Úvodná stránka » Výskyt húb » Aktuálne správy o výskyte húb »

Archív správ o výskyte húb

Vyhľadajte si správy v našom archíve, ktorý obsahuje 134727 správ. Získate tak prehľad o raste húb v uplynulom období a nápovedu pre budúce obdobie. Pri zadaní prezývky autora, môžete vyhľadávať aj správy len od vybraných autorov. Pri zadaní svojej prezývky získate zoznam všetkých svojich príspevkov.

Vyhľadávacie kritériá


Čiarkou oddelené prezývky autorov príspevkov.

Správy o výskyte húb usporiadané podľa dní v roku

Počet: 134727Strana: |< << ... 1400 1401 1402 1403 1404 1405 1406 1407 1408 1409 1410 1411 1412 1413 1414 ... >> >|
portret

25. 08. v roku 2006, Bratislava - huby rástli, vladoz

Dnes som sa bol ráno pozrieť s jedným kamarátom v oblasti Tureckého vrchu. Keďže začalo poriadne pršať, vzdali sme sa zámeru prezrieť viaceré miesta. Vo všeobecnosti je však možno konštatovať (podľa nájdenej veľkosti), že začínajú rásť najmä hríby hrnitohlúbikovité, suchohríby, muchotrávky červenkasté, masliaky zrnité (citrónovožlté a iné druhy) a hríby, najmä bukové (po kuriatkach ani počuť a už aj bedľe končia). Myslím, že najviac huby rastú v starších riedkych zmiešaných lesoch (buk, borovica, smrek). Súhlasím tiež, že okolo krajov ciest, lesa a pod. Naozaj však rastú len na niektorých miestach. Nedá sa povedať, že sú vyzbierané. Po týchto dažďoch sa to pravdepodobne naozaj rozbehne. Asi ale aj ľudia. V sobotu idem radšej do práce. Prajem veľa šťastia.


portret

25. 08. v roku 2006, Stropkov - huby rástli, saky1

Včera som bol znovu v Korunkovej a bola to bieda.Asi pol košíka kozákov hrabových,2 ks hríb bukový a plno hubárov,hlavne s Prešovskými ŠPZ-kami.Určite treba počkať,les je dosť vlhký. Hubam zdar.


portret

25. 08. v roku 2006, Martin - huby rástli, kuzmic

Dnes poobede som konecne po dlhej pauze vybehol do lesa a celkom pohoda za dve hodinky tak zo 10 hribov smrekovych ,asi 50 kozakov zltooranzovych, a zo 20 muchotravok cervenkastych, a kopec plavok ale to som uz ani nebral. Takze celkom dobry navrat do lesov


portret

25. 08. v roku 2006, Prešov - huby rástli, dzoko

stefan, ďakujem veľmi pekne za ten napísaný postreh z 23.8. Nebol by som šiel dnes pod DUBNÍK, a tam by boli zostarli NÁDHERNÉ DUBÁČIKY a čo viacej 2 ks. baranie hlavy, čo je na takýto dátum dosť ojedinelé.


portret

25. 08. v roku 2006, Prešov - huby rástli, dzoko

Takže, rastú len treba vedieť kde. zajtra MATIAŠKA - napíšem VÁM .


portret

25. 08. v roku 2006, Trenčín - huby rástli, Milan Trnka

Dubodiel nám i dnes napriek daždivému dňu doprial 65 dubákov, kozáky, plávky a bedle. Vďaka daždu bolo v lese menej ľudí než včera. Cez víkend zmeníme lokalitu.


portret

25. 08. v roku 2006, Dolný Kubín - huby rástli, alino

DUBÁKY, DUBÁKY, DUBÁKY... toľko krásnych, zdravých a obrovských dubákov som domov nedoniesol... no nepämatám... kde... Od KUBÍNSKEJ HOLI a celá Oravská Magura je plná HRÍÍ´´BOV... ale aj iných - masliakov, kozákov... čo len chcete... Ja som konkrétne v SEDLIACKEJ DUBOVEJ ani domov nemohol zájsť... uff... vobec že som to doniesol v rukách... plná debnička ... obrovských dubákov... a koľko predomnou aj po mne už vyše týždna nosí plné košíky... Tak ja už mám toho dosť... kludne môžte si prísť natrhať


portret

25. 08. v roku 2006, Dolný Kubín - huby rástli, alino

P. Doktor... asi nikto nestíha písať ... má plno roboty s čistením a krájaním...


portret

25. 08. v roku 2006, Prievidza - huby rástli, hardcore

Dnes Chvojnica, dvaja 90 dubákov a to sme boli len 1 h.mali sme len dva košíky nič viac, ostatné sme tam nechali pre druhých, ktorí mali vačšie košíky. Po dnešnom upršanom dni to bude super. V Chvojnici je to síce adrenalínová hubačka, každú chvíľu čakáš medveda, ale stojí to za to , ani jeden červavý. hubám a hubárom zdar, praje HARDCORE.


