Archív správ o výskyte húb
Vyhľadajte si správy v našom archíve, ktorý obsahuje 134720 správ. Získate tak prehľad o raste húb v uplynulom období a nápovedu pre budúce obdobie. Pri zadaní prezývky autora, môžete vyhľadávať aj správy len od vybraných autorov. Pri zadaní svojej prezývky získate zoznam všetkých svojich príspevkov.
Vyhľadávacie kritériá
Správy o výskyte húb usporiadané podľa dní v roku
25. 08. v roku 2012, Snina - huby rástli, pistik_ke
Druhykrat v priebehu troch dni v Strihovciach, krajsie cervenaky som v mojej hubarskej "kariere" doteraz nenasiel, dnes nadmieru spokojny. Lovu zdar
25. 08. v roku 2012, Liptovský Mikuláš - huby nerástli, roxor
Dve hodiny v Partizanskej Lupci, dve hodiny vo Vychodnej a nasli sme jeden trojcentimetrovy suchorib.Asi je tvrdo alebo co...
25. 08. v roku 2012, Detva - huby rástli, Hunter
Napriek veľkému suchu sa nám dnes nadmieru darilo. Rástli hríby smrekové a viac druhov kozákov. Je aj dosť mladých kozákov a to nás milo prekvapilo .
25. 08. v roku 2012, Liptovský Mikuláš - huby nerástli, glumm
Vazecké lúky...4hod cisteho zbierana.asi 30 malych kuriatok, 2 modraky, 3 bedle a iba 2 hriby, z toho jeden už plesnivý-ostal v lese- a druhý sa zdal ešte dobrý, ale vyhodil som ho doma-starý, červivý. Celkoho huby VôBEC nerastú. nič malé nerastie-ani nejedlé. Ak teraz do lesa, tak iba ak na prechádzku. V lese som za celý čas nikoho nestretol, všade ticho, za každým stromom som čakal, že na mňa meddveď vyskočí...
25. 08. v roku 2012, Svidník - huby nerástli, akcia
..za dve hodiny v lese (nikde ani živej duše) som našla tri vysušené kuriatka,jeden mladý červeňáčik a dva staré hríby, V takom horku škoda nohy drať...
25. 08. v roku 2012, Malacky - huby rástli, maja_m
Všade je sucho, no kozáky osikové narástli v močiaristej jeľšovej húštine
25. 08. v roku 2012, Poprad - huby rástli, mameluk
Vernár - stále rastú,rôzne druhy,hríby smrekové skôr vo vlhkejších častiach hrubého smrekového lesa alebo pod mladými smrečkami na trávnatých čistinkách
25. 08. v roku 2012, Spišská Stará Ves - huby nerástli, dan55
Toporec-dva hribya jeden modrak.Sucho.Len aby to nebolo tak, ako vlani.
25. 08. v roku 2011, Žilina - huby rástli, JOAM1
Nechcelo sa mi veriť,že nerastú a tak som sa vybral na prechádzku do lesa a skončil som u žatvy 60% zdravých
25. 08. v roku 2011, Topoľčany - huby nerástli, kaposlav
Krnča - Dá sa nájst, ale treba sa i nachodit. Mladé skoro žiadne, ale stršie, avšak zvačša červivé som našiel Kozáky hrabové, Hríby dubové a smrekové, Suchohríby niekolko druhov. Treba podotknut, že les je vysušený a nové neporastu bez riadného dažda....cca za 2.hodiny a 30. minút pol košíka
25. 08. v roku 2011, Liptovský Mikuláš - huby rástli, skorp
Dnes dve hodinky a opat krasny ulovok. Medzi inym aj nam neznamy hrib.
25. 08. v roku 2011, Dolný Kubín - huby rástli, milli64
sama som zostala prekvapená že ešte rastú v lese je horúco a sucho
25. 08. v roku 2011, Prievidza - huby nerástli, mirec1172
Handlova-Nova Lehota,strasne sucho,nejake plavky,5 hrabakov a dva dubaciky,take ubohe,potrebuju dazd tie nase hriby,aj huby
25. 08. v roku 2011, Zvolen - huby rástli, Pubo
Nedalo mi to a zase som išiel na Blažkovu jamu. Výsledok rovných 50 hríbov smrekových (ale už 30% červavých,12 kozákov smrekových a 15 suchohríbov. Je napodiv,že v tých horúčavách môže niečo rásť. Už by bolo potreba poriadneho dážďa.
25. 08. v roku 2011, Banská Bystrica - huby rástli, Hagrid
Lubietová.Kuriatka,modráky,dubáky,muchotrávky červenkasté.Nečakané.
25. 08. v roku 2011, Detva - huby rástli, Palio
Ešte ako tak, dvaja za 3 hodiny asi 25 smrekových, všetko v jednej malej smrekovo-zmiešanej hore. K tomu pár hrabovcov a janíkov, ale vidieť, že už to upadá. Málo vody !!!
25. 08. v roku 2010, Banská Bystrica - huby rástli, pawuk
Okolie Horných Pršian - nádherné bedle, pár strašne velkých zdravých dubákov a pár modrákov.
