), zopár masliakov a suchohríbov
Prakovce: jedľová bučina - 10 kozákov čiernych, aj to v čučoriedí, inak nič
Perlová dolina: nič
V Hnileckej doline (Prakovce, Helcmanovce) nepoznám miesta, šiel som tam, kde bol prístup do lesa hneď od cesty, navyše som mal obavy z "pneuservisu" a jeho akcie, keď gumy iba vyzujú.
Les je mokrý, pravdepodobne to chce len čas.
22. 09. v roku 2013, Bardejov - huby rástli, východniar
Pri popoludňajšej prechádzke plný košík masliakov a kozákov brezových.
22. 09. v roku 2013, Turčianske Teplice - huby rástli, babrli
zašli sme pozrieť na Budiš po vodu a do hory nás odradilo ísť množstvo áut, tak sme pokračovali smer Dubové.
22. 09. v roku 2013, Malacky - huby rástli, Buki
Okolo Lábu - chcel som ísť na masliaky a namiesto toho som „vymákol“ na jednom mieste druhú rastovú vlnu rýdzikov pravých - 2 košíky ...
22. 09. v roku 2013, Prievidza - huby rástli, DuZDi
Boli sme na Budisi v nedelu. Huby rastli ale nie v lese Totiz to kazdy isiel lesoma nasiel par dubakov a par bedli. My sme isli brezinami a mali sme plne kosiky brezakov a par dubakov a masliaky isli tiez



