portret

25. 08. v roku 2006, Zlaté Moravce - huby rástli, banfton

Žitavany - huby rastli uz pomenej. Za polhodinu chôdze lesom sme našli asi 15 hríbov bronzových a dubových.


portret

25. 08. v roku 2005, Trenčín - huby rástli, FeroTN

Po takmer celodennom daždi som na večer okolo 18 h išiele pozrieť
na miesta okolo H .Súče. Za pol hodinu 10 krásnych dubákov.
V lese je aj veľa kozákov , masliakov ,bedlí ,ale aj podobný šialenci ako ja.


portret

25. 08. v roku 2005, Svidník - huby rástli, saky1

Včera o17:00h v okolí Korunkovej nič moc.Bolo už dosť neskoro a riadne pochodene, takže len pol-košíka ja a synátor.Kozáky a hríby brezové.No manželka bola rada, že len tak málo.


portret

25. 08. v roku 2005, Svidník - huby rástli, uchor

Včera doobeda v Korunkovej, v hrubom lese, neskutočné množstvo.Ľudí bolo málo. Každý, kto išiel z lesa mal aspoň dva plné košíky. Môj brat nazbieral dve plné 15 litrové vedrá. Prevažne dubáky, sem tam hrabčak.


portret

25. 08. v roku 2005, Bratislava - huby nerástli, marcelm

včera 24. som bol v okolí pajštuna, zopar bedlí,inač nič. ani som ich nezobral.sklamanie. zhruba pred mesiacom som odtial priniesol asi 100 krásnych dubákov.


portret

25. 08. v roku 2005, Rožňava - huby rástli, Ani

v okolí obce Pača, okres Rožňava:
včerajší zber húb sa rodičom vydaril: dubáky, plllno ich bolo, hoci aj červivé, plávky, kuriatka a bedle.
Ale hubári si pochvaľovali, že našli krásne kúsky. Na jednom mieste 5 krásnych dubákov.


portret

25. 08. v roku 2005, Piešťany - huby rástli, hamo

24.8.od 16.15do17.30 hod. v priestor Modrovka- hotel Horec sme našli okolicu asi 20metrov štvorcových,kde sme já,manželka a syn nazberali 4 koše dubákov.Toto je pre nás,zatial životný hubárky výkon.


portret

25. 08. v roku 2005, Piešťany - huby rástli, hamo

24.8.celodenná hubačka za daždivého počasia.lokalita hotel Horec Modrová a Nová Lehota.Traja hubári 60dubákov,kozáky a suchohríby od malých až po veľké,veľmi mnoho.Masliaky,židovky-m.červenkajúca,bedle a šampiony bohatý výskyt,tie sme nebrali.Vody je už dosť,treba už len viac slnka.


portret

25. 08. v roku 2005, Piešťany - huby rástli, hamo

OPRAVA 4 koše dudákov sme našli 23.8.


portret

25. 08. v roku 2005, Dolný Kubín - huby rástli, staky

Vcera aj ked stale pršalo som vyšiel na huby na kubínsku Hoľu. Podľa počtu zaparkovaných aut bolo jasne, že hubarov je v lese dosť. Výslepok bol nádherný. Hríby, suchohríby, plávky, kozáky, bedle...... radosť chodiť a zbierať. Aj doma potecha málo červivých väčšinou krásne a zdravé.


portret

25. 08. v roku 2005, Banská Štiavnica - huby rástli, mz

4 chlapy, vrátane mňa mali zaprataný kufor mikrobusu dubákmi. Foto v mojej galérií.


portret

25. 08. v roku 2005, Trnava - huby rástli, richard

V Lindavskom lese v Budmericiach začínajú rásť dubáky, kozáky, bedle a suchohríby.


portret

25. 08. v roku 2005, Banská Štiavnica - huby rástli, mz

Ešte pridám druhové zastúpenie, podľa početnosti: Kozák hrabový, hríb dubový, hríb bronzový, hríb smrekový, lievik trubkovitý, suchohríb plstnatý, bedla vysoká ale už staré plodnice, prášnica bradavičnatá, kozák dubový, kuriatko jedlé, sliznačka koreňujúca, hríb královský, hríb Queletov, pečiarka hájová, hríb satanský a iné... aj pavučinovce.