Pakito13 ďakujem sa spresnenie lokality
25. 08. v roku 2010, Námestovo - huby rástli, lettro
Od piatku sa to zlepšilo, nie veľa, ale o to sú hríby krajšie
25. 08. v roku 2010, Štúrovo - huby rástli, ambr
Ešte rastú dubaky, bronzáky, kozáky, kuriatka, ale už by to chcelo trošku dažďa. Hodne rastú aj muchotrávky zelené.
25. 08. v roku 2010, Štúrovo - huby rástli, ambr
Ešte rastú dubaky, bronzáky, kozáky, kuriatka, ale už by to chcelo trošku dažďa. Hodne rastú aj muchotrávky zelené.
25. 08. v roku 2010, Malacky - huby rástli, bambulka
Dnes Studienka, vela mladych suchohribov a neurekom kuriatok. Niesli sme si domov plny kos .
25. 08. v roku 2010, Prievidza - huby rástli, Jipi
neuveritelné, po vćerajśom daźdi je hora plná hríbov,,,dubáky, bedle, masliaky, suchohríby, je to nádhera.
25. 08. v roku 2010, Žiar nad Hronom - huby rástli, Cako
Zarnovica (Mohla by byt na vyber)
Rastli, isiel som na dubaky, no pozbieral som aj par inych. Aj som si myslel ze po vcerajsom dazdi nieco narastie
25. 08. v roku 2010, Banská Bystrica - huby rástli, Robot
Kalište, nádherná prechádzka, rástlo asi všetko, spomeniem hríb smrekový,hríb červený,jelienky, kuriatka, bedle, rýdziky,našiel som aj 3 plodnice kvetovec Archerov, plávky, muchotrávky, suchohríby.
25. 08. v roku 2010, Žiar nad Hronom - huby rástli, poslanec
Doobedňajšia prechádzka na Kopernici skončila plným košíkom hríbov . Na konci ich nebolo kde dávať.
25. 08. v roku 2010, Banská Bystrica - huby rástli, pakito13
Špania Dolina - prechadzka s detmi sa skoncila zberom hub a to doslova, uz sme nemali ziadne volne casti odevu kde by sme to dali, kedze sme isli na prechadzku a nebrali sme si ziadny kosik
rastli hlavne zrnitohlubikove, rydziky, osicniky a par smrekacov
25. 08. v roku 2010, Stará Ľubovňa - huby rástli, dedgregor
Huby rastú, je ich menej, dnešný zber asi 36 ks
25. 08. v roku 2010, Topoľčany - huby rástli, vilokmeto
dnes o 12,30hod čeladinske rubanisko plny koš dubakov a 4kusy pečenovec dubovy,ale aj vela hubarov stále rastu
25. 08. v roku 2010, Prievidza - huby rástli, guginač
Rastú všade aj tam kde som nikdi nenašiel 61 smrekáčov, 22 bedlí, 28 osikáčov , kuriatka , suchohríby , hrabaky,muchotravky načervenalé už začinajú tost červiviet.Nech sa darí aj Vám .
25. 08. v roku 2010, Levice - huby rástli, davladona
v lese uz len dubaciska,ale zdrave a vela kuriatok
25. 08. v roku 2010, Prievidza - huby rástli, datel
Pod vtáčnikom rastú stále dubáky,kuriatká,bedle.
25. 08. v roku 2010, Malacky - huby rástli, Miroslav Šimanský
Dnes to bola paráda také krásne a veľa dubákov a sucháčov som ešte toho roku nenašiel.Bolo to krásne.
25. 08. v roku 2010, Piešťany - huby rástli, jojko
rastu jedna radost za dve hodiny plný košík krásných dubákov takéto roky nepametám a to tam chodím 40 ROKOV// a je to aj pekná prechádzka netreba doma lenošiť
25. 08. v roku 2010, Banská Bystrica - huby rástli, P@uLie
Dneska to isté, približne 2 kg kuriatok, kozáky, h. smrekové, bedle vysoké a iné.
25. 08. v roku 2010, Liptovský Mikuláš - huby rástli, manda-rinka
Dovolenka v Račkovej doline....krásna hubačka... foto iba na vzor
25. 08. v roku 2010, Skalica - huby rástli, domahrib
Nakoľko mne rastu huby i pred domom a v zahrádke pod brezami, iste rastu aj v lesoch
na okolí.
25. 08. v roku 2010, Hnúšťa - huby rástli, mihaly87
Dnes som bol po týždni opáčiť miesta nad tisovským vysielačom. Rástli hríby dubové, zopár kuriatok a kozákov hrabových. Čo sa hríbov týka, domov som zobral 12 kusov (z nich odpad konečne len cca 20%), ale asi 20 ostalo v hore - prestarnuté, i plesnivé (aj mladšie), 1 bol unikátny - výška i priemer klobúka 20-25 cm - ostal na semeno. Vyzerá to tak, že v hore za posl. týždeň nikto nebol a teda mala čas sa spamätať z predošlých nájazdov, ale aj tak nie je rast bujný.
25. 08. v roku 2010, Levice - huby rástli, stmilo
V lese naozaj najkrajšie exempláre, úplne zdravé, v lese ticho-odišli sviatoční zberači, je to ako v rozprávke to množstvo druhov húb. Len potichu a v pokore sa prechádzať,čo tohto roku bolo dožičené v okolí Levíc pre oko,dušu ale aj žalúdok.Ozaj a total začali kuriatka. Čo ešte bude nasledovať ?