portret

25. 08. v roku 2005, Spišská Nová Ves - huby rástli, mirko

Dnes v okolí Čingova za cca 3 hodinky s kamarátom každý po 60 dubákov - krásnych a zdravých. Pošleme aj foto.


portret

25. 08. v roku 2005, Svidník - huby rástli, svehla

Dnes ráno okolie Solníka nič moc.
Najviac dubákov v hrubom lese, semtam nejaky hrabčak alebo kozák.
Aj napriek tomu 2 košiky.
Kopa áut a najmä s PREŠOVSKÝMI SPŽ-kami (12).
Zdravim Kaja a Katku (kedy vyrazíme dakde spolu pozbierať dajake dubáčiky???)


portret

25. 08. v roku 2005, Piešťany - huby rástli, summi

Výtoky- les plný húb,všehochuť,každému sa ujde za plný kôš (podľa usilovnosti). Všetko,čo má nohy, bicykle, motorky a autá,sa valí do hory (problém parkovať).


portret

25. 08. v roku 2005, Malacky - huby rástli, janiel

Záhorie obchádzajú tlupy Cigánok s ťažkými vrždiacimi košmi a zaplnenými bielymi kýblami. Ak by človek nevidel na vlastné oči to kvantum hríbovitých najvyššej akosti, v lese by nadobudol dojem, že rastú veľmi poriedko. Pri Veľkých Levároch tu bedľa, tam modrák, spočiatku len ojedinele prášnice. Na vlakovej stanici niekoľko babrákov-nespokojencov a zopár spokojných starých hubárov s plnými košmi, ba aj postrannými taškami. V mojom prípade za malý košík, v rámci tréningu


portret

25. 08. v roku 2005, Trnava - huby rástli, hríb

Huby rastú, ale Karell si pomýlil ks s kg na Prašníku. Dnes sme tam boli je tam veľa prašníc, sem tam suchohríby, jeden dubák, 5 ks kozákov osikových a veľa bedlí


portret

25. 08. v roku 2005, Košice - huby rástli, Drogba

Dnes Oblasť Alpinky
19 ks Hríb Dubový
6 ks Hríb Hnedofialový
2 ks Kozák Žltooranžový


portret

25. 08. v roku 2005, Prievidza - huby rástli, 1majko

lesopark-moji kolegovia asi 300 kozákov,ja to nezbieram je to moc čierne.


portret

25. 08. v roku 2005, Spišská Nová Ves - huby rástli, Dana

Včera sme s manželom nazbierali 2 košíky zmes: hríby smrekové, masliaky, sliziaky,zopár suchohríbov a rýdzikov, bedle, pečiarky ovčie i lesné, proste všehochuť. Dnes sme sa vybrali len na hríby, našli sme okolo 100 hríbov smrekových a zrnitohlúbikových. Hubačka ako sa patrí.


portret

25. 08. v roku 2005, Trenčín - huby rástli, lesná víla

Zdravím všetkých hubárov. Dnes som si len tak poobede okolo 14.30 vybehla na Patrovec a domov som si doniesla niekoľko desiatok dubákov a suchohríbov, zopár kozákov a masliakov.


portret

25. 08. v roku 2005, Humenné - huby rástli, Evča

Dnes sme na prechádzke našli krásne bedle štíhle priamo na okraji chodníka pred vstupom do Hypernovy v HE a veľa veľa. Tak ked rastú v meste, bol by v tom čert, aby nerástli v prírode .


portret

25. 08. v roku 2005, Trenčín - huby rástli, dubček

Dnes poobede sme len tak vybehli do lesa v okoli Mitic a nasli sme dva plne kose hribov zrnitohlubikovych, nejake masliaky a dokonca sme videli nadherne hriby satanske.


portret

25. 08. v roku 2005, Veľký Krtíš - huby rástli, jamik

Na huby sa mi už ani veľmi nechce,lebo ma už bolia kolená z toľkého kľačania pri zbieraní.Neoplatí sa ani vstávať,aby som prešiel toho pol kroka k ďaľšiemu!!!


portret

25. 08. v roku 2005, Medzilaborce - huby rástli, roška

dnes som bola v Driečnej,pomenej hríbov,boli ale krásne rýdziky v smrečine


portret

25. 08. v roku 2005, Liptovský Mikuláš - huby rástli, joxer

dnes za 3,5 hod vo vazci 103 dubakov, nejake kuriatka a suchohriby. Je strasne vela hubarov. miestami to tam vyzera ako keby to presli buldozerom. pani prosim uvedomte sa


portret

25. 08. v roku 2005, Spišská Nová Ves - huby rástli, ivicek

bol som sa pozriet na tych 10 malych niekto ma predbehol ale aj tak som tam nasiel 15 spolu teda 55 musia rast kedze aj moja skoro slepa manzelka nasla 15


portret

25. 08. v roku 2005, Spišská Nová Ves - huby rástli, petko2655

V oblasti severne od Rudnian dnes 40 hríbov, aspon tolko aj suchohribov, vela masliakov, aj bedle no to som uz nezberal. Vačsinu som našol na jednom fleku cca20x20 m a boli to paradne kusky. Evidentne tu este nikto nebol predomnou. Najvacsi mal priemer klobuka 25 cm, priblizne rovnako aj vysoky. Trosku mensi bol cely zdravy!! Pekny den to bol,mozno aj zajtra pojdem


portret

25. 08. v roku 2005, Žilina - huby rástli, johny

Rastú nazbieral som za 1 hodinu košík pravákov a kuriatok,ale v lese sa to len tak hemží ľuďmi zbierajúcimi hríby.Umyselne hovorím ľuďmi a nie hubármi,lebo ich správanie sa vlese si nezaslúži nazvať ich hubármi.Všade odpadky a devastácia včetkého čo rastie v lese, je to hnus!


portret

25. 08. v roku 2005, Malacky - huby rástli, bedla

cez vikend sa chystam na huby do okolia malaciek.mam vsak dobre info o znacnom mnozstve hub v tejto lokalite.dufam, ze stastie bude priat.


portret

25. 08. v roku 2005, Žilina - huby rástli, Lubek

Súhlasím s "johnym". Včera som bol v takej vyčistenej hôrke - smrekovej. Nie sú tam haluziny ani kmene.Doďaleka vidno skrojky hríbov, rozrýpané ihličie a každá muchotrávka poctivo rozmlátená, každá plávka prevrátená. Pôsobí to až deprimujúco.Dcéra bola úplne znechutená a šli sme radšej domov.


portret

25. 08. v roku 2005, Trnava - huby rástli, felčo

Popoludní som si asi na 1,5 hodinky vybehol do lesa pri Jahodníku a huby rástli (hubárov neúrekom hoci bol pracovný deň). Aj tak som bol vcelku spokojný, za ten pomerne krátky čas äa už začínalo byť aj šero) som priniesol pol koša bediel, pol koša prekrásnych mladých a zdravých šampiónov a pol košíka zmes masliakov, suchohríbov, hríby zrnitohlúbikové a dubáky.


portret

25. 08. v roku 2005, Liptovský Mikuláš - huby rástli, lubik

Opäť večerná prechádzka Račkovou dolinou. Stále rastú. Za dve hodiny 62 dubákov, ostatní 4 spoluhubári okolo 35.


portret

25. 08. v roku 2005, Nové Mesto nad Váhom - huby rástli, jarpav

Dubáčiky, kozáky, strapačky, trúdniky, muchotrávky - rástlo všetko....


portret

25. 08. v roku 2005, Bratislava - huby rástli, danno

Vybehol som na hodinku na Červený Kríž. Bolo dosť suchohríbov žltomäsových, zväčša červivých, asi desať muchotrávok červenkastých, za košík bedlí vysokých a červenejúcich. Prekvapilo ma množstvo šiškovcov šupinatých v jednej časti lesa. A na záver som povyberal jednému mladému páru asi 20 ks meďovca rorenistého z košíka. Mysleli si s že su to obschnuté masialiaky. Dúfam že cez víkend sa podarý vybehnúť na dlhšie a obehať si miestečka. Prajem Vám pekný víkend a plné koše.


portret

25. 08. v roku 2005, Bratislava - huby rástli, J. Č.

Marianka - Rástli hlavne bedle (vysoká, vyniknutá), pečiarky, kuriatka a prášnice.


portret

25. 08. v roku 2005, Banská Bystrica - huby rástli, Golemb

Nad Vlkanovou v Mičinskom chotári trošku kuriatok, trošku dubákov, veľa zmoknutých, ale dosť kozákov dubových zdravých


portret

26. 08. v roku 2025, Bratislava - huby rástli, hupkar

Dnes ma moja polovička vyslala na sírovec, úlohu som nesplnil nenašiel som žiaden v Karpatoch ale naprázdno som sa nevrátil …ale momentálne prevládajú v lese muchotrávka zelené.


portret

26. 08. v roku 2025, Brezno - huby rástli, jaskyniar

Ešte nejaké pozostatky


portret

26. 08. v roku 2025, Banská Bystrica - huby nerástli, JohnCenaWWE

Nerastie nič ani tie zlé, nič


Počet: 134727Strana: |< << ... 1400 1401 1402 1403 1404 1405 1406 1407 1408 1409 1410 1411 1412 1413 1414 ... >> >|